Na Intel Developer Forum minulý rok společnost Intel předpovídala, že než se na trhu objeví Barcelony od AMD, tak už bude mít vyroben a dodán celkem milión čtyřjádrových procesorů. Toho Intel koncem minulého týdne skutečně dosáhl a jak je vidět, zbyla mu ještě slušná rezerva. Intel momentálně nabízí řady čtyřjádrových procesorů pro desktopy, pracovní stanice i servery. Navíc již za 20 dní, 22. července, plánuje podstatně snížit ceny svých Core 2 Quad a Core 2 Extreme. Ceny procesorů pro pracovní stanice a servery mají jít dolů nedlouho poté. Dále je v plánu uvedení nových Xeonů 7300 (Tigerton) s novou point-to-point sběrnicí a škálovatelností až na 32 procesorů. V roce 2008 je budou následovat čtyřjádrová Itania (Tukwila) s plánovanou sběrnicí CSI coby protipól Hypertransportu. AMD se chystá na nadálý vývoj odpovědět již za měsíc - v srpnu 2007, kdy se objeví první Barcelony pro servery, na něž partneři AMD již netrpělivě čekají. Tyto procesory mají v době svého vypuštění na trh dosahovat frekvence max
Odměníme každého! Vyplňte komunitní průzkum a získejte luxusní ceny
Kdo jste, na čem a co hrajete, jaký obsah konzumujete a jaký vztah máte k AI? Věnujte nám pár minut a jako dárek za vyplnění získáte slevu na nákup a šanci získat také další luxusní ceny.
Na Intel Developer Forum minulý rok společnost Intel předpovídala, že než se na trhu objeví Barcelony od AMD, tak už bude mít vyroben a dodán celkem milión čtyřjádrových procesorů. Toho Intel koncem minulého týdne skutečně dosáhl a jak je vidět, zbyla mu ještě slušná rezerva.
Intel momentálně nabízí řady čtyřjádrových procesorů pro desktopy, pracovní stanice i servery. Navíc již za 20 dní, 22. července, plánuje podstatně snížit ceny svých Core 2 Quad a Core 2 Extreme. Ceny procesorů pro pracovní stanice a servery mají jít dolů nedlouho poté. Dále je v plánu uvedení nových Xeonů 7300 (Tigerton) s novou point-to-point sběrnicí a škálovatelností až na 32 procesorů. V roce 2008 je budou následovat čtyřjádrová Itania (Tukwila) s plánovanou sběrnicí CSI coby protipól Hypertransportu. AMD se chystá na nadálý vývoj odpovědět již za měsíc - v srpnu 2007, kdy se objeví první Barcelony pro servery, na něž partneři AMD již netrpělivě čekají. Tyto procesory mají v době svého vypuštění na trh dosahovat frekvence maximálně 2 GHz. Frekvence se zvedne až ve čtvrtém čtvrtletí, kdy přijdou SE verze.
Zdroj: