Aktuality (strana 1402 z 2010)

ZOTAC aktualizuje nabídku o GeForce 9800 GTX+ s 1GB paměti

ZOTAC aktualizuje nabídku o GeForce 9800 GTX+ s 1GB paměti

Společnost ZOTAC uvede na trh novou verzi karty GeForce 9800 GTX+, která bude mít k dispozici celý 1 GB paměti GDDR3. Aktualizovaný čip GeForce 9800 GTX+ pracuje se 128 Stream procesory a běží na frekvenci 738 MHz. Shadery jsou taktovány na 1836 MHz a zmíněný 1 GB paměti na 1900 MHz (efektivně). S GPU pak paměť komunikuje přes 256bitové rozhraní. Karta má jinak originální chladič a klasický ZOTAC design. A samozřejmě zde máme zahrnutu podporu veškerých vymožeností NVIDIE, jako CUDA, PhysX a akceleraci HD videí. K tomu ZOTAC přidává plnou verzi hry XIII Century: Death or Glory. Zdroj: TZ ZOTAC

29. 10. 2008 00:45
Informace o Opteronech Šanghaj, Fusion bude přelom

Informace o Opteronech Šanghaj, Fusion bude přelom

Jochen Polster, viceprezident marketingu pro oblast EMEA v AMD při rozhovoru v Dubai prozradil, že název Fusion bude mít pro AMD velký význam. Zastřeší komplexní snahy v různých odvětvích AMD a má jednoduše dát najevo, že Fusion je od AMD, ne jako nyní ve změti označení. Fusion se má pro AMD stát významným podobně jako Centrino pro Intel a má na trh mít velký dopad. Na druhou stranu se uvažuje o zapomenutí názvu Phenom. První čtyřjádra Šanghaj budou stále označená Phenom, ale již s pěti číslicemi, je tedy nasnadě název změnit a na 65nm K10 procesory zapomenout. Dříve než s Fusionem ale AMD má vstoupit na trh s netbooky se svými nízkonapěťovými procesory. Oficiálně není nic známo, je ale možné, že nové čipy přijdou na trh v prvním čtvrtletí příštího roku. Ještě letos ale přijdou nové desktopové Phenomy, následované Opterony. Ty přinesou opět vylepšenou virtualizaci, 6MB L3 cache, stále podporu sběrnice HyperTransport 3.0, podporu pamětí DDR2-800 a samozřejmě 45nm výr

Pavel Boček
29. 10. 2008 00:25
2
Reklama
Trh s grafickými jádry vzrostl o téměř 18 %

Trh s grafickými jádry vzrostl o téměř 18 %

Analytická firma Jon Peddie Research vydala tiskovou zprávu, ve které píše o prodejích grafických jader ve třwtím čtvrtletí roku. Celkově trh s GPU vzrostl o 17,8 % čtvrtletně a o 22,5 % meziročně a to na 111,26 milionu prodaných jader; v minulém čtvrtletí bylo prodáno 94 a loni 91 milionů kusů. Jedná se tedy o největší růst prodejů za posledních pět let. Výrobce Q3 08 (mil.) Podíl (%) Q2 08 (mil.) Podíl (%) Čtvrtletní nárůst (%) Q3 08 (mil.) Podíl (%) Meziroční nárůst (%) AMD 22,90 20,6 17,11 18,1 33,8 18,66 20,5 22,8 Intel 54,95 49,4 44,67 47,3 23,0 30,30 33,4 81,4 NVIDIA 30,93 27,8 29,63 31,4 4,4 33,04 36,4 -6,4 Matrox 0,10 0,1 0,10 0,1 0,0 0,12 0,1 -16,7 SiS 1,35 1,2 1,90 2,0 -28,9 2,10 2,3 -35,7 VIA/S3 1,02 0,9 1,00 1,1 2,1 6,63 7,3 -84,6 Celkem 111,26 100 94,42 100 17,8 90,85 100 22,5 Z firem nejvíc prodal opět Intel, konkrétně 54,59 milionu kusů (v předchozím čtvrtletí 44,67, loni 30,3 milionu), následován NVIDIÍ s 30,93 milionu (29,63 a 33,04 milionu) a AMD s 22,9 milionu (17

