Casio a Hitachi plánují mobily s energeticky nenáročnými displeji
Společnost E Ink Corporation, která vyrábí energeticky nenáročné displeje vhodné zejména pro zobrazení textu a jednoduché grafiky, bude dodávat displeje pro dva mobilní telefony véčkové konstrukce . Hitachi W61H a Casio G'zOne. Technologie E Ink bude použita na venkovních displejích, kde se u telefonů typu „V“ nejčastěji zobrazuje čas a upozornění na došlé textové zprávy. Hitachi W6 Hitachi W61H používá 2,7" displej, na kterém se bude střídavě zobrazovat 96 obrázků vždy, když vám někdo zavolá nebo obdržíte textovku. To Casio se rozhodlo uživatelům nabídnout mnohem užitečnější informace, takže na E Ink displeji uvidíte čas, sílu signálu a stav nabití akumulátoru. Telefon by se měl na pultech asijských obchodů objevit během léta. Casio G'zOne Zdroj: Electronista
Microsoft a podmínky pro netbooky
Server Fudzilla přinesl poměrně zajímavé informace o podmínkách, které Microsoft dal výrobcům netbooků. Ty by mnohdy mohly být po stránce výkonu daleko lepší a práce s nimi svižnější, avšak kvůli těmto podmínkách to nelze, ani s operačním systémem Windows XP. Například podmínka pro uvedení Eee PC 1000 výhradně bez SSD či omezení RAM na pouhý jeden gigabajt. Nebo omezení kapacity pevého disku na 80 GB. Nedávno Microsoft omezení zvýšil na 160 GB, načež se ihned objevila velká řada modelů s těmito disky. SSD jsou však stále limitovány na 16 GB pro XP a 24 GB pro Vista Basic. Podobně je to s omezením velikosti LCD panelu na 10,2'', ačkoli prý zdá se existuje ještě kategorie velkých displejů s úhlopříčkou 14,1'', kterých se možná dočkáme později. Prozatím všechno důvody pro odmítání netbooků mnoha uživateli, jelikož za cenu o něco málo vyšší je možné pořídit laptopy s mnohem lepšími parametry; sice ne nijak luxusní modely samozřejmě, ale na použití shodné s netbooky
T-Mobile MDA Compact IV se již prodává
Již od 23. července si můžete v prodejnách společnosti T-Mobile zakoupit MDA Compact IV, což není nic jiného než brandovaná verze komunikátoru HTC Touch Diamond, jednoho z nejvybavenějších Windows Mobile komunikátorů současnosti. Mezi hlavní přednosti přístroje patří displej s úhlopříčkou 2,8" a vysokým rozlišením 640 x 480 bodů. O pohodlné ovládání prsty se stará technologie TouchFlo 3D, která vám umožní provádět základní úkony bez toho, abyste museli vytáhnout stylus. Z dalších funkcí stojí za zmínku přítomnost GPS přijímače, Bluetooth, Wi-FI a HSDPA, což je technologie umožňující připojení k Internetu rychlostí až 7,2 Mbps. Přístroj disponuje 4 GB interní paměti a u T-Mobile ho pořídíte za 13, 499 Kč včetně DPH. Zdroj: TZ T-Mobile
Intel zlevňuje, Havendale za rok
Největší výrobce x86 mikroprocesorů, americký Intel, ohlásil pravidelné zlevňování. Zlevnění se dotkne hlavně nejvýkonnějšího desktopového dvoujádra, Core 2 Duo E8500 (3,16 GHz), které zlevní o 31 % z 266 na 183 amerických dolarů. O 15 % zlevní i E7200 (2,53 GHz) ze 133 na 113 dolarů, o 14 % pak i dosud nejoblíbenější čtyřjádrový model Core 2 Quad Q6600 (2,4 GHz), jehož cena spadne z 224 na 193 dolarů. Další slevy se týkají serverových Xeonů, model X3220 (2,4 GHz) zlevní