Cenově přívětivé podnikové notebooky od Lenova
Pro malé a středně velké podniky s napjatým rozpočtem si společnost Lenovo připravila nové 14" notebooky Essential B470, jejichž obrazovka nabídne rozlišení 1366 x 768 a jinak v nich najdeme novou generaci mobilní platformy Intel - Huron River. Dostupný je již v online obchodu firmy Lenovo, kde se také můžeme dočíst, že váží kolem 2,2 kg, vybaven je klávesnicí AccuType, která má díky tvaru svých kláves zajistit pohodlné a "přesné" psaní. Co se týče komponent, pak na výběr je mezi procesory 2,1 GHz Core i3-2310M nebo 2,3 GHz Core i5-2410M, dále až 8 GB RAM, 1 TB úložného prostoru (5400RPM či 7200RPM disky) a také si můžeme namísto integrované grafiky Intel HD 3000 zvolit Nvidia GeForce 410M s 1GB pamětí a DVD mechaniku vyměnit za Blu-ray. Menším překvapením je pouze 10/100Mbps LAN a 0,3Mpix webkamera, ale Wi-Fi je v moderní podobě 802.11 b/g/n, pak je tu čtečka karet 6 v 1, dva 1,5W reproduktory, čtečka otisků prstů, výstup HDMI, volitelný Bluetooth a 6článková baterie pro sta
Crucial předvedl svá nová SSD m4 (C400)
Společnost Crucial si stejně jako řada jiných výrobců na jaro připravila nová SSD, a to C400 ze série m4. Následuje tak i svou mateřskou společnost - Micron. Jedná se o klasické 2,5" provedení s moderními 25nm paměťmi NAND Flash s buňkami MLC a rozhraním SATA 6 Gbps. Hodnota MTBF je udávána 1,2 milionu hodin a co se týče výkonu, ten se jako obvykle dělí dle kapacit. 64GB model dosáhne rychlostí čtení a zápisu maximálně 415 a 95 MB/s, u 128GB verze to je 415 a 175 MB/s a 256 s 512GB SSD C400 to mají shodné na 415 a 260 MB/s. Výkon v IOPS (náhodné čtení a zápis 4kB bloků dat) činí 40000 a 50000, přičemž u 64GB modelu platí 20000 IOPS pro zápis. Robert Wheadon z firmy Crucial si ve svém vyjádření pochvaluje zázemí firmy Micron Technology a vyzdvihuje nové C400 pro vysoké kapacity i výkon za rozumné ceny. Ty můžete posoudit sami: 64/128/256 a 512GB model pořídíte za 130/250/500/1000 USD. Zdroj: TZ Crucial
LG chystá svůj vlastní SoC založený na ARM
Společnost LG Electronics se chystá vstoupit do společnosti výrobců čipů SoC (System on Chip), které jsou založeny na architektuře ARM s moderními jádry Cortex. K těm si licencovalo rovněž rodinu GPU jader Mali, a tak si možná již brzy bude moci tvořit potřebný hardware pro své digitální televizory, set-top boxy, mobilní telefony či tablety. LG tedy bude méně závislé na dalších dodavatelích, jako je například firma NVIDIA se svými Tegra 2, Texas Instrumenst nebo Qualcomm. Konkrétně hodlá využít dnes aktuální jádra ARM Cortex-A9 (nachází se také v Tegra 2, čipu Exynos 4210 od Samsungu nebo A5 od Apple) a do budoucna se může připravit na Cortex-A145 a Mali-T604. Otázkou však je, kdy bude mít své SoC hotové, neboť o tom LG Electronics mlčí. Zdroj: TCM
OCZ představilo SSD Vertex 3 se 75000 IOPS
Společnost OCZ Technology si připravila speciální vysoce výkonnou verzi SSD Vertex 3, která dostala označení Max IOPS. Jeho hodnota IOPS, která se týká náhodného zápisu 4KB bloků, dosahuje impozatních 75000, což je o 15000 více než u běžných Vertex 3. OCZ Vertex 3 Vertex 3 Max IOPS využívají také rozhraní SATA 6 Gbps a k tomu kontroler SandForce SF-2200, podporují příkaz TRIM a výrobce na ně poskytuje tříletou záruku. Hodit se bude do systémů velmi náročných na rychlost přístupu k uloženým datům. K dostání budou za 297 USD a 557 USD v kapacitách 120 GB a 240 GB, takže nepůjde o nic levného a navíc se chystá ještě také 480GB verze. Více o nich OCZ bohužel neprozradilo, a tak můžeme předpokládat, že maximální rychlosti sekvenčního čtení a zápisu zůstávají stejné jako u Vertex 3. Zdroj: TZ OCZ Technology
