
Imation rozšiřuje nabídku externích disků o zabezpečený model
Firma Imation si připravila nový model externího pevného disku, na němž mají být zajímavé především tři věci - vysoká kapacita, fyzická odolnost a zabezpečení dat hardwarovým šifrováním. S vysokou kapacitou to ale nebude tak horké, protože tyto modely dosahují kapacity 1 TB. Na výběr je pak dle aktuální nabídky model H100 a pak také H200 obohacený o čtečku otisků prstů. Imation se tak snaží, aby její externí disky byly vhodné i do firemního a vládního sektoru pro přenášení citlivých dat a udává, že její modely splňují standard FIPS (Federal Information Processing Standards) 140-2, Level 3 a využívají 256bitové AES šifrování (hardwarové) s módem Cipher Block Chain (CBC). Hliníkové tělo je také postaveno tak, aby uživatel ihned rozeznal pokusy o jeho otevření a pak tu je také software McAfee ePolicy Orchestrator pro správu disku a možnost zajistit přístup až 10 různým uživatelům s různou úrovní zabezpečení včetně možnosti expirace hesel. Zdroj: TZ Imation

Příkaz TRIM na RAID 0 bude možný
Společnost Intel umožnila realizaci příkazu TRIM na SSD zapojených v poli RAID 0, což je nutné k tomu, aby výkon těchto zařízení postupem času výrazně nedegradoval. Dosud nebylo možné TRIM využít na žádném jiném kontroleru než na samostatném AHCI. Dle nejnovějších zpráv má být TRIM na RAID 0 k dispozici na operačním systému Windows 8 (dle Guru3D i na Windows 7), ale za předpokladu, že systém bude běžet na moderních čipových sadách Intel 7 Series, tedy například Z77 Express. Dále musí mít RAID BIOS (Option ROM) verze 11.5 a vyší a také ovladač Rapid Storage Technology (RST) verze 11.5 a vyšší. Podpora tedy bude záviset i na výrobcích základních desek, kteří by měli přijít s aktualizacemi pro BIOS, čehož se snad alespoň renomované firmy ihned chytnou. Však podpora TRIM na RAID 0 se bude dobře vyjímat v jejich tiskových zprávách. Zdroj: techPowerUp

Thecus má nový NAS pro sedm disků
Od firmy Thecus se zákazníci dočkají nového NAS serveru, tentokrát s netradičním počtem sedmi diskových pozic. Jedná se o model N7510 patřící do série Vision vybavený procesorem Intel Atom, 2 GB paměti DDR3, výstupem HDMI a možností ochrany dat řešením firmy McAfee. Tento model také kompletuje celou sérii Vision skládající ze z modelů N2800 pro dva disky, N4800 a N4510U pro čtyři disky a N5550 pro pět disků. Thecus N7510 dále nabízí rozhraní USB 3.0, dvě gigabitová Ethernetová rozhraní a pracuje s vlastním ThecusOS 5.0, který podporuje VMware, Citrix, Microsoft Hyper-V a také řadu konfigurací RAID (0, 1, 5, 6, 10, 50, JBOD). Dále je možné využít Data Guard pro zálohování dat, který je bude synchronizovat s různými zařízeními, počítači na síti i jinými NAS servery. Pomocí portu HDMI můžeme připojit monitor či TV, klávesnici a myš a využít NAS server podobně jako počítač pro nastavení, přehrávání HD videa, zobrazování fotografií či poslech hudby. Model Thecus N7510 Procesor Inte

A-Data nabídne designový externí disk s USB 3.0
Společnost A-Data si připravila nový externí pevný disk, při jehož návrhu si jako inspiraci vzala puzzle. Jedná se o model DashDrive HV610 vybavený mobilním pevným diskem a rozhraním USB 3.0. Disk má odnímatelný kryt, do nějž pak můžeme nacvaknout USB kabel, aby se cestou neztratil. DashDrive HV610 bude nabízen v kapacitách 500 GB, 750 GB a 1 TB a na výběr bude mezi několika křiklavými barvami, ale i černou. Jako bonus pak A-Data přidá 60denní zkušební verzi Norton Internet Security 2012 a nabídne rovněž tříletou záruku na hardware. Zdroj: TZ A-Data

mSATA: snadné zrychlení počítače?
Na čím dál více deskách se můžete setkat se slotem mSATA určeným pro SSD. Má na deskách smysl? Je dobré se na takové desky zaměřit, nebo je zbytečný? Na to všechno vám odpovíme, navíc jsme otestovali hned několik mSATA SSD.

