VIA uvádí první Nano-ITX základní desku s čipovou sadou VIA VX800
Společnost VIA přichází se svou první Nano-ITX základní deskou, která je založena na čipové sadě VIA VX800. Základní deska dostala název VIA EPIA N700 a je určena především pro průmyslové aplikace. Jejím hlavním mozkem je procesor VIA C7 na 1,5 GHz, nebo 500MHz VIA Eden a dále již zmíněná čipová sada VIA VX800, která obsahuje integrované grafické jádro VIA Chrome 9 s podporou DirectX 9 a video engine VIA Chromotion s akcelerací MPEG-2, MPEG-4, WMV9, VC1 a DiVX. Dále je zde k dispozici 24bitové dvoukanálové LVDS rozhraní, dva SATA porty, Gigabitový LAN port, jeden COM, dva USB 2.0 porty a VGA port. Kromě toho je zde pomocí headerů vedle LVDS možné využít další COM port a IDE rozhraní. Napájení je zajištěno přes 4pinový konektor Zdroj: TZ VIA
Logitech získal společnost Ultimate Ears za 34 miliónů USD
Společnost Logitech získala akvizicí firmu Ultimate Ears, za kterou zaplatí 34 miliónů USD. Ultimate Ears byla soukromě vlastněná firma se sídlem v kalifornském Irvine a zaměřovala se na odposlechy vyráběné na míru přímo do uší profesionálních hudebníků a zvukových mistrů. V posledních letech také rozšířila svou nabídku produktů o sluchátka pro běžné uživatele. Akvizice má být dokončena ještě tento měsíc. Celá tato akce má pochopitelné dopady - Logitech si rozšíří své portfólio produktů z oblasti digitálního audia a doplní ostatní nabídku. Nové produkty se také díky Logitechu dostanou do celosvětové distribuční sítě, takže můžeme jen čekat, co nám tato firma nakonec nabídne. Dopad akvizice na výsledky hospodaření Logitechu byl také označen jako nevýznamný. Zdroj: TZ Logitech
Může za vážné problémy Apple iPhonu 3G vadný čipset?
V internetových diskusních fórech si velké množství majitelů multimediálního telefonu Apple iPhone 3G stěžovalo na tom, že se přístroj náhodně odpojuje od sítě, hovory vypadávají atp. Podle Richarda Windsora ze společnosti Nomura, která před několika hodinami publikovala studii o celém problému, může být viníkem vadný čipset od společnosti Infineon. Windsor si je téměř jist, že za výše zmíněné problémy může právě čipset a přičítá vinu nedostatečnému otestování dané komponenty. Otázkou ovšem zůstává, jak daný problém řešit. Vzhledem k tomu, že jde nejspíš o hardwarový problém, tak aktualizace firmwaru nic nejspíš nevyřeší. Slabou náplastí může být pro majitele iPhonů alespoň fakt, že se problém projevuje zejména při slabém signálu. Pokud se tedy pohybujete ve větších městech, kde bývá pokrytí dostatečné, neměli byste mít problémy. Zdroj: CNET
NVIDIA CUDA bude sloužit geografickým informačním systémům
Společnost NVIDIA oznámila, že chystá společně s Manifold technologii CUDA pro to, aby byla použitelná pro geografické informační systémy (geographic information systems - GIS) využitelné například pro sledování hovorů pro záchranné služby, studování úrovní oxidu uhličtého v atmosféře nebo využití pesticidů. Dimitri Rotow, produktový manažer Manifoldu, řekl, že na jeho firmu je činěn tlak, aby dokázala přijít s produkty, které dokáží rychle zpracovávat gigabyty interaktivních map. To, co prý předtím trvalo kolem 20 minut, má s NVIDIA CUDA trvat pouze půl minuty a navíc kalkulace na 30 - 40 sekund mohou být nyní prováděny v reálném čase. Díky lepšímu zpracování tak budou k dispozici kvalitnější informace, čehož budou moci využít také běžní uživatelé. Manifold začal s NVIDIA CUDA v květnu a trvalo to asi dva měsíce, než patřičně upravil své systémy, aby nabízený výkon mohl využít. Nyní jeho Manifold System Release 8 porazil dvanáct jiných systémů včetně těch od Aut
