Aktualita Grafiky a hry Hry a technologie Bethesda Softworks

Doom: The Dark Ages nabídne akci ve středověku a létání na drakovi

test5

test5

10

Došlo k oznámení nového dílu ze série Doom pomocí prvního traileru s gameplay ukázkami. Tentokrát budeme bojovat s démony ve středověku a budeme moci např. ovládat i obřího mecha Atlan nebo létat na mechanickém drakovi.

Reklama

Démoni, heavy metal, dvouhlavňová brokovnice, taková kombinace přijde už ostříleným PC hráčům naprosto v pořádku, protože hned ví, o čem je řeč a hlavou jim prolétnou zkratky jako IDDQD nebo IDKFA. Těžko by nás ale v této souvislosti napadlo mluvit o dracích, nebo dokonce abychom na nich mohli létat.

A přitom i právě tohle můžeme vidět v prvním traileru na nejnovější díl ze série Doom od vývojářů z id Software s názvem Doom: The Dark Ages, který vyjde v roce 2025 (vydavatelem je Bethesda Softworks). Drak, kterého budeme moci osedlat, sice vypadá jako mechanicky vylepšené monstrum, ale to už na výsledném herním zážitku nic nezmění. K tomu ještě přibude i možnost ovládat obřího mecha s názvem Atlan pro boj se stejně velkými démony.

A aby toho nebylo málo, k typické zbroji Doom Slayera si můžeme nově přidat kožešinu a jednoruční štít, který nejenže poslouží pro blokaci nepřátelských útoků, ale bude možné u něj po obvodu vysunout kovové ostny a pak jej nastartovat (jako se startuje motorová pila) před tím, než jej vymrštíme vpřed za účelem blízkého setkání s nepřítelem, aby se pak vrátil zpět k nám (alá Kapitán Amerika).

Doom: The Dark Ages nabídne akci ve středověku a létání na drakovi
Doom: The Dark Ages nabídne akci ve středověku a létání na drakovi
Doom: The Dark Ages nabídne akci ve středověku a létání na drakovi
Doom: The Dark Ages nabídne akci ve středověku a létání na drakovi
Doom: The Dark Ages nabídne akci ve středověku a létání na drakovi
Doom: The Dark Ages nabídne akci ve středověku a létání na drakovi

- screenshoty ze hry Doom: The Dark Ages, pro zvětšení klikněte -

Z hlediska příběhu půjde o prequel k událostem ve hře Doom z roku 2016. V porovnání s ním a s pokračováním Doom Eternal z roku 2020 bude rychlost akce pomalejší a nebude tu už takový důraz na ovládání akrobatických schopností a obecně vertikální pohyb. Naše postava bude celkově více při zemi, ale zároveň by toho měla i více vydržet. Autoři v tomto ohledu mluví o návratu k prvnímu dílu z roku 1993. V následující tabulce se můžeme podívat na přehled všech titulů ze série Doom, které kdy vyšly na PC:

Název hry Vydání Engine
Doom 1993 Doom engine
Doom II: Hell on Earth 1994 Doom engine
The Ultimate Doom 1995 Doom engine
Final Doom 1996 Doom engine
Doom 3 2004 id Tech 4
Doom 3: Resurrection of Evil 2005 id Tech 4
Doom 3: BFG Edition 2012 id Tech 4
Doom 2016 id Tech 6
Doom Eternal 2020 id Tech 7
Doom 64 (remaster hry z roku 1997 - původně pro N64) 2020 Doom engine
Doom Eternal: The Ancient Gods - Part One 2020 id Tech 7
Doom Eternal: The Ancient Gods - Part Two 2021 id Tech 7

Doom: The Dark Ages vyjde v roce 2025 na PC, konzole Xbox Series X|S i PS5 a už od prvního dne bude k dispozici v Game Passu od Microsoftu. Hra už má svou stránku na Steamu, takže si ji lze přidat na seznam přání, nicméně zatím nemá uvedenou cenu.


Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Reklama
Reklama