Pavel Boček
29. 10. 2008 00:20
A-Data uvádí USB flash disk S805

A-Data uvádí USB flash disk S805

Společnost A-Data představuje svůj nejnovější USB Flash Disk se zajímavým designem. Především tím se snaží zaujmout zákazníky, ale ti mohou také slyšet na obal ze zinkové slitiny, který má těmto diskům dodat potřebnou odolnost. A kromě toho je zde také poutko, či spíše spona pro zaháknutí disku třeba za kalhoty. Výrobce sem také přidal výklopný USB konektor, abychom se nemuseli starat o víčko, což je také rozhodně plus. Co se týče technických specifikací, pak disky jsou k dispozici v kapacitách 2, 4 a 8 GB, i když někde firma uvádí pouze 4 a 8GB verzi. Rozměry jsou 62 x 19 x 9 mm, hmotnost 25 a dostupné budou černé a tmavě červené modely. Přenosové rychlosti ve specifikacích uvedeny nejsou, ale zahrnuta je podpora technologie Windows Vista ReadyBoost. Zdroj: A-Data

29. 10. 2008 00:15
Thermaltake V9 v nové verzi

Thermaltake V9 v nové verzi

Je to sotva dva měsíce, kdy se skříně Thermaltake V9 dostaly na trh a již přichází nová verze, nazvaná V9 Black Edition (kódově označená VJ400G1N2Z). Ta je jako mnoho jiných case Thermaltake změněna jen velmi málo, člověk aby se tak nakonec v nabídce této společnosti ztratil. Základ case je úplně stejný, vyrobena je ze SECC plechu a její hmotnost činí 6,76 kg. Rozměry pak činí 462 × 208 × 485 mm (jedná se tedy o Middle tower) a nabízí celkem jedenáct pozic pro zařízení - čtyři 5,25'', dvě 3,5'' a pět vnitřních 3,5''. Thermaltake V9 na motivy Antec Nine Hundred Na předním panelu se také stále nachází dva porty USB 2.0 a sada pro HD audio. Standardně je stále osazen vrchní o rozměrech 230 × 230 × 20 mm pro odtah a zadní o rozměrech 120 × 120 × 25 mm (1 300 otáček za minutu, 17 dBA), dopředu je stále možné přidat ventilátor s rozměry až 140 × 140 × 25 mm a malý 70 × 70 × 10 mm pro ofuk základní desky zespodu. Co se tedy změnilo ? Boční jeden či dva 120mm ventilátory nahradil j

Pavel Boček
29. 10. 2008 00:10
VIA spouští program Global Mobility Bazaar pro podporu mobilních zařízení

VIA spouští program Global Mobility Bazaar pro podporu mobilních zařízení

Společnost VIA se spojila s Microsoftem a dalšími 15 čínskými výrobci počítačů PC a komponent ve snaze podpořit rozvoj a osvojování si mobilních zařízení. Program dostal název Global Mobility Bazaar (GMB) a má vyústit v nové, energeticky nenáročné mininotebooky založené na systému Windows XP, které budou k dostání po celém světě. Jejich jádrem pak samozřejmě budou platformy firmy VIA a procesory C7-M a Nano. Zařízení mají přijít v celé plejádě velikostí, což dokládá rozmezí úhlopříček pro jejich obrazovky 7" až 15". Kromě 15 čínských výrobců a Microsoftu zde mají přispět také SanDisk, American Megatrends (AMI) a ITE Tech. Klíčovými faktory, na něž se dle firmy VIA program GMB zaměřuje, jsou inovace a nejnovější technologie. Ty v dnešních netboocích příliš nenajdeme, protože se zde používají spíše zastaralé platformy, kde se sice uplatňuje nový procesor Intel Atom, ale zbytek se za nejnovější technologie označit opravdu nedá. Otázkou ale je, jak sem zapadá letitý sys

