Galerie 2
Společnost Mad Catz končí v bankrotu
Aktualita Ostatní Periférie Mad Catz

Společnost Mad Catz končí v bankrotu

Jan Vítek

Jan Vítek

2

Jeden z dlouholetých výrobců počítačových periferií, a především těch herních, skončil v bankrotu, z nějž se už nejspíše nevyhrabe. Jde o společnost Mad Catz založenou v roce 1989, které v poslední době nepomohlo ani masivní propouštění.

Reklama

Společnost Mad Catz byla založena v Americe se specializací na počítačové ovladače a periferie, ale také vytvářela samotné hry, jako sérii Real World Golf. Až do minulého roku také vlastnila značku Saitek, kterou však právě kvůli finančním problémům prodala Logitechu za pouhých 13 milionů dolarů. U nás se stále prodávají především myši RAT, sluchátka TRITTON a další produkty od Mad Catz, ale evidentně dlouho nebudou. Společnost se už totiž v minulém roce přestala obchodovat na burze v New Yorku a nyní vyhlásila bankrot s tím, že ruší veškerou svou činnost.

Společnost Mad Catz končí v bankrotu

Mad Catz byl také výrobce hudebních periferií pro sérii Rock Band. V minulém roce ale utržila těžkou ránu kvůli slabým prodejím dílu Rock Band, což vyústilo v to, že se rozešla se studiem Harmonix, které si začalo hledat nového výrobce periferií. Kvůli tomu se Mad Catz ocitla ve ztrátě 11 milionů dolarů, prodala Saitek a propustila 37 procent zaměstnanců. To ale evidentně nepomohlo.

Představenstvo společnosti se už pokoušelo najít investora nebo alespoň zájemce o koupi, ale žádný se nenašel. Karen McGinnis, prezidentka a CEO Mad Catz, tak minulý týden potvrdila, že její společnost nedokázala najít schůdné řešení svých problémů s likviditou, a tak nastalo nevyhnutelné. Uvidíme, jestli se nakonec ještě neobjeví někdo, kdo bude ochoten značku Mad Catz zachránit, ale spíše to vypadá, že její produkty postupně zmizí z trhu.

Zdroj:

KitGuru


Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Reklama
Reklama