Články od uživatele Jan Vítek (strana 668 z 995)

Herní notebooky Asus ROG páté generace na trhu

Herní notebooky Asus ROG páté generace na trhu

Společnost Asus ohlásila novou generaci svých herních notebooků patřících do rodiny Republic of Gamers. Jedná se o modely ROG G75VW a G55VW vybavené procesory Intel "Ivy Bridge" a grafickými kartami NVIDIA GeForce GTX 660M/670M. Dále nabídnou až 16 GB RAM typu DDR3 a také až dva pevné disky s možností zapojení v polích RAID 0 či 1. Chlazení toho všeho si vezmou na starost dva ventilátory, vedle nichž se do těla notebooků vešel ještě subwoofer v rámci Asus SonicMaster Lite. ROG G75VW se 17" obrazovkou mají v balení také aktivní 3D brýle a podporují technologii NVIDIA 3D LightBoost. Notebooky mají také mírně klínovitý profil, měkkou pogumovanou opěrku dlaní a také podsvícenou klávesnici s oddělenými kurzorovými šipkami a značkou na klávese W pro lepší nahmatání klasické kombinace WASD pro pohyb ve hrách. V obchodech se model ROG G75VW objeví v červnu za ceny od 35000 Kč s daní a ROG G55VW se už prodává za 32000 a více Kč s DPH. Model G55VW G75VW Procesor Intel Core i7 36100QM, čipová

23. 5. 2012 13:00
1
PQI uvádí na trh SD adaptér s Wi-Fi

PQI uvádí na trh SD adaptér s Wi-Fi

Společnost PQI představila velmi zajímavý produkt Air Card v podobě SD karty vybavené rozhraním Wi-Fi 802.11b/g/n. Samotná data budou uložena na umístěnou kartu formátu microSD, přičemž v samotné Air Card pak najdeme zmíněné rozhraní. Výrobce slibuje snadné použití a možnost přímého sdílení dat pomocí Wi-Fi z karty zasunuté třeba v kameře, digitálním fotoaparátu nebo jiném zařízení. Vložená microSD může být Class 10 s kapacitou až 32 GB. Rozhraní Wi-Fi na kartě se zapne automaticky poté, co ji vložíme do slotu a připojí se k jinému zařízení pomocí aplikace PQI AirCard+, která je k dispozici pro Apple iOs na App Store a také pro Android na Google Play. Specifikace: Rozhraní: SDA、WiFi 802.11 b/g/n Rozměry: 32 x 24 x 2,1 mm Hmotnost: 2 g Software: Dedicated Mobile App: AirCard+ Kapacita: microSDHC (4 GB ~ 32 GB) Záruka: standardní 2 roky Zdroj: techPowerUp

23. 5. 2012 11:50
Reklama
Acer představuje novou řadu monitorů G6

Acer představuje novou řadu monitorů G6

Společnost Acer dala o svých monitorech řady G6 vědět již dříve, ovšem nyní vypustila do světa jejich úplné specifikace. Acer slibuje líbivý design s hladkými a zaoblenými hranami, kam patří i lesklá základna ve tvaru písmene X. Je otázkou pro každého zvlášť, zda toto dokáže ocenit. Displeje jsou nabízeny v šesti velikostech, a to 68,6 cm (27"), 61 cm (24"), 58 cm (23"), 55 cm (22"), 51 cm (20") a 47 cm (19"), přičemž jejich rozlišení bohužel dosahuje pouze Full HD. Dynamický kontrast 100 milionů ku 1 pak dnes není ničím vyjímečným, stejně jako odezva 2 ms. Podsvícení je samozřejmě realizováno pomocí LED a pak zde nechybí také systém VESA pro montáž na zeď či jinam. Co se týče použité technologie, pak dle odezvy a pozorovacích úhlů můžeme vzít jed na to, že půjde o TN. Model G196WL G206HL G226HQL G236HL G246HL G276HL 19“ širokoúhlý (16:10) 20“ širokoúhlý (16:9) 21.5“ širokoúhlý (16:9) 23“ širokoúhlý (16:9) 24“ širokoúhlý (16:9) 27“ širokoúhlý (16:9) Zobra