29. 10. 2008 00:05
Seagate a výsledky za třetí čtvrtletí

Seagate a výsledky za třetí čtvrtletí

Podobně jako Western Digital oznámil i Seagate výsledky svého hospodaření ve třetím čtvrtletí roku. Během této doby dosáhly prodeje výše 3,033 miliardy amerických dolarů, operační příjmy 80 milionů a čistý zisk 60 milionů (12 centů na akcii). Meziročně se jedná o výrazný pokles, neboť před rokem se jednalo o prodeje ve výši 3,285 miliardy, operační příjmy 396 milionů a čistý zisk 355 milionů (64 centů na akcii). Za poslední čtvrtletí předchozího finančního roku to pak bylo 2,899 miliardy, 197 milionů a 160 milionů (32 centů na akcii). Dvacet milionů z nákladů tvoří restrukturalizace, akvizice a výdaje s nimi spojené, přesto ale Seagate oproti Western Digital zdá se trápí stagnace na trzích a při současném vývoji se může brzy dostat do propadu. Prodáno bylo 48 milionů disků, v příštím čtvrtletí (které zpravidla bývá silnější) se očekávají prodeje ve výši 2,85-3,05 miliardy a zisk 12-16 centů na akcii. Zdroj: Seagate

Pavel Boček
28. 10. 2008 20:40
Reklama
Výsledky Western Digital za třetí čtvrtletí

Výsledky Western Digital za třetí čtvrtletí

Společnost Western Digital představila výsledky svého hospodaření ve třetím čtvrtletí tohoto roku, jinak prvním čtvrtletí fiskálního roku 2009. Během této doby dosáhly prodeje 2,019 miliardy amerických dolarů, operační zisk 234 milionů a čistý zisk 211 milionů, což je zředěný zisk na akcii ve výši 93 centů. Za stejné období v loňském roce to přitom bylo 1,766 miliardy, 135 milionů a 69 milionů (31 centů na akcii); loňský zisk byl nižší kvůli poplatkům za duševní vlastnictví a akvizici Komagu. V posledním čtvrtletí fiskálního roku 2008 dosáhly prodeje 2 miliard, operační zisk 241 milinů a čistý zisk 213 milionů (94 centů na akcii). Meziročně se jedná o nárůst prodejů ve výši 19 % a nárůst počtu prodaných disků o 34 %. Prodáno bylo 39,4 milionu disků (minulý rok o 10 milionů méně, minulé čtvrtletí o 4,2 milionu méně), z čehož 56 % skončilo jako OEM dodávky, 26 % mířilo distributorům a 18 % přímo do prodeje. Prodáno bylo 14,6 milionu 2,5'' disků pro laptopy

Pavel Boček
28. 10. 2008 17:00
SanDisk ve ztrátě, bude se propouštět

SanDisk ve ztrátě, bude se propouštět

Společnost SanDisk v minulém týdnu ohlásila výsledky svého hospodaření za třetí čtvrtletí roku, to ale nebylo vůbec radostné. Prodeje totiž dosáhly 821 milionu amerických dolarů, což je meziroční pokles o 21 %, GAAP ztráta dosáhla 155 milionů (69 centů na akcii), oproti GAAP zisku 85 milionů (36 centů na akcii) ve třetím čtvrtletí 2007. Operační ztráta přitom činí 250 milionů oproti příjmům 109 milionů v roce 2007. Za ztráty může hlavně meziroční snížený ceny za gigabajt o 63 % v důsledku rostoucí konkurence. V důsledku toho tedy SanDisk podepsal s Toshibou dohodu o oprodeji 30 % kapitálu společných továren. O SanDisk se navíc měl začít ucházet Samsung, o čemž jsme informovali již minulý týden. Po ohlášení výsledků ale stáhl svou nabídku na 26 dolarů za akcii (5,8 miliardy celkem) a celý dopis zveřejnil, což dopomohlo k propadu hodnoty akcií až na něco přes 7,5 dolaru za akcii. Společnost má čekat rozsáhlá restrukturalizace, během které přijde o práci řada lidí

