Galerie 2
Sony ukázalo průhledné a ohebné OLED displeje
Aktualita Monitory Obecně Sony

Sony ukázalo průhledné a ohebné OLED displeje

Jan Vítek

Jan Vítek

2

Společnost Sony je průkopníkem, co se týče OLED displejů a jako první představila televizor s touto technologií, jenž je však příliš malý a příliš drahý. Nyní tato firma společně s Max Planck Institute předvedla ohebné a průhledné displeje, které mohou zobrazit barevný obraz. Dle Sony budou zastaralé televizní obrazovky a neohrabané laptopy věcí minulosti a o vše se má postarat právě OLED. Předvedené displeje mají také výhodu v nízké spotřebě, jež je udávána jako méně než 15 mW na čtvereční centimetr. A stejně tak čas odezvy má být s dnešními LCD naprosto nesrovnatelný - mezi 1 a 500 µs, o úhlech pohledu nemluvě. Díky tomu, že displeje jsou průhledné, je možné je na sebe vrstvit a jejich velikost omezuje prý pouze substrát, na kterém jsou OLED naneseny. A jak říkají pracovníci Sony: "Podle toho, co víme, vůbec poprvé byly demonstrovány všestranné, barevné, plně organické a průhledné UC-displeje. Ty vynikají také ohebností a disponují vynikajícím jasem." Zdroj: TG Daily

Reklama

Společnost Sony je průkopníkem, co se týče OLED displejů a jako první představila televizor s touto technologií, jenž je však příliš malý a příliš drahý. Nyní tato firma společně s Max Planck Institute předvedla ohebné a průhledné displeje, které mohou zobrazit barevný obraz. Dle Sony budou zastaralé televizní obrazovky a neohrabané laptopy věcí minulosti a o vše se má postarat právě OLED.

Sony ukázalo průhledné a ohebné OLED displeje

Předvedené displeje mají také výhodu v nízké spotřebě, jež je udávána jako méně než 15 mW na čtvereční centimetr. A stejně tak čas odezvy má být s dnešními LCD naprosto nesrovnatelný - mezi 1 a 500 µs, o úhlech pohledu nemluvě. Díky tomu, že displeje jsou průhledné, je možné je na sebe vrstvit a jejich velikost omezuje prý pouze substrát, na kterém jsou OLED naneseny. A jak říkají pracovníci Sony:

"Podle toho, co víme, vůbec poprvé byly demonstrovány všestranné, barevné, plně organické a průhledné UC-displeje. Ty vynikají také ohebností a disponují vynikajícím jasem."

Zdroj:

TG Daily


Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Reklama
Reklama