23. 5. 2012 10:00
Iomega má nové síťové úložné pole StorCenter

Iomega má nové síťové úložné pole StorCenter

Společnost Iomega se pochlubila svým novým síťovým úložným polem s označením StorCenter px12-450r. To dle ní představuje multiprotokolové síťové datové úložiště určené pro malé a střední firmy, vzdálená pracoviště či pobočky velkých podniků. StorCenter px12-450r využívá procesory Xeon E3-1200 v2, k tomu 8 GB RAM, je připraveno pro 4TB pevné disky (kapacita je od nuly do 48 TB) a 10Gb ethernetové sítě. Založeno je na nejnovější verzi OS EMC LifeLine, které zpřístupňuje podnikové technologie a cloudové funkce společnosti EMC. Úložiště podporuje také deduplikaci, infrastrukturu VDI, databázové aplikace nebo také nově vyvíjené systémy pro správu videa (VMS) podporující kamerové dohledové systémy a antivirový program McAfee VirusScan Enterprise Celosvětová dostupnost nových StorCenter je naplánována na 3. čtvrtletí 2012. Ceny startují na 5000 euro bez DPH za bezdiskový model. Zdroj: TZ Iomega

23. 5. 2012 09:40
Team Group uvádí SSD A1 pro SATA 3 Gbps

Team Group uvádí SSD A1 pro SATA 3 Gbps

Společnost Team Group si podobně jako Silicon Power připravila nová SSD určená pro nenáročné uživatele, kteří nepotřebují mít k dispozici tu nejvyšší možnou propustnost. Nové modely s označením SSD SATA II A1 také nejsou založeny na často používaných a známých kontrolerech, ale na Phison 3105. Ten je umístěn například také v modelu Patriot Torqx 2 SSD. Team Group SSD SATA II A1 nabídnou maximální rychlosti čtení a zápisu 270 MB/s, respektive 210 MB/s a hodnoty IOPS 15000 a 6000 pro čtení a zápis 4kB bloků dat. Dále využijí také 128MB vyrovnávací paměti DDR, podporují S.M.A.R.T, opravu chyb ECC a také dokáží využít příkaz TRIM systému Windows. Výrobce na ně poskytuje doživotní záruku. Dodávat je bude v kapacitách od 30 GB do 240 GB, přičemž všechny mají nabídnout stejné výkony, alespoň dle informací serveru techPowerUp. Zdroj: techPowerUp

23. 5. 2012 09:30
VIA stvořila APC - Android PC za 49 USD

VIA stvořila APC - Android PC za 49 USD

Společnost VIA Technologies se pustila do nové oblasti operačního systému Android, pro nějž stvořila třídu systémů APC - Android PC, které by měly být k dispozici již za 49 USD. Firma doufá, že se jí tímto produktem podaří vytvořit nové trhy pro hardware i aplikace. Hardware je založen na firemním ARM procesoru WonderMedia a integruje v sobě na jedné desce také paměti, základní úložný prostor na NAND Flash a samozřejmě vstupy i výstupy. Základní deska je formátu Neo-ITX o rozměrech 170 x 85 mm a zajímavé je také to, že spotřebuje pouze 4 W v klidovém řežimu a maximálně 13,5 W v zátěži. Takový počítač tedy určitě nebude problém provozovat nepřetržitě. Zvolený ARM dokáže akcelerovat většinu používaných video formátů, ať už jsou uloženy lokálně nebo streamovány z Internetu. VIA také uvádí, že základní deska může být uložena ve standardních skříních pro Mini-ITX nebo Micro-ATX, ale osobně bych řekl, že to je pro ni až moc velký a nepotřebný luxus, když k ní st