Asus nabízí vlastní Gb NAS pro dva pevné disky
Společnost Asus představila dvoupozicový NAS server NAS-M25 s gigabitovým připojením, který podporuje dva 3,5" HDD s rozhraním SATA pro až 4 TB úložného prostoru a nechybí ani RAID 1 či funkce tiskového, webového, datového (FTP, Samba) a multimediálního serveru. Očekávat jej můžeme v příštím měsíci s cenou 5490 Kč s DPH. Asus NAS-M25 je také určen pro snadné zálohování FarStone Total Recovery Pro 7 pomocí celých obrazů disků, k nimž pak pořizuje třeba každou hodinu přírůstkové zálohy. Na čerstvě zformátovaný disk pak lze zálohovaný systém kompletně obnovit. NAS také podporuje virtualizaci VMW, která umožňuje připojit obrazy záloh ve virtuálním stroji a obnovit data. Uvnitř najdeme 1,2GHz procesor, 512 MB operační paměti, 128 MB Flash a firmware je zde pro jistotu uložen dvakrát, abychom mohli být při jeho aktualizaci klidní. Podporovány jsou OS Windows (CIF/SMB) a Linux (NFS) s funkcemi Windows Active Directory, Apache a SQL web server, tiskový server, koš sdílený v síti a t
O2 dle průzkumu nabízí nejlepší mobilní připojení v ČR
Společnost O2 se pochlubila výsledky březnového průzkumu firmy Ipsos Tambor, která zjišťovala, jak lidé hodnotí poskytovatele mobilního připojení k internetu s ohledem na kvalitu datových služeb a pokrytí. A když nás o tom informuje právě O2, tak je jasné, že z tohoto průzkumu vyšel jako nejlepší. Uvedené otázky byly součástí omnibusové studie a průzkum proběhl mezi 1047 respondenty metodou papírového dotazování. 3G síť firmy O2 je dostupná v celkem 84 městech České republiky a jejich okolí. Jedná se o tzv. Chytrou síť, která se dle marketingového ředitele O2 Jiřího Dvorjančanského utěšeně rozrůstá o další zákazníky. Jeho firma je dle dotazovaných nejlepší v obou zkoumaných ohledech, přičemž výsledky se prý nelišily ani v závislosti na věkové kategorii nebo místa bydliště. Dnes využívá mobilní datové služby O2 na 1,2 milionů zákazníků, z toho internet v mobilu 820 000 zákazníků a internet v notebooku 380 000. Zdroj: TZ O2
Sony ohlásilo dva své tablety s Androidem
Společnost Sony se také rozhodla svézt na tabletové vlně, i když na ní naskočila poněkud později, než ostatní výrobci. Přinese nám dva tablety s prostými označeními S1 a S2, i když to by měly být pouze prozatimní kódové názvy. Oba budou založeny na OS Android 3.0 (Honeycomb) a chystají se přijít na podzim. S1 obsahuje 9,4" dotykovou obrazovku a formát, který Sony nazývá 'off-center of gravity form factor'. Čert ví, co si pod tím máme představit, ovšem vzhledem k prodlouženému a zahnutému tělu můžeme očekávat, že S1 bude mít ohebnou podpěrnou nohu. S2 také nevypadá jako zcela obyčejný mobilní tablet. Obsahuje dvě 5,5" obrazovky ve dvou podobných částech spojených kloubem. Oba tablety nabídnou konektivitu Wi-Fi i 3G/4G, uvnitř bude tepat srdíčko NVIDIA Tegra 2 a uživatelům bude nabídnut přístup k muzice a videu na serverech Qriocity. Sony k tomu přihodí vlastní hry z PlayStation Suite. Více detailů o S1 a S2 se dozvíme asi až těsně před jejich vypuštěním na trh. Zdroj: TC
LG představila neblikající 3D monitory
