Transcend uvádí JetFlash 780 s USB 3.0
Pro zákazníky náročnější na přenosové rychlosti si Transcend připravil nové modely flash disků JetFlash 780, které jsou vybaveny rozhraním USB 3.0, díky němuž dosahují vysoké propustnosti dat. Ta je až 140 MB/s, což se ale týká pouze čtení a při zápisu dosahují jen 40 MB/s. JetFlash 780 se mají pochlubit elegantním krytem se stříbrným otvorem a šachovnicovým vzorem, zakoupíme si jej v 8GB nebo 16GB verzi, přičemž obě mají k dispozici software Transcend Elite pro využití disku jako klíče pro osobní počítač nebo vybrané účty na internetu. Dostaneme na ně doživotní záruku a pořídíme je za 575 Kč nebo 960 Kč s DPH. Model JetFlash 780 8GB JetFlash 780 16GB Rozhraní USB 3.0 (podporuje USB 2.0) Hmotnost 7 g Rozměry 70 x 21 x 8,1 mm Dodatečné aplikace Transcend Elite Systémové požadavky PC nebo notebook s portem USB (pro plný výkon je nutný port USB3.0) - Microsoft Windows XP - Microsoft Windows Vista - Microsoft Windows 7 - Mac OS 9.0 nebo novější - Linux Kernel 2.4.2 nebo nověj
Gigabyte Aivia M8600: na hry bezdrátově
Společnost Gigabyte již není mezi výrobci periferií žádným nováčkem, takže mezi její nabídkou můžeme najít dost modelů počítačových myší. Možná vás také zaujme herní myš Aivia M8600, která se může pochlubit bezdrátovým rozhraním a širokým příslušenstvím.
Elpidě hrozí insolvence a odchod ze světa DRAM
Společnost Elpida, poslední přežívající japonský výrobce pamětí DRAM, je ve vážných problémech. Nejpozději v dubnu totiž musí zaplatit své dluhy, takže jí bezprostředně hrozí insolvence, což by znamenalo její odchod ze světa DRAM a velmi by to ovlivnilo dle některých pozorovatelů i celé PC odvětví. Firma se nedokázala ozdravit ani po finančních injekcích od japonské vlády, které dluží téměř 40 miliard JPY (506 milionů USD) a dvojnásobek této sumy dostala v krátkodobých půjčkách od bank. Firma tak jedná s vládou a bankami ve snaze vyřešit svou neschopnost splacení dluhů a zároveň hledá další finanční pomoc, která by jí pomohla přežít. Zde se nabízí analogie se společností Qimonda, která i přes své snahy o přežití nakonec skončila, ovšem situace je přeci jen jiná. Elpida je větší firma vyrábějící více různých produktů a pozitivní pro ni také je, že masově vyrábí paměti pomocí 3Xnm procesu a testuje 2Xnm produkci. Její odchod z odvětví by znamenal jasnou nadvládu ko
Netgear uvádí první gigabitové přepínače Intelligent Edge
Společnost Netgear si připravila své první gigabitové PoE přepínače „Intelligent Edge“, k nimž nabídne také vylepšenou technickou podporu (telefon, web, e-mail), což má dohromady zákazníkům přinést rozšířené možnosti pro unifikovanou komunikaci a nasazení síťových zařízení. Mezi novinky patří 12- a 24portové gigabitové L2+ řiditelné přepínače ProSafe s konektivitou PoE+ umožňující souběžné přenosy hlasu, videa a dat ve vysoké kvalitě. Konkrétně jde o řadu přepínačů NETGEAR Intelligent Edge, která zahrnuje modely ProSafe GSM5212P, GSM7212F, GSM7212P a GSM7224P. Model GSM7212F s 12 optickými porty je dle výrobce ideální pro rozsáhlé prostory a za cenově dostupný byl označený 12portový gigabitový model GSM5212P s PoE pass-through pro místa s nedostatkem elektrických zásuvek. Automatické rozpoznání IP telefonu a VLAN s QoS konfigurací prostřednictvím LLDP-MED Optimalizované streamování videa prostřednictvím IGMP filtrování, obsluhy front a vícenásobných VLAN registrací První vo