Společnost Arctic Cooling uvádí nový RC Turbo Module a rozšiřuje kompatibilitu svých chladičů
Arctic Cooling je dobře známý jako výrobce chladicích řešení pro osobní počítače, což dále dokazuje uváděním aktuálních produktů pro moderní hardware. My jsme si ještě nepředstavili RC Turbo Module, který je určen pro instalaci na moduly DIMM RAM společně s chladiči ARCTIC RC. Modul využívá dva 56mm ventilátory, jež mají podstatně snížit teplotu paměťových čipů. Modul váží 80 g a jeho ventilátory se točí rychlostí 1500 RPM. Cena bez daně je 8,95 Euro. Dále firma oznámila rozšíření kompatibility svých chladičů grafických karet, což platí jednak pro Accelero Xtreme 9800, které je možné nainstalovat na modely NVIDIA GeForce 9800GTX+, 9800GT a 9800GTX. Accelero TWIN TURBO pak můžeme nasadit buď na ATI Radeon HD 4870, 4850, 3870, 3850 a 2000 nebo na GeForce GeForce 9800GTX+, 9800GTX, 9800GT, 9600GT, 8800GTS (G92) a 8800GT. A nakonec to je Accelero S1 Rev. 2, kompatibilní s ATI Radeon HD 4870, 4850, 3800 a 3600, potom GeForce 9800GTX+, 9800GTX, 9800GT, 9600GT, 8800GT a 8800GTS (G
HTC Touch Diamond byl zvolen Evropským smartphonem
Asociace EISA, která je tvořená redakcemi zejména technickými médií, zvolila HTC Touch Diamond „Evropským smartphonem 2008 - 2009“. Přístroj byl oceněn zejména díky „kombinaci inovativního designu a působivých funkcí“. Florian Seiche, viceprezident HTC Europe, dodává: „Je nám potěšením převzít od EISA tuto poctu. HTC dál pluje na vlně inovací a Touch Diamond pokračuje v rozšiřování nabídky mobilních technologií. Spojil pokročilé funkce a vysoký výkon do tenkého a kompaktního těla.“ Zdroj: TZ HTC
HTC Touch Pro se již prodává
V několika evropských obchodech, např. v anglickém e-shopu Devicewire, si už můžete koupit dlouho očekávaný Windows Mobile komunikátor HTC Touch Pro. Zařízení disponuje 2,8" LCD displejem o rozlišení 640 x 480 bodů, 288 MB operační paměti a 512 MB ROM. O výkon se stará procesor Qualcomm na běžící na frekvenci 528 MHz, HTC Touch Pro podporuje také bezdrátové technologie Bluetooth 2.0 a Wi-Fi (802.11b/g). Komunikátor pracuje v GSM sítích, kromě vytáčeného připojení se lze k Internetu připojit také pomocí GPRS, EDGE, WCDMA i HSDPA. Z dalších funkcí stojí za zmínku GPS přijímač a 3,2 Mpix fotoaparát. HTC Touch Pro je vybaven operačním systémem Windows Mobile 6.1 Professional včetně rozšíření TouchFLO 3D, které do svých komunikátorů dodává přímo společnost HTC.Výrobce vsadil na 1340 mAh akumulátor, který by dle oficiální specifikace měl poskytnout dostatek elektrické energie pro 503 hodin ve stand-by režimu nebo pro 397 minut hovoru. Rozměry zařízení jsou 102 x 51 x 18 mm, hmotnost
Palm o objednal u Compalu 5 milionů smartphonů, co plánuje?
