Zpět na článek

Diskuze: AMD Instinct MI500 na 2nm procesu má být v AI 1000× výkonnější než MI300

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Stratos
Stratos
Level Level
Operační systém: PC
Procesor: AMD
Grafická karta: AMD
včera 12:48

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

AMD viditelne Nvidii velmi brzy predezene i v tomto segmentu trhu...

Bulba1976
Bulba1976
Level Level
Procesor: AMD
Grafická karta: AMD
Operační systém: Linux
dnes 04:03 (Upraveno)

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Stratos No jestli dodrží kadenci novinek (zvedání výkonu) co rok, tak se jim to, zřejmě už příští rok, podaří. Min. teda výkonem na papíře. Výkon ale podle mě není a nebude to zásadní kritérium pro rozhodování zákazníků. Tím bude čím dál více energetická efektivita. No a aby to bylo kompletní tak samozřejmě ještě chybí cena do trojčlenky.

SW "výhoda" NV je jen dočasná záležitost (rozuměj překonatelná). Ne že by nutně AMD muselo mít stejně kvalitní ne-li lepší svůj vlastní SW. Ono bude stačit, když ten SW od NV s tím bude umět fungovat.

Stratos
Stratos
Level Level
Operační systém: PC
Procesor: AMD
Grafická karta: AMD
dnes 13:15

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Bulba1976 velke AI projekty vetsinou bezi na linuxu a firmy si delaji vlastni SW takze tam je tam SW podpora nvidie celkem passe, ano muze to byt vyhodou ale pro mnohem mensi projekty kde firmy nemaji zdroje na vyvoj vlastnich aplikaci nebo celeho prostredi a radeji to prevezmou uz od nekoho, ovsem nese to sebou riziko v tom ze se "ukovas" na SW jedne znacky a do budoucna se bude blbe prechazet jinam kdyz budes muset..

Reklama
Reklama