Toshiba uvádí vysokokapacitní HDD pro spotřební elektroniku
Společnost Toshiba si připravila až 3TB desktopové pevné disky, které budou však určeny ne pro počítače, ale především pro spotřební elektroniku. A jedná se o velmi širokou řadu čítající celkem 12 modelů - čtyři z nich nabídnou kapacitu 3 TB a pak tu budou 2TB a 1,5TB disky. Toshiba je vyrábí pomocí továrního vybavení, které nedávno získala od Western Digital, respektive je začne vyrábět ve velkém od konce tohoto měsíce. Na trhu doplní modely s kapacitami 250 GB až 1 TB. K dispozici budou modely DT01ACA300, DT01ACA200 a DT01ACA150 s nejvyšším výkonem daným otáčkami ploten 7200 RPM, pak tu budou DT01ACA300V, DT01ACA200V a DT01ACA150V určené především pro zařízení streamující multimédia nebo videorekordéry s funkcemi pro přehrávání i záznam najednou. Vedle nich se představí také DT01ABA300, DT01ABA200 a DT01ABA150 a tyto disky také slibují snížení spotřeby oproti předchozím o 19 až 25 % díky snížení otáček na 5700 a 5940 RPM. K dispozici budou i verze s označením V pro náro

Plextor nabídne nová SSD série M5 Pro
Od Plextoru se dočkáme nových výkonných SSD patřících do M5 Pro Series, které jsou postaveny na novém kontroleru Marvell 88SS9187. Ten těmto modelům poskytne maximální rychlosti čtení a zápisu 540 a 450 MB/s, což by tedy mohlo být o něco lepší především vzhledem k zápisu. Hodnoty IOPS jsou ale důležitější a přitom velmi slušné - 94000 a 86000 pro náhodné čtení a zápis. M5 Pro se dle Plextoru hodí do velmi vytížených pracovních stanic, serverů a také pro zapojení do RAID 0. True Speed Technology má přitom zajistit, aby se časem výkon nesnižoval, což je strašákem všech majitelů SSD. Kontroler Marvel nabídne 128bit ECC systém a také 256bitové AES šifrování. Plextor také slibuje, že jeho SSD jsou velmi důkladně testovány a v předprodukčním režimu bylo nejdříve zkoušeno 400 SSD jednotek po dobu 500 hodin, přičemž nebyla tolerována ani jedna chyba jediného vzorku. Až poté měl Plextor přistoupit k výrobě konečného produktu určeného pro trh. Všechny jednotky pak před vst

PNY pro HP vyrobilo flash disky v275w
Firma PNY Tehnologies představila flash disky v275w, které nesou značku společnosti Hewlett-Packard a slibují spojení stylu, fyzické odolnosti a funkčnosti. Jejich povrch je kovový a mechanicky odolný, ovšem evidentně jen z části, protože černé boky jsou plastové. USB konektor je pak vysunovací s pomocí pacek na obou stranách flash disku. Rozměry flash disku jsou 54 x 18 x 8 mm, hmotnost 12,2 gramů a k dostání budou kapacity 4 GB/8 GB/16 GB/32 GB/64 GB. Co se týče výkonu, pak ten nebude zrovna úžasný. Jednak mají nové v275w pouze rozhraní USB 2.0 a ani to nevyužijí zcela, protože 4GB a 8GB má rychlosti čtení a zápisu 14 a 4 MB/s a ostatní pak 18 a 8 MB/s. Výrobce na ně poskytuje dvouletou záruku. Více informací najdete na stránkách PNY Technologies: Zdroj: TZ PNY

Na trh se dostává 2TB 2,5" WD Green
Na japonském trhu se objevil nový zajímavý pevný disk od společnosti Western Digital. Jedná se o vysokokapacitní model WD Green WD20NPVT určený do mobilních zařízení (2,5"), který nabídne celkem 2 TB úložného prostoru. Nevýhodou však je, že i když jde o 2,5" velikost, jeho výška není standardních 9,5 mm, ale 15 mm, takže se do vašeho notebooku, HDD rámečku či jiného zařízení nemusel vejít. Ovšem takové multimediální přehrávače by s ním nemusely být problémy (záleží na jejich konstrukci, samozřejmě), přičemž zrovna pro tyto zařízení je kombinace 2 TB a řady WD Green ideální. WD20NPVT nabídne také jako i jiné disky této řady technologii IntelliPower s otáčkami ploten v rozmezí 4500 - 5400 RPM, dále tu je 8 MB vyrovnávací paměti, rozhraní SATA 3 Gbps a spotřeba je 0,2 W se zaparkovanými hlavičkami a 1,7 W v aktivním režimu. Cena byla stanovena na 240 USD, tedy kolem 5000 Kč. Zdroj: Akiba PC Watch