Společnost LG dnes v Jižní Koreji představila dva nové 3D monitory D41P a D42P, které slibují díky technologii Film Patterned Retarder (FPR), kterou firma využívá rovněž v televizní řadě CINEMA 3D, jasnější a čistší obraz, který by se neměl v 3D režimu chvět nebo blikat. Stejná technologie pak dovolí, abychom nové monitory využili i s pasivními 3D brýlemi, které jsou obyčejně lehčí a pohodlnější než aktivní. LG neprozradilo moc údajů a technických specifikací, a tak můžeme zmínit pouze neoficiální informace založené na modelu D2342P, dle nichž budou mít D41P a D42P podsvícení pomocí LED, kontrastní poměr až 5 milionů ku 1, nativní rozlišení 1920 x 1080, odezvu 5 ms a vstupy D-Sub, DVI a HDMI. Dočkat bychom se měli také možnosti přímé konverze 2D obrazu do 3D v reálném čase. Jižní Korea se tedy dočkala nejdříve a do Evropy se mají tyto novinky dostat na začátku června. Zdroj: TCM
Gigabyte ukázal svůj Touch BIOS
Na neoficiálním blogu firmy Gigabyte i na jeho Facebookovém účtu byly zveřejněny první obrázky softwaru, který se nazývá Touch BIOS - Hybrid EFI Technology. Druhá část názvu napovídá, že se zde využije Award BIOS, pro nějž Gigabyte nedávno přinesl podporu GPT Boot a 2,2TB a větších pevných disků, což pojmenoval právě jako Hybrid EFI Technology. Touch BIOS tedy asi bude pouze utilita, která bude schopna z operačního systému změnit některá nastavení v klasickém BIOSu, než aby jej kompletně nahradila. Hlavní obrazovka má devět velkých ikon a dole další funkční tlačítka, kde můžeme odhalit tlačítko pro vypnutí, reset, pak nejspíše piktogram baterie, fotoaparátu pro screenshoty a pak už můžeme jen hádat. Oněch devět ikon nás pak vezme dále mezi podrobná nastavení, jejichž složení částečně odhalují další obrázky... Dočkáme se tedy i nastavení přetaktování, bootování, kontroly stavu počítače, volby ohledně integrovaných hardwarových prostředků, napájení, atd. Nabídka ted
Kingston představil paměti HyperX Plug and Play pro Sandy Bridge
Společnost Kingston si připravila novou sérii paměťových modulů DIMM i SO-DIMM, kterou označila jako HyperX Plug and Play (PnP). Skládá se ze dvou modelů DIMM a čtyř SO-DIMM, které dosahují frekvencí 1600 a 1833 MHz a určeny jsou pochopitelně pro dvoukanálové systémy. Všechny moduly využívají nastavení podle standardů JEDEC a dají se využít i na starších systémech pracujících s moduly DDR3. Řada HyperX PnP line obsahuje následující kity, na něž výrobce poskytuje doživotní záruku: KHX1600C9D3P1K2/8G - 8GB (2 x 4GB) | 1600 MHz DIMM | CL9-9-9 | 1,5V | $122 KHX1600C9D3P1K2/4G - 4GB (2 x 2GB) | 1600 MHz DIMM | CL9-9-9 | 1,5V | $67 KHX1600C9S3P1K2/8G - 8GB (2 x 4GB) | 1600 MHz SODIMM | CL9-9-9 | 1,5V | $122 KHX1600C9S3P1K2/4G - 4GB (2 x 2GB) | 1600 MHz SODIMM | CL9-9-9 | 1,5V | $67 KHX1866C11S3P1K2/8G - 8GB (2 x 4GB) | 1866 MHz SODIMM | CL11-11-11 | 1,5V | $163 KHX1866C11S3P1K2/4G - 4GB (2 x 2GB) | 1866 MHz SODIMM | CL11-11-11 | 1,5V | $88 A lifetime warranty is offered with all HyperX PnP kits
GeForce GTX 560 se údajně chystá přijít 17. května
Společnost NVIDIA se prý chystá svým zákazníkům opět jednou trošku zamotat hlavu, k čemuž využije nové grafické karty GeForce GTX 560 bez označení Titanium (Ti). Ta má být oficiálně představena 17. května, takže můžeme očekávat, že tímto dnem začnou partneři NVIDIE chrlit své referenční i nereferenční modely. Dle originální zprávy měla GeForce GTX 560 zapadnout mezi GTX 560 Ti a GTX 550 Ti (využila by stejné GPU jako GTX 560 Ti, tedy GF114), a to pravděpodobně s cenou 199 USD. Měla by pak 336 CUDA jader, tedy stejně jako GeForce GTX 460, 56 texturovacích jednotek, 256bitové paměťové rozhraní a na ně připojený 1 GB paměti GDDR5. Ostatní specifikace jsou spíše nejasné, ale mluví se o frekvenci GPU nad 800 MHz, aby karta překonala GTX 460, s níž by si jinak měla být velmi podobná. Zdroj: techPowerUp!