Společnost Compal, známý výrobců smartphonů a komunikátorů se systémem Windows Mobile, který vyrábí mj. model Q pro Motorolu, má novou zakázku. Společnost Palm si u Compalu objednala 5 milionů Windows Mobile zařízení. Jejich specifikace není v tuto chvíli ještě známá, ale mohlo by se jednat o GSM verzi Palmu Treo 800w. Palm si nechává svoje modely střídavě vyrábět u několika výrobců, je otázkou, zda se mu díky této strategii povede dosáhnout vyšší kvality smartphonů a komunikátorů. Vlevo: Palm Treo 800w Zdroj: CENS
NVIDIA uvádí nové mobilní grafické karty Quadro FX
Vysoký výpočetní výkon grafických karet a programovací rozhraní CUDA dává kartám NVIDIA další využití. Nemusí tedy být určeny jen pro hry, ale také pro náročné výpočty animátorů, designérů nebo inženýrů. To vše nyní i v nových mobilních verzích těchto karet. Nejvýkonnějším čipem je Quadro FX 3700M, které obsahuje 128 shaderů (výpočetních jednotek). Nechybí 1 GB GDDR3 paměti na 256-bitové sběrnici s celkovou přenosovou rychlostí 51,2 GB/s. Karty podporují OpenGL 2.1, DirectX 10 a Shader Model 4.0. Dále je k dispozici spořící technologie PowerMizer 8.0. Směrem dolů nabídku obohatily čipy Quadro FX 2700M se 48 shadery a 512 MB GDDR3 paměti (určen zejména pro 17" notebooky), Quadro FX 1700M s 32 shadery, Quadro FX 770M také s 32 shadery a nabídka je uzavřena čipem Quadro FX 370M s pouhými 8 shadery. Tento poslední model je určen zejména pro menší 15,4" a 14,1" notebooky. Zdroj: TZ NVIDIA
Komunikátor Palm Treo Pro nabídne Wi-Fi a 320 x 320 displej
Na webových stránkách společnosti Palm se na několik hodin objevila prezentace a specifikace komunikátoru Treo Pro. V současné době již daná stránka neexistuje, ale mnoha návštěvníkům se podařilo pořídit screenshoty, takže si můžeme nový komunikátor Palmu představit. Jak si můžete všimnout z přiložených snímků, vzhledově se jedná o typické Treo, tj. nechybí malá QWERTY klávesnice pod displejem. Ten je dotekový, jeho rozlišení není sice známé, ale můžeme předpokládat, že Palm vsadí na 320 x 320 a nikoli na dnes už překonané rozlišení 240 x 240 obrazových bodů. Palm Treo Pro disponuje také bezdrátovou technologií Wi-Fi, na těle přístroje najdete tlačítko pro její ovládání. Pro rozšíření paměti lze použít microSD karty, které se dnes používají ve velké většině podobných zařízení a díky redukcím s nimi lze pracovat také ve starších přístrojích. Palm zaslouží pochvalu za použití audio výstupu ve formě jacku 3,5 mm, místo miniUSB však v Treu najdete menší variantu m
OCZ Technology uvádí nové SSD Core V2
Společnost OCZ Technology nadšencům přinese své nové SSD disky série Core V2, které mají nabídnout nové schopnosti, vyšší výkony i zvýšenou úložnou kapacitu. Mezi novinku tak patří mini USB port, který bude možné využít pro aktualizaci firmware těchto zařízení, což u původních Core chybělo. Core Series SSD V2 budou dále k dispozici v kapacitách 30, 60, 120 a 250 GB a nabídnou rychlosti čtení až 170 MB/s a zápisu 98 MB/s s vyhledávací dobou 0,2 až 0,3 ms, což jim nad pevnými disky dává jistou výhodu. Disky mají jinak velikost 2,5", hmotnost 77 g a firma na ně poskytuje dvouletou záruční lhůtu a to zase vypovídá o tom, že si dlouhou životností těchto zařízení asi není zrovna dvakrát jistá. Zdroj: TZ OCZ Technology
Swiftech nabízí nové Apogee GTZ
Americká spoelčnost Swiftech představila nový vodní blok na procesory ze série Apogee, tentokrát s přídomkem GTZ. Celé kouzlo tohoto měděného bloku tkví ve struktuře s velmi malými piny o rozměrech pouze 225 µm. Z jednoho rohu do druhého pak kolem pinů protéká voda, která odebírá bloku o rozměrech 50 x 50 mm teplo. V balení se nachází fitinky jak o průměru 1/2'', tak 3/8''. Swiftech zaručuje kompatibilitu se sockety LGA 771/775, dokoupit se dá uchycení pro 754 / 939 / AM2 / AM2+. Padnout by měl i na LGA 1366, tedy nové mikroprocesory Intel i7 s jádry Bloomfield. Doporučená cena je stanovena na 69,95 amerického dolaru. Zdroj: VR-Zone
Intel na IDF představí rychlá SSD, 64 % CPU je stále 65nm
