Asus nabídne ROG Rampage IV Formula s Battlefield 3
Společnost Asus si připravila nové základní desky patřící do série Republic of Gamers (ROG), a to konkrétně Rampage IV Formula a ROG Rampage IV Formula/Battlefield 3. Tyto modely jsou se svou čipovou sadou Intel X79 a paticí LGA 2011 určeny pro procesory Sandy Bridge-E, podporují čtyřcestné NVIDIA SLI, CrossFireX a také mají Intel Gigabit Ethernet s technologií GameFirst. Dále se mohou pochlubit zvukovou kartou s čipem SupremeFX III a osmikanálovým prostorovým HD zvukem stíněným proti elektromagnetickému ručení. Odstup signálu od šumu se tak dostal na 110 dB a chybět nebude ani EAX Advanced HD 5.0, Creative ALchemy a THX TruStudio PRO. Pak Asus mluví také o úsporných funkcích Extreme Engine DIGI+ II s kovovými kondenzátory 10K Black Metallic, redukci X-Socket díky níž je možné využít chladiče původně pro LGA 1366 a speciální edici desky vybavené plnou verzí hry Battlefield 3. Novinka se prodává za 8990 Kč s DPH. Model Rampage IV Formula CPU Procesory Intel Core i7 druhé generace pro pati
Nová skříň Antec P280 v prodeji
Společnost Antec oznámila, že na trhu je již dostupná její nová počítačová skříň P280, která pokračuje v sérii modelů Performance One. Využívá bočnice vyrobené z oceli a polykarbonátu, které slibují tlumení hluku, trojvrstvá dvířka sloužící stejnému účelu a také dnes již běžné silikonové podložky pro tlumení vibrací od pevných disků. Antec P280 podporuje i základní desky formátu XL-ATX a hostit může až čtyři grafické karty. Pro montáž 5,25" mechanik nebudeme potřebovat šroubovák ani jiné nástroje, do 3,5" šachet se mohou instalovat i 2,5" SSD a mezi pravou bočnicí a trayem jsou velkorysé 3 cm volného prostoru pro uložení kabelů. Ty budeme moci protáhnout skrz celkem šest otvorů. Dále Antec nezapomněl na prachové filtry uložené v přední části a pod napájecím zdrojem, ovšem více toho o P280 neprozradil a na webových stránkách jsou specifikace v tuto dobu prázdné. Alespoň že prozradil cenu, která bude ve Velké Británii 120 GBP. Zdroj: TZ Antec
Thermaltake zařadil do nabídky Commander MS-I Snow Edition
Společnost Thermaltake letos v létě představila novou skříň Commander MS-I, kterou nyní zařadila do nabídky také v bílé verzi Snow Edition. Jedná se tedy o původní Commander, který má pouze odlišné zbarvení. I tato "nová" skříň nám tedy nabídne prostor i pro dlouhé grafické karty včetně GeForce GTX 590 a Radeon HD 6990, k tomu porty USB 2.0 a USB 3.0 (ten bude připojen pomocí interního 19pinového konektoru). Commander MS-I patří mezi produkty eSports a nabízí celočerný design včetně interiéru, boční okno a podporu až 320 mm dlouhých grafických karet. Její celkové rozměry jsou 484 x 202 x 426 mm a hmotnost 4,5 kg. Najdeme zde tři pozice pro externí mechaniky, jednu interní pozici pro 2,5" SSD a pět diskových 3,5" pozic. Zdroj: TZ Thermaltake
Nástupci AMD Llano se začnou vyrábět v březnu