Sluchátka Creative HN-900 s funkcí potlačení hluku
Společnost Creative přinesla na trh svá nová sluchátka HN-900, která jsou vybavena funkcí pro potlačení hluku a slibují čistou reprodukci lidského hlasu. Jejich náušníky zakrývají celé uši a i díky nim prý můžeme dosáhnout redukce hluku až o 85 %. Další potlačení hluku má zajistit elektronický systém s mikrofony, ale ten potřebuje napájení z jedné baterie AAA, kterou vycucne za 40 hodin. Creative HN-900 jsou vybavena 40mm neodymovými měniči, využít je můžeme také s iPhonem, iPadem nebo iPodem a na odnímatelném kabelu najdeme všesměrový mikrofon a ovladač pro hovory. Sluchátka: Frekvenční rozsah: 20Hz ~ 20kHz Úroveň potlačení hluku: -18 dB (85 %) Impedance: 290 Ohm Citlivost (1kHz): 100 bB/mW Mikrofon: Všesměrový typ Frekvenční rozsah: 100 Hz ~ 10 kHz Impedance < 2,2 kOhm Citlivost (1kHz): -38 dBV/Pa Odnímatelný kabel s mikrofonem: délka 1,5 m Obsah balení: Creative HN-900 - hmotnost 168 g odnímatelný kabel s mikrofonem (1,5m) 1 alkalická baterie AAA 1 adaptér do letadla 1 cestovní p
NVIDIA si připravuje odpověď na Radeon HD 7770
Tento týden firma ATI vypustila na trh nové grafické karty Radeon HD 7770 (naše recenze), které donutili jejího hlavního rivala, společnost NVIDIA, patřičně reagovat. Radeony HD 7770 totiž ohrožují její zájmy v oblasti grafických karet s cenou pod 200 USD. NVIDIA si tak chystá novou kartu založenou na 40nm GPU GF114, a to konkrétně GeForce GTX 560 SE, jejíž místo bude ve výkonnostní škále hned pod základním modelem GeForce GTX 560 (tedy ne verze Ti). Založena bude také na OEM modelu GeForce GTX 555. Výkon zde zajistí celkem 288 CUDA jader, 48 TMU a 24 ROP jednotek a standardní 1 GB paměti GDDR5 bude připojen přes 192bitovou sběrnici. Jádro má pracovat na 776 MHz, shadery na 1553 MHz a paměti na 952 MHz (3828 MHz efektivně) s propustností 92 GB/s. Zdroj: VR-Zone
Antec uvádí efektivní zdroje EarthWatts Platinum
Společnost Antec si připravila novou řadu počítačových zdrojů EarthWatts Platinum, které nezaujmou zákazníky svým výkonem, ale především svou efektivitou. Z jejich názvu není těžké určit, že tyto zdroje získaly certifikaci 80 Plus Platinum, přičemž jejich výkon je 450, 550 nebo 650 Wattů. Certifikace 80 Plus Platinum udává, že zdroje dosahují až 93% efektivity. EarthWatts Premium jsou vybaveny 120mm ventilátory, které by při takové efektivitě neměly mít moc práce. O jejich řízení se postarají Thermal Manager a CircitShield. Dále tu jsou japonské kondenzátory, různé ochrany proti přepětí, nadproudu, zkratu a podobně. Dle firmy Antec můžeme zdroje EarthWatts Platinum zakoupit za doporučené ceny 110 USD, 120 USD nebo 130 USD za 450, 550 a 650W verzi. K dostání jsou již v USA a v Kanadě, ovšem o Evropě se výrobce nezmínil. Zdroj: TZ Antec
Sony si připravilo nové bezdrátové stanice s reproduktory