Na nadcházejícím Intel Developer fóru 2008 v San Francisku, které proběhne od úterý 19. do čtvrtka 21., mají být předvedna mimo dalších produktů i vysocerychlostní SSD. Bude se jednat o dva úsporné modely X18-M a X25-M a jeden výkonný model X25-E. První dva nabídnou zřejmě kapacity 80 a 160 GB, třetí pak 32 a 64 GB. Čísla v názvu označují formát, tedy 1,8'' či 2,5''. Všechny modely nabídnou rychlost čtení až 240 MB/s a rychlost zápisu až 70 MB/s (170 MB/s v případě X25-E). Průměrná spotřeba v zátěži/bez zátěže má dosáhnout pouze 0,25/0,06 W u X18-M a X25-M, resp. 2,4/0,06 W u X25-E. Přesně za měsíc po IDF, tedy 21. září, se začnou prodávat první dvoujádrové mikroprocesory Atom 330. Ačkoli stále je na trh akutní nedostatek dvoujádrových modelů 230, Intel hodlá dodržet slib a dodat na trh tato dvoujádrová CPU v ceně 43 amerických dolarů za kus (při odběru tisíc kusů). Ačkoli výroba 45nm High-K technologií vzrůstá, stejně panuje u velké řady procesorů nedostatek. Nezará
AMD Deneb přijde načas, letos žádný high-end
Další vysoce postavený zaměstnanec AMD potvrdil, že 45nm technologií vyráběné mikroprocesory Deneb přijdou na čas. Viceprezident prodejů a marketingu pro východní Evropu, Pierre Brunswick, serveru Fudzilla měl říct, že na vydání v druhém pololetí tohoto roku se nic nemění. Počítá se s tím, že mikroprocesory nastoupí v posledním čtvrtletí a bude se jednat o modely do frekvence 3 GHz. AMD se zřejmě nebude snažit o dobytí high-endu a spíše se zaměří na více výdělečnou oblast trhu, tedy s cenou někam pod 200 amerických dolarů. V přímém srovnání frekvencí s čipy Nehalem od Intelu totiž stejně nevyhraje. Na druhou stranu i testy prvních revizí C0 jsou slibné, kromě malého zvýšení výkonu oproti současným Barcelonám totiž mají čipy hlavně tolik očekávanou nižší spotřebu. Navíc jsou schopny i tak pracovat na vysokých frekvencích kolem 3 GHz, pokud tedy AMD zvolí dobrou cenu, stanou se jistě pořádně konkurenceschpopnými. High-endových procesorů se dočkáme až v roce příštím
AMD HD 4850 X2 porazí GTX 280, chystají se FirePro V5700
Grafické karty AMD Radeon HD 4850 X2, které se pomalu chystají na trh, porazí GeForce GTX 280. To alespoň tvrdí AMD a dodává, že to bude rozdíl v rozmezí 8-34 %. Samozřejmě je nutné počítat s tím, že GTX 280 s 55nm technologií vyráběnými jádry budou výkonnější než současné verze a navíc dvoučipové karty jsou k ničemu tam, kde nefunguje či není využit režim CrossFire, AMD však má ještě jeden trumf. Tím je cena. Nové karty totiž mají přijít za cenu 399 dolarů, tedy i v ČR budou pořád minimálně o tisícikorunu levnější. To už dokáže leckoho zviklat. Jádra RV770 Pro karty poběží na frekvenci 625 MHz, 2 GB GDDR3 pamětí zřejmě na 2 GHz. Výhodou HD 4850 X2 oproti HD 4870 X2 je pravděpodobné nasazení stejného chladiče a tedy nižší teploty, stejně jako větší potenciál v přetaktování. Navíc zatím nepoužitou zbraní obou karet je SidePort technologie, ač Ian McNaughton z AMD prohlásil, že pozdější zprovoznění technologie vydáním potřebného update bude vidět hlavně v synt
Gainward chystá Radeon HD 4850 Golden Sample
Gainward, který nedávno nečekaně představil své první Radeony HD 4850 a HD 4870, již chystá i nereferenční verze. Jako první se na trh dostane HD 4850 Golden Sample, která podobně jako karty GeForce Golden Sample ponese jiný chladič. Ten na první pohled vypadá jako zmenšené Accelero S1, ovšem pouze se dvěma heatpipe a opatřené plastovým krytem usměrňujícím vzduch z 80mm ventilátoru. Mimo to HD 4850 GS poběží na vyšších frekvencích, konkrétně 700 MHz jádro a 2,2 GHz 512 MB GDDR3 paměti. Lze také doufat v to, že Gainward se svým BIOSem vyřešil podtaktování karty ve 2D režimu, obzvláště když navíc betaverze ovladačů Catalyst 8.8 přináší funkční PowerPlay. Podobně jako u dalších karet nechybí AVIVO pro akceleraci HD videa, podpora DirectX 10.1, Shader modelu 4.1 a sběrnice PCIe 2.0. Zdroj: Fudzilla
SHWallpaper - 11. kolo Workoholik: vyhodnocení
V červenci bylo možné se zúčastnit 11. kola naší Výzvy pro talentované spočívající v tvorbě wallpaperů s tématikou Workoholik. Od 8.8. do 14.8. (včetně) byla na našem diskuzním fóru z hlavní stránky dostupná anketa, který z 10 nejlépe hodnocených...