o 12 % z 224 na 198 dolarů, stejně tak X3210 (2,13 GHz); o 11 % půjde dolů ještě 3GHz E3110 a to ze 188 na 167 dolarů. Uvedené ceny za kus platí pro tray verze s odběrem 1 000 kusů. Něco málo také Intel pověděl svým partnerům o vlastní obdobě AMD Fusion. Intel bude mít dvě verze, Havendale pro desktopová PC a Auburndale pro notebooky; obojí budou deriváty Nehalemu. Zatímco Fusion má přijít někdy v druhé polovině přístího roku, Havendale ve třetím čtvrtletí, tedy za rok. Je možné, že oba konkurenti se
AMD otevře laboratoř v Šanghaji, RV770 jsou prý moc levné
Americké Advanced Micro Devices hodlají otevřít spolu s čínským Shanghai Supercomputer Centre (SSC) otevřít v Šanghaji novou laboratoř. AMD momentálně s SSC spolupracuje na stavbě nejrychlejšího superpočítače v Číně, který bude postaven na mikroprocesorech AMD Opteron. Laboratoř má být mostem mezi experty v USA a Kanadě a jejich čínskými partnery. Navíc nový 45nm technologií vyráběný Opteron, který přijde ještě letos, bude mít jádro nazvané Šanghaj. Větší úspěch než mikroprocesory však mají grafická jádra RV770, dokonce se mluví o tom, že jsou to nejpovedenější jádra v historii ATI. Je fakt, že NVIDII tato jádra sráží na kolena (některé modely GeForce se v obchodech díky snížení jejich cen prodávají dobře, ale to jsou většinou karty, u kterých je už ukončena výroba jader, takže NVIDIA z nich v tomto čtvrtletí žádný zisk mít nebude), avšak podle hlasů z průmyslu prý AMD nasadilo zbytečně nízkou cenu. Jádra jsou prý tak dobrá, že nemusí zbytečně konkurovat příli
Výsledky Google za druhé čtvrtletí
Google představil výsledky svého hospodaření v druhém čtvrtletí tohoto roku. Ač má Google čím dál tím větší starosti s rozšiřováním Webu 2.0, tedy dynamicky generovaných stránek, a neustále provádí akvizice, díky příjmům z nově nabitých firem nadále roste obrat a zisk. Příjmy společnosti tedy za druhé čtvrtletí, které skončilo 30. června, meziročně vzrostly o 39 % na 5,37 miliardy amerických dolarů. Čistý zisk se vyhoupl na 1,25 miliardy (meziročně o 35 % více), GAAP zisk na akcii tedy 3,92 dolaru. Non-GAAP zisk vzrostl o 34 % na 4,63 dolaru, což je o 9 centů méně, než analytikové očekávali. To způsobilo největší propad za jeden den v historii obchodování na burze (od roku 2004), akcie totiž klesly o 7,5 %, tedy téměř o 40 dolarů, na 493,5 dolaru. Po dalších propadech mírně vystoupaly zpět, nicméně naposledy se prodávalo za stále nízkých 489,22 dolaru. Google očekává, že letos zisky z reklamy vzrostou pouze o dvě procenta, přičemž reklama tvoří 60 % příjmů společnosti. Je pravděpodobné, že ještě vět
Zotac vypustil Mini-ITX základní desku
Mini ITX základní desky (tj. s rozměry 170 x 170 mm) nyní přicházejí do módy a pro výrobce je to vítaný odbyt starých komponent. A to nejen modely s integrovanými mikroprocesory Intel Atom, ale i verze s klasickým socketem. Jednou z nich je i poslední deska od výrobce grafických karet Zotac. Ten nadále zůstává věrný NVIDII a tak nepřekvapí, že deska je založena na staré čipové sadě nForce 610i, po které se i samotná jmenuje - nForce 610i ITX . Integrovánu má grafickou kartu GeForce 7050 pouze s