Šéf NVIDIE Jensen Huang se vyjádřil k obavám svých zaměstnanců, kteří pomýšleli na možné propouštění kvůli světové pandemii, jež zasáhla i IT průmysl. Huang je uklidňuje s tím, že se naopak mohou těšit na vyšší mzdy.
Odměníme každého! Vyplňte komunitní průzkum a získejte luxusní ceny
Kdo jste, na čem a co hrajete, jaký obsah konzumujete a jaký vztah máte k AI? Věnujte nám pár minut a jako dárek za vyplnění získáte slevu na nákup a šanci získat také další luxusní ceny.
Jensen Huang tak slíbil, že nikdo v NVIDII v přímém důsledku pandemie nemoci Covid-19 nepřijde o práci a zaměstnanci ani nebudou žádáni o to, aby přijali snížení svých mezd. Právě naopak mohou se těšit na vyšší příjmy, a to kvůli tomu, aby se mohli spolehnout na ještě větší finanční zabezpečení.
Jensen Huang vypočítává, že v příštích měsících zaměstnanci NVIDIE získají celkově navíc desítky milionů dolarů. Upozorňuje také na to, že technologie NVIDIE v oblastech grafiky, vědy, umělé inteligence a robotiky jsou nyní důležitější pro budoucnost než kdykoliv dříve, čímž v podstatě říká, že práce bude dost.
NVIDIA je ostatně v dobré finanční situaci, čemuž napomohly i aktuálně zvýšené prodeje počítačů a rovněž provozovatelé serverů navyšují výkon i datovou propustnost díky tomu, že nyní více než kdy jindy se pracuje s využitím Internetu. Je ale zřejmé, že toto s postupným uvolňováním omezení a návratem lidí do práce skončí a PC průmysl se může opět propadnout, respektive spíše je vhodné mluvit o ukončení pozitivního výkyvu. Otázka je spíše ta, zda nebude druhá polovina roku výrazně poznamenána očekávaným útlumem celosvětové ekonomiky. Nic z toho se nedá předpovědět, neboť pandemie zasáhla moderní svět vůbec poprvé, takže lze jen čekat a doufat.