Společnost AMD má v této době na trhu procesory Bulldozer, s nimiž to bude mít na trhu s desktopy proti Intel Sandy Bridge a chystaným Ivy Bridge velmi těžké, ovšem pak tu jsou také procesory Llano. Ty jsou naopak velmi dobrou volbou pro sestavení domácího počítače pro nepříliš náročné uživatele, a to především díky jejich výkonné integrované grafice. Ostatně předpokládaný výkon nám ukazují nedávno zveřejněné výsledky předběžných testů. Jejich nástupci jsou známí pod označením Trinity a půjde o nové procesory do A-Series, které dle Xbit labs mají vstoupit do produkce v březnu příštího roku. Vyrábět se budou jednak 65W APU s označením A10-5700, A8-5500, A6-5400 a A4-5300 a pak tu budou i výkonnější 100W verze A10-5800 a A8-5600. Modely s nižší spotřebou přitom přijdou na řadu jako první a výkonnější se mají začít vyrábět až dva měsíce po nich, ovšem není jasné, zda AMD nakonec nepočká a nevypustí na trh všechny najednou. Vyrábět je budou Global Foundries svým 32n
Gigabyte uvádí GeForce GTX 560 Ti se 448 CUDA jádry
Společnost Gigabyte si připravila novou grafickou kartu GeForce GTX 560 Ti 448 Cores (GV-N560448-13I), jejíž název hovoří za vše. Vybavena je 40nm grafickým procesorem se 448 CUDA jádry a celkem 1280 MB paměti GDDR5. Karta je chlazena pomocí známého řešení Windforce 3X, který obsahuje celkem tři ventilátory a také dvě 8mm heatpipe doplněné o velkou výparníkovou komoru (140 x 86 mm). Překvapením není ani design Ultra Durable VGA slibující kvalitní komponenty pro stabilní napájení a dlouhou výdrž. GV-N560448-13I také podporuje obvyklé technologie jako NVIDIA 3D Vision, 3D Vision Surround, PhysX a dvoucestné SLI. Na jejích dvou záslepkách pak najdeme dva porty DVI (DVI-I a DVI-D), jeden HDMI a jeden DisplayPort. Zdroj: TZ Gigabyte
Cedar Trail-M nakonec možná přijdou v tomto měsíci
Společnost Intel se momentálně chystá přijít na trh s novými procesory Atom, konkrétně Cedar Trail-M, ovšem celý tento podnik je poněkud problematický. Nové 32nm Cedar Trail-M měly být původně na trhu již od září, ovšem jejich příchod byl pozdržen, neboť iintel má prý problémy s grafickými ovladači a certifikací pro Windows 7. A krom toho má Intel v mobilním sektoru silnou konkurenci v procesorech ARM a především kvůli nim poklesly jeho tržby za 3. kvartál 2011 týkající se platforem s procesory Atom meziročně o třetinu. Nyní se ukazuje, že nové Atom N2800 (1,86 GHz) a N2600 (1,6 GHz) by přeci jen mohly přijít na trh před Vánoci. Výrobci netbooků a ultrapřenosných PC jsou prý stále optimističtí a vidí budoucnost Atomů pozitivně, i když je velkou otázkou, co s nimi provede příchod Windows 8, které budou dostupné právě i ve verzi pro ARM. Windows mají ale výhodu v silné programové základně, která se ale u zařízení s procesory ARM těžko uplatní. Na druhou stranu se společn
Enermax vs. Gelid: vyrovnaný souboj?
Dnešním námětem na recenzi je celkem 6 procesorových chladičů, které mají na svědomí firmy Enermax a Gelid. Pojďme se podívat, jak se předvedou modely Tranquillo, GX-7 a řada ETS v přímém souboji při chlazení výkonného procesoru.