výstupem D-Sub. Osadit ji je možné mikroprocesory Intel Celeron Dual-Core / Pentium Dual-Core / Core 2 Duo / Core 2 Quad / Core 2 Extreme a to modely s FSB do 1333 MHz. Pamětí pak pojme až 4 GB DDR2 s frekvencí 533 či 667 MHz ve dvou slotech. Pro rozšíření může sloužit jeden slot PCIe x1. Disky je možné připojit dva SATA-300 a dva UATA-133. Integrovánu má nForce 610i ITX šestikanálovou zvukovou kartu a stomegabitovou síťovou kartu, pro externí zařízení lze použít osm portů USB 2.0 (čtyři na I/O panelu a čtyři
MSI bude mít pro začátek tři laptopy na platformě AMD Puma
Podle serveru Fudzilla bude MSI mít pro začátek zatím jen tři laptopy, postavené na platformě AMD Puma. Dva z nich budou herní, využívající grafické karty NVIDIA Mobile GeForce 9600M GT či AMD Mobility Radeon HD 3850, třetí laptop bude mít HD 3450. Všechny modely budou mít Wi-Fi síťovou kartu standardu 802.11 b / g / n a HDMI výstup. Poslední model ponese název EX310 a jeho grafická karta s 256MB pamětí bude v kombinaci s čipovou sadou RX781 + SB700 a mikroprocesorem Athlon X2 QL60 s frekvencí 1,9 GHz pohánět 13,3'' WXGA (1280 x 800) displej. K dispozici bude mít 512 MB či 1 GB pamětí DDR2-667 či DDR2-800, pevný disk SATA s 5400 ot./min s kapacitou 160, 250 či 320 GB a DVD Super Multi či Blu-ray mechaniku. Dále bude vybaven 2Mpix webkamerou, modemem, gigabitovou síťovou kartou a čtečkou karet 3v1 (SD / MMC / MS); se 4článkovou baterií a celkovými rozměry 311 x 231 x 25-37 mm váží 1,9 kg. Výkonnější herní GX630 bude pohánět čipová sada NVIDIA MCP77 spolu se zmíněnou kartou GeForce s
Biohazard a aktualizovaná sestava chlazená kompresorem
Výrobce exkluzivních výkonných herních PC, Biohazard Computer Systems, představil novou verzi své sestavy Rapture. Ta je chlazena pomocí kompresoru, tedy podobně jako například chladničky. Toto chlazení je zde nazváno Cryosphere. Systém lze konfigurovat o další výparníky, tj. další bloky na procesory (při použití platformy Skulltrail) či grafické karty. Systém je přitom schopen dosáhnout teplot až -40 °C, ačkoli při zátěži bude teplota zřejmě vyšší. Stále ale až o desítky stupňů nižší než při použití klasického chlazení vzduchem. Výrobce navíc dle serveru The Inquirer sestavu na přání přetaktuje tak, jak je třeba, defaulní takty ale budou také vyšší - např. frekvence CPU bude v případě platformy Intel Skulltrail standardně 4,8 GHz. Sestavu lze postavit na platformě AMD (s mikroprocesorem Phenom 64 X3 8450 či X4 9550 / 9650 / 9850 Black Edition / 9950 BE a 1-8 GB DDR2 pamětí Crucial Ballistix PC2-880 či OCZ Platinum PC2-8500), Intel (s CPU Core 2 Duo E8200 / E8400 / E85
Sapphire má novou nereferenční kartu Radeon HD 4850
Dle nově se objevivších obrázků Sapphire připravuje novou kartu Radeon HD 4850, která nemá referenční design, ale vlastní, a díky tomu je oproti normálním verzím viditelně kratší. Regulátory napětí byly u tohoto modelu přesunuty na druhou stranu PCB a chlazeny jsou menším pasivem. O čip se pak stará evidentně hliníkový dvouslotový chladič, ale paměti jsou pouze holé, i když je bude ventilátor samozřejmě ofukovat. Karta by měla využívat 625MHz jádra a 512 MB pamětí GDDR3 na frekvenci 1986 MHz. Délka karty nebyla sice oznámena, ale podle poměru k PCIe x16 konektoru by měla činit (bez packy záslepky) něco pod 21 cm. Zdroj: Fudzilla, donanimhaber.com
