Galerie 3
Raijintek Nemesis a Themis Evo: výkonné chladiče CPU
Aktualita Ostatní Chlazení a skříně Chladiče procesorů Xigmatek Cooler Master

Raijintek Nemesis a Themis Evo: výkonné chladiče CPU

Jan Vítek

Jan Vítek

Značka Raijintek byla vytvořena společnostmi Xigmatek a Cooler Master a prodávají se pod ní procesorové chladiče. Mezi ty se nyní zařadí i výkonné modely Nemesis a Themis Evo, které na první pohled zaujmou svými ventilátory.

Reklama

Ventilátory totiž stejně jako u dříve představených modelů mají jasně červený rámeček a kontrastující bílé lopatky. Jedná se o potenciálně velmi výkonné chladiče, a to platí především pro Nemesis disponující dvěma ventilátory a dvěma pasivními částmi.

Raijintek Nemesis a Themis Evo: výkonné chladiče CPU



Nemesis

V obou případech jde o věžovité modely využívající měděnou základnu a 8mm heatpipe, které jsou v případě modelu Nemesis v počtu pěti a Themis Evo má o jednu méně. Nemesis má rozměry 140 x 130 x 167 mm, využívá dva 140mm ventilátory řízené pomocí PWM na 600 až 1000 RPM a své měděné části má poniklované.

Raijintek Nemesis a Themis Evo: výkonné chladiče CPU



Themis Evo

Themis Evo má menší 120mm ventilátor s otáčkami 1000 až 1500 RPM, přičemž rozměry jsou 122 x 82 x 165 mm. Oba modely se hodí pro procesory do socketů AMD AM3+, FM2+ a starších nebo Intel LGA 115x a LGA 2011.

Chladiče Nemesis a Themis Evo můžeme očekávat i na našem trhu, neboť

k dostání

jsou i dříve představené modely EreBoss, Aidos a první verze Themis. Cena Nemesis byla stanovena na 60 euro a Themis Evo přijde na 33 euro.

Zdroj:

Tom's Hardware


Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Reklama
Reklama