Noctua uvádí PWM verze svých ventilátorů
Společnost Noctua si připravila nové verze svých dobře známých ventilátorů NF-P12, NF-B9 a NF-R8, které jsou tak nově řízeny pomocí integrovaného obvodu NE-FD1. Ten využívá techniku PWM, tedy modulace impulzů plného napětí (12 V) pro úpravu otáček. Ta postupně vytlačuje původní regulaci pomocí úpravy napětí, při níž není dost dobře možné dosáhnout nízkých otáček, protože hrozí, že se ventilátory nerozběhnou. Zmíněný integrovaný obvod dle vyjádření výrobce ale neprodukuje tak tvrdé impulzy, které mají často při nižších otáčkách za následek slyšitelné cvakání. Namísto toho je trošku "zaobluje" v rámci Smooth Commutation Drive (SCD), takže cvakání by se nemělo objevit. Navíc Noctua slibuje, že její NE-FD1 má ušetřit o 25 - 40 procent více energie v porovnání s jinými PWM ventilátory. Všechny nové modely také přichází vybaveny známými Low-Noise Adaptors pro jednorázové snížení otáček a také rozdvojkami pro připojení dalšího PWM ventilátoru. NF-P12 PWM, NF-B9 PWM a NF-R8
ZyXEL si připravil počeštěný jednodiskový NAS
Společnost ZyXEL Communications zařadila do nabídky nové domácí síťové úložiště NSA310 jako nástupce modelu NSA210, oproti němuž má mít 3x větší výkon. Jedná se o jednodiskový NAS s podporou až 3TB pevných disků a kompletně lokalizovaným uživatelským prostředím. Dnes nás již nemůže překvapit integrovaný mediální server podporující DLNA (zde ve verzi 1.5) pro streamování multimédií do kompatibilních zařízení, jako jsou třeba televizory, přehrávače, herní konzole, apod. NSA310 podporuje také UPnP, obsahují iTunes server i SqueezeCenter. Data můžeme stahovat přímo pomocí NAS serveru díky klientům eMule či BitTorrent a pak se nás ZyXEL ve zprávě snaží ohromit energetickou úspornosti, která je prý o 85% vyšší než u "podobných úložišť". To by bylo vskutku úžasné, pokud by však taková úložiště dle představ ZyXELu neměla spotřebovat až 200 W, což je samozřejmě u moderních jednodiskových NAS vybavených procesory ARM nesmysl. Nicméně NSA310 nám nabídne také možnost aut
Nová SSD OCZ Talos 2 pro podniky
Společnost OCZ Technology se tentokrát zaměřila na podnikové zákazníky, jimž nabídne nová SSD Talos 2 vybavená rozhraním Serial Attached SCSI, tedy SAS 6G. Jedná se o nástupce vysoce výkonných původních Talos s vysokou kapacitou, které byly předtím k dostání ve 3,5" podobě. Talos 2 jsou již 2,5" a přitom dosahují kapacity až 1 TB. S řadou Talos je také spojena technologie OCZ Virtualized Controller Architecture, která byla ne tak dávno představena ve druhé verzi, a tak není divu, že Talos 2 ji využívají. I díky ní modely Talos nabídnou výkon až 70000 IOPS (4k) a při smíšené zátěži (75% čtení, 25% zápis) to je 42000 IOPS (8k). Dále nám nabídnou funkci DataWrite Assurance Protection chránící data v případě výpadku napájení a pro zajištění jejich integrity při přenosech se může využít T10-DIF (Data Integrity Field). K dispozici budou kapacity od 100 GB do zmíněného 1 TB, a to ve verzích s paměťmi MLC, eMLC i SLC. V této době proudí vzorky Talos 2 strategickým partnerům společn
Arctic nabízí nové výkonné procesorové chladiče Freezer
