Galerie 2
ATi CrossFire poběží i na chipsetu Intel 955X
Aktualita Ostatní Základní desky Technologie a čipsety ATI

ATi CrossFire poběží i na chipsetu Intel 955X

Milan Šurkala

Milan Šurkala

ATi CrossFire mělo původně v zájmu stability fungovat pouze na deskách s chipsetem ATi Radeon Xpress 200. Nyní bude tato technologie přístupná i pro high-endový chipset Intel 955X. CrossFire umožňuje na jedné desce koexistenci a spolupráci dvou grafických karet tak, že díky dvounásobné síle výrazně zvyšují grafický výkon. Je to odpověď na SLI společnosti nVidia, které umožňuje totéž (i když se obě technologie mírně liší). K tomu, aby CrossFire i SLI běželo, jsou potřeba dva PCI-Express x16 sloty. ATi navíc v blízké budoucnosti představí dva chipsety podporující CrossFire, tedy se dvěma PCIe x16 sloty. Bude se jednat o RD400 (pro procesory Intel) a RD480 (pro procesory AMD). Výroba desek s CrossFire by se měla začít v srpnu. Zdroj: www.theregister.co.uk

Reklama

ATi CrossFire mělo původně v zájmu stability fungovat pouze na deskách s chipsetem ATi Radeon Xpress 200. Nyní bude tato technologie přístupná i pro high-endový chipset Intel 955X.

ATi CrossFire poběží i na chipsetu Intel 955X

CrossFire umožňuje na jedné desce koexistenci a spolupráci dvou grafických karet tak, že díky dvounásobné síle výrazně zvyšují grafický výkon. Je to odpověď na SLI společnosti nVidia, které umožňuje totéž (i když se obě technologie mírně liší). K tomu, aby CrossFire i SLI běželo, jsou potřeba dva PCI-Express x16 sloty.

ATi navíc v blízké budoucnosti představí dva chipsety podporující CrossFire, tedy se dvěma PCIe x16 sloty. Bude se jednat o RD400 (pro procesory Intel) a RD480 (pro procesory AMD). Výroba desek s CrossFire by se měla začít v srpnu.

Zdroj:

www.theregister.co.uk


Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Reklama
Reklama