23. 5. 2012 09:00
1
Asus oficiálně představil dvě desky s rozhraním Thunderbolt

Asus oficiálně představil dvě desky s rozhraním Thunderbolt

Společnost Asus u nás oficiálně představila dvě základní desky vybavené čipovými sadami Intel Z77 Express a také rozhraním Intel Thunderbolt. Jedná se jednak o vlajkovou loď řady P8Z77, model P8Z77-V PREMIUM a vedle toho P8Z77-V PRO/THUNDERBOLT. Deska P8Z77-V PREMIUM měla získat certifikaci pro Thunderbolt jako první a Asus přitom uvádí, že dlouhodobě spolupracuje se třemi výrobci, kteří toto rozhraní využívají také. Jedná se o Elgato, LaCie a PROMISE. První z nich, tedy Elgato, spolupracuje s firmou Asus na vytvoření prvního mobilního disku (má jít o SSD) pro OS Windows a rozhraní Thunderbolt. Toto zařízení má dle Asusu překonat i ty nejmodernější přenosné disky pro eSATA nebo USB 3.0. LaCie jako známý výrobce úložných systémů se zaměřuje na dosažení co nejvyššího výkonu rozhraní Thunderbolt v OS Windows a chce se zaměřit na uživatele, kteří to dokáží ocenit. Ti pracují například s multimédii nebo různými náročnými aplikacemi. PROMISE pak známe jako výrobce řadičů, ale

22. 5. 2012 19:20
Reklama
Silicon Power nabídne SSD T10 pro nenáročné

Silicon Power nabídne SSD T10 pro nenáročné

Společnost Silicon Power se rozhodla na trh vypustit svá nová SSD T10, která jsou vybavena rozhraním Serial ATA 3 Gbps. Už z toho je jasné, že nepůjde o výkonnostní přeborníky a sám výrobce je řadí mezi svou low-endovou nabídku. SSD mají kovové kryty s broušeným povrchem a určeny jsou pro běžný upgrade počítače, do nějž uživatel už nechce dávat moc peněz. Silicon Power T10 téměr zcela využívají možnosti svého rozhraní, protože jejich přenosové rychlosti dosahují až 278 MB/s. Dále tu je vyrovnávací paměť DDR2 (kapacitu výrobce neuvedl), jež má zvýšit výkon i prodloužit životnost (o to se ale postará především technologie Wear Leveling). Nechybí ani S.M.A.R.T. či korekce chyb ECC nebo podpora příkazu TRIM. Novinky budou nabízeny v kapacitách 32 GB, 64 GB, 128 GB a 256 GB. Co se týče výkonu, pak kromě uvedené hodnoty už Silicon Power neprozradil nic bližšího. Pouze dodal, že na tyto modely poskytuje tříletou záruku. Zdroj: TZ Silicon Power

22. 5. 2012 12:30
Analytici předpokládají rychlejší růst kapacity pevných disků

Analytici předpokládají rychlejší růst kapacity pevných disků

Společnost IHS zabývající se výzkumem trhu se nechala slyšet, že předpokládá rychlejší růst kapacity u klasických pevných disků (HDD). Důvodem bude potřeba uchovávat velké množství audiovizuálních dat, což si však vyžádá pokročilejší technologii záznamu, než je aktuální PMR - perpendicular magnetic recording, čili technologie kolmého zápisu. Té se věnuje jeden z našich starších článků. - technologie HAMR - V roce 2011 měly pevné disky dle IHS průměrnou hustotu zápisu 744 Gb na čtverečný palec a tato hodnota má v několika příštích letech růst, aby s v roce 2016 zastavila na 1,8 Tb. Tento rok se má průměrně dostat na 780 Gb na palec a o rok později na 900 Gb. Tento trend však vyžaduje novou technologii, která by dokázala vměstnat tolik dat na plotnu. Jinými slovy se čeká na HAMR, čili Heat-Assiset Magnetic Recording. A abyste měli představu o tom, jak dlouho se na něj čeká, tak zde je článek z roku 2002. Seagate totiž již v roce 1997 získal firmu Quinta, která HAM

22. 5. 2012 12:00
TP-Link má další Gigabit Powerline Adapter

TP-Link má další Gigabit Powerline Adapter

Společnost TP-Link si připravila další adaptéry řady Gigabit Powerline Adapter pro standard HomePlugAV. Dostaly označení AV500 a slibují, že až na 300 metrů se dokáží přes běžné rozvody elektřiny spojit rychlostí až 500 Mbps. AV500 Gigabit Powerline Adapter přichází vybaveny funkcí Quality of Service (QoS) pro prioritizaci důležitých dat (respektive těch, která mají mít co nejnižší zpoždění), dále se samozřejmě nezapomnělo na zabezpečení spojení s využitím 128bitového AES klíče. Pro úsporu energie poslouží Power-Saving Mode, do nějž se adaptéry automaticky přepnou, když nevysílají data. Úspora energie je v takovém případě 85 procent. Sada TL-PA511KIT sestávající ze dvou adaptérů bude k dispozici na konci tohoto měsíce za doporučenou cenu 90 USD. Zdroj: techPowerUp