Sony, Toshiba, Fujitsu a NEC nejspíše vstoupí na trh s netbooky
I přes všeobecné pochybnosti výrobců počítačů a počítačových komponent na sebe trh s netbooky stále více upozorňuje vzrůstajícím zájmem ze strany zákazníků. To má za následek, že firmy, i když samy nechtějí, jsou v podstatě nuceny na tento trh vstoupit, i když z netbooků nekoukají téměř žádné zisky. VIA OpenBook Dle X-bit labs a taiwanského listu Economic Daily News se ke konci roku objeví další čtyři hráči - firmy Sony, Toshiba, Fujitsu a NEC. V Japonsku se přitom levná PC nikdy moc dobře neprodávala, protože japonci si potrpí spíše na vyspělejší elektroniku, ale zmínění japonští výrobci by mohli tento zájem oživit. Zatím není vůbec jasné, jaké platformy ta která firma využije a o ostatních specifikacích není známo také nic. Avšak již dříve se objevil model netbooku od Quanta, který byl založen na konceptu VIA OpenBook a vypadalo to, že byl navržen pro firmu Sony. Dle Economic Daily News však má netbooky pro Sony vyrábět Foxconn Electronics, ale tyto dvě zprávy se
Voltage představuje jednoduché zabezpečení dat
Zabezpečení dat je vždy problém; mnoho řešení je komplikovaných a mnoho zařízení jimi ani zabezpečit nelze. Nyní však společnost Voltage Security představila zabezpečení nejen pro databáze, ale i pro jednotlivé soubory či e-maily, které je velmi jednoduché k užívání. Nový způsob nevyžaduje RSA, které se zatím moc neprosadilo, ale používá nový způsob, nazvaný Identity Based Encryption (IBE). Uživatelé se tak jednoduše identifikují on-line, stačí zařízení s internetovým prohlížečem. Tím mohou být jak laptopy, tak třeba smartphony. Administrátorům tak odpadnou starosti se zabezpečením dat, jelikož díky SecurFile lze zakódovat jednotlivé soubory, data tak budou v bezpečí i při ztrátě počítače nebo např. Flash disku. Pomocí SecureMail pak lze jednoduše zabezpečit i e-mailové zprávy, jejichž velikost dle Voltage není o moc větší, takže uživatelé připojující se z telefonu nemusí zbytečně platit za odesílání většího množství dat. Společnosti také nyní mohou posílat zabezpečené e-maily místo dopisů a ušetřit
Thermaltake přichází s "novým" CPU chladičem V1 AX
Uvozovky v nadpisu jsou zcela na místě, protože až tak nový chladič V1 AX není. Jedná se o vějířovitý chladič nepříliš obvyklé konstrukce, který využívá měděnou základnu, čtyři samostatné heatpipe a dvě oddělené pasivní části s hliníkovými žebry, do nichž heatpipe vedou vždy po dvojici. Kompatibilita je zde zajištěna s Intel Socket LGA775 a AMD Socket AM2+ / AM2 / K8. V1 AX dále má rozměry 147 x 92 x 143 mm a využívá 110mm ventilátoru usazeného právě mezi dvěma pasivy. Ventilátor se točí v rozmezí 1300 - 2000 RPM, hlučnost je 16 - 24 dBA a maximální průtok vzduchu 86,5 CFM, alespoň podle specifikací firmy. A nesmíme také zapomenout na hmotnost celého chladiče, která činí 420 g. No a pak zde máme starší model V1, který má stejné rozměry, je možné jej usadit na stejné sockety, pouze je v několika ohledech lepší. Týká se to především toho, že je celoměděný, takže váží o 217 gramů více a také má 120mm ventilátor. Zajímavé ovšem je, i když vlastně s ohledem na způs