Společnost Sony se snaží majitele zařízení iPod, iPhone či iPad zaujmout další řadou reproduktorových dokovacích stanic, tentokrát s řadou Sony X, která zvládá také streamování hudby přes domácí WiFi (funkce AirPlay). Nejlepším modelem z této řady je RDP-XA900iP s celkovým výkonem 200 W a zaobleným tělem doplněným o detaily z kartáčovaného hliníku. Dočkáme se také technologie DMC, jež má zajistit čistý zvuk a také digitálních zesilovačů S-Master nebo zpracování zvuku Clear Phase. Repro je tedy jednoduše nabito různými technologiemi Sony. Sony RDP-XA900iP Vedle toho je tu menší model RDP-XA700iP, jenž na rozdíl od předchozího neobsahuje Bluetooth (AirPlay mu ale zůstal) a pak tu budou 40W systémy RDP-XF300iP a RDP-X280iP, které ale budou k dispozici pouze ve Velké Británii. Modely s označením 900 a 700 budou na trhu k dostání od března tohoto roku, ostatní přijdou v květnu. RDP-XA900iP RDP-XA700iP RDP-XF300iP RDP-X280iP RDP-X200iP Typ reproduktoru 3kanálový reproduktor (1 jednotka)
Jarní soutěž přetaktování od firmy Gigabyte
Společnost Gigabyte si zase jednou připravila soutěž, která se i tentokrát bude týkat přetaktování, a to konkrétně procesorů AMD. Vyhrát v ní můžete základní desku Gigabyte 990FXA-UD7, která je také určena pro procesory AMD a zvládne i nejnovější AMD FX "Bulldozer". Své štěstí i zručnost mohou zkusit všichni vlastníci procesorů AMD a příslušných základních desek Gigabyte, kteří své síly změří ve čtyřech kolech: 1. kolo - Super PI 1M 2. kolo - Super PI 32M 3. kolo - PiFast 4. kolo - PC Mark 05 Kompletní pravidla a další informace najdete na stránkách HWbot.org. Zdroj: TZ Gigabyte
Gigabyte vypustil do světa myš se zatahovatelým kabelem
Nejenom Logitech si připravil malé počítačové myši. Nových modelů se dočkáme také v podání firmy Gigabyte, která uvádí na trh AIRE M1 Retractable Optical Mouse. Jedná se o optickou myš, jejíž kabel je možné schovat uvnitř jejího vlastního těla, aby při přenášení nepřekážel. Takový nápad samozřejmě není žádnou novinkou. AIRE M1 Retractable Optical Mouse se tak budou hodit především pro využití s notebooky, přičemž na výběr budeme mít mezi černým a modrým provedením s lesklým povrchem. Rozměry této myši jsou 86 x 63 x 36 mm a hmotnost 61 gramů. Optický senzor nabídne rozlišení 1000 dpi s 3000 FPS a dotazovací frekvence rozhraní USB je klasická, tedy 125 Hz. Tyto myši jsou v nabídce obchodů již nějaký ten pátek a začínají s cenou na 235 Kč. Zdroj: TZ Gigabyte
Mala bezdrátová myška do kapsy v podání Logitechu
Společnost Logitech se na nás připravila s novou malou bezdrátovou myší Wireless Mini Mouse M187 , která je určena především na cesty. Využívá rádiové rozhraní s Logitech Unifying, malým receiverem do portu USB, jenž díky svým rozměrům může zůstat stále zapojen. Pro její nastavení také není připravený žádný software, takže ji bude stačit zapojit a hned používat. Logitech k této myši nenabídl moc podrobných specifikací, ale to u takovéhoto produktu ani není nutné. Stačí vědět, že má základní výbavu v podobě dvou hlavních tlačítek a kolečka, její rozměry jsou 82 x 50 x 32 mm a hmotnost 40,5 gramů (s Logitech Unifying a jednou AAA baterií pro napájení je to 53,7 gramů). Vybrat si budeme moci jedno ze čtyř barevných provedení. Výrobce na Wireless Mini Mouse M187 poskytuje tříletou záruku a nabídne ji za doporučenou maloobchodní cenu 499 Kč, za niž bude k dostání již od tohoto měsíce. Zdroj: TZ Logitech
