V říjnu loňského roku byla představena kabina Quintero One od společnosti HyperloopTT, která je reálným obrazem kabiny pro cestující. Tři měsíce po představení se kapsle chystá k finálním testům.
Co je RTX AI
Web Světhardware.cz přináší velký přehled o NVIDIA RTX AI ve vašem počítači a popisuje spolehlivou a bezpečnou cestu, jak si na svém počítači vytvořit lokální umělou inteligenci.
HyperloopTT je jednou ze dvou velkých společností, které vyvíjí rychlovlaky na bázi technologie Hyperloop. Počátkem října 2018 představila reálnou kabinu pro cestující Quintero One. Ta byla ukázána v Puerto de Santa Maria ve Španělsku, nicméně společnost má své testovací středisko v Toulouse ve Francii. To však není žádný problém, došlo totiž ke stěhování kabiny.
Ta tak na nákladním voze dojela před pár dny do Francie, kde dojde k finálním testům kabiny. Co přesně to ale znamená, nevíme. Jisté ale je, že kabina má 32 metrů na délku, vnitřní užitečný prostor je zhruba 15 metrů dlouhý a váží okolo 5 tun. Hovoří se o tom, že finální verze kabiny, která bude plně připravena do provozu, se objeví ještě letos. Horší je to s výstavbou tratí, ale ani zde se už moc nezaostává. Zde se počítá s tím, že první komerční jízdy nastanou možná už v roce 2020.
The future is one step closer. After a three day, 1,500 km journey beginning in Southern Spain, the #Hyperloop passenger capsule has successfully arrived at @hyperlooptt 's test facility in Toulouse. Now the final tests are underway for #HyperloopTT. #transportingthefuture pic.twitter.com/Qp33rjVKPQ
— HyperloopTT (@hyperlooptt) 22. ledna 2019
Jednou z prvních tratí by měla být ta v Abú Zabí, která bude měřit nejprve 10 km, začne se budovat už v roce 2020 a dokonce by měla být i v tomto roce otevřena. O něco později by mělo být dobudováno spojení až do Dubaje v délce zhruba 150 km. Hovoří se o tom, že jeden kilometr trati by měl vyjít na 20 až 40 milionů dolarů. Očekává se, že se systém zaplatí už po nějakých 8 až 15 letech provozu.