Společnosti 100MEGA a IT Planet oznamují fúzi
Společnosti 100MEGA a IT Planet oznámily v tiskové zprávě, že se dohodly na fúzi. 100MEGA je známým výrobcem tuzemských počítačů značky HAL3000 a distributor produktů z oblasti výpočetní a komunikační techniky. Plánovanou fúzi s IT Planet uskuteční 1. srpna tohoto roku jako završení více než rok dlouhé spolupráce obou firem. Vznikne tak společnost s plánovaným letošním obratem 2 miliardy Kč, která bude klást důraz na osobní počítače včetně notebooků a počítačové komponenty. Partneři, obchodníci a dealeři si budou moci pronajmout B2C systém a začlenit se také do věrnostního programu MegaBonus. Pro budoucnost se také plánuje on-line konfigurátor LIBRA a možnost reklamovat komponenty přes e-shop. Zdroj: TZ 100MEGA
Chieftec představuje nové 'zelené' zdroje
Společnost Chieftec je dalším výrobcem napájecích zdrojů, který začal nabízet energeticky efektivní zdroje. Nová řada zdrojů se jmenuje Green Angel, která nabízí více než 80procentní efektivitu. Celkem se jedná o pět zdrojů s výkonem od 300 do 500 wattů. Efektivita zdrojů se pak dle tiskového vyjádření firmy pohybuje mezi 83,81% a 84,40%. Všechny jsou pak chlazeny 120mm ventilátorem a vyhovují specifikacím RohS a WEEE. Jejich plné specifikace najdete na stránkách výrobce. Zdroj: TZ Chieftec
Levná a energeticky nenáročná PC - Pandořina skříňka pro IT průmysl?
Minulý týden měl CEO Intelu, Paul Otellini, prohlásit o procesorech Intel Atom: "Zabýváte se něčím, co by většina z nás ani nepoužívala." Tato poznámka pozvedla lidem obočí, protože je všeobecně známo, že tyto procesory zaznamenávají velký úspěch u zařízení jako Asus Eee PC, MSI Wind nebo Acer Aspire One, tedy u netbooků, nebo u malých PC jako Eee Box či Wind PC. Problém je ale očividně někde jinde. MSI Wind V minulých letech se společnosti AMD a Intel předháněly pouze v tom, kdo přinese výkonnější procesor, popřípadě procesor s více jádry a pak také jaký procesor dosáhne nejlepšího výkonu na watt. S Atomy se však situace poněkud obrátila - výkon zde již neznamená téměř nic a důležitá je nízká cena a nízké provozní náklady, tedy spotřeba. Přesto ale tyto procesory pro kancelářské užití nebo sledování DVD filmů bez problémů stačí. Nyní to vypadá, že Paul Otellini jako by litoval toho, že Intel s Atomy vůbec přišel na trh a zasloužil se o spuštění široké poptáv
NVIDIA zveřejnila klíčové sponzory pro NVISION 08
Společnost NVIDIA včera zveřejnila své klíčové sponzory pro akci NVISION 08, která je určena pro grafické profesionály a nadšence. Seznam vede společnost Christie Digital Systems, dále EVGA, Hewlett-Packard, Microsoft a nakonec se mezi hlavní partnery prodrala firma PNY Technologies. NVISION 08 se bude konat 25. - 27. srpna v kalifornském San Jose, tedy v srdci Silicon Valley. Účelem akce je sdílet informace a vůbec pokročit dále v této oblasti průmyslu. Mezi další sponzory patří také jiné známé firmy - například Adobe, Antec, ASUS, Autodesk, ECS, Gigabyte, Jetway, MSI, Newegg.com, OCZ, Palit, Patriot, Qimonda, TAGAN, TSMC, Thermaltake, Viewsonic nebo ZOTAC. Registrace na NVISION 08 jsou nyní otevřeny na této adrese. Zdroj: TZ NVIDIA