Společnost Arctic si připravila nové výkonné modely procesorových chladičů, které spadají do rodiny Freezer. Jedná se o Freezer i30 pro procesory Intel a Freezer A30 pro AMD, které se liší pouze použitými montážními mechanismy, jež se hodí buď pro sockety Intel LGA 2011/1156/1155 nebo AMD AM2/AM2+/AM3/AM3+/FM1. Nový Freezer dokáže dle specifikací zkrotit až 320W procesor díky čtyřem 8mm heatpipe, které na základně tvoří jednolitou plochu a mají přímý styk s heatspreaderem (přes dodávanou pastu Arctic MX-4) a také díky 48 hliníkovým žebrům a 120mm PWM ventilátoru Arctic F12 PWM. Arctic také mluví o patentovaném procesu, jenž mu dovolil heatpipe na základně tak hezky namačkat na sebe, ovšem tím se nedávno chlubil už Cooler Master a už tehdy bylo jasné, že do pár měsíců to bude mít každý druhý. Celkové rozměry nových Freezerů jsou 100 x 139 x 161 mm, hmotnost 0,9 kg a ventilátor má otáčky 400 - 1350 RPM (hluk 0,3 Sone a průtok vzduchu 74 CFM při max. otáčkách). Záruka byla sta
Seagate uvádí hybridní HDD Momentus XT
Společnost Seagate hodlá svým zákazníkům nabídnout to nejlepší z pevných disků i SSD, a to díky jejich spojení v nové modely HHD (Hybrid Hard Drive), s označením Momentus XT. Tyto nové hybridní disky jsou určeny pro notebooky a slibují asi o 70% vyšší výkon v porovnání s předchozí řadou a asi 3x větší výkon než klasické pevné disky. Pro správné fungování HHD se využívá technologie Adaptive Memory, která přesouvá často využívaná data do elektronické části (SSD), kde se s nimi bude pracovat rychleji. Pro většinu dat ale poslouží klasické magnetické plotny, díky nimž Momentus XT dosahují kapacity až 750 GB. Paměti NAND Flash je tu mimochodem 8 GB v buňkách typu SLC (Single-Level Cell), přičemž ty mají dosahovat dvojnásobné propustnosti oproti předchozím verzím. Seagate Momentus XT také využívají moderní rozhraní SATA 6 Gbps a jejich sektory mají velikost 4 kB (Advanced Format 4K). Doporučená cena byla výrobcem stanovena na 245 USD za 750GB model. Zdroj: TZ Seagate
Enermax uvádí zdroje s 80 Plus Platinum
Za hi-end počítačové zdroje můžeme považovat nové modely Enermax Platimax Series, jejichž chloubou je certifikace 80 Plus Platinum udávající velmi vysokou efektivitu. Konkrétně to je 89 až 94 procent v rozmezí 20% až 100% zátěže. Nová řada je založena na topologii Dynamic Hybrid Transformer (DHT) a designu Full-Zone Magnetic Quadrant Transformer (FMQ). Nové zdroje mají modulární, či rovnou plně modulární design (ten má i odpojitelný hlavní ATX svazek) a určeny jsou i pro neustálý provoz, přičemž nabízí 5letou záruku. Z nové řady se vymyká model Platimax 1000W OC Edition, který je určen pro přetaktované systémy, jimž nabídne jednu +12V větev s výkonem 996 W (83 A), zatímco ostatní modely mají více než jednu. Konkrétně jde o sedm modelů (ceny s daní): Platimax 500W (EPM500AWT): 184,90 euro Platimax 600W (EPM600AWT): 199,90 euro Platimax 750W (EPM750AWT): 214,90 euro Platimax 850W (EPM850EWT): 259,90 euro Platimax 1000W OC Edition (EPM1000EWT): 299,90 euro Platimax 1200W (EPM1200EWT):
Kingston odkoupil mnoho čipů DRAM od výrobců v problémech
Pokud jste to doposud nezaznamenali, pak vězte, že výrobci operačních pamětí DRAM se potýkají s problémy přesyceného trhu, který reaguje přesně opačně než trh s pevnými disky. Ceny operačních pamětí jsou tlačeny dolů a dnes si můžeme pořídit 8 GB slušně výkonných DDR3-1600 MHz za cenu pod 1000 Kč s daní. Výrobci paměťových čipů z toho ale nejsou vůbec nadšeni, neboť velké množství jimi vytvořených čipů jim kvůli malé poptávce zůstává na skladech, což zvlášť špatně nesou japonské firmy Elpida a Toshiba, které mají malý manévrovací prostor co se týče snižování nákladů (mzdy). Společnost Kingston Technology se rozhodla právě zmíněným firmám pomoci a odkoupit velké množství paměťových čipů, které se jim povalují na skladech. A právě jejich čipy se obyčejně používají ve výkonných modulech typu DDR3, které by Kingston nyní mohl představit za slušné ceny. Tato doba tedy vůbec nepřeje zájemcům o nový pevný disk, ale pokud zrovna potřebujete nové operační p