LaCie má kovový a gumový USB Flash disk v jednom
Od LaCie se opět dočkáme zajímavého produktu, a to i v přeplněné oblasti USB Flash disků. Přichází totiž s modelem RuggedKey navrženým Neilem Poultonem. Tento model má jednak díky svému kovovému tělu a navlékacímu gumovému obalu vydržet pád klidně ze sta metrů, je odolný proti prachu a vodě (certifikace IP-54), klidně na něj můžete šlápnout a také má být chráněn před neautorizovaným přístupem k datům. To zajistí cloudová služba Wuala a 256bitové šifrování AES. Krom toho není špatný ani co se týče přenosových rychlostí, protože i díky rozhraní USB 3.0 nabídne až 100 MB/s, čehož bezpochyby dosáhne při sekvenčním čtení. Zpětná kompatibilita s USB 2.0 je samozřejmostí. LaCie RuggedKey büde k dispozici v 16GB a 32GB provedení na LaCie Online Store i na trhu s cenou od 40 USD. Zdroj: techPowerUp

Samsung začal vyrábět rychlé paměti eMMC pro mobilní zařízení
Společnost Samsung oznámila, že začala masově vyrábět nové paměti typu eMMC (NAND Flash) určené pro chytré telefony a tablety, které mají být pro své účely velmi rychlé, dle jejího názoru dokonce nejrychlejší svého druhu. Dostupné budou v 16, 32 a 64GB provedení, přičemž čipy jsou vrstveny na sebe. Ovšem i 64GB varianta nezabere moc místa - na výšku jen 1,2 mm s hmotností 0,6 gramu. Jedná se o Samsung eMMC (embedded multimedia card) Pro Class 150 se sekvenčním čtením o rychlosti až 140 MB/s, zápisem 50 MB/s a hodnotami IOPS pro čtení a zápis 3500 a 1500. To je dle Samsungu čtyřikrát rychlejší než u předchozích pamětí eMMC. Paměti jsou určeny pro další generaci mobilních zařízení a problémy jim samozřejmě nebude dělat ani HD obsah ve 3D a jiné úkoly náročné na datovou propustnost. Paměti jsou vyráběny 2Xnm technologií a využívají upravené rozhraní DDR 2.0. Mají také vlastní kontroler a firmware a podporují specifikace JEDEC e-MMC v4.5. Zdroj: TZ Samsung

LSI připravuje nové SandForce pro Ultrabooky
LSI Corporation je dnes asi nejvíce pravděpodobným výrobcem kontroleru, který najdete ve svém SSD a u těch moderních je to konkrétně SandForce SF-2281. Nyní firma oznámila, že chystá vylepšení verze pro své řady SandForce SF-2200/2100 (nazývá je Client Flash Storage Processors (FSP)). Ty se mají hodit především do Ultrabooků, a nabídnout tak mají velmi střídmé nároky na spotřebu společně s vysokým výkonem. Výrobci SSD jednotek by tak měli dostat do rukou kontrolery, které jejich modely učiní méně náročnými na energii, což uživatelům notebooků přinese delší výdrž na baterie. Dnes už přitom jde o každý watt, který dokáže ovlivnit výslednou výdrž v rozsahu několika desítek minut. Trh s ultrabooky má přitom až do roku 2017 stabilně růst (celkově o 92 procent), takže je celkem jasné, proč se na tuto oblast LSI velmi zaměřilo. Vylepšení se mají dočkat nové verze LSI SandForce SF-2141, SF-2241 a SF-2281, od nichž můžeme v důsledku očekávat až o hodinu delší provoz na

D-Link DNS-320L pro privátní cloudové prostředí
Od firmy D-Link se na trh dostává nové cloudové úložiště DNS-320L, které má zajistit bezpečný přístup k dokumentům a multimédiím odkudkoliv, kde je k dispozici internetové připojení. Celkové označení nového produktu je DNS-320L ShareCenter 2-Bay Cloud Network Storage Enclosure. Uživatel získá dvě pozice pro 3,5" pevné disky s rozhraním SATA s kapacitou až 3 TB každý a onen cloudový přístup k datům mu zajistí aplikace mydlink Access-NAS, která je určena pro iOS a Android. D-Link se také snažil o to, aby poskytl víceúčelové úložné zařízení, takže to také podporuje plánované místní i vzdálené zálohování, plánované zálohování z počítače do systému NAS i zálohování s využitím zařízení USB a cloudu (Amazon S3) a software Apple Time Machine. V lokální síti může samozřejmě posloužit také jako mediální server pro streamování videa/audia, podporováno je iTunes i P2P sítě a pro zabezpečení dat před ztrátou poslouží především zapojení disků do RAID 1 (alternativou je RAID 0 a JBOD). D

QNAP rozšiřuje řadu rackových TS-x69-RP Turbo NAS
Společnost QNAP se rozhodla posílit svou řadu TS-x69-RP Turbo NAS o dva nové modely pro 4 a 8 pevných disků, díky nimž tak dostaneme až 32 TB kapacity díky moderním 4TB 3,5" pevným diskům. QNAP TS-469U-RP je založen na dvoujádrovém Intel Atom 2,13 GHz a 1 GB paměti GDDR3 (max. 3 GB), zatímco TS-869U-RP je vybaven 2 GB paměti (max. 4 GB). Oba podporují 2,5" a 3,5" disky s rozhraním SATA 6 Gbps a funkcí Hot-Swap, tedy výměny disků za provozu, která je u takovýchto zařízení v podstatě nezbytnost. Novinky jsou určenyp pro malé podniky, které mohou provádět zálohy dat ze zařízení s OS Windows, Mac, Linux/UNIX, využít řešení iSCSI/IP-SAN a také tu nechybí certifikace VMware Ready, Citrix Ready a zajištěná kompatibilita s prostředím Microsoft Windows Hyper-V. Obě novinky již jsou vybaveny novým firmwarem v3.7 s podporou Windows ACL, VPN Server, Windows AD, LDAP, Real Time Remote Replication (RTRR), rsync, Surveillance Station Pro (podporuje až 12 IP kamer) a aplikacemi Wmobile pro mobilní z

Transcend uvádí své SSD320 se SandForce SF-2281
Společnost Transcend jako známý výrobce zařízení typu SSD se příliš nezaměřuje na výrobu modelů s kontrolery SandForce a snaží se nabízet spíše originální modely jako třeba nedávno uvedené SSD s rozhraním Paralel ATA. Nicméně se SandForce již má také své zkušenosti a ty se nyní snaží zúročit v modelech SSD320, jejichž název asi nebude moc po chuti firmě Intel, která již přes rok nabízí své SSD 320 Series. Nicméně Transcend SSD320 přichází vybavené kontrolerem SandForce SF-2281, paměťmi MLC NAND Flash a rozhraním SATA 6 Gbps. Určeny jsou pro běžné zákazníky, kterým mají nabídnout slušný výkon s hodnotami čtení až 560 MB/s a zápisu 530 MB/s, přičemž hodnota IOPS je 87000 (vstupní/výstupní operace se 4 kB bloky dat). SSD320 dále podporují S.M.A.R.T., jejich tloušťka je snížená na 7 mm, dále tu je systém korekce chyb ECC a kapacita je 64, 128 a 256 GB. Záruka je tříletá a ceny byly stanoveny na 1669, 2699 a 4840 Kč s DPH. Zdroj: TZ Transcend

Patriot si připravil rychlé flash disky Supersonic Rage XT
Společnost Patriot Memory ohlásila příchod nových výkonných flash disků s označením Supersonic Rage XT, z jejichž jména vysoké přenosové rychlosti přímo čiší. Nepůjde asi o přímo nejvýkonnější flash disky vůbec, ale s rychlostí čtení 180 MB/s a zápisu 50 MB/s také rozhodně nejde o ořezávátka. Jejich rozhraní je samozřejmě USB 3.0. Je s podivem, že Patriot se v tiskovce ani neobtěžoval těmito rychlostmi pochlubit, stejně jako nezmínil velikost těchto modelů - 53 x 22 x 11 mm a hmotnost 11 gramů, což najdeme až v datasheetu. Vybaveny jsou přitom zatahovacím USB konektorem a slibují fyzicky odolné tělo. Na trh přijdou ve dvou provedeních s kapacitou 32 a 64 GB, přičemž Patriot na ně poskytne pětiletou záruku. Zdroj: TZ Patriot

Thermaltake Muse 5G - externí boxy pro 2,5" i 3,5"
Společnost Thermaltake se rozhodla přinést nové produkty do své dlouholeté řady externích boxů pro úložná zařízení Muse, a to konkrétně Muse 5G pro 3,5" pevné disky a Muse 5G pro 2,5" pevné disky nebo samozřejmě i jiná zařízení. Očekávat můžeme plastovo/hliníková těla, rozhraní USB 3.0 pro rychlý přenos dat a v případě menšího modelu také podporu až 12,5mm vysokých disků. Podporováno je přitom rozhraní Serial ATA včetně nejnovější verze 6 Gbps. Muse 5G 2,5" mají rozměry 126 x 79 x 18,5 mm, hmotnost 97 gramů a modrý LED indikátor aktivity. U větší verze to je 203 x 118 x 55 mm, 350 gramů a také modrá LED. Na jejím těle ještě najdete kulatý napájecí konektor pro externí adaptér a vypínač. Zdroj: TZ Thermaltake

Synology ohlásila kompatibilitu WD Red se svými produkty
Nedávno společnost Western Digital představila zbrusu novou řadu pevných disků Red, které jsou určeny speciálně pro malé domácí a firemní datové úložiště, kam patří i rackové servery nebo NAS. Jedná se konkrétně o WD30EFRX (3 TB), WD20EFRX (2 TB) a WD10EFRX (1 TB), které zanedlouho vyvolali reakci výrobců podobných systémů, jako je třeba firma Synology. Ta oznámila, že nové disky WD Red jsou kompatibilní s jejich vybranými produkty Synology DiskStation & RackStation sérií x12, x11, x10, x09 a x08. V nich mohou dané disky uplatnit své technologie NASware a 3D Active Balance Plus, aby zvýšily svůj výkon a prodloužily životnost. Co se týče kompatibility s produkty Synology, pak konkrétně jde o tyto modely: DS1010+, DS108j, DS109, DS109+, DS109j, DS110+, DS110j, DS111, DS112, DS112+, DS112j, DS1511+, DS1512+, DS1812+, DS209, DS209+, DS209+II, DS209j, DS210+, DS210j, DS211, DS211+, DS211j, DS212, DS212+, DS212j, DS408, DS409, DS409+, DS410, DS410j, DS411, DS411+, DS411+II, DS411j, DS412+, DS5

Micron dává k dispozici paměti Phase Change RAM
Není to tak dávno, co společnosti Hynix a IBM oznámily spolupráci na vývoji paměti Phase Change RAM (PCRAM), ovšem Micron Technology již oznámil, že má připraveny paměti, které označuje jako Phase Change Memory (PCM), pro prodej ve velkých objemech. Vyrábí je pomocí 45nm procesu a jedná se konkrétně o 1Gb PCM plus 512Mb LPDDR2 (DDR2 pro nízké napětí) ve vícečipovém pouzdru. Micron je tak nyní jedinou firmou na světě, která dokáže ve velkém dodávat na trh paměti Phase Change RAM, i když již v roce 2010 Samsung sliboval, že jeho PCRAM se už chystají na trh. Přitom slibuje, že tyto paměti přinesou vysoký výkon, velmi nízkou spotřebu, naopak vysokou spolehlivost a také umožní zjednodušení vývoje aplikací. Rozhraní mezi PCM a LPDDR2 je navíc plně kompatibilní se standardy organizace JEDEC. Co je Phase Change Memory? Jedná se o typ tzv. nevolatilní (stálé) paměti RAM, čili paměti s libovolným přístupem, která nepotřebuje být neustále napájená, aby udržela informaci. Má tak spojit v

Patriot zahájil prodej rámečku pro pevný disk Gauntlet Node
Společnost Patriot vydala očekávaný rámeček pro pevný disk nazvaný Gauntlet Node. Jeho hlavní předností je to, že disponuje bezdrátovým rozhraním WiFi 802.11a/b/g/n, které je navíc možné doplnit o zabezpečení WPA. Díky standardu 802.11n je maximální teoretická přenosová rychlost až 150 MB/s. Do rámečku je možné umístit 2,5palcový pevný disk nebo SSD s rozhraním SATA a maximální kapacitou až 1 TB. V případě nutnosti rychlejšího nahrávání dat na tento disk je možné použít rozhraní USB 3.0. Kromě toho je umožněn i přístup prostřednictvím internetového prohližeče. K dispozici je prostřednictvím Google Play, Amazon App Store a iTunes i aplikace Gauntlet Connect určená pro mobilní zařízení. Při jejím použití umožňuje Gaduntlet Node sdílení nebo streamování mediálního obsahu až do osmi připojených zařízení. Nechybí možnost provozu na baterii. Při jejím použití je tento disk schopen fungovat až 5,5 hodiny. Gauntlet Node je již v prodeji v USA za $100. Dostupnost pro další regi

Intel uvedl na trh 240GB SSD 330
Společnost Intel si připravila nový model, který se zařadí mezi SSD 330, respektive na vrchol této rodiny. Doposud totiž stál nejvýše 180GB disk, zatímco novinka nabídne rovnou 240 GB prostoru. Dříve se přitom mělo za to, že Intel ponechává modely s větší kapacitou pouze pro řadu SSD 520, ovšem nyní se asi vlivem nedávno oznámených cenových škrtů udělalo místo i pro větší SSD 330. Nový 240GB Intel SSD 330 má klasické 2,5" tělo s výškou 9,5 mm, rozhraní SATA 6 Gbps a kontroler SandForce od LSI. Ten mu propůjčí maximální datovou propustnost 500 MB/s při čtení a 450 MB/s při zápisu a co se týče náhodného čtení 4kB bloků dat, pak to má hodnotu 42000 a při zápisu to je 52000. Novinka bude prodávána jako samostatné SSD i jako celý kit pro upgrade včetně adaptéru pro 3,5" pozice v desktopech. Cena oznámena ještě nebyla. Zdroj: techPowerUp

USB disk pro automobilové audio systémy od Strontium
Společnost Strontium si připravila specialitku v podobě USB flash disků, které jsou určeny především pro automobilové audio či audio/video systémy. Ty tak mají poskytnout malé a lehké tělo, které přesto má být odolné proti nárazům a také vyšším teplotám, což v rozpáleném autě přijde vhod. Rozměry jsou konkrétně 35 x 17,4 x 7 mm a hmotnost 3 g. Zástupce výrobce Ajay Kogta říká, že jejich AUTO USB 2.0 Flash Drive nabídne také ultrarychlý zápis dat a ještě rychlejší čtení, ovšem osobně si pod tím představuji něco jiného než 5 MB/s, respektivě 25 MB/s. Alespoň že na tyto disky Strontium poskytuje svou pětiletou záruku. AUTO USB 2.0 Flash Drive budou k dispozici v modré či černé barvě a kapacitách 4 GB, 8 GB a 16 GB. Zdroj: techPowerUp

Sharkoon oznámil dvě nová datová úložiště
Sharkoon rozšířil svou nabídku externí datových úložišť pro pevné disky o dva nové modely. Rozdíl mezi nimi spočívá v tom, že první z nich je určen pro pět disků, zatímco druhý pro osm. Obě tato úložiště nicméně podporují 2,5palcové a 3,5palcové disky. Určeny jsou především pro prostředí SOHO, tedy domácí kancelář nebo malou firemní kancelář. Disky se vkládají do prostoru za čelními perforovanými plastovými dvířky. Jednotlivé pozice, do kterých se umísťují, je možné uzamknout. Chlazení je zajištěno pomoci 120mm tichého ventilátoru umístěného na zadním panelu. V případě úložiště pro pět disků je možné použít následující režimy: obyčejné ukládání na jednotlivé disky, mód sdružující všechny fyzické disky do jednoho virtuálního za účelem zvýšení kapacity a klonovací mód. Dále pak RAID 0, 1, 3, 5 a 10. Poslední čtyři jmenované umožňují automatickou obnovu funkce po náhradě jednoho disku. Rozměry tohoto úložiště jsou 282 x 150 x 215 mm a hmotnost je 4 kg. Elektri

MSI nejspíše představí SSD se SandForce
Společnost MSI dle techPowerUp hodlá vstoupit na trh s SSD, což dokládá výpis firmy LSI vyrábějící kontrolery SandForce. Tam je uvedena jako jejich odběratel i firma MSI a namísto uvedeného modelu pod rodinou kontrolerů SF-2000 je pouze informace, že se brzy ukáže. MSI tedy chce kromě notebooků, grafických karet, základních desek a jiných prodávat pod vlastní značkou také SSD se SandForce SF-2000, ovšem takových firem jsou na trhu již desítky. Tato firma však již dříve koketovala s SSD prostřednictvím svých herních notebooků GT60/GT70, které využívaly její řešení SSD RAID. Uvidíme tedy, s čím nakonec MSI přijde a jestli nakonec nepůjde pouze o modely SSD, jež budou rovnou montovány do notebooků, ale kvůli tomu by se firma nemusela obtěžovat vytvářet vlastní řadu pod svou značkou. Zdroj: techPowerUp