D-Link oznámil dostupnost unifikovaného firmware pro své AP
D-Link oznámil dostupnost unifikované verze firmware pro své bezdrátové přístupové body (Acces Point, AP). Určen je pro AP DWL-3500AP a DWL-8500AP. Ty byly původně určeny jako „tenké“ přístupové body, tzn. určené pouze pro použití s bezdrátovým přepínačem DWS-3024, na kterém jsou uloženy a spravovány konfigurační soubory těchto AP. S novým firmware však lze oba modely používat i jako samostatné přístupové body bez závislosti na bezdrátovém přepínači. Tuto možnost mohou ocenti například malé podniky (které tak sníží počíteční náklady a na centrální řízení přejdou až v době, kdy to bude nutné vzhledem ke zvětšení firmy) či podniky s rozptýlenými pracovišti. D-Link také umožnil snížit náklady i pro centrální řízení díky uvedení nového přepínače DWS-3024L, který obslouží maximálně 24 AP oproti 48 u DWS-3024. Zdroj: TZ D-Link
Xerox představil iGen4
Společnost Xerox představila již čtvrtou generaci svého produkčního systému iGen. Nový iGen4, který tiskne v kvalitě ofsetu a fotografií, umožňuje zvýšit produktivitu o 25 ař 30 % při rychlosti tisku až 110 stránek za minutu díky automatizaci řady tiskových úloh. Hlavními vylepšeními jsou v této verzi automatická kontrola hustoty (díky senzorům po celé šíři pásu dochází k omezení hustoty a tvorby pruhů), systém dávkování nosiče (kombinování suchého inkoustu a nosiče pro zajištění barevné stálosti po celou dobu tisku), linearizace ve vysokém rozlišení (omezuje kalibraci šedé barvy, zlepšuje tisk šedých odstínů a fotografií) a pokročilé barevné profilování (umožňuje dosažení větší barevné stálosti, přibližuje barevnost ofsetovému standardu a zrychluje zpracování). Mimo to má iGen4 spektrofotometr, zařazený do dráhy papíru. Ten automatický snímá vzorky barev na kalibrovaném papíru a po jejich zpracování upravuje tiskový výstup či upozorňuje obsluhu na nutnost nastavení tisk
Fotografie Biostar TA-790GX A2+
Server OCWorkBench přinesl fotografie nové základní desky společnosti BIostar, určené pro mikroprocesory AMD. Deska nese označení TA-790GX A2+ a jak název napovídá, založena bude na nejnovější čipové sadě 790GX spolu s jižním můstkem SB750. Vzhledem k jižnímu můstku je možné, že bude poměrně oblíbená a koneckonců lze integrovanou grafickou kartu vždy využít k vyššímu výkonu pomocí Hybrid CrossFire. Navíc má deska dva PCIe 2.0 x16 sloty, ačkoli pouze se osmi linkami na slot, eventuelně 16 linek pro primární a jedna pro sekundární slot. Dále TA-790GX A2+ nabízí dva sloty PCIe x1 a dva PCI, integrovanou gigabitovou síťovou kartu a osmikanálovou zvukovou kartu. SATA-300 konektorů má šest, UATA-133 jeden, stejně jako konektor pro disketovou mechaniku. Integrovaná grafická karta nabízí výstupy D-Sub, DVI i HDMI; portů USB 2.0 pak bude zřejmě dvanáct (šest na I/O panelu a šest pomocí bracketů). Přímo na desce jsou i malá tlačítka pro zapnutí a pro restart. Kdy přesně ale deska bude na trhu zatím není jisté.