22. 5. 2012 10:00
Verbatim vypouští do prodeje malé Store 'n' Go Micro a Ultra

Verbatim vypouští do prodeje malé Store 'n' Go Micro a Ultra

Společnost Verbatim si připravila dvě nové řady USB flash disků Verbatim's Store 'n' Go Micro a větší Verbatim's Store 'n' Go Ultra. Jedná se o pogumované flash disky v pouzdrech SIP (System in Package), které mají snést i hrubější zacházení, ovšem osobně si nejsem jistý, jak do toho zapadá jejich ohýbání. Obě řady budou k dispozici v mnoha barevných provedeních, která můžete vidět na okolních obrázcích. Jmenovitě jde o černé, žluté, růžové, zelené, modré, fialové a oranžové. Co se týče kapacity, pak ta se bude pohybovat od 4 GB do 32 GB a jako rozhraní si Verbatim vybral tradiční USB 2.0. Výrobce také prozradil velikost modelů Micro, která je 32 x 12 x 2,5 mm a po zakoupení kteréhokoliv z nich budeme mít možnost si z webu zdarma stáhnout jistý software pro ochranu dat heslem. Verbatim na ně poskytuje doživotní záruku a cenu určil na 15 USD za 4GB model. Zdroj: TZ Verbatim

22. 5. 2012 09:00
Kingmax má dalšího zástupce flash disků s USB 3.0

Kingmax má dalšího zástupce flash disků s USB 3.0

Společnost Kingmax zařadila do své nabídky flash disků s rozhraním USB 3.0 nový model s označením ED-07. Ten patří do Elite Series, takže bychom od něm mohli čekat vysoké přenosové rychlosti i kapacity. To však platí jen částečně. Disky ED-07 přicházejí na trh ve verzích s kapacitami 16 GB, 32 GB, 64 GB a 128 GB, takže kapacity je zde habaděj. Jak je to ale s rychlostí? V případě 16GB verze je to rychlost čtení až 135 MB/s, ovšem zápis pouze 25 MB/s. Ostatní velikosti jsou na tom o něco lépe a dosahují rychlosti čtení 170 MB/s a zápis 40 MB/s. Jak je tedy vidět, popohnat by u nových ED-07 potřeboval především zápis, ale ani tak to není veskrze špatné. Kingmax bude nové flash disky nabízet v šedém a modrém provedení, přičemž v obou případech půjde o hliníkové modely s certifikacemi CE, FCC, BSMI, RoHs a pětiletou zárukou s rozměry 37 x 12,4 x 4,3 mm. Zdroj: TZ Kingmax

21. 5. 2012 17:00
1
Reklama
Magnetické pásky v IT slaví 60 let

Magnetické pásky v IT slaví 60 let

Společnost IBM připomněla, že v tuto dobu je tomu šedesát let ode dne, kdy jako první začala v informačních technologiích využívat magnetické pásky pro ukládání dat. Ty se přitom s úspěchem využívají dodnes, ovšem mezi běžné uživatele se dostaly jen na kratší dobu, a to především v období osmibitových počítačů. I dnes je ale u PC můžete samozřejmě využít, nejspíše pro zálohování. IBM 726 Magnetic Tape Drive Magnetické pásky v podobě kotoučů ve své době nahradily děrné štítky, díky čemuž se udála velká revoluce ve způsobu ukládání dat. Konstruktéři IBM využili již existující technologii využívající magnetické pásky pro zachytávání zvuku, ovšem museli se vypořádat s tím, že velké a těžké kotouče roztáčené silnými motory často způsobily, že se páska prostě přetrhla. Řešením pro tento problém byl jistý vakuový sloupec, který část pásky povolil a díky tomu se páska mohla lépe vypořádat s náhlými starty a zastaveními. Poté se již tato technologie mohla rozš

21. 5. 2012 15:00
AMD vypustilo do světa APU série R

AMD vypustilo do světa APU série R

Pro tzv. embedded, čili integrovaná řešení si společnost AMD připravila novou rodinu jednotek APU série R. Určeny jsou pro POI stánky, podnikové aplikace, zdravotnictví a zkrátka vše, co dokáže využít malou počítačovou platformu. Tradičně se na tento sektor zaměřuje společnost VIA, která zcela jistě toto nevidí ráda. AMD R-Series totiž nabídnou procesorová jádra architektury Piledriver a grafická jádra řady Radeon HD 7000 s podporou DirectX 11, tedy vyspělejší hardware než představují procesory VIA Nano X2. V této oblasti ale samozřejmě záleží také na jiných vlastnostech, ovšem ani zde se nezdá, že by AMD zaostávalo. Její APU podporují OpenCL a DirectCompute, implementovat je možné vzdálenou správu, virtualizaci klientů a zabezpečení pomocí AMD DAS 1.0 s DASH 1.1, AMD Virtualization a Trusted Platform Module (TPM) 1.2. Dále umí nová APU samozřejmě pracovat také s multimédii díky podpoře Unified Video Decoder (UVD) a i se svou základní deskou umožní připojení až čtyř dis

21. 5. 2012 12:30
Tt eSPORTS a myš BLACK Element Cyclone s ventilátorem

Tt eSPORTS a myš BLACK Element Cyclone s ventilátorem

Společnost Thermaltake pod značkou Tt eSPORTS připravuje novou myš BLACK Element Cyclone, kterou ocení uživatelé především v parném létě. Je totiž vybavena malým ventilátorem, který není určen k chlazení myši, ale uživatelovy ruky. Schválně jestli také někdo navrhne myš s malou botou, která svého majitele v pěkném letním počasí vykopne ven od počítače. Nicméně bavme se o BLACK Element Cyclone, která je vybavena laserovým senzorem s rozlišením 6500 dpi, k tomu podsvícením s výběrem pěti barev a dále už se Thermaltake v tiskovce věnuje malému ventilátorku. Ten se točí na 6000 RPM, přičemž jeho maximální průtok vzduchu je 2,7 CFM při hlučnosti 21,7 dB. Jeho hluk ale bude položen vysoko, takže bude jistě otravnější než hluk velkého ventilátoru. Ventilátor lze samozřejmě odpojit. Na stránkách výrobce (viz zdroj) jsou i další specifikace a mezi nimi můžeme najít, že myš využívá tlačítka OMRON, která mají vydržet až 5 milionů stisků a jich má celkem devět programo

21. 5. 2012 12:10
1
Team Group uvádí DDR3 sérii Vulcan

Team Group uvádí DDR3 sérii Vulcan

Společnost Team Group si připravila celou novou sérii pamětí DDR3 pro desktopové počítače, která dostala označení Vulcan a je určena pro přetaktované sestavy. Výrobce samozřejmě slibuje vysoké takty a nízká časování a paměti nabízí s nízkými chladiči s červeným metalízovým povrchem. Všechny přitom měly prodělat podrobné testy stability v náročném prostředí. Momentálně Team Group v sérii Vulcan nabízí moduly DDR3 2400 CL10, DDR3 2133 CL11, DDR3 1866 CL9/10/11 a DDR3 1600 CL9, které by měly být k dispozici v dvoukanálových a čtyřkanálových sadách v podobě 2GB, 4GB i 8GB modulů (zde záleží na typu). Paměti také slibují podporu poslední verze profilů Intel XMP 1.3 a pracují při napětí 1,5 V. Team Group na ně poskytuje doživotní záruku a servis. Zdroj: TZ Team Group

21. 5. 2012 11:50
Intel podpoří prodeje ultrabooku levnými Celerony

Intel podpoří prodeje ultrabooku levnými Celerony

Společnost Intel čelí kritice, že její procesory jsou jednoduše moc drahé na to, aby mohly být prodávány v levnějších mobilních počítačích typu Ultrabook. Na to firma reaguje nyní tím, že zařazuje do nabídky dva nové ultranízkonapěťové (ULV) procesory Celeron. Jedná se o modely Celeron ULV 877 a 807, jejichž ceny byly stanoveny na 86 a 70 USD. První z dvojice má dvě procesorová jádra taktovaná na 1,4 GHz, zatímco ten druhý pouze jedno 1,5GHz jádro, přičemž ani jeden nepodporuje zvýšení pracovní frekvence pomocí Turbo Boost. Maximální spotřeba obou je pak shodná - 17 W a co se týče architektury, pak bohužel nejde o zástupce nových Ivy Bridge, ale starších Sandy Bridge, ovšem ty jsou stále dobré. Tyto procesory se mají objevit v počítačích s cenou kolem 600 USD. Krom toho Intel plánuje také vypuštění nové vlny procesorů Ivy Bridge, a to dle Digitimes na 3. června. Objevit se mají čtyřjádrové Core i5-3570, i5-3470, i5-3570S a i5-3475S pro desktopové počítače, a to za cenu od 184

