Galerie 2
Více konfigurací s IONem před Vánoci
i Zdroj: Svět hardware
Aktualita Ostatní Mobilní zařízení NVIDIA

Více konfigurací s IONem před Vánoci

Jakub Doležal

Jakub Doležal

1

Smělý produkt od společnosti Nvidia se pomalu ale jistě stává oblíbenějším. CEO společnosti Nvidia, pan Jen-Hsun Huang, je velmi potěšen, avšak vedení Intelu má nemalé vrásky na čele. Velmi dlouho měl Intel nadvládu v oblasti netbooků, HTPC a v jiných multimediálních zařízeních. Procesory od Intelu svým výkonem bohatě stačily, avšak grafické řešení neoplývalo nikdy velkou výkonností. Do stojatých vod zasáhla až Nvidia se svým produktem ION. Nový čipset a zejména pak integrovaná grafická karta od Nvidie (GeForce 9400) si nyní bez problémů poradí HD videem a některými hrami. Cena za toto řešení není nikterak velká, takže mnoho výrobců vydalo a plánuje vydat své produkty na platformě ION. Slušno říci, Nvidia společnosti Intel pěkně zatápí. Intel se na oplátku snaží tento stav korigovat tím, že samostatné procesory Atom prodává s přirážkou. Nicméně z úst pana Huanga zaznělo, že do Vánoc bude na trhu mnohem více řešení založených na platformě ION. Ačkoliv je podíl IONu

Co je RTX AI

Co je RTX AI

Web Světhardware.cz přináší velký přehled o NVIDIA RTX AI ve vašem počítači a popisuje spolehlivou a bezpečnou cestu, jak si na svém počítači vytvořit lokální umělou inteligenci.

Reklama

Smělý produkt od společnosti Nvidia se pomalu ale jistě stává oblíbenějším. CEO společnosti Nvidia, pan Jen-Hsun Huang, je velmi potěšen, avšak vedení Intelu má nemalé vrásky na čele.

Více konfigurací s IONem před Vánoci

Velmi dlouho měl Intel nadvládu v oblasti netbooků, HTPC a v jiných multimediálních zařízeních. Procesory od Intelu svým výkonem bohatě stačily, avšak grafické řešení neoplývalo nikdy velkou výkonností. Do stojatých vod zasáhla až Nvidia se svým produktem ION. Nový čipset a zejména pak integrovaná grafická karta od Nvidie (GeForce 9400) si nyní bez problémů poradí HD videem a některými hrami. Cena za toto řešení není nikterak velká, takže mnoho výrobců vydalo a plánuje vydat své produkty na platformě ION.

Slušno říci, Nvidia společnosti Intel pěkně zatápí. Intel se na oplátku snaží tento stav korigovat tím, že samostatné procesory Atom prodává s přirážkou. Nicméně z úst pana Huanga zaznělo, že do Vánoc bude na trhu mnohem více řešení založených na platformě ION.

Ačkoliv je podíl IONu na celkovém trhu s čipsety zanedbatelný, vypadá to, že se konečně pro Intel našel důstojný protivník, který jej donutí více se zaměřit na vlastní grafické řešení.

A na čem bude založen Váš příští netbook, či HTPC? ION, nebo Intel?

Zdroj:

Fudzilla.com


Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Reklama
Reklama
Reklama