Supermicro první s G43 a G45
Supermicro se stal prvním výrobcem, který představil základní desky s čipovými sadami Intel G43 a G45. Obě desky jsou takřka stejné, liší se zejména právě čipovými sadami. Sadu G43 má model C2SEE, G45 pak C2SEA. Obě desky jsou určeny pro mikroprocesory Intel Celeron / Celeron Dual-Core / Pentium Dual-Core / Core 2 Duo / Core 2 Quad / Core 2 Extreme a to s FSB 800 až 1333 MHz. Obě desky mají jižní můstek ICH10 a osazují se paměťmi DDR3 s frekvencí až 1333 MHz, liší se jen v počtu osaditelných modulů - u C2SEE dva (celkem 4 GB), u C2SEA čtyři (8 GB). Integrovánu má deska s G43 grafickou kartu GMA 4500 s výstupem D-Sub, deska s G45 pak GMA X4500 HD s výstupy D-Sub a HDMI. Dále je integrovaná i gigabitová síťová karta (v obou případech Realtek RTL8111C) a osmikanálová zvuková karta (s opět stejným kodekem u obou desek, to jest Realtek ALC888). Oba modely mají šest SATA-300 konektorů a jeden konektor pro disketovou mechaniku, C2SEE pak i jeden UATA-133 (skrze čip ITE8213F). Obě desky také mají po dvanác
GeForce 9500 GT a 9800 GT za šest dní, další partneři opouští exkluzivitu
Nové grafické karty nižšího mainstreamu, totiž dlouho očekávané GeForce 9500 GT, mají oficiálně přijít na trh příští úterý. Karty konečně nahradí 8500 GT a výkonem mají překonat i 8600 GT. Referenčnímu modelu bude jádro pracovat na 550 MHz, shadery na 1,4 GHz a 256 či 512 MB GDDR3 pamětí se 128bitovou sběrnicí na 1,6 GHz. Dočkáme se zřejmě ještě i karet s GDDR2 paměťmi, stejně jako s 1 GB pamětí. V úterý také přijdou GeForce 9800 GT jakožto přeznačené GeForce 8800 GT s podporou Hybrid Power, za cenu 120 - 150 Eur nic zajímavého. Zajímavější verze s 55nm technologií vyráběnými jádry G92 přijdou později, to znamená až se vyprodají stará jádra. Podoně na tom jsou GeForce 9800 GTX+, které sice byly oznámeny již dávno, nicméně nikde zřejmě nejsou skladem. Dostupné jsou jen k předobjednání a to za ceny 150 - 200 Eur. NVIDII se tedy čistě technologicky zrovna dvakrát nedaří, jelikož je možné, že než konečně přejde na pokročilejší výrobní proces u všech karet, AMD
AMD: žádné přejmenování HD 3000, All-in-Wonder ještě letos
Americký výrobce Advanced Micro Devices udělal všem spekulacím přítrž, když v oficiálním vyjádření řekl, že žádné přejmenování Radeonů HD 3000 na HD 4000 nebude. Ačkoli tedy společnost měla začít pracovat na upravených BIOSech, po negativních ohlasech se mělo všechno zastavit. Přejmenované karty nebudou ani pro Rusko a Čínu. Místo toho se mají na trh dostat pouze nové modely HD 4450 a HD 4650, založené na jádrech RV710 a RV730. Vše se prý daří a tak karty budou na trhu dříve, než se čekalo - tedy již v září, se 100 % dostupnost zřejmě v říjnu. Výrobci sestav by tedy měli mít čas zakomponovat nové karty do sestav ještě před Vánocemi. High-endový Radeon HD 4870 X2 s čipem R700 (dvě jádra RV770 XT, tedy Spartan) má opravdu přijít již v polovině srpna s maximální dostupností v září. Karta má být rychlejší než GeForce 280 GTX+ s 55nm technologií vyráběným jádrem GT200. Podporu pro tyto karty zřejmě budou zahrnovat až ovladače Catalyst 8.8, nynější Catalyst 8.7, kt
Tenký 22" širokoúhlý LCD monitor v podání firmy Asus
Společnost Asus dle vlastní tiskové zprávy uvádí 22" širokoúhlý LCD monitor LS221H, o němž prohlašuje, že je nejtenčím svého druhu na světě. Jeho design je poněkud netradičně doplněn kůží a využívá antireflexní skleněný panel s tvrdostí 9H, která jej má chránit před poškrábáním. Uváděná tloušťka panelu je 45 mm, využity jsou zde také LED diody vestavěné v základně a vytvářející efekty Light-in-Motion II. Uživatel si může také třeba zvolit mezi pěti přednastavenými video režimy, třemi odstíny zobrazení pleti a pěti možností nastavení teploty barev. Rozlišení tohoto panelu je samozřejmě 1680 x 1050 (WXGA+), odezva GtG činí 2 ms (jde tedy o TN panel), dynamický kontrast 4000:1, jas 300 nitů a pozorovací úhly 170 / 160 stupňů. Poté zde nechybí technologie Splendid Video Intelligence, vstupy D-Sub a HDMI a dále celkem tříletá záruka na systém a panel včetně jednoleté na nulový počet vadných pixelů. Zdroj: TZ Asus