Zpět na článek

Diskuze: Legenda se vrací - 19" LCD EIZO FlexScan S1910

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

tief
tief
Level Level
28. 9. 2005 14:25

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Mno je to jak v ceske tak v anglicke verzi.. samozrejme vim jak funguje klasicke OverDrive, ovsem podle specifikaci EIZO je jejich OverDrive takovyto, a ja verim celkem EIZO ;-)

univerzal_shw1
univerzal_shw1
Level Level
26. 9. 2005 15:59

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

... mám jen poznámku k době odezvy nového panelu S1910: není diskutovaných 25 ms, ale 16 ms a při zapojení obvodu OverDrive (pro rozsah tónů 50-200) dokonce jen 12 ms (!), což je u panelu S-PVA pozoruhodné. Není ovšem divu, základem tohoto panelu je technologie převzatá z "hráčského" panelu EIZO L778.

univerzal_shw1
univerzal_shw1
Level Level
26. 9. 2005 15:47

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Vážený pane Jiří,

černá verze nového modelu EIZO S1910K je již na trhu a můžete ji tedy objednat u jakéhokoliv prodejce monitorů. Pokud si budete chtít monitor před jeho pořízením ještě prohlédnout, pak můžete navštívit nové předváděcí centrum: EIZO GALLERIA PRAHA, Na Rozcestí 6, Praha 9.
Dostupné jsou již rovněž verze s ergonomickým stojanem ArcSwing EIZO S1910AS:
http://www.eizo.cz/whitepapers.html (viz. White Papers: Stojany ArcSwing)
http://www.eizo.cz/lcddisplays.html?&user_products[uid]=119&cHash=ea6909e468

Cena černého provedení je stejná, jako cena šedého provedení. Doporučovaná cena včetně DPH: 18.990,-CZK

tv
tv
Level Level
26. 9. 2005 14:50

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Mám rovněž opačnou zkušenost - setkal jsem se s maximální vstřícností a ochotou. K tomu skladu - po těchhle monitorech je dost sháňka, takže bych byl v klidu a ke stojanu - poté, co jsem prošel web mě nenapadá, na co bych se chtěl zeptat.

ps: a panel je skvělej, zvlášť v režimu na výšku :-)

univerzal_shw1
univerzal_shw1
Level Level
24. 9. 2005 09:33

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

A ja vam doporucuji prostudovat materialy od panelu EIZO S1910
viz. http://www.eizo.cz/pool/spec/cz_S1910.pdf

tief
tief
Level Level
24. 9. 2005 09:34

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@univerzal_shw1 Pardon, byl jsem prihlasen pod jinym uzivatelem.

tief
tief
Level Level
22. 9. 2005 10:53

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

To ze se vam houpe stul ovsem neni chyba panelu :-)
Jiank samozrejme chapu ze kazdemu se libi jine podani barev. Ja osobne mam velmi rad podani barev Trinitron obrazovek a prave tento panel (S1910 Eizo) se jim zatim priblizil nejvice...

Surgical
Surgical
Level Level
17. 9. 2005 13:53

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Nevim, ale ve druhe polovici roku 2005 bych za uvedene penize na nic, co nema nativni rozliseni aspon 1600x1200 proste nekoukal. A neni to jen o znacce. Takze, za tydle prachy 20" rulez. Howgh.

dodo666
dodo666
Level Level
16. 9. 2005 21:53

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

No mne po 6 mesiacov skoncili tlacidla na monitore.Presnejsie spadli dnu do monitora?
Myslim si ze to neni normalne!!!
Inak obraz nema chybu,,,ale ajtak cudne...hmmmmm

libor_353
libor_353
Level Level
16. 9. 2005 18:26

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

a což kouknout na www.viewsonic.com
podle parametrů to vypadá,že pouze zvýšili kontrast na 1000:1
jinak z těchto tří monitorů bych volil mezi Eizo vs Viewsonic, Eizo má lepší obraz, Viewsonic je rychlejší, FSC mě moc nezaujal, ale zase je o dost levnější, takže kdo chce za co nejmíň peněz dost muziky

tief
tief
Level Level
16. 9. 2005 17:19

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Presne tak. Recenze je tu od toho, aby pomohla pri rozhodovani. Treba az uvidite barvy na Eizu, tak zapomenete na to, ze je pomalejsi,....... nebo taky ne. Kazdy pozaduje neco jineho. Jinak filmy na tomto monitoru byly krasne. Technologie OverDrive dokazde celkem velke veci. Takze asi tak. Zajdete si do obchodu, vemte si s sebou flash disk s nejakym trailerem na film (nebo DVD) a uvidite.
Me osobne ta odezva tolik nevadila.

birkoff
birkoff
Level Level
16. 9. 2005 16:30

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

souhlasím, ViewSonic je velmi dobrý. Sám mám taky VP191B a VX912 a u VP se mi líbí provedení a PIVOT system :) Pokud bych nyní kupoval monitor, šel bych do VP930, který bude k dispozici v nejbližší době :)

Rado85
Rado85
Level Level
16. 9. 2005 15:22

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Je vhodný aj na hranie hier ako FarCry, Half-Life či Underground 2?Mám o neho velký záujem a pripadá mi ako model 778
v inom prevedení a bez reprákov..

tief
tief
Level Level
16. 9. 2005 15:46

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Rado85 Pokud nejste nejnarocnejsi hrac tak i tento relativne pomaly panel dostacuje. Existuji i daleko rychlejsi panely, ale tento je v podani barev, podsviceni a ostatnich ohledech daleko lepsi.