Pavel Boček
28. 10. 2008 16:40
ASUS Rampage II Extreme a P6T WS Pro oficiálně

ASUS Rampage II Extreme a P6T WS Pro oficiálně

Informace a fotografie základních desek ASUS s novou čipovou sadou Intel X58 pro procesory Core i7 se postupně pomalu průběžně vynořovaly, nyní je ale sám výrobce oficiálně představil. Konkrétně dvě z nich, herní Rampage II Extreme a do pracovních stanic určenou P6T WS Professional. První deska série Republic of Gamers se tedy dočkala finální verze chlazení, které je poměrně rozměrné, avšak pod blokem jižního můstku se i dle prvních fotografií můstek nForce 200 neskrývá. Deska má mít SW podporu Tripple SLI, vedle HW podpory CrossFireX. Nabízí tedy ony tři sloty PCIe 2.0 x16 a to vedle dvou PCIe x1 (jeden je určen pro zvukovou kartu SupremeFX X-Fi) a jednoho PCI. Deska má jakési omezení pamětí na 12 GB, není zatím jisté proč (zda kvůli taktování), podporuje ale paměti DDR3-1800 (jako přetaktování). Disky lze připojit k sedmi konektorům SATA-300, jednomu eSATA a jednomu UATA-133. Integrované kontroléry GLAN má dva, USB 2.0 portů dvanáct, FireWire 400 dva. Samozřejmá jsou tlačítk

Pavel Boček
28. 10. 2008 16:20
VIA předvedla první základní desku s procesorem Nano

VIA předvedla první základní desku s procesorem Nano

Společnost VIA předvedla na ESC (Embedded Systems Conference) v Bostonu svou první základní desku s integrovaným procesorem VIA Nano. Jedná se o model formátu Mini-ITX s označením VIA VB8001. Ta nese procesor Nano s frekvencí 1,6 GHz, podporuje paměti DDR2 s kapacitou až 4 GB, dále zahrnuje gigabitový Ethernet a také dva porty Serial ATA. Čipová sada desky má v sobě integrované grafické jádro Chrome9 s podporou DirectX 9, ale to může být nahrazeno grafickou kartou do slotu PCI Express x16, jež se bude hodit, protože na desce je pouze obrazový výstup D-Sub a žádný digitální. O zvuk se pak stará VIA Vinyl 5.1 Audio. Zájemci také mohli spatřit produkty nového formátu Pico-ITXe s technologií pojmenovanou jako Stackable Unified Module Interconnect využívající speciální konektory, díky níž se mohou systémy "kupit" na sebe. A kromě toho byl k vidění systém VIA Vipro - all-in-one řešení s dotykovým panelem. Firma již také připravila webovou prezentaci desky VB8001 s podrobnými specifikacemi, na

28. 10. 2008 16:00
MSI přidalo do nabídky kožený laptop

MSI přidalo do nabídky kožený laptop

Taiwanská společnost MSI přidala do nabídky další speciální Centrino 2 laptop, tentokráte model PX600 Prestige vyvedený v tmavé kůži. Založen tedy je na čipové sadě Intel PM45 + ICH9M s podporou až 4 GB pamětí DDR2-800 a mobilních procesorů Core 2 Duo (konkrétně to jsou P8400, P8600, P9500, T9400, T9600, SU9300, SU9400, SL9300, SL9400, SP9300 a SP9400, nicméně není jisté, zda MSI nabízí montáž všech) či Core 2 Quad (Q9100). O obraz, vyvedený na 15,4'' displej, se stará grafická karta GeForce 9300M GS s 256 MB GDDR2 pamětí, která dále má D-Sub a HDMi výstupy. Na výběr je mezi SATA disky s kapacitou 160, 250 a 320 GB s 5400 otáčkami za minutu. Dále lze data ukládat na optické disky díky DVD Super Multi nebo Blu-ray vypalovačce či na SD / MMC / MS / xD paměťové karty. PX600 Prestige nabízí 2Mpix webkameru, gigabitovou síťovou kartu, modem, Wi-Fi kartu standardu 802.11 b / g / n a na přání Bluetooth 2.0 modul. USB 2.0 porty má dva, třetí je kombinovaný s eSATA, dále má jeden FireWire 40

