Galerie 54
Šest SSD ve srovnávacím testu
Recenze Storage a RAM SSD Patriot Western Digital ADATA Corsair Kingston OCZ

Šest SSD ve srovnávacím testu | Kapitola 10

Jan Vítek

Jan Vítek

10

Seznam kapitol

1. Šest SSD ve srovnávacím testu 2. A-Data S592 128 GB 3. Corsair Nova Series V128 - 128 GB 4. Kingston SSDNow V+ 128 GB 5. OCZ Vertex 2 100 GB 6. Patriot Torqx M28 128 GB
7. Western Digital SiliconEdge Blue 256 GB 8. Testy h2benchw 9. Testy PCMark Vantage 10. Testy ATTO Disk Benchmark 11. Konečné srovnání 12. Závěrečné hodnocení

Nabídka výrobců SSD se stále rozšiřuje, a tak bude jistě stát za to si ji trošku zmapovat dnešním testem šesti SSD od stejného počtu nových výrobců. Představí se modely firem A-Data, Corsair, Kingston, OCZ, Patriot a Western Digital.

Reklama

Testy ATTO Disk Benchmark v 2.46

Poslední výsledky obstará ATTO Disk Benchmark ve verzi 2.46, abychom si také ukázali, jestli výrobci udávají odpovídající údaje u rychlostí sekvenčního čtení či zápisu. ATTO ale dokáže disky také otestovat na to, zda nejsou příliš pomalé při práci s malými bloky dat, protože pracuje s kapacitami od 512 B do 8 MB.

My si ukážeme jednak dílčí grafy využívající výsledky u testů 4 kB (typické pro údaje o IOPS) a pak výsledky u 8 MB, které se zase dají považovat za ono maximálně rychlé sekvenční čtení a zápis. A aby toho nebylo málo, rovněž přijdou na řadu výstupy přímo z ATTO pro každý disk zvlášť.

Šest SSD ve srovnávacím testu
Šest SSD ve srovnávacím testu

Především při zápisu 4kB bloků dat se ukázala síla SSD OCZ Vertex 2, jenž tak částečně vysvětlil, jaktože většinou získával tak dobré výsledky. Řada modelů včetně OCZ také v těchto dvou testech ukázala to, že zapisují rychleji než čtou, což rozhodně nebývá pravidlem. Za slušnými výsledky Patriot Torqx v PCMark Vantage pak zase můžeme vidět slušnou rychlost čtení.

Šest SSD ve srovnávacím testu
Šest SSD ve srovnávacím testu

A pak tu je čtení a zápis 8 MB dat, kde opět kraloval OCZ Vertex 2 a téměř nachlup splnil to, co slibují jeho specifikace, a sice 285MB/s čtení a 275MB/s zápis. Ostatní modely se především při rychlosti zápisu držely zkrátka a až na výjimku v podobě A-Data S592 pod hranicí 200000 kB/s.

Dílčí výsledky

Jako poslední si tedy ukážeme slíbené dílčí výstupy z tohoto testu, kde na screenshotech můžete také vidět nastavení benchmarku ATTO, které bylo pochopitelně ve všech případech stejné...

Šest SSD ve srovnávacím testu


A-Data S592 (128 GB)

Šest SSD ve srovnávacím testu


Corsair Nova Series (128 GB)

Šest SSD ve srovnávacím testu


Kingston SSDNow V+ (128 GB)

Šest SSD ve srovnávacím testu


OCZ Vertex 2 (100 GB)

Šest SSD ve srovnávacím testu


Patriot Torqx M28 (128 GB)

Šest SSD ve srovnávacím testu


Western Digital SiliconEdge Blue (256 GB)

Tak a to by byly všechny provedené výsledky za námi, takže si je pojďme vyhodnotit v závěru.


Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama