@Don Q
Myslím si, že to bude ještě dlouho trvat. Když vidím, jaké mají stále problémy i v geofencnutých amerických "Čtvercích a obdelnících“, tak na evropské cesty mají ještě doooooost času. Mezitím uvidíme, co bude s celým AI.
@Martin Microsoft
I use Arch, btw. :) Ano, je to veselé sledovat, jak si MS uvědomuje, že se mu potápí loď s části svých domácích zákazníků a snaží se to lowlatency kyblíkem zachránit.
@polo666
V podstatě ano. Cílem Bazzite je jednoduchost a kompatibilita pro hraní her. Díky Steamu a Protonu běží hry bez úprav rovnou. Až na některé výjimky.
Některé hry běží o pár % pomaleji, některé stejně a některé běží i lépe než na windows.
Alternativně lze využít https://psutierlist.org/ , přepnout se na Spreadsheet a vybrat si zdroj podle hodnocení a featur. A - pro hodně drahé PC, B pro ty střední cesty, C - pro budget, D pro domácí office a zbytek ignorovat.
@Smazaný uživatel
A když člověk v praci v team nastaví, aby linky otevíralo cokoliv jiného, tak to vydrží buď do updatu team 12h později, nebo to nastavení prostě rovnou ignoruje.
Tak to je v háji. Jestli to dopadne hyperloop, boring company, přistání na marsu či na měsící nebo nedejbože Full Self Driving či cybertruck, tak to může Intel už odepsat. Ale třeba to bude jako ranná Tesla, kdy jim dá prachy a bude držet hubu.
@poola
Změny v odesílané "Telemetrii" tak, aby mi mohl zaplacený operační systém ještě nabízet reklamy je vskutku změna a máte pravdu, že něco se povede, něco ne.
Můžeme i debatovat o tom, jestli snaha tlačit uživatele do již brzké podobny předplatných krav na úrovni operačního systému, tak jestli to bude změna dobrá nebo špatná.
Mě se zdá, že v poslední době se množí ty změny špatné. Ještě před 20ti lety na škole byste mě poznal jako kovaného Windozistu, smějícího se kantorovi a jeho demonstrativní instalaci Fedory a následné 30 minutové upravování configu, aby ranná Nvidia fungovala. A stačily MS přemety z poslední cca 3-4 let a můj domácí driver je Linux.
Další výrazný nárůst poptávky bude určitě fajn. Psali, že iránská krize zřejmě omezí (krom jiného) i výrobu polovodičů. Tak se nám možná za chvíli ceny počítačů vrátí na ceny z raných 90tek.
To je nechutné toto... A už to dojelo i do korporátu. Naše nasmlouvané "base pracant" notebooky za 550€, které ještě před Vánocemi zdražili o 30€, budou za týden či dva znovu přeceněny a hlásili už 200-300€ očekávané navýšení.
No tak ještě že se mu nepodařilo rozjet výrobu na těch 125k ročně. To by mu jich 100k zbylo a teď kam s nimi. Na dešti to stát nemůže. Na sluníčku taky ne.
@Lukáš Meistner
Je velký rozdíl mezi pokrokem a aktuální kruhovým investováním prostředků za cílem vyhnat cenu akcí do nebeských výšin. LLM můžou být hezká věc, ale přidávat do nich funkce a featury, které nikdo nepotřeboval jenom za cenu nucené inovace na uspokojení investorů je opět velmi nešťastné.
Stejně jako před lety "blockchain" a "NFT" po kterých dneska neštěkne ani pes, ale které stejně dokázaly vycucnout z trhu hromady grafických karet. To byl taky pokrok?