Intel Z68 nabídne pro urychlení datových přenosů SSD caching
Společnost Intel plánuje oficiální vypuštění čipové sady Z68 na 18. května, ovšem některé základní desky budou k dispozici již dříve, jako třeba Gigabyte Z68X-UD7-B3, které budou následovat značky Asus a ASRock. Čipová sada Z68 by měla přinést jedno zajímavé vylepšení, a tím je SSD caching, čili Intel Smart Response Technology. Jedná se o novou funkci zařazenou do Intel Rapid Storage Technology (RST) 10.5, která činí čipovou sadu Z68 mezi P67 a H67 unikátní. Ve zkratce nám dovolí využít rychlé SSD jako mezipaměť (cache) mezi pevným diskem a operační pamětí. Díky tomu by úložný systém měl být rychlý jako SSD a vysokokapacitní díky moderním HDD. Takový hybridní SSD + HDD disk se bude uživateli v systému jevit jako jeden. Co k tomu tedy budeme potřebovat? Především tedy základní desku postavenou na Z68, pak příslušný procesor Intel Core, BIOS s podporou PCI 3.0 a PMM (POST Memory Management), zapnutou funkcí RST Smart Storage a nastaveným SATA na RAID. SSD pro tuto funkci musí mí
NVIDIA Optimus bude i pro desktopy
Dle VR-Zone společnost NVIDIA chystá přinést svou technologii Optimus do světa desktopových sestav, kde bude známá pod označením Synergy. Představit by ji měla na letošním Computexu v Taipei, který proběhne v červnu a dobrou zprávou je, že půjde o volně dostupnou technologii bez licenčních poplatků. Bude se jednat o obdobu Virtu od LucidLogix, která zajistí dynamické přepínání mezi integrovaným grafickým čipem a samostatnou grafikou a využívat bude také technologii Quick Sync pro akceleraci konverzí videa v procesorech Intel Sandy Bridge. Synergy by měla fungovat s jakoukoliv moderní grafickou kartou NVIDIA na čipových sadách Intel H67, H61 a Z68 s aktualizovaným BIOSem a grafickými ovladači. Otázkou tedy je, zda bude lepší řešení NVIDIE, nebo se jako kvalitnější ukáže Virtu firmy LucidLogix. Jisté ale je, že ta je nabízí za licenční poplatek. Zdroj: VR-Zone
MSI odhalilo vylepšený notebook CX640
Společnost MSI nedávno vypustila ve Spojených státech na trh notebook CX640, jenž posloužil jako základ při vývoji modelu CX640MX. Ten nabídne vymoženosti jako HiFre Antenna pro vylepšení bezdrátového připojení, senzor úrovně okolního osvětlení a SRS audio systém. Notebook CX640MX má také střízlivý design kombinující černou a stříbrnou barvu a výrobce také dbal na to, aby pevný disk byl umístěn uprostřed těla, a byl tak lépe chráněn před nárazy. Vylepšen byl také chladicí systém s ohledem na to, aby podložky pod zápěstí zůstaly chladné a co nejvíce konektorů bylo odsunuto na levou stranu, což s nadšením určitě přivítají především leváci. Co se týče specifikací, pak CX640MX je vybaven 15,6" obrazovkou (1366 x 768, LED podsvícení), druhou generací platformy s procesory Core i3/i5/i7 - Huron River, až 640GB pevným diskem, grafikou GeForce 410M (nebo také GeForce GT 520M), DVD vypalovačkou, čtečkou karet a pak je tu už obvyklá sestava v podobě Gigabitového Ethernetu, 802.11 b/
Uniklá roadmap ukazuje chystané tablety Dell
