Společnost Intel se pochlubila, že byla asociací EPA vyhlášena největším dobrovolným spotřebitelem zelené energie. K tomu můžeme také dodat několik zajímavých informací, jako že si Intel objednal osm nových instalací fotovoltaických panelů, které budou vybudovány ve 4 státech USA a postarají se o dodávky kolem 2,5 MW energie. Dále společnost zvýší nákup kreditů obnovitelné energie o 10 procent na 1,43 mld kWh, což má pokrýt více než 51 procent její spotřeby v USA a to vše se děje v rámci dlouhodobé iniciativy o snížení uhlíkové stopy. Díky ní Intel od roku 2001 ušetřil na 650 milionů kilowatthodin. Zmíněné solární instalace budou dokončeny v průběhu následujících sedmi měsíců a všechny až na jednu si najdou místa na střechách továren Intelu. Ta bude umístěna v kalifornském Folsomu, kde zabere 2,5 hektaru a poskytne 1 MW energie. O investice do čistých technologií se stará Intel Capital, jenž již do desítek firem nalil na 125 milionů dolarů. Ty se ve velké míře zabývají
Odměníme každého! Vyplňte komunitní průzkum a získejte luxusní ceny
Kdo jste, na čem a co hrajete, jaký obsah konzumujete a jaký vztah máte k AI? Věnujte nám pár minut a jako dárek za vyplnění získáte slevu na nákup a šanci získat také další luxusní ceny.
Společnost Intel se pochlubila, že byla asociací EPA vyhlášena největším dobrovolným spotřebitelem zelené energie. K tomu můžeme také dodat několik zajímavých informací, jako že si Intel objednal osm nových instalací fotovoltaických panelů, které budou vybudovány ve 4 státech USA a postarají se o dodávky kolem 2,5 MW energie.
Dále společnost zvýší nákup kreditů obnovitelné energie o 10 procent na 1,43 mld kWh, což má pokrýt více než 51 procent její spotřeby v USA a to vše se děje v rámci dlouhodobé iniciativy o snížení uhlíkové stopy. Díky ní Intel od roku 2001 ušetřil na 650 milionů kilowatthodin.
Zmíněné solární instalace budou dokončeny v průběhu následujících sedmi měsíců a všechny až na jednu si najdou místa na střechách továren Intelu. Ta bude umístěna v kalifornském Folsomu, kde zabere 2,5 hektaru a poskytne 1 MW energie.
O investice do čistých technologií se stará Intel Capital, jenž již do desítek firem nalil na 125 milionů dolarů. Ty se ve velké míře zabývají právě fotovoltaikou.
Zdroj: TZ