21. 5. 2012 09:30
Reklama
OCZ vypustilo nízkoprofilové Vertex 3

OCZ vypustilo nízkoprofilové Vertex 3

Společnost OCZ Technology si připravila nové modely SSD Vertex 3 (bohužel ne Vertex 4, jak by jeden očekával), které patří mezi tzv. nízkoprofilové mobilní disky. Jejich výška je tedy 7 mm namísto 9,5 mm a je celkem jasné, že tento hardware míří především do tenkých notebooků a ultrabooků. Známé budou pod prostým označením Vertex 3 Low Profile. OCZ je bude prodávat v kapacitách 60 GB, 120 GB, 240 GB a 480 GB, všechny dostanou 2Xnm paměti NAND Flash s buňkami MLC a rozhraní SATA 6 Gbps. O výkonu vám podá lepší přehled tabulka, z níž lze vyčíst, že můžeme v podstatě očekávat stejně rychlou práci jako od klasických Vertex 3. Plus minus autobus. Kapacita 60GB 120GB 240GB 480GB Rozhraní SATA 6Gb/s Paměti NAND

21. 5. 2012 09:00
All-in-One dynabook REGZA - první od Toshiby

All-in-One dynabook REGZA - první od Toshiby

Společnost Toshiba si připravila své první počítače typu All-in-One, které přijdou na trh pod označením dynabook REGZA. Konkrétně půjde o modely REGZA PC D732/T9 postavené na základě 23" obrazovky s rozlišením Full HD a podsvícením LED. V prodeji budou v černé, bílé a červené barvě. Hardwarová výbava se bude točit kolem 3. generace procesorů Intel Core, a to konkrétně mobilního čtyřjádra Core i7-3610QM se základní frekvencí 2,3 GHz a turbo frekvencí vyšší až o 1 GHz. Dále tu bude 8 GB dvoukanálové paměti DDR3, 2 TB úložného prostoru na disku, mechanika Blu-ray XL (BDXL) a již obvyklá rozhraní USB 3.0, HDMI, gigabit Ethernet, 802.11 b/g/n a čtečka karet SD. O grafice zpráva nemluví. Toshiba k tomu přidá vlastní funkci Active Display OFF, audio s SRS Premium Sound 3D, dvěma digitálními televizními tunery, a to vše za ne zrovna nízkou cenu kolem 210000 jenů, tedy přes 50000 Kč. Alespoň to říká zdroj, který se může mýlit. Zdroj: Akihabara news

21. 5. 2012 00:10
CM Storm odhalil herní headset Sonuz

CM Storm odhalil herní headset Sonuz

Společnost Cooler Master si pod značkou CM Storm připravila nový herní headset s označením Sonuz, který má patřit mezi její hi-end. Jedná se o stereo sluchátka kombinovaná s mikrofonem, která se připojují přes klasické 3,5mm jacky. Náušníky...

21. 5. 2012 00:05
Nové displeje pro MacBook Pro mohou být dvakrát dražší

Nové displeje pro MacBook Pro mohou být dvakrát dražší

Uživatelé notebooků, ale i desktopových počítačů po tom volají již dlouho. Chtějí mít možnost lepšího výběru mezi LCD monitory a notebooky, které nabídnou vyšší rozlišení. Ovšem dnes je tomu bohužel spíše naopak, protože dnes je u 15,6" notebooků standardem 1366 x 768 a i 27" LCD monitory mají běžně jen 1920 x 1080. To si osobně jako majitel 20" monitoru s rozlišením 1600 x 1200 ani moc neumím představit jako vhodné pro práci. Situace se však pomalu začíná měnit a je jen dobře, že iniciátorem se stala firma Apple, od níž ostatní často tak rádi opisují. Ta již dříve v tomto roce představila třetí iPad s rozlišením 2048 x 1536 na sotva desetipalcovém displeji řady Retina, což je rozlišení, které nám v PC světě nenabídnou ani velké monitory určené pro běžné uživatele. Jenomže v případě nových iPadu se Apple rozhodl ono cca 30USD navýšení vzít na sebe a prodávat je za stejné startovací ceny jako iPad 2. To už asi u nových MacBooků neprojde, neboť v porovnání s

