Galerie 3
LG UltraGear 27GN950: Ultra HD se 160 Hz
Aktualita Monitory LG

LG UltraGear 27GN950: Ultra HD se 160 Hz

Jan Vítek

Jan Vítek

Společnost LG si připravila nový monitor UltraGear 27GN950, který se může chlubit rozlišením Ultra HD a obnovovací frekvencí až 144 Hz s možností přetaktování na 160 Hz. Jde tak primárně o herní LCD.

Reklama

Z označení LG UltraGear 27GN950 přitom můžeme snadno vyčíst, že jde o 27" panel a právě to může být pro mnohé asi největším nedostatkem, neboť nativních 3840 x 2160 na takovém panelu bude těžko využitelných pro práci v desktopovém prostředí bez změny měřítka a to může v případě některých aplikací být zdrojem problémů. Nicméně podobných monitorů s ohledem na rozlišení a úhlopříčku je i tak na trhu asi nejvíce a v jejich případě jde především o jemný rastr. UltraGear 27GN950 pak k tomu přidává i další výhody, jako je právě vysoká obnovovací frekvence, která se samozřejmě projeví právě už ve 2D režimu. 

LG UltraGear 27GN950: Ultra HD se 160 Hz

Společnost LG zde použila rychlý panel typu IPS, od nějž můžeme očekávat vedle obnovovací frekvence až 160 Hz také velice slušné barvy. Jde konkrétně o Nano-IPS, jenž dokáže z 98 procent pokrýt barevný prostor DCI-P3. Dále tu také máme podporu DisplayHDR 600, čili maximální jas 600 cd/m2, tedy dle zprávy serveru Tom's Hardware, dle specifikací na stránkách výrobce je to kupodivu jen typických 400 cd/ma o vyšší hodnotě tu není zmínka, ale lze předpokládat že na údaj o maximálních 600 cd/m2 se jen zapomnělo. Nativní kontrast činí 1000:1 a odezva dokonce pouze 1 ms GtG. 

LG UltraGear 27GN950: Ultra HD se 160 Hz

Synchronizace je zajištěna primárně pomocí AMD FreeSync Premium Pro, ale jde i o monitor s G-Sync Compatible. Mezi rozhraní patří neupřesněné verze dvou HDMI a jednoho DisplayPort, nechybí USB hub (2 porty a opět bez upřesněného typu) a sluchátkový výstup. Právě ze zprávy na Tom's Hardware se ale dozvíme, že DisplayPort je verze 1.4 a ten zvládne při 10bitových barvách nabídnout maximálně 95 Hz, při 8bitových až 120 Hz a oněch 144Hz opět s 10bitovými barvami, ale s využitím DSC na kartách NVIDIA Turing a AMD Navi. 

Když se podíváme dále do specifikací výrobce, najdeme tam i zmínku o typické spotřebě 95 W a maximální spotřebě 65 W. Vypadá to, že si dotyčný při vyplňování tabulky se specifikacemi nedal moc záležet, což zmiňuji pouze s odkazem na onu nesrovnalost s jasem. 

LG UltraGear 27GN950 máme očekávat na trhu brzy s cenou 800 dolarů. 


Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Reklama
Reklama