Hotmail snížil podíl spamu na úroveň Gmailu
Microsoft se pochlubil, že dle nové studie analytické firmy Cascade Insights klesl podíl spamu došlého do schránek uživatelů e-mailové služby Hotmail na 3 procenta. V roce 2006 to přitom byl ještě velmi vysoký podíl 30 procent, takže nyní je to jen desetina. Hotmail se tak téměř dotáhl na službu Gmail od Googlu, od níž jej dělí jen 0,31 %, což Microsoft staví do mezí statistické odchylky. Podíl spamu je výsledkem investic z posledních let, které měly za úkol se vypořádat s nevyžádanou poštou a napravit pověst Hotmailu. Microsoft využil jednak nové bezpečnostní nástroje pro filtrování pošty a také nasadil do služby a funkce, které může využít sám uživatel. Například jde o SmartScreen pro filtrování došlé pošty na základě vstupů od sta tisíc uživatelů. A především tato funkce stojí za blokování 95 procent došlého spamu. Zdroj: TZ Microsoft
HP nabízí svou první pracovní AIO stanici s 27" displejem
Společnost Hewlett-Packard představila světu svou první pracovní stanici typu All-in-One, která nabídne 27" displej. Dostala prosté označení HP Z1 Workstation a založena je na procesorech Intel Xeon s paměťmi s ECC a grafickém řešení NVIDIA Quadro. Díky tomu ji využijí především designéři, architekti, inženýři a tvůrci digitálního obsahu. Je tedy jasné, že sem by se nehodil žádný TN displej. Namísto něj dostaneme panel typu IPS s pozorovacími úhly 178 °, LED podsvícením a slibem zobrazení více než miliardy barev. Pro uložení dat poslouží dle výběru 7200RPM či 10000RPM pevné disky, SSD a případně také RAID pole nebo odnímatelné disky (AMO). Vybrat si můžete do sestavy také multiformátovou čtečku karet a štěrbinovou Blu-ray mechaniku. Dále HP slibuje kvalitní audio s SRS Premium Sound a HD webkameru. Cena byla v USA stanovena na 1899 USD, za něž bude k dostání základní konfigurace a dostupnost na měsíc duben. Zdroj: TZ Hewlett-Packard
Grafické karty Radeon HD 7700 proudí na trh
Společnosti Gigabyte, Asus, Sapphire a řada dalších si připravily pro své zákazníky nové grafické karty řady Radeon HD 7700, jejichž zástupce v podobě modelu HD 7770 již máme v recenzi. V té se tedy dozvíte více, zatímco my se zaměříme na konkrétní modely. AMD má v nabídce oficiálně dva, a to AMD Radeon HD 7770 GHz Edition (1GHz jádro) a AMD Radeon HD 7750 s oficiálním naceněním 159 USD a 109 USD. Ty se liší především v počtu shaderů, kde silnější jich má 640 a slabší 512. Sapphire si připravil tři novinky v podobě Sapphire Radeon HD 7770 GHz, jehož jádro však pracuje na 1125 MHz a paměti GDDR5 na 4500 MHz efektivně. Pak je tu Sapphire Radeon HD 7770 GHz OC edition s továrním nastavením 1150 MHz pro GPU a 5000 MHz pro paměti a nakonec Sapphire Radeon HD 7750 s 800MHz grafickým čipem a 4500MHz paměťmi. Asus zařadil do nabídky HD7770-DCT-1GD5 a HD7750-1GD5, obě přetaktované. Radeon HD 7770 v jeho podání má frekvenci 1120 MHz a Radeon HD 7750 pracuje na 820 MHz, zatímco 1 GB pa
Asus nabídne i růžové a zlaté ultrabooky Zenbook