TP-Link představil desktopovou Wi-Fi kartu
Společnost TP-Link si připravila novou bezdrátovou Wi-Fi kartu pro rozhraní PCI, která je tak určena spíše pro starší počítače. Jedná se o model TL-WN751ND nabízející připojení pomocí standardu Wi-Fi 802.11n s propustností až 150 Mbps. Model TL-WN751ND nabízí také šifrování WPA a WPA2, pro nastavení nabízí funkci Quick Security Setup, kterou využijí především nezkušení uživatelé (je kompatibilní s Wi-Fi Protected Setup). Adaptér také disponuje externí anténou na otočném kloubu a i s ní si jej můžeme zakoupit za doporučenou cenu 330 Kč s DPH. Hardwarové specifikace Rozhraní 32bitový PCI slot Typ antény odnímatelná Mini-omni, 2dBi (RP-SMA) Rozměry 120,8 × 78,5 × 21,5 mm Vlastnosti bezdrátového připojení Standardy IEEE 802.11n, 802.11g, 802.11b Frekvenční rozsah 2.400 - 2.4835 GHz Zabezpečení sítě podpora 64/128 bit WEP, WPA-PSK/WPA2-PSK (TKIP/AES) Přenosová rychlost 11n: až 150 Mb/s 11g: až 54 Mb/s 11b: až 11 Mb/s Vysílací výkon 18 dBm Citlivost příjmu 130 m: -68 dBm@ 10 % PER
AMD přináší vlastní značku paměťových modulů
Společnost AMD se spojila s firmami Patriot a VisionTek a přináší do maloobchodů vlastní značku paměťových modulů pro desktopové počítače. Ty mají být pochopitelně velmi stabilní s platformami AMD, pak také zcela nepřekvapivě postrádají profily Intel XMP, ale namísto nich nabízí vysokorychlostní profily JEDEC či profily AMD Black Edition. Nové paměti také mají pracovat se softwarem AMD Overdrive pro ladění systému, který dovolí nastavit různé parametry jako takt, napětí a časování. Společnost Patriot bude nepochybně tyto moduly pro AMD vyrábět a VisionTek má zase poskytnout své distribuční kanály. Paměti budou k dispozici v kapacitách 2 GB, 4 GB a 8 GB, a to v kategoriích Entertainment, Performance a Radeon. Entertainment budou obsahovat 1333 a 1600MHz moduly určené pro slabší PC a HTPC, Performance nabídne pouze 1600MHz moduly s nízkými latencemi, přičemž ty budou dostupné v párech pro dvoukanálové systémy. Série Radeon poběží na 1866 MHz a AMD u ní slibuje testování pro speci
Limitovaná edice headsetu a myši od SteelSeries
Společnost SteelSeries stejně jako řada jiných výrobců začala nabízet vlastní headsety a počítačové myši vhodné především pro hráče. Nyní ji napadlo, že by mohla přijít s limitovanou edicí obou periferií, které tak dostaly označení SteelSeries 7H Fnatic Limited Edition (headset) a SteelSeries Sensei Fnatic Limited Edition (myš). Headset nám nabídne dva 50mm reproduktory, k tomu náušníky SNDBlock slibující dobré akustické odstínění, uzavřený design a možnost demontovat do čtyř kusů pro lepší přenášení. Krom toho nám SteelSeries samozřejmě jako všichni ostatní slibuje výborný zvuk. Cena tohoto headsetu byla stanovena na 115 euro. Limited Edition Fnatic Sensei pak jako herní myš využívá stejnou barevnou kombinaci bílé, černé a oranžové a pod její kapotou se skrývá 32bitový procesor ARM starající se o zpracování dat ze senzoru, který můžeme nastavit na citlivost od 1 do 5700 CPI. Pak je zde možnost ještě zvolit Double CPI, které umožní jít až na hodnotu 11400. Myš má krom
