Společnost Asus oznámila další ze svých modelů základních desek. Novinka ASUS M3N-HT Deluxe/Mempipe využívá ASUS Cool Mempipe, což není nic jiného, než připojení chladičů paměťových modulů na systém chlazení základní desky pomocí heatpipe. To má dle Asusu snižovat teplotu pamětí až o 10 °C, ale samozřejmě je jasné, že zde záleží především na kvalitě chlazení celé desky, což zahrnuje typ CPU chladiče a způsob chlazení skříně. Deska je jinak osazena sadou NVIDIA nForce 780a, a podporuje tak technologie 3-Way SLI a Hybrid SLI. Pro rozšíření zde máme připraveny tři PCIe 2.0 x16, dva klasické PCI a jeden PCIe 2.0 x1. Napájení je řešeno s použitím 8+2 fází, z nichž ony dvě jsou vyhrazeny ovladači integrované paměti a sběrnici HT3. Mezi podporované procesory pak patří nejnovější AMD Phenom a ostatní do socketu AM2+ / AM2. A nakonec se můžeme zmínit o technologii Asus Express Gate, která nám dovolí do 5 sekund po zapnutí přístup k Internetu a službám Skype, IM, YouTube, atd. Zdroj: TZ Asus
Společnost Asus oznámila další ze svých modelů základních desek. Novinka ASUS M3N-HT Deluxe/Mempipe využívá ASUS Cool Mempipe, což není nic jiného, než připojení chladičů paměťových modulů na systém chlazení základní desky pomocí heatpipe.
To má dle Asusu snižovat teplotu pamětí až o 10 °C, ale samozřejmě je jasné, že zde záleží především na kvalitě chlazení celé desky, což zahrnuje typ CPU chladiče a způsob chlazení skříně. Deska je jinak osazena sadou NVIDIA nForce 780a, a podporuje tak technologie 3-Way SLI a Hybrid SLI. Pro rozšíření zde máme připraveny tři PCIe 2.0 x16, dva klasické PCI a jeden PCIe 2.0 x1. Napájení je řešeno s použitím 8+2 fází, z nichž ony dvě jsou vyhrazeny ovladači integrované paměti a sběrnici HT3. Mezi podporované procesory pak patří nejnovější AMD Phenom a ostatní do socketu AM2+ / AM2.
A nakonec se můžeme zmínit o technologii Asus Express Gate, která nám dovolí do 5 sekund po zapnutí přístup k Internetu a službám Skype, IM, YouTube, atd.
Zdroj: TZ