Ikonku z lišty záložek jsem už taky smáznul. Ještě bych chtěl zrušit svoji registraci na www. svethardware.cz a všech přidružených stránkách. Stačí napsat mail na webmaster(zavináč)oxymedia(tečka)cz? V nastavení svého profilu jsem to nikde nenašel.
Taky jsem uvažoval, že bych přešel z Win7 na novější OS, ale ve Win10 mi nefungují některé periferie (programátory PIC, AVR, Xilinx), protože jsou tam čínské opajcované převodníky USB a MS ve spolupráci s výrobcem originálních čipů zařízli ovladače, které hlásí, že tam není originální čip a ať kontaktuji výrobce zařízení. Tak na to jim prdím. Dokud vše funguje, banky se nešprajcují a Kaspersky Security Cloud taky ne, není co řešit. A na laptopu mám pro změnu velmi starý, nepodporovaný Ryzen 5 2500U, takže Win11 taky nic.
Já jsem vám to říkal hned po zveřejnění první informace, že si Apple zahrává s ohněm. Ovšem jak můžou být u Apple tak hloupí, to nechápu, když i mně, občejnému manuálovi, bylo okamžitě jasné, že dostanou přes prsty.
Číňani nic nevyvinuli, jen to někde špatně obšlehli. Podobně jako české mini bike, které opajcovali i s ojetýma pneumatikama, protože si mysleli, že to tak má být.
Jedno je jasné. Se spalovacími motory osobáků je konec. Biden už také rozhodl. A co se rozhodne v USA, to zanedlouho převezme i Evropa. I když se tady budou někteří asi pěkně vztekat.
Nic zvláštního. Mám nad sebou HDD a SSD. HD má 30 a SSD 38 stupňů Celsia. Je to tím, že odlitek HDD funguje současně i jako chladič, který je ofukován ventilátorem, takže velmi dobře odvádí teplo. Navíc jeho boční plochy přenášejí teplo do kejsu, ve kterém je přišroubován. PCB SSD je v kovovém krytu zacvaknuto a teplo z pamětí a řadiče není žádným způsobem odváděno, naopak, v uzavřeném krytu se kumuluje.
IE používám, protože aplikace pro vzdálenou správu kamerových systémů XMEYE vyžaduje ActiveX a to nefunguje v žádném jiném prohlížeči ani v režimu kompatibility. Takže IE používám a pokud jej MS z Win10 odstraní, nakopíruji si jej z jiného PC, kde mám Win7.
Kdyby to bylo z grafenu, tak to nikdo nezaplatí. Mám takovou zkušenost, že někdy je lepší tam nedávat nic, než nějakou samolepku, která akorát brání vyzařování tepla. Ono to není jen o tepelné vodivosti, ale taky o jejím vyzařování a tam bylo vždycky nejlepší Al. Pokud si dobře vzpomínám, tak s tím začali na Kingston SSD KC3000.
Mně se nelíbí ten kovový rozvaděč tepla. Nedosedá po celém obvodu, protože jsou tam ty mezery. Podle mne se bude ten sklolaminátový základ v těch styčných místech časem bortit při maximálním dotlačení některých chladičů na CPU. A to nehovořím o tom, jak dostat z těch otvorů zateklou pastu při případně potřebě.