Pavel Boček
28. 10. 2008 15:50
Reklama
Leadtek a GeForce GTX 260 Core 216

Leadtek a GeForce GTX 260 Core 216

Společnost Leadtek zcela nenásleduje matoucí značení NVIDIE, když svoji novou grafickou kartu GeForce GTX 260 s jádrem GT200 Core 216 označuje přídomkem +, podobně jako tomu je např. u GeForce 9800 GTX+. Celý název referenční karty zní WinFast GTX 260+, vedle ní ale Leadtek má i přetaktovaný model WinFast GTX 260 EXTREME+. Referenční model má jádro taktováno na 576 MHz, 216 shaderů na 1,242 GHz a 896 MB GDDR3 pamětí s 448bitovou sběrnicí na 1,998 GHz. Verzi EXTREME+ běží jádro na 602 MHz a paměti na 2,214 GHz; frekvence shaderů udaná není, ta ale bude buď referenční anebo se stejným násobičem oproti jádru kolem 1,3 GHz. U druhé verze je také přibalena hra Neverwinter Nights 2. Zdroj: Fudzilla

Pavel Boček
28. 10. 2008 15:20
Prodejnost notebooků stále roste, v USA si meziročně přilepšily o 18 %

Prodejnost notebooků stále roste, v USA si meziročně přilepšily o 18 %

Počítačový průmysl roste i přes fakt, že výrobcům se nedostává tak vysokých marží jako dříve. Popularita notebooků nadále roste a jejich prodejnost je vyšší, než u stolních počítačů. Alespoň takovéto závěry vyplývají z nového průzkumu společnosti IDC, jehož výsledky společnost zveřejnila právě dnes ve své zprávě. Za třetí čtvrtletí roku 2008 tvořila prodejnost notebooků 55,2 % počítačového průmyslu (zbytek si rozdělily servery a stolní počítače). Jen v USA bylo za toto čtvrtletí prodáno 9,5 milionů notebooků, což představuje meziroční nárůst 18 %. Navíc výrobce čeká zřejmě nejpříjemnější období a to předvánoční nákupní horečka. Ačkoliv finanční analytici předpovídají, že letošní Vánoce budou (co se prodejů týče) nejslabší od roku 1990, elektroniku jako takovou to zasáhnout nemá. Však taky elektronika a počítače jsou na nejvyšších příčkách seznamů vánočních přání, hned za světovým mírem. Alespoň dle průzkumu společnosti CEA, která se zab

Marek Štelčík
28. 10. 2008 15:00
Intel plánuje nové mobilní čipy, opět předvedeno 80jádro

Intel plánuje nové mobilní čipy, opět předvedeno 80jádro

Intel ohlásil, že k 28. prosinci mají na trh přijít nové mobilní mikroprocesory s FSB 1066 MHz a současně bude snížena cena starších. Nastoupí tedy dvoujádrové modely Core 2 Duo P8700 (2,53 GHz, 3 MB L2 cache) za 241 amerických dolarů, T9550 (2,66 GHz, 6 MB L2) za 316 dolarů, P9600 (2,66 GHz) za 348 dolarů a nakonec T9800 (2,93 GHz) za 530 dolarů. Čtyřjádrový přijde jen jeden a to Core 2 Quad Q9000 (2 GHz, 6 MB L2) za 348 dolarů; všechny uvedené ceny za kus platí při odběru 1 000 kusů. Současně společnost prezentovala novou generaci tabletů, nazvanou UrbanMax. Tentokrát se Intel zaměřil na redukci rozměrů a hmotnosti, představený model tedy byl pouze 2-2,5 cm silný. Používat jej lze jak jako tablet, tak jako klasický netbook. Za malými rozměry stojí mj. novější procesor s čipovou sadou, umožňující přehrávání HD videa a mající HDMI výstup. Samotný předvedený model měl 11,1'' displej s rozlišením 1366×768 bodů, bohužel byl ale vybaven systémem Windows Vista, který do zna