Společnost Asus si připravila své známé ultrabooky značky Zenbook také v růžové a zlaté barvě, které doplní klasickou stříbrnou. Všechny verze pak mají kruhový motiv na svém víku a stejné parametry. Ultrabooky své zákazníky lákají na tenká a lehká těla, ale také na zlepšený režim spánku, z nějž se umí probudit za dvě sekundy a v pohotovostním režimu vydrží na baterii až 14 dní. Data pak mohou uživatelé ukládat na SSD a další úložná zařízení připojit pomocí USB 3.0, který byl u Zenbooků vybaven funkcí USB Charger+, která dovolí napájení připojených zařízení i při vypnutém ultrabooku. Asus také oznámil, že na Facebooku spustil kampaň Valentine's Day 2012, kde můžete vyhrát tento ultrabook nebo také tablet Eee Pad Transformer Prime s NVIDIA Tegra 3 a Androidem 4.0. Pokud budete mít smůlu, pak nezbývá než zkusit obchod, ovšem možná se vyplatí počkat, neboť dnes prodávané ultrabooky má čekat snížení cen díky nástupu procesorů Intel Ivy Bridge. Model Asus Zenbook Operační
OCZ vypustilo do světa Z-Drive R4 CloudServ 16 TB
Pro firmy nebo opravdu náročné uživatele si společnost OCZ Technology připravila nové až 16TB SSD na kartě PCI Express s označením Z-Drive R4 CloudServ 16 TB. To je dle výrobce přímo určeno pro nasazení v cloudových systémech, jimž má přinést jak vysoký výkon, tak slušnou kapacitu, již mu mohou dnešní pevné disky jen závidět. Cena ale jistě nebude nízká, ovšem záviset bude na kapacitě, která začíná na 300 GB. OCZ Technology se bohužel moc nerozepsalo o výkonu a ve zprávě bylo pouze uvedeno, že Z-Drive R4 CloudServ 16 TB je schopen přenést za sekundu i několik gigabytů a dosahuje přes milion IOPS. Založen je na známé architektuře Virtualized Controller Architecture (VCA) 2.0 a firemní "virtual acceleration caching software" SANRAD VXL pro lepší využití SSD s virtuálními stroji. Nové SSD bude k dispozici někdy v příštích týdnech a OCZ Technology se nebrání ani speciálním požadavkům svých zákazníků. Zdroj: TZ OCZ Technology
LG si připravilo monitor pro 3D bez brýlí
Společnost LG Electronics již tento měsíc přijde na japonský trh se svým novým LCD monitorem LG D2500N-PN, u nějž nepotřebujeme pro zprostředkování 3D vjemu využít ani pasivní polarizační brýle. Tento monitor má celkem netradiční úhlopříčku 25" a využívá panel typu TN. Najdeme u něj také zabudovanou webkameru, která ale neposlouží pouze pro komunikaci, ale také ke sledování hlavy uživatele pro optimalizaci trojrozměrného zobrazení. Nativní rozlišení je dle očekávání 1920 x 1080, odezva 5 ms, dynamický kontrast 5 milionů ku 1 a jas 250 nit v maximu. Signál můžeme přivést pomocí DVI nebo HDMI a co se týče ceny, ta moc příznivá není, protože přesahuje v přepočtu 1900 USD (36000 Kč). Zdroj: techPowerUp
Cooler Master uvádí sérii zdrojů Silent Pro M2
Společnost Cooler Master si připravila novou sérii počítačových zdrojů Silent Pro M2, které představují následovníky starších Silent Pro M. Vyrobeny byly prý tak, aby uspokojily nároky běžných i náročných uživatelů, což tedy bude samozřejmě nejvíce záležet na výkonu. Ten se bude totiž pohybovat od 420 W do 1000 W. Silent Pro M2 využívají jednu silnou +12V větev, jež u nejsilnějšího modelu dokáže dodat až 80 A proudu. Cooler Master také slibuje vyšší efektivitu a nové, lepší kondenzátory, jež se mají lépe vypořádat se náhlými nárůsty spotřeby a vůbec výkyvy. Získaly také certifikace RoHS a ERP 2010. Pro chlazení se využije 135mm ventilátor s ložisky Hydraulic Dynamic Bearing slibujícími dlouhou životnost. Co se týče efektivity, pak až na dva nejsilnější modely, které dosáhly na 80 Plus Silver, mají všechny zdroje certifikaci 80 Plus Bronze, tedy o stupeň slabší. K dostání budou od března za tyto ceny: Silent Pro M II 420 W - €79,90 Silent Pro M II 520 W - €89,90
