Galerie 3
Objevil se Ryzen 3 7320U, nejspíše ohlášené Mendocino
Aktualita Procesory AMD AMD

Objevil se Ryzen 3 7320U, nejspíše ohlášené Mendocino

Jan Vítek

Jan Vítek

1

Databáze testů Userbenchmarku nově ukázala výsledky procesoru Ryzen 3 7320U, který pravděpodobně bude patřit do rodiny Mendocino, jak AMD označuje chystaná méně výkonná mobilní APU.

Reklama

O procesorech Mendocino už dobře víme a samozřejmě tu nejde o staré Celerony od Intelu, někdejší sen overclockerů, ale o nové slabší mobilní Ryzeny, jimž AMD z nějakého důvodu vybralo stejnou "přezdívku. 

Objevil se Ryzen 3 7320U, nejspíše ohlášené Mendocino

Userbenchmark nyní přináší ve své databázi výsledky testů modelu AMD Ryzen 3 7320U, na jehož původ ukazuje pouzdro FT6, které máme spojeno právě s rodinou AMD Mendocino. Máme tu celkem 4 jádra schopná zpracovávat dvě vlákna, a to na základním taktu 2,4 GHz a turbu 4,1 GHz.

Objevil se Ryzen 3 7320U, nejspíše ohlášené Mendocino

Vedle toho tu je evidentně integrovaný Radeon, který má ze systémové paměti přidělených 256 MB paměti. Jeho Device ID 1002-0123 ostatně ani neodpovídá žádnému známému Radeonu, takže musí jít o novinku. 

Už dříve se také ukázalo, že tu půjde přinejlepším o 2 CU, čili 128 Stream procesorů. A ani procesorová část nebude nejvýkonnější, neboť přeci jen půjde o starší Zen 2. 

AMD Mendocino mají nastoupit na levnějších noteboocích či chromeboocích někdy během letošního čtvrtého kvartálu, takže je na ně ještě čas. Snad se jich ale dočkáme i v podobě levných mini desktopů, jejichž třída by zasloužila oživení. Ale to už nezávisí ani tak na firmě AMD jako na jejích partnerech z řad společností jako ZOTAC, Gigabyte, Minisforum a dalších.  


Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Reklama
Reklama