Galerie 2
Námořnictvo USA začne používat drony Blackwing vypouštěné z vody
Aktualita Robotika, AI

Námořnictvo USA začne používat drony Blackwing vypouštěné z vody

Milan Šurkala

Milan Šurkala

Americké námořnictvo již brzy začne využívat nové pomůcky v boji. Půjde o drony Blackwing, které mohou být umístěny na ponorkách a vypuštěny z vody do vzduchu. Uloženy jsou v tubě o průměru 7,5 centimetru.

Reklama

Americké námořnictvo brzy zmodernizuje své bojové pomůcky o flotilu dronů Blackwing, které byly vyvinuty společností AeroVironment v programu "Advanced Weapons Enhanced by Submarine UAS against Mobile targets (AWESUM)". I když samotné drony létají ve vzduchu, vypouští se ze 7,5 centimetru širokých tub na ponorkách potopených ve vodě. Jakmile dosáhnou vodní hladiny, rozloží se do formy létajícího dronu o délce zhruba 50 centimetrů. Drony Blackwing váží méně než 2 kilogramy.

Námořnictvo USA začne používat drony Blackwing vypouštěné z vody

Najdete na nich nejrůznější senzory a schopnost šifrované komunikace. Drony budou využívány k průzkumu, ale mohou nést i zbraně (zejména pro vlastní obranu). Energie by pak měla stačit na 60 minut letu. Námořnictvo Spojených států plánuje koupit 150 kusů těchto druhů ve fiskálním roce 2017, ale zatím není jasné, kdy budou nasazeny do akce. Patrně na sebe ale nenechají dlouho čekat.

Zdroje:

defensetech.org

,

engadget.com

,

extrahw.com


Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Reklama
Reklama