Gigabyte odhalil Slate PC s Cedar Trail
Již na letošním veletrhu CES 2012 představovala společnost Gigabyte nové Slate PC s označením S1081, které je postaveno na platformě Intel Cedar Trail s nejnovějšími procesory Atom a OS Windows 7. Nyní jsme se již dočkali finálních specifikací, které udávají, co můžeme od tohoto tabletu s rozměry 270 x 173 x 15 mm čekat. Jeho hmotnost je při vybavení diskem SSD (až 256 GB) 790 gramů a s HDD (až 500 GB) to bude 850 gramů. Do této hmotnosti se vejde také obvyklá 10,1" LCD obrazovka s rozlišením 1024 x 600 a LED podsvícením, která bude vybavena kapacitní dotykovou vrstvou. Na pozici procesoru byl zvolen 1,86GHz model Atom N2800, jenž bude doplněn o 2, nebo 4 GB RAM, čtečku karet SD, 1,3Mpix webkameru, dva 1,5W reproduktory, Gb Ethernet, 802.11 b/g/n WiFI, Bluetooth 3.0, volitelné rozhraní 3.5G, jeden port USB 3.0, D-Sub a HDMI outputs a baterii s kapacitou 4000 mAh. Cenu a příchod na trh zatím nevíme. Zdroj: techPowerUp
Intel k procesorům Haswell přibalí podporu DirectX 11.1
Společnost Intel má sice na seznamu pro tento rok vypuštění procesorů Ivy Bridge, o nichž nám zanedlouho budou novinky koukat i z uší, ovšem my se nyní krátce zaměříme na jejich následovníky označované jako Haswell, o nichž byla řeč již dříve. Ty tedy přijdou dle plánu v roce 2013. Zdroj obrázku: DonanimHaber.com V těchto dnech se objevují zprávy především o jejich grafické součásti, tedy integrovaném GPU (iGPU) a vypadá to, že Intel plánuje představit něco, co by se potenciálně mohlo pustit do křížku s APU od AMD. iGPU v Haswell má podporovat DirectX 11.1, OpenCL 1.2, a fungovat tedy i jako GPGPU. Přijít nemáme ani o podporu stereoskopického 3D v podobě standardu Auto-Stereoscopic 3D (AS3D), jenž má přinést Blu-ray 3D a trojrozměrné fotografie pro masy. Novinkou bude rovněž jistá funkce "digital display repartition", jež způsobí to, že obrazové výstupy nebudou potřebovat PCH a rozhraní Flexible Display. U procesorů Haswell budou obrazové výstupy jednoduše přímo spojen
GeIL si chystá SSD řady Zenith
Zařízení Solid State Drive (SSD) dnes vyrábí již každý druhý, a tak není divu, že se do tohoto podniku pustila i společnost GeIL (Golden Emperor International Ltd.), jež je u nás známá jako výrobce modulů operačních pamětí. Její první SSD ponesou označení Zenith a půjde o 2,5" modely pro SATA 3 Gbps - Zenith S2 a také pro moderní SATA 6 Gbps - Zenith S3. Vstoupit na trh mají již příští měsíc, tedy v březnu. GeIL Zenith S2 budou pochopitelně slabší a nabídnou rychlosti čtení a zápisu 280 a 270 MB/s. SSD Zenith S3 přitom využívajíc kontrolery řady SandForce SF-2000 a SATA 6 Gbps dosáhnou přenosových rychlostí přes 500 MB/s. SSD Zenith S2 se budou dodávat v kapacitách 60 a 120 GB, což se u Zenith S3 doplní o 240GB a 480GB verze. Více detailů o těchto modelech se dozvíme někdy příště, ale je jasné, že nepůjde o SSD, jež se budou nějak vymykat z běžného scénáře. Zdroj: techPowerUp
