Recenze Ostatní Zdroje Enermax Chill innovation Tagan Fortron LC Power Spire Nexus Seasonic Eurocase Technology Ultra Power

Srovnávací test 14 zdrojů - 1. část | Kapitola 6

Martin Šejnoha

88

Seznam kapitol

1. Srovnávací test 14 zdrojů - 1. část 2. Enermax Liberty ELT400AWT 3. Eurocase ATX-550 JSP (hliníkové provedení) 4. EuroCase ATX-550 JSP 5. Fortron FSP400-60THN-P 6. Fortron Blue Storm 400W 7. Fortron FSP400-60GLN 8. Chill Innovation CP-400P3
9. LC Power LC6480S Scorpio 10. LC Power LC6550 V2.0 11. Nexus NX-9003 SFB 12. Seasonic S12 430W 13. Spire SP-ATX-400W 14. Tagan U15 430W 15. Ultra Power SD-T420PR

Před nedávnem jsme slíbili srovnávací testy počítačových zdrojů. Dnes přinášíme první z nich. Je rozdělen do dvou částí (dnes popis modelů, zítra testy) a je v něm zastoupeno 14 zdrojů v ceně od 1000 do 2500 Kč. Jmenovitě jde o následující značky: Enermax, Eurocase, Fortron (3x), Chill Innovation, LC Power (2x), Nexus, Seasonic, Spire, Tagan, UltraPower.

Reklama

Balení a příslušenství

Zdroj je balen v kartónové krabici a bublinkovém pytlíku. V příslušenství nalezneme šroubky pro uchycení zdroje, síťovou šňůru a několikajazyčný návod, ovšem bez češtiny (jak jinak).

Srovnávací test 14 zdrojů - 1. část

Parametry

Výrobcem uváděný výkon je 400W, maximální součet odběrů na 3.3 a 5V větvi je 150W a 12V větví 385W. Výkony jednotlivých větví naleznete v tabulce:

Větev

+3.3V

+5V

+12V1

+12V2

-5V

-12V

+5VSB

Proud

30A

28A

14A

15A

není

0.5A

2.0A

Zdroj je vybaven pasivním PFC a po přepnutí umožňuje provoz na 115V. Dále obsahuje teplotně řízený 12cm tichý ventilátor modré barvy. Síťový spínač zdroje je modře podsvícen. Zdroj je výrobcem označen jako velmi tichý.

Srovnávací test 14 zdrojů - 1. část

Provedení, vzhled

Skříňka zdroje je vyrobena z plechu tloušťky 0.8mm, jenž je opatřen efektní modrou barvou. Skříňka je až na povrchovou úpravu téměř shodná jako u dalšího Fortronu v testu. Zdroj je vybaven modře podsvíceným síťovým spínačem. Ventilátor je také modré barvy, hrany jeho lopatek jsou poměrně ostré a s otřepem. Na ventilátoru se mi nelíbí otvory ve středu rotoru, přes které se bude dostávat prach k ložiskům, což může dost snížit jejich životnost a pokud jsou použita kuličková, bude to doprovázeno zvýšením hlučnosti. Zdroj ve svém modrém kabátku vypadá opravdu pěkně, celkový vzhled ještě podtrhují modrá flexa na kabeláži.

Srovnávací test 14 zdrojů - 1. část
Srovnávací test 14 zdrojů - 1. část

Kabeláž

Všechny kabelové svazky jsou potaženy flexem modré barvy, kabeláž tak vypadá celkem efektně. Zdroj disponuje 24pinovým Main Power konektorem, který je vyřešen tak, aby se dal použít i v základních deskách s 20pin Main Power konektorem. Zdroj je vybaven jednoduchým +12V Power konektorem. Kabelové svazky napájecích konektorů základní desky mají délku obvyklých 50cm. Zdroj je vybaven dvěma Serial ATA napájecími konektory, přičemž délka jejich kabelového svazku je 70cm. Zdroj je vybaven i jedním konektorem pro napájení karet v PCIe. Dále je vybaven šesti Peripheral Power konektory modré barvy, které jsou rozděleny mezi dva kabelové svazky o délce 70cm a na konci jednoho z nich je jeden FDD napájecí konektor. Peripheral Power konektory jsou vybaveny mechanizmem pro snadné vytažení pevně zaklíněného konektoru.

Srovnávací test 14 zdrojů - 1. část

Kabeláž tohoto zdroje je zcela vyhovující dnešním požadavkům. Myslím, že nikomu nebudou chybět konektory pro napájení čehokoliv.

Vnitřní provedení

Na tomto zdroji není co popisovat, vnitřnosti jsou naprosto shodné jako v předchozím FSP400-60THN-P a z toho vyplývá, že se jedná o opravdu kvalitní zdroj.

Srovnávací test 14 zdrojů - 1. část
Srovnávací test 14 zdrojů - 1. část
Srovnávací test 14 zdrojů - 1. část

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama