
Asus uvádí rodinu základních desek M4
Se socketem AM3 a podporou Phenomů II pro tento socket se přihlašuje nová rodina základních desek Asus M4, která se rozděluje na větve M4A se sadami AMD 790 a M4N s NVIDIA nForce. Jako paměti se zde využijí moduly DDR3 a procesory budou napájeny pomocí 8 fází, díky čemuž se má dosáhnout cca 91procentní energetické účinnosti. Pro přetaktování zde bude sloužit utilita Asus TurboV s klávesami Turbo Key pro změnu taktu a napětí procesorů. Uživatelé tedy budou moci měnit takt svých procesorů, aniž by museli opouštět právě spuštěnou aplikaci. Turbo V umožňuje také měnit napětí po 0,02 V a ukládat oblíbené OC profily. U modelů M4A Asus využil čipové sady AMD 790FX, 790GX a 780G a čtyři až jeden slot PCIe x16. Modely se sadami NVIDIA jsou tři s verzemi nForce 980a SLI, nForce 750a SLI a GeForce 8300 s třemi až jedním PCIe x16. Zdroj: TZ Asus

Asus přichází s notebookovými sériemi F50 a F70
Společnost Asus si na tyto dny nechala představení svých nových notebookových řad F50 a F70. Nabídnout mají nový design, multimediální funkce, vysoké rozlišení obrazu a také výkon. Displeje zde mají rozlišení až 1600 x 900, a tedy poměr...

Levně pro Intel – µATX nebo low-end 2/2: výsledky testů
První díl byl věnován seznámení se se základními deskami s čipsety Intel P43, G43 a G45. V přehledu výsledků si ukážeme, jak si stojí při přehrávání HD Videa, Blu–ray a hraní her; dále ve výkonu PCI Express, procesoru, pamětí, zvuku, spotřeby a přetaktování.

Levně pro Intel – µATX nebo low-end 1/2: přehled a tipy
Chcete stavět na Intelu a ušetřit peníze nebo postavit HTPC? Dnes se podíváme na možnosti základních desek a zda je vhodnější čipset Intel P43/G43 nebo G45. Povíme si i několik triků, jak zlepšit výkon. V druhé části provedeme srovnání výkonu a testy HD videa.

Asus zavede výrobní technologie bez produkce halogenů a oznamuje 3 ocenění
Společnost Asus oznámila, že v tomto roce zavede nové výrobní technologie, kvůli nimž již nebudou vznikal halogeny, a které tak budou šetrnější k životnímu prostředí. Tyto procesy se uplatní při výrobě komponent i celých zařízení, takže se to týká základních desek, notebooků, Eee PC, LCD monitorů, grafických karet, severů a mobilních telefonů. Halogeny obsahují nebezpečné složky brom a chlór, jež jsou používány jako samozhášející přísady. Tyto dva prvky se při recyklačním procesu uvolňují v toxických plynech a mohou způsobovat rakovinotvorné bujení a jiné potíže. To je problém především odpadu vyváženého do rozvojových zemí, kde se zpracovává. Dále Asus oznámil, že na CES 2009 získal tři ocenění pro své produkty. Jedná se o Innovations 2009 Design and Engineering Awards pro multimediální Barebone PC P4-P5N9300, zvukovou kartu Xonar HDAV1.3 a pracovní stanici ASUS TW100-E5 Quadro FX470 navrženou speciálně pro CAD a grafické systémy. Zdroj: TZ Asus

Asus N81Vp a N51Tp - první notebooky s ATI Mobility Radeon HD 4600
Společnost Asus představila vůbec první notebooky s grafickými procesory ATI Mobility Radeon HD 4600. Jedná se o modely N81Vp a N51Tp z notebookové série N, které mají mít i jiné inovativní technologie. Jedná se o Super Hybrid Engine pro minimalizaci spotřebované energie, známý vestavěný OS Express Gate a také systém rozpoznání obličeje uživatel SmartLogon. Hlavním tahákem ale budou zmíněná GPU ATI Mobility Radeon HD 4600 s podporou akcelerace přehrávání filmů v rozlišení 1080p. Super Hybrid Engine má zajistit prodloužení výdrže na baterie až o 35 procent a Express Gate zde má nastartovat do 8 sekund. Asus bohužel jiné informace nezveřejnil, a tak se zatím nic bližšího nedozvíme. Zdroj: TZ Asus