Netgear si připravil ReadyNAS Duo a NV+ pro domácnosti
Společnost Netgear zařadila do své nabídky nová datová úložiště ReadyNAS Duo a NV+, která jsou určena pro domácnosti a malé firmy. Tyto novinky slibují dvojnásobný výkon oproti předchozím verzím (díky novým procesorům), dále porty USB 3.0, nové grafické uživatelské rozhraní (lokalizované do češtiny) a také přístup do cloudových služeb. Přívětivá má být také cena oproti konkurečním produktům, ale to už si musí srovnat každý sám. Nové ReadyNAS mají tříletou záruku vztahující se na všechny součásti včetně ventilátorů a zdrojů, pak tu je 128bitový SSL přístup k uloženým datům, kompatibilita s DLNA a možnost streamovat hudbu, filmy v HD rozlišení či forografie, gigabitové Ethernetové připojení, Apple Filing Protocol (AFP) a Apple Time Machine, atd atd. ReadyNAS Duo nabídnou dvě diskové pozice s funkcí Hot-Swap, zatímco modely NV+ je mají čtyři a podporu hardwarové akcelerace X-RAID s režimy RAID 0, 1 a JBOD (v případě modelu NV+ i RAID 5). O výkon se postará 1,6GHz procesor
CM Storm Sirus: pravý surround
Dnes si vyzkoušíme sluchátka CM Storm Sirus, jejichž chloubou je pravý 5.1kanálový zvuk, díky němuž se bude hodit především pro hry, ale také pro sledování filmů a dle výrobce by si je měli pochvalovat i audiofilové. No uvidíme, nebo spíš uslyšíme...
Předběžný seznam procesorů Intel Ivy Bridge na světě
Procesory Ivy Bridge jsou momentálně žhavým tématem na dohady o výkonu, neboť jde o velmi očekávané nástupce dnešních úspěšných Sandy Bridge. Intel je bude vyráběn pomocí 22nm procesu a poprvé využije nové tranzistory tri-gate, které mají přinést především umírněnou spotřebu, ale i vyšší výkony (více zde). Ruský server Overclockers.ru si dal práci se sestavením možného seznamu nových Ivy Bridge pro rok 2012. Těmto informacím nemusíme věřit, ale bude zajímavé se na ně alespoň podívat. Tabulka nám dává informace o názvu jednotlivých modelů, počtu jader, počtu threadů (to značí technologii Hyper threading), základní takt, maximální turbo takt, velikost L3 cache (Smart cache) a také maximální spotřebu. Právě spotřeba těchto procesorů je velmi slibná, neboť nepřekračuje 80 W ani u těch nejvýkonnějších modelů a někde se dočkáme i 45 W, což dnes odpovídá spíše výkonným mobilním procesorům. Všechny procesory jsou určeny pro socket LGA 1155, takže měnit základní desku n
In-Win ohlásil herní skříň BUC 101
Společnost In-Win Development se pochlubila svou novou skříní BUC 101 Gamer Chassis, která je určena pro výkonné sestavy vybavené i dlouhými grafickými kartami. Do jejího těla vyrobeného z oceli SECC se vejdou až 11,8" (300mm) modely a dnes už také nepřekvapí, že tato skříň je vybavena pozicemi pro pevné disky (3,5") i SSD (2,5") a vepředu má dva porty USB 3.0. Dále nám In-Win slibuje dobré možnosti pro správu kabeláže, výkonné chlazení, externí dokovací stanici pro pevný disk (nebo pro uložení drobností) nahoře a v základní výbavě dostaneme také tři 120mm ventilátory vybavené magnetickými filtry, které díky své vlastnosti drží na místě. BUC 101 je Middle Tower pro základní desky ATX/micro ATX s rozměry 596 x 200 x 508 (V x Š x H), hmotnost uvedena nebyla a pak tu máme tři externí 5,25" pozice, jednu externí 3,5" a pět interních, které se hodí i pro 2,5" zařízení. Vepředu jsou dva porty USB 2.0 a HD Audio, zatímco nahoře pak dva USB 3.0 a zmíněný dok pro HDD. Rozšiřujících portů
První testy Ivy Bridge - bude rychlejší než Sandy Bridge?