Pe Ell
Pe Ell
Level Level
15. 9. 2005 13:57

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Ahoj

chtel bych se zeptat jestli nehodlate udelat test jednoho z techto modelu. nebo jestli o nich nemate nejake informace.

Eizo M1700 se my svymi parametry a zejmena cenou cca 9000 s dph velmi liby ale vsude ctu ze je urcene do koncalare. proc by se svymi 8ms neslo i na hry???

Samsung 730BF se svymi 4ms jsem zase videl nekolikrat oznacovat za nejrychlejsi lcd a zajimalo by mne kolik je na tom pravdy a jestli je skutecne tak dobry.

tief
tief
Level Level
15. 9. 2005 11:28

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

K barvam: osobne si myslim ze je lepsi mit barvy lehce mene zarive ale verne. Porovnejte si realnou fotku s fotkou na monitoru.

Tento kus nemel ani jeden vadny pixel/subpixel. Naopak Eizo ma trosku prisnejsi normy pro vadne pixely nez ostatni obrazovky.

tief
tief
Level Level
15. 9. 2005 09:37

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Kdybych mel porovnat toto Eizo S1910 a Fujitsu P19-2 tak vyhraje Eizo! Barvy jsou jeste o rad lepsi i kdyz nedosahuji panelu S-IPS. Monitor P19-2 byl jsem recenzoval v megatestu https://www.svethardware.cz/art_doc-C52407C4D53EC845C12570540054E037.html
pokud mate trosku penez nazbyt tak volte Eizo. Urcite nebudete litovat. Popr velmi dobre monitory jsou take Dell 2001FP ci 2005FP. Ty pouzivaji S-IPS technologii a je to malinko znat i na barvach i kdyz zase nemaji tak kvalitni zpracovani signalu jako Eizo.

neph04
neph04
Level Level
15. 9. 2005 09:13

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Doporucuju recenzentovi navstevu v eizo-shopu na Sokolovsky :))
Ja si vybiral LCD monitor asi mesic a byl sem rozhodnutej jit do FSC P19-2. Nakonec sem udelal tu blbost ze sem sel do tohohle shopu a uvidel S1910 :) Byla to laska na prvni pohled. Dostali me barvy, a vlastne uplne vsechno a ani "pomala" odezva mi nevadi (a to hraju).Panel me dostal, ale cena byla o 6tis jinde nez bych si pral. Bohuzel po pul hodine prisel prodavac, ktery mi ukazal zbytek funkci a moznosti a nastaveni a chovani... a to byl muj konec.. :o)) s1910 me totalne dostal! :))
Rikal sem si ze nemuze byt nic lepcejsiho...dokud nevytahl z krabice toto: http://www.eizo.com/products/lcd/s2410w/index.asp# nebo toto:http://www.eizo.com/products/lcd/l797/index.asp
Barvy na S1910 byly uchvatny (jak pisete) ale pak na S-IPS panelech od EIZA... to bylo neuveritelny! Zazitek na cely zivot.
Jsem stastnej za S1910 a verim ze to nejsou vyhozeny penize :)

tief
tief
Level Level
15. 9. 2005 09:39

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@neph04 Verim ze jste byl prekvapen co dokaze S-IPS technologie. Panel Eizo jsem s touto technologii bohuzel zatim nevidel, ale Dell uz ano a take to bylo jeste o trosku lepsi nez tento Eizo (v barvach). Ale zase to podsviceni atd.

dp
dp
Level Level
17. 9. 2005 11:05

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@neph04 Nejspíše jste se spletl a šlo o model S2110W - v podstatě jde ale jen o jeho menšího brášku s rozlišením 1680x1050 oproti 1920x1200 u toho S2410W. Jinak ale tyto nové modely obsahující už zadní podsvícení jsou opravdu excelentní, a právě ten S2410W bude představovat novou úroveň práce v CAD, GIS a nebo i doma na prohlížení videa v nejvyšším HDTV rozlišení (1920x1080)!!
Řadu SlimEdge monitorů EIZO pak ještě v brzké době doplní model S2100 21"(1600x1200) takže se máme opravdu na co těšit :-)

Reklama
Reklama