Galerie 2
Výroba 3,5" pevných disků WD se přesune pod Toshibu
Aktualita Storage a RAM Pevné disky Western Digital Toshiba

Výroba 3,5" pevných disků WD se přesune pod Toshibu

Jan Vítek

Jan Vítek

Společnosti Western Digital a Toshiba podepsaly smlouvu, na jejímž základě se část výrobní kapacity pro produkci 3,5" pevných disků značky WD a příslušné duševní vlastnictví přesune pod křídla Toshiby. Celá akce by se měla dokončit již v březnu a firmy čeká ještě povolení příslušných úradů. WD za to dostane veškerý Toshibou držený akciový podíl v Toshiba Storage Device se základnou v Thajsku (TSDT), kde firma po loňských povodních neobnovila výrobu. Součástí dohody jsou i finanční vyrovnání, ale o nich se firmy nezmínily. Toshiba tedy od WD získá výrobní kapacity pro desktopové 3,5" pevné disky a také pro near-line serverové disky (HDD pro objemná disková pole). Již v roce 2009 přitom Toshiba získala HDD divizi od Fujitsu a posléze spojila své části Semiconductor Company a Storage Products Company v jednu, která má na starosti oblast pamětí NAND Flash a úložných zařízení SSD a HDD. Díky tomu všemu Toshiba rozšíří své výrobní kapacity pro pevné disky a bude moci pokrýt všec

Reklama

Společnosti Western Digital a Toshiba podepsaly smlouvu, na jejímž základě se část výrobní kapacity pro produkci 3,5" pevných disků značky WD a příslušné duševní vlastnictví přesune pod křídla Toshiby. Celá akce by se měla dokončit již v březnu a firmy čeká ještě povolení příslušných úradů. WD za to dostane veškerý Toshibou držený akciový podíl v Toshiba Storage Device se základnou v Thajsku (TSDT), kde firma po loňských povodních neobnovila výrobu. Součástí dohody jsou i finanční vyrovnání, ale o nich se firmy nezmínily.

Výroba 3,5" pevných disků WD se přesune pod Toshibu

Toshiba tedy od WD získá výrobní kapacity pro desktopové 3,5" pevné disky a také pro near-line serverové disky (HDD pro objemná disková pole). Již v roce 2009 přitom Toshiba získala HDD divizi od Fujitsu a posléze spojila své části Semiconductor Company a Storage Products Company v jednu, která má na starosti oblast pamětí NAND Flash a úložných zařízení SSD a HDD.

Díky tomu všemu Toshiba rozšíří své výrobní kapacity pro pevné disky a bude moci pokrýt všechny segmenty trhu s nimi, což posílí její konkurenceschopnost.

Zdroj: TZ

Toshiba


Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Reklama
Reklama