Společnost Dell již dříve potvrdila, že pracuje na 10palcových tabletech, ale prozatím nezveřejnila žádné detaily. Ovšem tyto tajnosti se Dellu nyní trošku pokazily, neboť na svět se dostala část prezentace ukazující chystané tablety založené na operačních systémech Google Android 3.0 (Honeycomb) a Microsoft Windows. Právě na Androidu má běžet tablet označovaný jako Streak Pro, jenž bude vybaven 10" obrazovkou s rozlišením 1280 x 800 (o tom si může nechat zdát kdejaký notebook). Hardwarový základ bude tvořen řešením SoC v podobě NVIDIA Tegra T25, které má pracovat na 1,2 GHz a nabídnout akceleraci 3D grafiky a pak tu je kromě datové výbavy také firemní uživatelské rozhraní Stage 1.5. Druhý 10" tablet (1366 x 768) Latitude ST bude již s Windows 7 a využije platformu Oak Trail (čili Atomy) na 1,5 GHz, 2 GB RAM a až 128GB SSD. Bude to tedy (až na ono SSD) netbooková výbava obohacená o dotykovou obrazovku, GPS a akcelerometr. Na baterie má vydržet pracovat až po dobu 8 hodin, al
Sony již prodalo 50 milionů PS3
Společnost Sony se pochlubila, že celosvětové prodeje herní konzole PS3 dne 29. března překročily počet 50 milionů kusů. K tomu přispělo i uvedení pohybového ovladače PlayStation Move, kterého se prodalo již přes 8 milionů kusů a zasloužil se o další rozmach celé platformy PlayStation 3. Třetí generace PlayStation je tu s námi již od listopadu 2006 a od té doby se dočkala několika vylepšení a doplňků. Jedná se například o službu PlayStation Network, která má nyní 75 milionů registrovaných účtů, funguje v 59 zemích a nabízí online hraní, komunikační nástroje a další obsah ke stažení z PlayStation Store (filmy, hry apod.). Celkový počet různých titulů pro stažení nedávno překročil počet 100000. Dále nám dnešní PS3 nabízí možnost přehrávání Blu-ray 3D a také hraní 3D her. Mezi nejnovější herní hity pak patří Grand Turismo 5, LittleBigPlanet2 a KILLZONE 3, které se zařadily mezi cca 2200 nabízených titulů. Zdroj: TZ Sony
Transcend nabízí nové odolné externí pevné disky
Společnost Transcend si připravila dva nové přenosné pevné disky, které se chlubí odolnými kryty proto otřesům, takže by měly vydržet i pád na zem. Dodatečnou ochranu pak tvoří protiskluzová vrstva ze silikonu, která tlumí vibrace a také tlumič uvnitř disku. Firma také hovoří o úspěšném absolvování armádních zkoušek, ale to už nijak neupřesňuje. Konkrétně se jedná o 1TB modely StoreJet 25H3P s podporou USB 3.0 a StoreJet 25H2P s portem USB 2.0. To je také jediný rozdíl mezi nimi, což se odráží také v přenosových rychlostech. StoreJet 25H3P dosahuje až 90 MB/s, zatímco u StoreJet 25H2P to bude asi 3x méně. Oba jsou vybaveny tlačítkem One Touch Backup pro spuštění automatického zálohování, k čemuž patří také software Transcend Elite pro správu dat. Jejich rozměry jsou 131 × 81 × 21,7 mm a hmotnost 256 gramů. Vztahuje se na ně tříletá záruka výrobce a jejich doporučená maloobchodní cena byla stanovena na 3485 Kč za StoreJet 25H3P a 3145 Kč za StoreJet 25H2P (s DPH). Zdroj:
Gigabyte si připravil nové zdroje Power Rock EX
