Zpět na článek

Diskuze: Anthropic navrhuje celosvětovou pauzu ve vývoji AI modelů

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

jivy
jivy
Level Level
Procesor: Intel
Operační systém: PC
Grafická karta: NVIDIA
10. 6. 2026 22:49

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

To má asi podobnou logiku, jako výzva maratnského běžce na 30. km, aby se celé startovní pole znovu seřadilo, jako na startu.

majkronyk
majkronyk
Level Level
9. 6. 2026 12:43

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Ano. Čína by se tím jistě velmi ráda řídila:D A už úplně vidím, jak by se dejme tomu ty společnosti na něčem dohodly, ale pak by to stejně všechny do jedné porušovaly ze strachu, že když to neporušuji já, tak ten druhý určitě ano:)

Reklama
honza1616
honza1616
Level Level
Operační systém: PC
Procesor: AMD
Grafická karta: NVIDIA
8. 6. 2026 15:00

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Myslím že vše bylo v komentářích řečeno.

Tohle je prostě nesmysl, kdo by to celosvětově hlídal?
Kdo by dohlédl na vývoj AI od hackerů aby nedostala náskok?

Radek Holeček
Radek Holeček
Level Level
7. 6. 2026 06:10

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

To je hodně nebezpečná myšlenka. Všichni seriózní tvůrci AI vývoj zastaví a dovolí těm neseriózním ve vývoji získat náskok, který už nikdy nedoženou.

tonda mikopele
tonda mikopele
Level Level
7. 6. 2026 03:53

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Jako ... Je to byznys . A jde defacto "jen" o peníze.. nejsme schopni jako lidi se domluvit na "míru" a na zbytečném umírání lidí

jirka-77
jirka-77
Level Level
6. 6. 2026 22:05

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

To je opravdu blbost, když řeší konkurenci.

Stejná brzda není ani ve vývoji zbraní, ani zákony robotiky, ani v očkování dětí když je podezření že způsobuje alergie, taky se neočkuje jen menší kontrolní skupina, ani se nezabrzdilo odpoutání peněz od zlata. Vše se dělá kolik jde.

Vojta Chaura
Vojta Chaura
Level Level
6. 6. 2026 16:50

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Co je to za naivní blábol. Na něčem podobným se nejsou schopný dohodnout ani firmy na západě, natož všichni kdo modely vyvíjí (Čína, Rusko, Írán, KLDR atp.). Krom toho by to nikdo stejně nedodržoval i kdyby se na tom náhodou shodli. Utopie. Kostky jsou vrženy a soudný den je stejně neodvratný. To už víme.

Reklama
Reklama
Reklama