MSI své notebooky vybaví speciálním eSATA/USB portem
Společnost MSI své notebooky hodlá vybavit speciálním portem, do kterého budeme moci připojit jak USB rozhraní jako flash disky, nebo také externí disky s rozhraním eSATA. Toto se týká celkem třinácti modelů ze všech třech firemních řad, tedy Gaming, Entertainment a Professional. Výhoda takového komba je zcela jasná. Výrobce si nebude muset mezi těmito dvěma porty vybrat a může nabídnout oba dva. Uživatelé si ale již pochopitelně budou muset zvolit, zda připojí USB zařízení či eSATA disk. Konkrétně se toto týká modelů GX720, GT735, GX620, GX630, GX400 (Gaming), EX720, EX620, EX630, EX300 (Entertainment) a PR621, PX620, PX200, PR420 (Professional). Není také vyloučeno, že se s tímto konektorem nesetkáme i u notebooků jiných značek. Zdroj: Fudzilla
Přijdou 22nm procesory Intel v roce 2011 - 2012?
Společnost Intel se nyní chystá na uvedení nových procesorů Nehalem, které se budou prodávat pod obchodní značkou Core i7. Také se již ale diskutuje o dalších generacích, kam patří procesory s kódovým označením Haswell, jež jsou vzdálené ještě minimálně čtyři roky a dále také o něco bližší Sandy Bridge. Dle serverů ComputerBase.de and Canardpc.com mají 22nm Haswelly využívat 8 procesorových jader, nově navrženou cache a také nové funkce pro šetření energií. Dále se také mluvilo o procesorech Sandy Bridge, jichž se dočkáme asi o rok dříve. Ty se mají vyrábět 32nm procesem, budou se skládat z šesti jader, kde každé bude mít k dispozici 512 kB L2 cache a všechny dohromady pak 16 MB L3 cache. S ohledem na dostupné specifikace by se tedy Sandy Bridge měly více hodit spíše pro desktopové počítače, zatímco Haswelly spíše pro serverový sektor. Toto však Intel nijak nekomentoval. Zdroj: X-bit labs
Oracle Academy nabízí učitelům z České republiky IT školení
Oracle Academy oznámila, že celkem 16 univerzitních pedagogů z 5 vysokých škol z České republiky a ze Slovenska se zúčastnilo nového školícího programu zaměřeného na získání pokročilých znalostí v IT oblasti. Účastníci z ČR a SR patří do skupiny více než 120 pedagogů ze 14 zemí v Evropě, na Blízkém východě a v Africe, kteří na novém školicím programu participují. Tento projekt je součástí snahy Oracle Academy připravovat studenty na kariéru v 21. století zaměřenou na IT. Mezi české a slovenské univerzity a střední školy zúčastněné v programu patří: České vysoké učení technické v Praze, Vysoké učení technické v Brně, Střední odborná škola Rokycany, Střední průmyslová škola dopravní v Praze 5, Technická univerzita v Košicích, Univerzita Konštantína Filozofa v Nitře a Slovenská technická univerzita v Bratislavě. Školení proběhlo začátkem srpna v prostorách společnosti Oracle v Praze, hlavní pozornost byla věnována programování databází, architektuře SOA, datovým sk
Fujitsu Siemens uvádí monitory s nulovou spotřebou při nečinnosti
Společnost Fujitsu Siemens Computers dnes začala dodávat své první monitory, které jsou vybaveny zdrojem, jenž je v úsporném režimu zcela vypne, čímž se šetří energie. Tento způsob napájení využívá produktová řada SCENICVIEW Premium Line ECO. Ekologický režim je aktivovaný již ve výchozím nastavení a součástí napájecího adaptéru je také spínaný modul, který je řízený připojeným počítačem. Při vypnutí monitoru se napájecí adaptér zcela odpojí od sítě a pokud počítač vyšle na obrazový výstup data, napájení se zase samo obnoví. To platí pro analogové i digitální vstupy. Zatím jsou v nové řadě přítomny dva modely - dvacetipalcový P20W-5 ECO a dvaadvacetipalcový P22W-5 ECO. Oba mají také vylepšený ergonomický stojan, HDMI rozhraní, rozlišení 1680 × 1050 pixelů, odezvu 5 ms a jas 300 cd/m2. Za 20" model dáme 7 280 Kč bez DPH a v září je pak doplní modely s úhlopříčkami 24“ a 26“ Zdroj: TZ Fujitsu Siemens Computers
Vyzve Atila Apple iPhone 3G na souboj?