20. 5. 2012 16:00
2
Telefonů Samsung Galaxy S III předobjednáno na 9 milionů

Telefonů Samsung Galaxy S III předobjednáno na 9 milionů

Telefony Samsung Galaxy S II byly a jsou velmi populární smartphony, takže není vůbec divu, že se dočkaly nové verze v podobě již oficiálně představeného Galaxy S III. O něm už nyní můžeme celkem s jistotou prohlásit, že to nebude propadák, neboť dle agentury Reuters už byly složeny objednávky na 9 milionů kusů. To by z Galaxy S III udělalo nejrychleji se prodávající elektronické zařízení v historii, což je titul, který nyní drží Microsoft Kinect s 8 miliony kusů prodaných za 60 dní. Telefonů Apple iPhone 4S se přitom za prvních pár dní prodalo na 4 miliony. Samsung se tak stává stále důležitější firmou na poli chytrých telefonů, což je snad nejrychleji rostoucí odvětví elektronického průmyslu vůbec. Tato firma jen za minulý rok prodala celkově 300 milionů mobilních telefonů všech druhů a její podíl na trhu dále roste. Ve Spojených státech, tedy zemi iPhonů, podíl Samsungu na prodejích chytrých telefonů v minulém roce vzrostl na 24 procent z předchozích 10. Celosvět

20. 5. 2012 15:00
3
Reklama
Barevné WD My Passport jsou na trhu

Barevné WD My Passport jsou na trhu

Společnost Western Digital si připravila nové externí pevné disky My Passport, které přichází na evropské trhy v několika barevných provedeních a kapacitách. Vybrat si tak budete moci mezi pěti barvami - bílá, černá, stříbrná, modrá a červená a kapacitami 500 GB, 750 GB, 1 TB a také 2 TB. Ty ostatně výrobce ohlásil již dříve v březnu. Nové disky nabízí povrchovou úpravu, která je má chránit před poškrábáním a nemá zvýrazňovat otisky prstů. WD samozřejmě také slibuje vysokou odolnost před poškozením. Jako rozhraní bylo vybráno USB 3.0 kompatibilní s USB 2.0 a pro softwarovou ochranu dat poslouží aplikace WD SmartWare (průběžné zálohování) a WD Security (ochrana disku heslem a hardwarovým šifrováním). Disky by měly mít rozměry 111 x 82 x 21 mm, dostanete k nim také krátký USB kabel a manuál. To vše za ceny od 100 do 269 euro dle kapacity. Zdroj: TZ Western Digital

20. 5. 2012 12:00
1
Cooler Master má nový chladič i tři teplovodivé pasty

Cooler Master má nový chladič i tři teplovodivé pasty

Společnost Cooler Master zařazuje do své nabídky nový procesorový chladič Hyper 412 Slim, který je vybaven dvěma tenkými ventilátory. Určen je především pro systémy se socketem LGA 2011, kde jeho tenké ventilátory zajistí, aby chladič nevadil v instalaci paměťových čipů po obou stranách socketu. Chladič je jinak věžovitého typu a má heatpipe s přímým stykem s heatspreaderem procesoru, které jsou navíc umístěny tak, aby mezi nimi nevznikaly mezery (výrobce to nazývá Continuous Direct Contact). To samé nabídl i původní model Hyper 412S, který od nás za svůj výborný výkon získal ocenění Best of Test. Specifikace hovoří o rozměrech 132 x 106 x 160 mm, hmotnosti 538 gramů (platí pro pasiv) a 15 mm tlusté 120mm ventilátory se otáčí v rozmezí 500 - 1600 RPM (PWM), tvoří průtok vzduchu 17,4 - 58,4 CFM a hluk 8 - 30 dBA. Chladič je možné nainstalovat na sockety LGA 2011 / 1366 / 1156 / 1155 / 775 a AMD Socket FM1 / AM3+ / AM3 / AM2+ / AM2. Cena nového chladiče je 40 euro s daní a dostupn

18. 5. 2012 12:00
Reklama
Reklama