V kapesním provedení na cesty.
	Spousta lidí si pod slovním spojením "digitální kamera SONY" představí kameru designem podobnou přístrojům SONY Hi8 s formátem Digital8. Tento výrobce ovšem nabízí i kamery DV. A to právě spíše v těch vyšších řadách.
Nyní má ve svém programu už i malinkou ruční DV kamerku. SONY totiž uvedla nový model: DCR-PC5. I přes to, že vypadá jako dětská hračka, to není žádné ořezávátko. Však posuďte sami.
- 1/4 palcový CCD prvek s 680000 pixely
- Optika Carl Zeiss
- Zoom 10x opticky, 120x digitálně
- 2,5 palcový dotykový LCD displej
- Stereo záznam zvuku 12 nebo 16 bit PCM
- Rozměry 5,4 x 10,2 x 9,8 cm
U takhle malinkého přístroje není jen tak lehké udržet ruku v záběru v klidu. A tak tu přijde vhod inovovaný stabilizátor obrazu (Super SteadyShot). Dotykový displej je u zařízení, u něhož opravdu není kam s ovládacími prvky, velmi vhodným řešením. Přístroj lze navíc použít jako digitální fotoaparát. Snímky jsou potom po kompresi do JPEG formátu ukládány
n
a Memory Stick medium. V dodávce je kapacita 4 MB (možno uložit až 60 fotek). Z této vlastnosti v kombinaci s rozměry lze také určit cílovou skupinu, pro niž byl vyvinut - turista, také doba uvedení na trh tomu odpovídá. Chtělo by se mi říci běžný člověk-
t
urista, ale cena 1500 dolarů mne od tohoto zrazuje.