Tvl na nejakej bazos bych se mohl vys.... koupil jsem v nemecku RX6800 za dvacku (i tak me to stve, ale o predchozi grafiku jsem prisel, takze holt jsem se musel placnout pres kapsu :))
No tak to nic moc. 3000K není moc hezká bílá, je to pořád taková ta studenější. Já kupuju jedině 2700K nebo max 2800K, ty svítí pěkně. Navíc taky nechápu proč chtějí dělat jen takto silné. Tyhle jsou ekvivalent cca 80/90 W klasické žárovky a i ta svítivost je dost velká.
Nehledě na to, že chladič sice super, ale zabírá dost místa, takže se to leckde nevejde.
Ještě bych doplnil jinak velmi hezkou recenzi - v přehledové tabulce uvádíte, že telefon podporuje NFC.Pokud já vím, tak tomu tak není. Respektive OS Windows Phone zatím v nejnovější verzi nepodporuje NFC. Hardware v telefonu možná ano, ale to je prozatím jaksi k ničemu, když neexistuje podpora ze strany SW.
Co se týče GPS bez datového připojení, to jsem neměl možnost vyzkoušet. Nicméně s klasickým A-GPS lokalizuje velmi rychle - v řádu jednotek sekund.
Zakázat synchronizaci se SkyDrive se nejspíš nedá, ale v podstatě proto, že není automatická. Já mám například ve SkyDrive pouze několik fotek, které jsem posílal na twitter.
FB lze bez problému "vypnout" tak, že si prostě nepropojíte telefon s FB účtem. Pokud nechcete, tak nemusíte využívat žádné sociální sítě a telefon vás nebude nijak otravovat. Tedy jestli nepovažujete za otravné, že vám v menu u fotografie nabízí sdílení na FB...
I kdyby to nebyl fake, tak já se ptám proč? K čemu? Na tom přístroji se mají dělat nějaké paralelní výpočty? Nebo na tom poběží Crysis 2? Jako, že bych si připojil klávesnici a myš a koukal na ten 4,5" display?
Ne, vážně... k čemu 4-jádro v mobilu? Umí to vůbec telefonovat? :)
Výrobci dávají WP7 do smartphonů, protože si nemůžou dovolit vynechat nějakou platformu na které by mohli vydělat.
A k tomu zda je WP7 nepraktický OS - já si naopak myslím, že je to dobrá odpověď na Android, ve kterém se sice zkušený user může různě vrtat a nastavit si opravdu cokoliv, ale to je vykoupeno stabilitou a spolehlivostí takového systému, nehledě na to, že spousta lidí chce aby jim mobil fungoval už od začátku tak, jak má a nechtějí a ani se neumějí v něm "vrtat".
Neříkám, že je WP7 lepší, nebo bůhvíjak skvělý, ale má své přednosti.
To jsem zase něco prošvihnul. Ten předmět jsem měl, když běžel poprvý. To jsme ale dělali aplikace každej na to, co zrovna měl. Pan doktor Míkovec, co to učil, je opravdu třída! Palec nahoru!
Nebudu zde vkládat odkazy na částečně konkurenční weby, ale například články na české smartmanii - Windows Phone 7 Series: Mobilní platforma, která si zaslouží šanci a MIX 2011: Nové informace o Windows Phone 7, Mango aktualizaci a češtině.
Četl jsem i několik zahraničních webů (engadged atd.), které se vyjadřovaly podobně.
Možná jsem to špatně napsal - ten systém je v plínkách a má spoustu dětských nemocí. Ano, po funkční stránce je to zatím bída, ale zlepšuje se to. Co jsem četl, tak kvalitních aplikací na marketplace je asi tak stejně jako pro android a iphone(mám namysli poměr kvalitních aplikací vs. blbosti) a předpokládám, že se to bude zlepšovat - u nás díky tomu, že se otevře marketplace pro naše vývojáře a celkově, protože má MS velmi dobrou vývojářskou platformu obecně.
Co lze jednoznačně pochválit je Metro UI, které recenzenti hodnotí velmi kladně a pak také celková rychlost a odezva systému.
Nechci vyvolávat flame, každý má jiný názor, ale souhlasím s nadpisem článku na smartmanii - WP7 je systém, který si zaslouží šanci. A jen čas ukáže do jaké míry se dokáže prosadit.