Galerie 3
UMAX přináší nettop Shuttle X50v2
Aktualita Ostatní Počítače All-in-one PC Shuttle UMAX

UMAX přináší nettop Shuttle X50v2

Jan Vítek

Jan Vítek

Společnost UMAX ve spolupráci se Shuttle přináší ne český trh nový počítač typu nettop s označením X50v2. Ten disponuje dotykovým displejem s LED podsvícením, rozlišením 1366 x 768 a úhlopříčkou 15,6 palců a má nabídnout také nízkou spotřebu a tichý chod. Ke svému chlazení totiž nepotřebuje ventilátor. Rozměry nového nettopu činí 391 x 327 x 36 mm a přenosnost je usnadněna díky otočnému držáku na zadní straně. O výkon se pak stará procesor Intel Atom D510 na frekvenci 1,66 GHz s integrovanou GMA 3150 a čipovou sadou NM10. Dále sedočkáme Wi-fi adaptéru 802.11n, 1,3megapixelovou webkamerou, 4x USB 2.0, Ethernetem, čtečkou karet a stereo reproduktory na zadní straně. Kromě toho jsou tu také trošku překvapivě dva sériové a jeden paralelní port a vedle nich výstup VGA pro další monitor. Nettop bude dostupný jednak za 10990 Kč s DPH bez OS, paměti a disku jako barebone. S 2 GB paměti, 500GB diskem a Windows 7 Home Premium přijde na 16490 Kč s DPH. To mi připadá jako poněkud mo

Reklama

Společnost UMAX ve spolupráci se Shuttle přináší ne český trh nový počítač typu nettop s označením X50v2. Ten disponuje dotykovým displejem s LED podsvícením, rozlišením 1366 x 768 a úhlopříčkou 15,6 palců a má nabídnout také nízkou spotřebu a tichý chod. Ke svému chlazení totiž nepotřebuje ventilátor.

UMAX přináší nettop Shuttle X50v2

Rozměry nového nettopu činí 391 x 327 x 36 mm a přenosnost je usnadněna díky otočnému držáku na zadní straně. O výkon se pak stará procesor Intel Atom D510 na frekvenci 1,66 GHz s integrovanou GMA 3150 a čipovou sadou NM10.

UMAX přináší nettop Shuttle X50v2

Dále sedočkáme Wi-fi adaptéru 802.11n, 1,3megapixelovou webkamerou, 4x USB 2.0, Ethernetem, čtečkou karet a stereo reproduktory na zadní straně. Kromě toho jsou tu také trošku překvapivě dva sériové a jeden paralelní port a vedle nich výstup VGA pro další monitor.

Nettop bude dostupný jednak za 10990 Kč s DPH bez OS, paměti a disku jako barebone. S 2 GB paměti, 500GB diskem a Windows 7 Home Premium přijde na 16490 Kč s DPH. To mi připadá jako poněkud moc, i když v balení obou najdeme také 3barvenou podsvícenou klávesnici BL-741 Lumi v hodnotě 1000 Kč.

Zdroj: TZ

UMAX


Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Reklama
Reklama