Pavel Boček
28. 10. 2008 12:15
3
Yahoo vybuduje datové centrum za 100 milionů dolarů

Yahoo vybuduje datové centrum za 100 milionů dolarů

Společnost Yahoo oznámila, že v americké Nebrasce vybuduje datové centrum a centrum zákaznické podpory za 100 milionů amerických dolarů. Zpráva překvapila analytiky, neboť finanční situace společnosti není nejrůžovější a ceny akcií letí dolů. Zpráva přinesla sama společnost Yahoo během páteční tiskové konference. Centrum má být otevřeno již v příštím roce. Ve zprávě společnost uvádí, že v datovém centru určeném pro ukládání dat a monitorování datových přenosů zaměstná zhruba 50 lidí, jejichž plat bude v rozmezí 50 000 až 60 000 amerických dolarů ročně. Zdroj: Betanews, Peoplediary

Marek Štelčík
28. 10. 2008 12:00
CoolIT nabízí dokovací stanici notebooků s Peltierovými články

CoolIT nabízí dokovací stanici notebooků s Peltierovými články

Společnost CoolIT Systems představila novou dokovací stanici pro poslední generaci extrémních notebooků Intel. Ty totiž mají čtyřjádrové mikroprocesory Core 2 Extreme QX9300, běžící na frekvenci 2,53 GHz (1066 MHz FSB, 12 MB L2 cache) při TDP 45 W. MTEC dokovací stanice využívá pro zkrocení těchto procesorů Petierových článků, jak již napovídá název. Stanice tak odvede až 40 W tepla a dokáže laptop zchladit o 10 °C, což Intelu dopomohlo k dosažení frekvence 3,55 a později 3,7 GHz. Bližší specifikace zatím nejsou známy a to ani cena. Pravděpodobně nebude spotřeba ani cena příliš nízká, stanice zřejmě nebudou mít přílišný odbyt. Při pohledu na parametry laptopů s QX9300 ve srovnání s cenou musí totiž většina uživatelů dojít k závěru, že je lepší si pořídit desktopové PC. Takový laptop by nakonec stejně byl používán výhradně jako nepřenosný počítač, přičemž zabrané místo, spotřeba i hluk se bude desktopu blížit. Zdroj: Fudzilla

Pavel Boček
28. 10. 2008 11:20
Reklama
Montážní kit LGA1366 pro chladiče Noctua zdarma

Montážní kit LGA1366 pro chladiče Noctua zdarma

Společnost Noctua nabízející výkonné a oblíbené chladiče pro uživatelský i serverový sektor se rozhodla, že svůj montážní kit SecuFirm2, který je kompatibilní se všemi CPU chladiči Noctua od roku 2005, bude nabízet zdarma. To oznámila v dnešní tiskové zprávě. Uživatelé, kteří tedy mají například model NH-U12 a nechtějí si na svůj nový Core i7 kupovat zcela nový chladič nebo využít BOX verzi, mohou využít nabídky firmy a objednat si montážní kit pro LGA1366 zdarma. K dispozici tyto kity budou od té doby, co se nové procesory a příslušné základní desky dostanou do obchodů. Noctua bude totiž vyžadovat důkaz, že tyto komponenty skutečně máte. Postačí kopie faktury od základní desky či procesoru a k tomu ještě od chladiče Noctua. Pokud je dodat nemůžete, bude možné si montážní kit normálně zakoupit v obchodě. Zdroj: TZ Noctua

