Zpět na článek

Diskuze: Adata Legend 860 1TB: SSD pro masy

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

jivy
jivy
Level Level
Procesor: Intel
Operační systém: PC
Grafická karta: NVIDIA
13. 6. 2026 10:45

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Pro běžné využití jsou rozdíly v rychlosti mezi PCIe 4.0 a PCIe 5.0 zanedbatelné. Důležitější je spíše spolehlivost a výdrž v čase, ale i to je pro běžné využití celkem zanedbatelné riziko.
PCIe 5.0 má možná smysl jako systémový disk, ale pro data lze použít 'cokoliv'. Důležitější je se zamyslet nad tím, zda si více PCIe disky nesnížím počet linek pro grafickou kartu.

Jakub Čech
Jakub Čech
Level Level
7. 6. 2026 14:51

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Ja mam Adata legend 900 pro(1tb) a za ty prachy uplne pohoda,bez problemu

Dalik Z.
Dalik Z.
Level Level
8. 6. 2026 07:52

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Jakub Čech taky mi už rok sedí v pc stale ma 100% je čistě na hry sranda je že druhý ssd co mam Ne adata stejne stary je na něm jen Win a už ma 98%

Reklama
_Teddy_
_Teddy_
Level Level
6. 6. 2026 01:40

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Ak by som uz chcel kupovat SSD od AData, tak za rovnaku cenu mozem mat Adata XPG Gammix S70 Blade, ktory ma TBW 740TB (t.j. 2x viac) a ma DDR-cache, takze rychlosti nebudu tak brutalne padat po zaplneni ~30% kapacity.

A ak sa nebudem obmedzovat na Adata, tak tu mame naprilad Crucial T705, Gigabyte Aorus 7300, Lexar Pro NM1090, atd, atd. Vsetko ovela lepsie SSD, s dedikovanou DDR-cache, vyssim TBW, vyssie R/W rychlosti, za rovnaku cenu. Preto by som urcite nepovedal, ze testovany "Legend 860" ma dobry pomer vykonu a ceny. Skor je to taky ten disk, ktory vykonom patri do low-endu, ale cenou je to velmi "odvazny" mainstream...

Piron
Piron
Level Level
5. 6. 2026 09:53

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Hodnotím pozitivně snahu, ale chybí některé klíčové informace - že se jedná o QLC, kolik mám TBW (pro 1TB verzi pouze 320TBW), DRAM less (ano, to by v této ceně fakt nikdo nečekal, ale ve specifikacích by to chybět nemělo). Hodilo by se porovnání parametrů a výkonu s jiným ssd v podobné cenové relaci.

Roob
Roob
Level Level
5. 6. 2026 10:47

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Piron naco? Adata si nekupis aj keby to citalo/pisalo trilion mega za sekundu. Lebo sa to pokazi.

zjaroslav
zjaroslav
Level Level
Operační systém: PC
Procesor: AMD
Grafická karta: AMD
5. 6. 2026 12:53

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Roob Proč by mělo? Adata používám už nějaký pátek a nevšiml jsem si že by se kazilo nějak víc než ostatní.

Zaphod Beeblebrox
Zaphod Beeblebrox
Level Level
5. 6. 2026 18:48

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@zjaroslav Inu, hodně štěstí s tím pertinaxové karburátorem. Vlastní zkušenost s A-data SSD nedobrá, několik mi jich umřelo těsně po záruce. Možná nějaká nepovedená série, nezkoumal jsem - vím že už to nikdy nekoupím.

I když nejhorší s čím jsem se setkal byly SSD Transcend, jejich tuším 220S mi odešly časem úplně všechny, a všechny stejně. Při mizivém zatížení, měl jsem je jako systémové pro nějaké stream servery s Ubuntu. Zápis absolutně mizivý, max. nějaké logy, čtení = boot systému jednou za dlouho.

Jan Belka
Jan Belka
Level Level
Operační systém: PC
Procesor: AMD
Grafická karta: AMD
5. 6. 2026 20:03

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Zaphod Beeblebrox ja mam velmi dobre zlusenosti se Sabrent akorat u nas se blbe schaneji

Reklama
Reklama