ASUS začal do svých Eee PC instalovat Norton Internet Security
Společnosti ASUS a Symantec se dohodly na tom, že nová ASUS Eee se budou prodávat s nainstalovanou bezpečnostní aplikací Norton Internet Security 2009. To se přímo dotýká modelů Eee PC i Eee Box. Zákazníci se však nedočkají nového Nortonu zcela zadarmo, ale budou moci využít pouze 60denní úvodní přihlášení k odběru této aplikace. Nabízena je zde ochrana prohlížeče, ochrana před spywarem, antivirová ochrana a ochrana identity. Společnost ASUS toto rozhodnutí zdůvodnila tím, že její Eee využívají spíše zákazníci, kteří nemají velké zkušenosti s PC technikou a zásadami využívání Internetu, a tak jsou poměrně snadným terčem obvyklých nástrah v podobě adware, spyware, virů, červů, trojanů, atp. Zdroj: TZ Symantec

Asus W90 – výkonný herní laptop
Známý výrobce hardware, společnost Asus, rozšiřuje nabídku svých notebooků o nový model. Ten ponese označení W90 a vyznačuje se především parádním výkonem v oblasti 3D grafiky. O tu se totiž stará dvojice grafických karet ATI Mobility Radeon HD 4870. Asus W90 je tudíž stroj orientovaný především na hráče. Jako procesor si můžete vybrat některý z Intel Core 2 Duo. Konkrétně se jedná o modely P8400/P8600/T9400 a T9600. Nabídce grafických karet vévodí výše zmíněná dvojice Radeonů HD 4870, nicméně k mání jsou i slabší konfigurace. Zvolit si můžete také dva Radeony HD 3850 nebo jednu GeForce 9800M GS. Na trhu se objeví dvě velikosti tohoto zajímavého notebooku. Ta menší bude disponovat displejem o velikosti 17“ (poměr stran 16:10) s rozlišením 1920 x 1200 pixelů. Větší verze se pochlubí 18,4“ velkým displejem s rozlišením 1920 x 1080 pixelů. Asus W90 se bude prodávat s moderní Blu-ray mechanikou a ponese až 6 GB DDR3 RAM. Svá data budete moci uložit na dva pevné disky zapojené

Asus přichází s výkonnými kartami sérií ENGTX295 a ENGTX285
Společnost Asus představuje své nejnovější grafické karty, jež zapadají do sérií ENGTX295 a ENGTX285, jež využívají GPU GeForce GTX 295 a GeForce GTX 285. Konkrétně pak jde o modely ASUS ENGTX295, ENGTX285 ULTIMATE a ENGTX285 TOP. Karta ENGTX295 dle firmy Asus dosáhla v testu 3DMark Vantage Extreme Preset celkem 9 126 bodů. Asus také k modelům ENGTX295 a ENGTX285 přibaluje poukazy na slevu až 25 dolarů, nebo 10 procent z ceny celkem 5 her či CUDA aplikací, které jsou umístěny na stránkách NZONE. ENGTX285 ULTIMATE a ENGTX285 TOP také nabízí zvýšení taktu jádra, shaderů a pamětí oproti referenčním verzím, což má přinést až 10procentní nárůst výkonu. Co se týče samotných specifikací, nejlépe je ilustruje tabulka: Model ENGTX285 ULTIMATE/HTDP/1GD3 ENGTX285 TOP/HTDP/1GD3 ENGTX285/HTDP/1GD3 Grafický engine GeForce GTX285 GeForce GTX285 GeForce GTX285 Standard sběrnice PCI Express 2.0 PCI Express 2.0 PCI Express 2.0 Video paměť 1 GB DDR3 1 GB DDR3 1 GB DDR3 Takt enginu 712 MHz 670 MHz 648

Notebooky s nádechem stylu a elegance
Naše téma "Svět notebooků" zakončíme přehledem s důrazem na styl a design. Čistě lifestylových modelů není mnoho. Navíc se mnohdy jedná o limitované či speciální edice, jež jsou v krátké době vyprodané. Přinášíme pohled na aktuální modely.

„Gigabyte mrzačí slot pro grafickou kartu“, říká MSI
Po vzájemném napadání dvou největších výrobců základních desek Asus a Gigabyte se objevil další z velkých hráčů trhu s agresivní kampaní. MSI na jedné prezentaci srovnává svoji novou základní desku G45M Digital právě s produkty těchto firem. Jedná se o dvojici základních desek formátu mikro ATX . Hlavním měřítkem, výkonu je prý počet linek v PCIe ×16 slotu (pro grafickou kartu). Reklamní slide doslova říká: „Gigabyte mrzačí slot pro grafickou kartu“ a „Zaplaťte za Gigabyte G41 / G43 / G45 100 % ceny a získejte pouze 25 % výkonu“ (ve srovnání s konkurencí, pozn. redakce). Reklamní materiály společnosti MSI – pro zvětšení klikněte – Tato informace je částečně pravdivá. Pokles výkonu se pohybuje okolo 10 – 25 % podle použité grafické karty. Gigabyte na svých stránkách přiznává, že slot pro grafickou je připojený pomocí čtyř PCIe linek ze SouthBridge (místo 16 linek verze 2.0 z NorthBridge) a uvádí seznam kompatibilních grafických karet. Na našem diskusním fóru naleznete více i

Asus uvádí kartu Xonar série HDAV1.3 s Dolby TrueHD Bit-Stream
Společnost Asus uvádí na trh novou verzi zvukové karty Xonar série HDAV1.3, která dostala podporu Dolby TrueHD audio bitstream. Uživatelé si budou moci díky kombinace audio procesoru C-Media AV200 a aplikace Arcsoft TotalMedia Theatre vychutnat zvuk ve 24 bit / 192 kHz v bezztrátové kompresi. K tomu je pak samozřejmě nutné využít filmy z Blu-ray médií a jak se vyjádřil viceprezident Arcsoftu George Tang, jde o první možnost pro uživatele PC, jak se zaposlouchat do bezztrátového audia bez downsamplingu na DVD kvalitu. Celkem pak Xonar HDAV1.3 podporuje DTS-HD, Dolby TrueHD a Dolby Digital Plus. Zdroj: TZ Asus

Dvojice desek pro Phenom II od Asusu
Po ECS a ASRocku přinášíme další fotky desek pro budoucí procesor společnosti AMD. Tentokrát jsme se zaměřili na největšího výrobce desek – taiwanský Asus. Dražší varianta M4A79 Deluxe je osazena čipovou sadou AMD 790FX + SB750. Levnější model Asus M4A79 Pro nese AMD 780G. Při pohledu na plošný spoj je patrné, že ani jedna z desek nemá sloty pro DDR3 paměti. To znamená, že jde o „pouze“ o desky s paticí AM2+. Hlavní předností však bude kompatibilita i s dříve vydanými modely procesorů. Oficiální uvedení je plánováno na leden letošního roku. Asus M4A79 Deluxe Dále je z obrázků patrné, že jsou obě desky osazené kvalitními kondenzátory Fujitsu s pevným dielektrikem. Levnější z desek mám pětifázové napájení procesoru. Asus M4A79 Pro Zdroj: FudZilla, OCWorkbench

Vylepšené Eee od Asusu S121
Uplynuly tři měsíce od oznámení netbooku Asus Eee PC S101 a z Taiwanu prosakují informace o jeho vylepšené verzi. Inženýři společnosti Asus právě dokončili novou verzi S121. Podle dostupných informací jsou specifikace velmi podobné staršímu modelu. Podle všeho má mít 12,1" displej, procesor Atom Z530 o frekvenci 1,6 GHz, 1 GB DDR2, WiFi a Bluetooth. Data půjdou uložit na SSD disk a k výběru budou kapacity 16, 32 a 64 GB. Bližší specifikace budou dostupné po jeho oficiálním uvedení na výstavě CES v lednu 2009. Pohled na klávesnici a 12,1" dislpej Pohled z boku Zdroj: Eee PC News, Tech Connect

ASUS AIR3: HD audio systém pro iPod
V nabídce ASUSu nenajdete jenom grafické karty, notebooky nebo základní desky. Mezi jeho další produkty patří i spotřební elektronika. Právě takový je i ASUS AIR3. Jedná se o doplněk pro multimediální přehrávač iPod od firmy Apple. Obr.01...

