Micron v Japonsku rozšiřuje výrobní linku na čipy za 200 mld. Kč
i Zdroj: Microsoft Bing AI Image Creator
Aktualita Storage a RAM Micron

Micron v Japonsku rozšiřuje výrobní linku na čipy za 200 mld. Kč

Milan Šurkala

Milan Šurkala

Společnost Micron také rozšiřuje výrobní kapacity. Před pár dny zahájila výstavbu nových linek v Japonsku, kde rozšíří stávající továrnu.

Reklama

Paměťovou krizi by chtěla zmírnit společnost Micron rozšířením výrobních kapacit. Přidává se tak k firmám Samsung a SK hynix, které v Jižní Koreji investují v přepočtu 11 bilionů Kč na výstavbu několik nových továren pro výrobu pamětí. Micron je v tomto mnohem skromnější, jedna z jeho posledních investic je jen 1,5 bilionů japonských jenů, tedy asi 0,2 bilionu Kč, nicméně i to se počítá. Konkrétně by mělo jít o rozšíření stávající továrny v Higašihirošimě (tu získal po bankrotu japonské společnosti Elpida). 

Stejně jako v Jižní Koreji, i zde budou roli hrát dotace. V případě Micronu rozhodně nebudou malé. Japonsko totiž přispěje 500 miliardami jenů, tedy celou třetinou plánovaných nákladů (dosud už Micron od japonské vlády dostal 775 miliard jenů).

Japonsko samo o sobě chce podobně jako Jižní Korea masivně investovat do výroby čipů a AI technologií. Premiérka Sanae Takaičiová totiž nedávno zveřejnila plán, jak chce Japonsko z veřejných i soukromých peněz v této oblasti investovat 101,6 bilionů jenů (13,3 bilionů Kč) do roku 2041. Kolik z toho by mělo jít ze státních peněz, ale není známo.

Vraťme se nyní k Micronu. Poněvadž jde o rozšíření stávajících kapacit, projekt je už za plánovací fází a začíná se stavět, dokončení nových výrobních kapacit by mělo být relativně rychlé, dá-li se to tak říci. První čipy by z linek měly proudit v létě roku 2028, tedy za 2 roky. 


Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Reklama
Reklama
Reklama