Společnost Gigabyte svou nabídku doplnila o celou novou řadu počítačových zdrojů Power Rock EX, které dosahují výkonu 300, 350, 400, 450 a 500 W, splňují požadavky standardu Intel ATX 12V v2.0, chlubí se kondenzátory s dlouhou životností z Tchaj-wanu, chladí se jedním 120mm ventilátorem se řízenými otáčkami a mají dvě větve +12V napájení. Zdroje mají rozměry 150 x 140 x 86 mm, hmotnost dle typu v rozmezí 1,2 až 1,52 kg a při okolní teplotě 25 °C mají vydržet celkem 100000 hodin provozu. Dočkáme se také různých ochran proti přepětí, nadproudu, zkratu, apod. Ovšem dnes velmi často nabízená certifikace 80 Plus zde nefiguruje ani ve své základní podobě Bronze. Vedle hlavního 24pinového ATX konektoru a vedlejšího 4+4pinového do základní desky nám Power Rock EX poskytnou ještě dva 6+2pinové PCIe, k nimž patří ještě dle typu několik SATA a PATA napájecích konektorů a vždy po jednom Floppy. Ceny ani dostupnost zpráva nezmiňuje. Zdroj: TZ Gigabyte
Asus rozšířil svou nabídku šetrných notebooků
Společnost Asus oznámila, že dalších šest jejích notebookových modelů se může pochlubit Ekoznačkou EU i českou ekoznačkou Ekologicky šetrný výrobek. Tyto certifikáty tak již má na dvacet sérií notebooků Asus a také dvě série počítačů Eee Box. Mezi oněch šest nových notebooků patří B43, B53, P42, P52, pak i designový model U43 s bambusovým tělem a také multimediální notebook N43 se zvukem od firmy Bang & Olufsen. Pro to, aby Asus mohl tyto notebooky propagovat pomocí ekoznaček, musel předložit protokoly z akreditovaných zkušeben, jimiž doložil splnění technických požadavků. Ty vypovídají o celém životním cyklu produktu a zohledňují spotřebu energie, konstrukci navrženou pro snadnou výměnu komponentů, hlučnost, elektromagnetické záření (čili elektrosmog), možnost snadného rozebrání produktu po uplynutí jeho životnosti a také obsah těžkých kovů, zpomalovačů hoření, apod. Také balení notebooků musí být vyrobeno z recyklovaného papíru alespoň z 80 procent. Obě zm
Nová GeForce GTX 580 od Zotac s 16+2fázovým nápájením
Společnost Zotac si připravila mohutnou verzi grafické karty GeForce GTX 580 Extreme Edition, která představuje tu nejvýkonnější grafickou kartu s jedním čipem v její nabídce. Využívá speciální PCB s řadou vylepšení, mezi něž patří také 16 + 2 fáze pro napájení, které poskytnou až 500 W energie pro extrémní přetaktování. K tomu samozřejmě patří i další kvalitní komponenty a dva osmipinové napájecí konektory PCIe. Dodatečné chlazení pamětí MOS a PWM čipů zajistí hliníkový plát s žebrovím. Hlavní úloha ale připadne na tříslotový chladič s měděnou základnou, šesti 6mm měděnými heatpipe a dvěma ventilátory Titan. GPU GeForce GTX 580 pracuje na 850 MHz (základ je 772 MHz) a má 512 CUDA jader. Paměti GDDR5 jsou připojeny přes 384bitové rozhraní, mají kapacitu 1,5 GB a pracují na 4400 MHz oproti výchozím 4008 MHz. Karta také podporuje konfiguraci 2-way SLI a využít můžeme čtyři obrazové výstupy - dva DVI, jeden HDMI a jeden DisplayPort. Cena oznámena nebyla. Zdroj: TCM
Finanční výsledky AMD: nižší tržby, ale vyšší zisky
Společnost AMD se nemůže jako firmy Intel a Apple pochlubit rekordními finančními výsledky za první čtvrtletí letošního roku, avšak stejně tak nemůže být se svým výkonem v tomto ohledu nespokojená. Její tržby sice oproti předchozímu čtvrletí klesly o 2 procenta na 1,6 mld USD, ovšem v porovnání se stejným kvartálem v roce 2010 jde zase o 2procentní nárůst. A co je důležitější, za první kvartál 2011 dosáhl zisk firmy AMD celkem 510 milionů USD, kdežto za předchozí kvartál to bylo pouze 375 milionů. Thomas Seifert (CFO a prozatimní CEO) k tomu řekl, že v tomto roce jeho firma zaznamenala silnou poptávku po prvních čipech APU (Accelerated Processing Units), tedy relativně nevýkonných Brazos, které se postavily už zavedeným Intel Atom. Nyní se však očekává nástup nových Llano, které budo výkonnostně již daleko lepší a nabídnou 2 nebo 4 jádra a jejich nejlepší grafický čip bude Radeon HD 6550 se 400 Stream procesory. Výhled na momentálně probíhající čtvrtletí dle firmy slibuje