Internetem kolují zatím neoficiálně potvrzené fotografie a technická specifikace nového Windows Mobile komunikátoru Motorola Atila. Řada zejména zahraničních média považuje Atilu za konkurenta (či vyzyvatele, pokud chcete) Apple iPhonu, ale vzhledem k tomu, že v současné době nejsou dostupné informace o rozhraní pro ovládání prsty, budeme na Atilu nahlížet jako na běžný Windows Mobile 6.1 komunikátor. Přístroj pracuje v GSM sítích, z datových technologií je k dispozici DGE i UMTS. Motorola Atila by měla být vybavena procesorem Qualcomm na frekvenci 400 MHz, velikost operační paměti není v tuto chvíli známa. Motorola vsadila na QVGA displej o úhlopříčce 2,8", zařízení tak bude moci být relativně malé, na druhou stranu bude díky menšímu rozlišení komfort při prohlížení webových stránek i jiných činností náročných na plochu displeje menší. Podle dostupných informací podporuje Motorola Atila Wi-Fi (802.11b/g), o Bluetooth však nikde ani zmínka. Akumulátor by měl mít kapacitu 1130 mAh.
GELID přichází s dalšími ventilátory pro PC
Společnost GELID nedávno představila své nové ventilátory třech řad Silent, TC a PWM a nyní je doplňuje čtvrtou řadou Wing. Již minule jsem psal o tom, že produkty GELID mají viditelně blízko k produktům značky Nanoxia, která nedávno z evropského trhu zmizela. A nyní bychom museli být již opravdu slepí, abychom si toho nevšimli, ostatně posoudit můžete sami pomocí této recenze. Série Wing pokrývá všechny tři základní velikosti, tedy 80, 92 a 120 mm. Jejich zelené průsvitné lopatky i s rotorem jsou UV reaktivní a motorek využívá ložiska pojmenované jako Nanoflux, které mají zajistit životnost až 100 000 hodin. Nanoxia mimochodem svá ložiska měla pojmenována Nano Composite Bearing. Další podobností jsou zelené protivibrační silikonové sloupky pro upevnění ventilátorů a poté se dočkáme také regulátoru napětí pro zpomalení otáček. Nejmenší 80mm verze nabízí průtok vzduchu 28,1 CFM při 2000 RPM a 21 dBA hluku. Větší 92mm model se otáčí také 2000 RPM a dává 39,8 CFM při 22,5
Intel zveřejnil specifikace pro USB 3.0 třetím stranám
Asi před měsícem byla společnost Intel obviňována z toho, že záměrně pozdržuje zveřejnění specifikací nového rozhraní USB 3.0, aby získala nad ostatními časovou výhodu. Společnosti AMD a NVIDIA si proto usmyslely, že přijdou s vlastní verzí. Na celou věc Intel reagoval tím, že specifikace jednoduše ještě nejsou hotovy a až budou, že je zveřejní. A to se právě stalo. K dispozici je tak pro třetí strany raná verze 0.9 specifikací Extensible Host Controller Interface (xHCI), které podporuje architekturu USB 3.0 (známou také jako SuperSpeed USB). Tyto specifikace popisují registry, datové struktury a jak mají hostitelské kontrolery pracovat s příslušným softwarem. Draft xHCI je zpřístupněn pod licenčními podmínkami RAND-Z všem členům USB 3.0 Promoter Group a i jiným přispěvatelům. Ke konci roku pak bude k dispozici verze specifikací 0.95, která bude šířena stejným stylem. Zdroj: X-bit labs