Recenze Ostatní Periférie Tiskárny Samsung Brother Konica Minolta

Další laserové tiskárny s cenou do 4000Kč | Kapitola 5

Zdeněk Eisenhammer

13

Seznam kapitol

1. Další laserové tiskárny s cenou do 4000Kč 2. Konica Minolta PagePro 1400W - ovladače 3. Konica Minolta PagePro 1400W - spotřební materiál, testy a shrnutí 4. Brother HL-2030 5. Brother HL-2030 - ovladače
6. Brother HL-2030 - spotřební materiál, testy a shrnutí 7. Samsung ML-2010 8. Samsung ML-2010 - ovladače 9. Samsung ML-2010 - spotřební materiál, testy a shrnutí 10. Závěrečné zhodnocení

Po nedávném testu 6 laserových tiskáren se tentokrát podíváme na další 3 zástupce nejnižšího segmentu od společností Konica-Minolta, Brother a Samsung. Podívejte se tak s námi, jak nově testované modely obstály v konkurenci stále se rozrůstající třídy laserových tiskáren, jejichž doporučená cena nepřesahuje hranici 3800 Kč.

Reklama

Po bezproblémovém zapojení následuje stejně bezproblémová instalace ovladačů. Ty jsou počeštěné (tuto poměrně podstatnou vlastnost někdy opomíjejí i mnohem renomovanější výrobci) a opravdu velmi podrobné. Po vložení disku CD mě čekalo další příjemné překvapení - instalátor nabízí jinde neviděného animovaného průvodce instalací tiskárny, ve kterém je vám názorně předvedeno formou 3D animací, jak postupovat při vkládání toneru, připojování k počítači a podobně. Jak se zdá, výrobce nechtěl opravdu nic ponechat náhodě a neopomněl žádný detail.

Další laserové tiskárny s cenou do 4000Kč


Tato karta je trochu stranou od ostatních, ale nejspíš ji příliš často nepoužijete


Další laserové tiskárny s cenou do 4000Kč


Zatím nabídka funkcí vypadá vcelku chudě...


Další laserové tiskárny s cenou do 4000Kč


...ale všimněte si tlačítek pod záložkami na této kartě - každá z nich je vlastně další "podkarta"

Další laserové tiskárny s cenou do 4000Kč


Tlačítko "Nastavení" na předchozí kartě nabídne další možnosti úprav kvality tisku, na kterém je kupodivu další tlačítko "Nastavení"


Další laserové tiskárny s cenou do 4000Kč


Pod ním se skrývá toto malé okénko. Skoro bych řekl, že je těch nastavení kvality pro běžného uživatele až příliš, za to je však ocení experti.


Další laserové tiskárny s cenou do 4000Kč


Opět vyčerpávající možnosti oboustranného tisku


Další laserové tiskárny s cenou do 4000Kč


Vodoznak je jednou z funkcí, které jsem nikdy nepotřeboval, ale své uplatnění si jistě najde


Další laserové tiskárny s cenou do 4000Kč


Možnosti přizpůsobení stránky nabízejí i zrcadlový tisk, který využijete při tisku na fólie


Další laserové tiskárny s cenou do 4000Kč


Poslední tlačítko nabízí opět několik položek, z nichž každá otevře další "pod-podkartu" :-) Já jsem si vybral jednu z těch užitečnějších, kde si můžete nastavit prodlevu před přechodem do úsporného režimu. Tuto možnost řada tiskáren nenabízí.


Další laserové tiskárny s cenou do 4000Kč


A konečně poslední okno nabízí mj. kontrolu nejnovější verze ovladače

Za takto komplexní ovladače musím výrobce pochválit, nenapadá mě nic, co by v nich chybělo, a i přes vyčerpávající množství funkcí si zachovávají rozumnou přehlednost. Přesto jsem narazil na jednu drobnost, která, jak se záhy ukázalo, mohla vyřešit určité problémy při tisku. O tom ale až při testech kvality.


Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama