Galerie 3
ZKUŠENOSTI A RADY OVERCLOCKERA II
Recenze Procesory AMD

ZKUŠENOSTI A RADY OVERCLOCKERA II

DOPPLER

1. malé doplnění k taktování procesoru CELERON II.

Reklama

AMD K7 THUNDERBIRD 800@1000,1066,1102,1166…….

AMD DURON 700@900,950,998,1017………….

Tak a je to tu znovu. Po vašem velkém ohlasu jsem se rozhodl napsat další článek pro Vás, kteří fandíte overclocku vašich miláčků.

……….. Po docela slušných zkušenostech s CELERONEM II 566@996..MHz (to je poslední frekvence kde to šlapalo dobře) jsem se rozhodl pro druhou stranu a to AMD. Ještě malé odbočení od AMD a dovolte mi malé doplnění taktování procesoru CELERON II. Povedlo se mi sehnat ještě jeden kus ale zkusil jsem ho na desce MSI BXMASTER spolu s vynikající redukcí také od MSI (CPU CONVERTOR 6190). Má jednu obrovskou výhodu co se týče desek se SLOTEM 1 a potřebou redukcí na SOCKET 370.

Problém je, že skoro 99% současných základních desek má jedno velké omezení a to je možnost nastavení V

CORE

v rozpětí 1.5 ÷ 1.80V pro procesor INTEL CELERON. Pozor ,aby jste si nespletli jednu důležitou věc a to je, že se v manuálu dočtete, že deska umožňuje nastavení V

CORE

1.5 ÷ 1.95 V (2.05 V to záleží na konkrétním výrobci desky). Ano je to skutečně pravda, ale platí to pouze pro procesory INTEL PIII COPPERMINE. Pro INTEL CELERON je ale povolené napětí pouze 1.5 ÷ 1.80 V. Deska si automaticky nadetekuje již zmíněný procesor a povolí pouze ty hodnoty které jsou dané pro určitý typ procesoru od výrobce. TAK POZOR!!!!!!.

Takže výhoda pro ty z vás kteří vlastní základní desku se SLOTEM je že po koupi MSI CONVERTORU je možno nastavit V

CORE

na hodnotu 1.5 ÷ 2.00 V. Určitě asi již víte co to znamená možnost pokusit se taktovat CELERONy ještě o trochu více. Ale POZOR při takto vysokých hodnotách VCORE je samozřejmě největší problém CHLAZENÍ. Teplota je už hodně vysoká a pro někoho komu se povedlo získat “dobrý” kousek procesoru to bude asi zbytečný risk. Věřte ale že to s PELTIEREM chodí, mě se povedlo vcelku úspěšně ho dostat na 996 MHz kde je výkon skutečně již plně dostačující pro dnešní aplikace a hry.

Ještě malá poznámka nakonec ohledně samotného konvertoru od MSI. Nastavení V

CORE

se provádí pomocí jumperů přímo na redukci, ale pro majitele MSI BOARDU je výhoda ta, že po zasunutí defaultně nastaveného konvertoru se objeví v BIOSU možnost nastavení V

CORE

až na 2.00 V a možno ho měnit přímo v BIOSU bez nepohodlného přenastavení jumperů a neustálého vyndavání z desky. Tak a nakonec, abyste viděli co CELERON umí jsou výsledky ze SANDRY….

ZKUŠENOSTI A RADY OVERCLOCKERA II
ZKUŠENOSTI A RADY OVERCLOCKERA II

Tak a dost CELERONU a jdeme na AMD K7 THUNDERBIRD , AMD DURON

Následující: 2. popis přípravy a výběr pamětí,

3. konečně taktujeme


Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Reklama
Reklama