27. 10. 2008 16:00
1
Konica Minolta uvádí na český trh bizhub C200

Konica Minolta uvádí na český trh bizhub C200

Na český trh dorazila nová multifunkční tiskárna společnosti Konica Minolta, která je vhodná pro malé až středně velké kanceláře. Její název je bizhub C200. Tiskárna pracuje s tonery Simitri HD (polymerované tonery) vyžadujícími nižší zapékací teploty, což mimo jiné znamená menší energetickou spotřebu. I díky tomu získalo zařízení ocenění Energy Star a German Blue Angel. Spotřeba stroje je dle zrpávy o 40 procent nižší, než vyžaduje standart Energy Star. Bizhub C200 umí tisknout a kopírovat rychlostí 20 stran A4 za minutu černobíle i barevně. První barevný výtisk budete mít v ruce za 13,5 sekundy, u černobílého tisku počítejte s prodlevou deset sekund. Stroj je schopen pojmout formáty pro kopie A5–A3, pro tisk pak A6–A3+ s gramáží papíru 64 až 256 g/m2 a možností nastavení oboustranného tisku. Parametry rozlišení jak při kopírování, tak tisku jsou 600 × 600 dpi a gradace 256 odstínů. Rychlost skenování je až 20 orig/min v barvě (při rozlišení 300 dpi, z podavače), černob

Marek Štelčík
27. 10. 2008 15:00
Netbooky Lenovo S10 míří do Evropy

Netbooky Lenovo S10 míří do Evropy

Zrovna dnes společnost Dell oficiálně představila své 12" netbooky Inspiron Mini 12 a ihned přichází další zpráva, tentokrát o produktech známého Lenova. Tato firma připravuje své netbooky S10 s 10" LCD obrazovkami, které se již postupně objevují v cenících evropských obchodů a půjde patrně o nejlevnější desetipalcové modely na trhu založené na platformě využívající procesor Intel Atom. Nejlevnější z nich se nabízí za 329 Euro (cca 8250 Kč) a má k dispozici 4GB SSD disk, 512 MB paměti a OS Linux. To samozřejmě nejsou nijak oslňující specifikace, ale přeci jen jde pouze o základní model. Prodávat se budou také Lenovo S10 se 160GB pevnými disky a 1536 MB paměti v případě využití Linuxu a 1 GB paměti s Windows XP. OS Microsoftu má o 512 MB RAM méně z důvodu licenčního ujednání. A co se týče cen, pak Linuxová verze přijde na 379 Euro a verze s XP na 399 Euro. Netbooky S10 se také budou dodávat se šestičlánkovými bateriemi, s nimiž budou mít celkovou hmotnost 1,25 kg, což je

27. 10. 2008 14:00
Intel připravuje vlastní utilitu pro přetaktování procesorů Core i7

Intel připravuje vlastní utilitu pro přetaktování procesorů Core i7

Společnost Intel minulý týden demonstrovala na svém Intel Developer Fóru v Taipei software DCC pro přetaktování procesorů Intel Core i7. DCC je zkratka pro Desktop Control Center a slibováno je u něj jednoduché ovládání v prostředí Windows, které však bude mít co nabídnout jak začátečníkům, tak expertům. Zajímavé je, jak Intel postupně obrací, když ještě před několika málo lety přetaktování přímo odsuzoval a na svých základních deskách je neumožňoval. Desktop Control Center bude umět upravit násobitel frekvence CPU, napětí, časování pamětí a jejich frekvenci, stejně jako napětí různých jiných prvků včetně sběrnice QPI (nová Quick Path Interconnect). Kromě toho budeme moci vypnout či zapnout funkci Turbo Boost a sledovat systémové informace, jako třeba teplotu komponent. Intel tedy obrací, což je jedině dobře. Pokud bude software dotažený, dovolí třeba nastavovat si výkonnostní profily pro různé aplikace, a nepůjde tedy pouze o graficky líbivou aplikaci, jistě jej už