ASUS uvádí LCD monitory VH série
Společnost ASUS představila nové širokoúhlé LCD monitory, které budou k dostání ve velikostech 18,5“ až 23,6“. Nechybí funkce jako Splendid Video Intelligence Technology a ASUS Smart Contrast Ratio (ASCR). Monitory nesou konkrétní názvy VH192, VH222, VH226 a VH242. Modely s úhlopříčkou 21,5" a větší podporují rozlišení Full HD 1080p (1920×1080). Model VH192 využívá technologii Green Power pro úsporu energie a technologii Color Shine pro lepší vykreslení obrazu. Poměr stran je samozřejmě 16:9 a mezi vstupy nalezneme DVI-D, D-Sub, HDMI a 3,5 mm jack. Doba odezvy (šedá-šedá) je 5 ms, pouze VH226 nabízí 2 ms. Model VH242 nabízí úhlopříčku 23,6“, VH226 a VH222 mají úhlopříčku 21,5“ a poslední displej VH192 se pyšní 18,5“ úhlopříčkou. Kontrastní poměr je 20000:1 u modelů VH242 a VH222, 12000:1 u VH226 a 10000:1 u VH192. Všechny představené LCD monitory mají pozorovací úhly 170° horizontálně a 160° vertikálně a nechybí ani dva 2W reproduktory. K dostání jsou v černé barvě a je mo

Asus P5N7A-VM: GeForce 9300 pro všechny HD nadšence
Základní desky pro multimediální centra (HTPC) zůstávaly opomenuty. Novince od NVIDIE se stal sokem Intel G45 (GMA X4500HD). Důležitá je podpora Blu-ray a HD videa. Tu jsme ověřili pomocí HD HQV Benchmarku a výkon jsme změřili v několika oblíbených hrách.

Notebooky s úhlopříčkou 15-17"
V jednom z dalších přehledů se blíže podíváme na oblast mainstreamu a progamingu. Konkrétně se zaměříme na výrobce a jejich aktuální nabídku 15-17" modelů s důrazem na dvě zmiňované skupiny. Čeká vás toho dnes opravdu hodně, tak pojďme na to.

Asus údajně plánuje další rodinu notebooků
Společnost Asus je ve světě mobilních počítačů úspěšná také díky netbookům Eee PC, které nastartovaly celé netbookové odvětví. Nyní tato firma údajně plánuje, že přijde s novou rodinou Omega, jež by měla příjít příští rok. Notebooky Omega budou také low-end notebooky jejich úkolem se má stát doplnění právě nabídky s modely Eee PC. Cena se má pohybovat mezi 600 a 900 USD a Asus si od tohoto samozřejmě neslibuje nic jiného než další zisky a posílení své pozice na trhu s osobními počítači. Podle DigiTimes chce totiž v příštím roce dodat na trh osm miliónů notebooků Omega. Na potvrzení těchto informací přímo od výrobce si ale ještě počkáme a zatím také nejsou jasné ani přibližné specifikace. Zdroj: X-bit labs

Na velikosti záleží: subnotebooky s úhlopříčkou 10-12,1"
Padnou skvěle do rukou, jsou lehké a snadno přenosné s relativně velkou výdrží. Přinášíme přehled výrobců subnotebooků s úhlopříčkou displeje 10-12". Jak si stojí konkurence oproti Asus Eee či MSI Wind? Představeno bude 10 značek včetně vybraných modelů.

ASUS oznamuje nové počítače Eee Box B204 a B206
Společnost ASUS právě oznámila rozšíření nabídky stolních počítačů Eee Box. Konkrétní modelové čísla nových modelů jsou Eee Box B204 a Eee Box B206. Jednoduše se dá říct, že se jedná o HD verze předchozích modelů. Vybaveny jsou procesorem Intel Atom N270 s frekvencí 1,6 GHz, obsahují 1 GB operační paměti DDR2, 160GB pevný SATA disk s 5400 otáčkami za minutu, Wi-Fi adaptér, gigabitový ethernet a čtečku paměťových karet. Grafické operace zajišťuje ATI Radeon HD 3400 s 256MB pamětí. Nechybí DVI a HDMI konektivita. Model B204 navíc obsahuje Bluetooth a má zabudovanou baterii fungující jako UPS. Společnost však nezveřejnila žádné detaily ohledně dostupnosti či ceny nových modelů. Zdroj: Laptoplogic