O přicházejících procesorech Intel Ivy Bridge se jako o nástupcích dnešních Sandy Bridge mluví již delší dobu (například i ve spojitosti s novými Ultrabooky), ovšem my se jich stejně nedočkáme dříve než příští rok na jaře, pokud vše půjde dobře. Jednou z otázek tak je, jak si budou tyto novinky výkonnostně stát právě vedle Sandy Bridge, když mají mimo jiné využít nové tranzistory typu tri-gate, s nimiž se Intel letos pochlubil a slíbil díky nim menší revoluci. Čínský server Coolaler už nyní prý získal vzorek nového 22nm procesoru Ivy Bridge se čtyřmi jádry, na němž však provedl jen AIDA64 Cache a Memory benchmark. Jedná se ale stejně jen o 2GHz procesor s turbo frekvencí 2,4 GHz na základní desce Gigabyte GA-Z68X-UD7-B3. Provedené testy jsou tu tedy spíše jen pro zajímavost, neboť do příchodu Ivy Bridge na trh zbývá ještě dost času a tyto procesory by stejně měly oproti Sandy Bridge poskytnout především energetickou úspornost, z čehož ale může zase koukat vyšší f
Desktopová 28nm GPU NVIDIA na příští rok
Japonský server 4Gamer zveřejnil detailní roadmap pro desktopová GPU NVIDIA, která se mají objevit především v příštím roce v podobě 28nm čipů. Jedná se o modely s kódovým označením Kepler, jež se v souladu s předchozími zprávami mají představovat v rámci strategie bottom-to-top. To znamená, že nejdříve se na trhu objeví méně výkonné modely a hi-end se představí až na samotném konci roku. Všechny Kepler mají být vyráběny pomocí 28nm procesu v TSMC, využijí paměti GDDR5 a vyrukují s podporou DirectX 11.1 a Windows 8. První se má objevit čip GK107 a je otázkou, zda to nebude spíše jen přejmenovaný dnešní model. Využije 128bitovou sběrnici pro paměti a sběrnici PCI Express 2.0, zatímco ostatní čipy budou mít již PCI Express 3.0. GK106 již můžeme považovat za mainstream s jeho 256bitovou sběrnicí a PCI Express 3.0 a později se v polovině roku objeví hi-end v podobě GK104 s 384bitovou sběrnicí a výkonem o cca 30 % vyšším než GTX 580. Ten pak bude následován GK110, což b
Fujitsu uvádí profi 2D i 3D displej
Společnost Fujitsu ve své tiskové zprávě představila nový 23" displej s označením P23T-6 FPR 3D a rozlišením Full HD, který je vybaven přepínačem pro aktivaci 3D zobrazení, k čemuž uživateli pomohou polarizační 3D brýle. Výrobce se zde dle vlastních slov zaměřil na uživatele systémů CAD/CAE, simulačního software a systémů pro zpracování geo/satelitních dat. Konkrétní cíle jsou architektura, lékařství, reklama, apod. Jako 3D technologie se zde uplatnila FPR (Filmtype Patterned Retarder) na panelu typu IPS (In-Plane Switching) s odezvou 5 ms, která nemá unavovat oči efektem "crosstalk", čili částečným zobrazením obrazu pro pravé oko levému oku a naopak. Monitor dále obsahuje ergonomický stojan (nastavení výšky, natočení, naklopení a otočení 90 ° na výšku / AutoPivot), rozhraní 4x USB, DisplayPort, HDCP (prostřednictvím DVI-D), DVI a analogové, automatickým nastavením jasu (ABC), gamma nastavením kompatibilním s DICOM a Eco systémem - Tlačítko Eco, režim Eco, Eco řízení podsvícení