Zalman vyrukoval s chladičem CNPS7X LED
Pro naše procesory si společnost Zalman připravila nový chladič, o němž se poprvé zmínila již na začátku tohoto roku. Ovšem oficiálně jej představuje teprve nyní v plném rozkvětu jara, a tak se na CNPS7X LED opět podívejme. Zalman CNPS7X LED má rozměry 135 x 127 x 90 (V x Š x H), hmotnost 345 gramů a jedná se o typický věžovitý chladič s třemi duálními heatpipe, které mají přímý styk s heatspreaderem procesoru. Dle rozměrů a hmotnosti lze také říci, že to je model střední třídy. Jeho hliníková žebra mají tvar do V (zužuje se směrem od ventilátoru), čemuž odpovídá i rozmístění heatpipe. Žebra pak bude profukovat 92mm ventilátor s modrými LED a otáčkami 1250 až 1950 RPM. Hlučnost se bude pohybovat mezi 17 a 25 dBA. Zalman také hovoří o všestranné kompatibilitě. K chladiči dostaneme také teplovodivou pastu ZM-STG2, ovšem cenu ani dostupnost zpráva nezmiňuje. Zdroj: TCM
Razer se také pustil do výroby pohybového ovladače
Společnost Razer vyrábějící herní periferie se rozhodla své portfolio produktů obohatit o pohybový ovladač Hydra, který vyvíjela společně s firmou Sixense. Hydra má, jak jinak, odhalit celou novou dimenzi herních prožitků pro uživatele PC. Dle Razeru tento ovladač využívá magnetický způsob detekce pohybu a má protiskluzový povrch ze saténu, analogovou páčku, čtyři tlačítka Hyperesponse, spínač režimu rapid-fire a kabel, jenž by se neměl ani v zápalu hry zamotat. Společně s ovladačem dostaneme hlavní stanici vybavenou přesným senzorem, jenž prý dokáže zachytit pohyb s přesností na 1 mm a náklon po jednotlivých stupních, přičemž nepotřebuje mít přímou viditelnost na ovladač. Razer se také spojil s firmou Valve, známým autorem série Half Life, s níž bude nabízet speciální balení skládající se ze dvou těchto ovladačů, hlavní stanice a plné verze nedávno vypuštěné hry Portal 2. Hydra však bude fungovat s více než 125 ostatními tituly a na trh přijde v červnu s cenou 140
LG se stalo jedničkou v prodeji LCD LED monitorů
Společnost LG Electronics se pochlubila, že se dle údajů týkajících se prodejů LCD monitorů s LED podsvícením stala světovou jedničkou, a to s tržním podílem 18 procent. Firma vychází z průzkumu společnosti DisplaySearch, který zjistil, že LG prodalo za celý rok 2010 celkem 2,92 milionů kusů. Celosvětově se přitomp rodalo 16,68 milionů kusů. LCD monitory s LED podsvícením začala firma LG Electronics vyrábět v roce 2009, kdy měla podíl pouze jedno procento, ovšem tehdy byl tento trh velmi mladý. Nyní má LG v nabídce čtyři řady těchto zobrazovacích zařízení, kam patří úsporné modely E50, designové E60, M80 kombinovaná s televizory a nejnovější E90 chlubící se tenkým tělem (7,2 mm). Ta získala ocenění za inovaci na letošní Consumer Electronics Show (CES). Firma LG také doufá, že na konci tohoto roku bude její podíl činit kolem 30 procent, čehož hodlá dosáhnout také novými modely s panely IPS a nových 3D modelů s technologií LG CINEMA 3D. Zdroj: TZ LG