Další informace o AMD Trinity chystaných pro tento rok
Jedním z hlavních témat začátku tohoto roku je v případě AMD nová generace APU s označením Trinity pro socket FM2, o nichž jsme si naposledy povídali včera. Trinity mají nejdříve přijít v podobě čtyřjádrových modelů A10 a A8, které budou ve třetím kvartálu následovány slabšími dvoujádry A6 a A4. Server DonanimHaber si pro nás připravil specifikace všech modelů, které si AMD připravuje pro tento rok. A10 se bude od A8 lišit především v použitých grafických čipech. Konkrétně nám A10 a A8 nabídnou Radeon HD 7660D a Radeon HD 7560D. A6 a A4 pak budou obsahovat grafická jádra HD 7540D a HD 7480D. Co se týče těch nejvýkonnějších, tedy HD 7660D, pak od nich můžeme očekávat 384 stream procesorů architektury CoreNext, 7560D jich budou mít 256 a pak to je 192 a 128. Výkon bude tedy pevně odstupňován počtem stream procesorů a v případě APU A4 také přijdeme o možnost využít technologii spojující výkon integrovaného čipu se samostatnou grafickou kartou. Oproti Llano tak zde bude
Valve žádá uživatele, aby si hlídali své účty a kreditky
Společnost Valve přišla s oficiálním prohlášením, v němž žádá své zákazníky, aby si hlídali své účty a peníze na kreditních kartách. Minulý rok v listopadu totiž byly napadnuty fóra systému Steam a nyní pracovníci Valve zjistili, že útočníci mohli získat také informace o kreditních kartách i hesla uživatelů ze souboru zálohy, který obsahoval tyto informace vztahující se k rokům 2004 až 2008. Soubor obsahoval také e-mailové adresy, uživatelská jména přičemž adresy, hesla a informace o kreditkách byly zašifrované. Valve tak poslal svým uživatelům e-mail, v němž nabádá ke změně hesla k přístupu do Steamu a také ke sledování vyúčtování provozu kreditních karet. Krom toho je i dobrý nápad nechat zapnutý Steam Guard. Firma průlom z minulého roku dál vyšetřuje a na pomoc si pozvala soukromé agentury, ale dosud nezjistila, že by někdo zneužil potenciálně získané informace. Zdroj: techPowerUp
PowerColor uvádí dvojventilátorový Radeon HD 7970
Společnost PowerColor se bude snažit zaujmout zájemce o výkonnou grafickou kartu pomocí svého nového modelu Radeon HD 7970 s chladičem využívajícím dva ventilátory s velikostí 92 mm. Ten má oproti referenčnímu řešení snížit teplotu o 10 %, přičemž má dosáhnout rovněž nižší hlučností (výrobce udává o 15 %). PowerColor HD7970 má výchozí tak svého grafického jádra na 925 MHz a 3 GB paměti GDDR5 připojených přes 384bitové rozhraní budou pracovat na 1375 MHz. Díky podpoře technologie AMD Eyefinity k ní pak budeme moci připojit až šest displejů, a to pomocí jednoho konektoru Dual Link DVI-I, jednoho HDMI a dvou mini Display Port. Dále nebude chybět technologie AMD PowerTune pro přetaktování a rovněž podpora AMD App Acceleration pro využití síly GPU pro aplikace. Grafickou kartu se stejným čipem a stejnými takty PowerColor představil už na CES 2012 na začátku tohoto rokum, ale vystavovaný prototyp měl trošku jinak provedený chladič. Zdroj: techPowerUp