27. 10. 2008 13:00
5
Dell oficiálně představuje netbook Inspiron Mini 12

Dell oficiálně představuje netbook Inspiron Mini 12

Společnost Dell učinila tak, jak slíbila a dnes oficiálně představuje svůj netbook Inspiron Mini 12. Ten má vytvořit další konkurenci pro netbooky Asus Eee, MSI Wind a podobné, i když zde se dočkáme většího displeje. Vhodný bude stejně jako Mini 9 k surfování na Internetu, kancelářské práci, sledování videa, pouštění hudby, atp. Inspiron Mini 12 váží 1,23 kg a je asi 2,3 cm tlustý. Podle názvu již můžeme odvodit, že displej má úhlopříčku 12,1 palců. Jeho rozlišení je pak 1280 x 800 (WXGA) a mozkem počítače se staly procesory Intel Atom Z520 (1,3 GHz), nebo Atom Z530 (1,6 GHz). Ty doplňuje 1 GB RAM a 60 - 80GB pevný disk. Dále se dočkáme 1,3Mpix webkamery, rozhraní Bluetooth, Wi-Fi 802.11b/g, třech USB 2.0 portů, VGA výstupu a čtečky pro 3 druhy paměťových karet. Nejdříve bude tento produkt k dostání v Japonsku (řetězce Bic Camera, Kojima či Sofmap). Do ostatních částí světa pak Mini 12 dorazí později v listopadu za startovací cenu 600 USD. Ta bude samozřejmě záleže

27. 10. 2008 09:00
Reklama
Xerox propustí pět procent své pracovní síly

Xerox propustí pět procent své pracovní síly

Společnost Xerox oznámila plány na propouštění svých zaměstnanců. Celkem by se mělo obávat 3 000 lidí, což je pět procent veškeré pracovní síly této firmy. Zároveň také Xerox upravil finanční předpověď na další čtvrtletí. Anne Mulcahy, CEO Xeroxu, pověděla, že zrušení 3 000 pracovních míst v příštích 6 měsících ušetří firmě 200 miliónů USD. Jako omluvu dodala, že obchodní prostředí je momentálně velmi drsné a očekávají se nižší příjmy kvůli tomu, že zákazníci firmy také začínají šetřit. To ostatně není v dnešní celosvětové situaci žádné překvapení. Zdroj: Fudzilla

27. 10. 2008 02:00
NVIDIA reaguje na vypuštění Radeonu 4830; GeForce 9800 GT je prý lepší

NVIDIA reaguje na vypuštění Radeonu 4830; GeForce 9800 GT je prý lepší

Společnost AMD minulý týden přišla s novými grafickými kartami založenými na čipech Radeon 4830 a pamětech GDDR3. Ty se mohou pochlubit 640 stream procesory, frekvencí jádra 575 MHz a paměťmi na 900 MHz (1800 efektivně) komunikujícími přes 256bitovou sběrnici. Své karty již představily firmy Sapphire či MSI. - klikněte pro zvětšení - NVIDIA na toto zakrátko reagovala tvrzením, že její GeForce 9800 GT je lepší, což podpořila vlastní prezentací, kterou nalezneme na serveru techPowerUp!. Dále NVIDIA nemůže zapomenout poukázat na další technologie, které jsou v těchto týdnech donekonečna omílané. Jde samozřejmě o NVIDIA CUDA a PhysX. Z grafů má vyplynout, že GeForce 9800 GT (jde v podstatě o stejný čip jako 8800 GT, jehož výkon NVIDIA celkem vtipně použila pro prezentaci výkonu 9800 GT) je třeba v Crysis o více než 19 procent výkonnější než Radeon 4830 a výhodu má mít také ve hrách Call of Juarez, Team Fortress 2 a Call of Duty 4. Výsledky byly uvedeny vždy pouze v rozli

27. 10. 2008 01:00
1
Reklama
Reklama