PDA P552w aneb telefon ovládaný tažením prstu z dílen společnosti ASUS
Společnost ASUSTeK Computer (ASUS), dodavatel 3C řešení, uvádí na trh nový PDA telefon ASUS P552w vybavený technologií Glide – dotykovým uživatelským rozhraním. Tento telefon je vybaven procesorem Marvell Tavor o frekvenci 624 MHz a dále například vysokorychlostním připojením 3,5G HSDPA, GPS a mapami od společnosti Google. Hlavní oporou dotykového rozhraní PDA telefonu ASUS P552w je technologie Gester, která nabízí uživatelům operace používané při ovládání — jedná se například o výběr, přiblížení, rolování nebo přepínání — které jsou dostupné dotykem prstu. Telefon dále nabízí připojení pomocí Bluetooth, WLAN 802.11b/g, GPS (SiRF StarIII s externí anténou), USB a dalších standardů. Operačním systémem je Windows Mobile 6.1 a informace jsou zobrazovány na 2,8“ TFT displeji s rozlišením 240 x 320 pixelů. Uvnitř nalezneme 256 MB flash paměti a 128 MB DDR, navíc je možné pomocí rozšiřujícího slotu použít SDHC kartu. Rozměry telefonu jsou 102 x 60,5 x 14,5 mm a hmotnost 105 g. Na 1

ASUS představuje PDA telefon P565
I druhá dnešní zpráva se týká společnosti ASUS, která představuje nový PDA telefon P565, jenž je vybaven procesorem Marvell PXA930 o frekvenci 800 MHz. P565 využívá dotykové rozhraní ASUS Glide, dále se pyšní kůží vykládaným zadním krytem a 2,8“ dotykovým displejem s rozlišením 480 x 640 pixelů. Nechybí ani kancelářské aplikace jako například push mail, skener vizitek nebo Microsoft Office Mobile. PDA podporuje sítě HSDPA 3,6 Mb/s, UMTS 2100, EDGE/GPRS/GSM 900/1800 a 1900 a běží na operačním systému Windows Mobile 6.1. Velikost paměti je 256 MB flash a 128 MB DDR SDRAM, nechybí ani microSD paměťový slot. Na poli konektivity využijete Bluetooth 2.0 s EDR, USB a Wi-Fi. Obsažena je i GPS SiRF Star III s Instant Fix a nechybí ani zadní fotoaparát s rozlišením 3 Mpixely a přední pro videohovory (0,3 Mpixelu). Rozměry jsou 102 x 60,5 x 16 mm při hmotnosti včetně baterie 120 g. V pohotovostním režimu má PDA vydržet až 300 hodin. Zdroj: ASUS

Asus získává ocenění Ministerstva životního prostředí za ekologicky šetrné notebooky
Společnost Asus společně s agenturou CENIA a Ministerstvem životního prostředí České republiky oznámila, že její notebooky řad N10, N20, N50 a N80 získaly ekoznačky Květina a Ekologicky šetrný výrobek. Asus je tak prvním a zatím jediným výrobcem, který u nás takové značky dostal pro notebooky. Zasloužily se o to především nové šetrné technologie, kam Asus řadí Super Hybrid Engine, Smart Freq-Tunning, Mobile EPU a Hybrid Power 4 Gear. Ty mají mít rovněž pozitivní dopady na výdrž notebooků na baterie. A pak jsou zde specialitky, jako ionizátor vzduchu u N50, jenž pomáhá čistit okolní vzduch od alergenů a bakterií. A abychom věděli, co musí výrobce pro získání ekoznačky splnit, pak zde je výčet. Výrobce musí doložit, že: je schopen zajistit zpětný oběr a recyklaci zastaralých přístrojů; u výrobku je přísně omezeno množství nebezpečných látek, jako je olovo nebo kadmium; množství rtuti v obrazovce je přísně omezeno; počítač lze snadno vypnout a že jeho spotřeba energ









