Dočkáme se Celeronu III
i Zdroj: Svět hardware
Článek Procesory Intel

Dočkáme se Celeronu III

Petr Klabazňa

Intel připravuje novou řadů procesorů

Odměníme každého! Vyplňte komunitní průzkum a získejte luxusní ceny

Odměníme každého! Vyplňte komunitní průzkum a získejte luxusní ceny

Kdo jste, na čem a co hrajete, jaký obsah konzumujete a jaký vztah máte k AI? Věnujte nám pár minut a jako dárek za vyplnění získáte slevu na nákup a šanci získat také další luxusní ceny.

Reklama

Poslední dobou se vše točí okolo procesorů, Pentium III, K7, Celeron, Athlon atd. Výrobci se jen předbíhají, aby už už přišly s tím svým nejrychlejším typem. tedy přesněji řečeno nejvýkonnějším, protože nejvyšší frekvence ještě nezaručuje také největší výkon.

Na druhé straně se stále zvyšuje poptávka po počítačových sestavách střední třídy. A právě zde jednoznačně vede intelovský procesor Celeron. První zprávy, které svým obsahem stavěly Celeron na úroveň Pentií, hovořily o zvýšení frekvence systémové sběrnice ze stávajících 66 MHz na 100 MHz.

Dosud také není ještě rozhodnuto o slotu, který se bude používat pro nové procesory. Prozatím je situace spíše rozporuplná, neboť oba přední výrobci, jak Intel, tak i AMD, používají pro své nejrychlejší procesory rozdílné sloty (AMD SlotA a Intel Slot1).

Jaký bude vývoj v oblasti procesorových čipů zůstává i nadále otázkou. Nicméně by mohl následující intelovský model mít označení Celeron III, což by v konečném důsledku znamenalo kombinaci dosavadních modelů. Ale jak již ze zkušenosti vyplývá ani takovéto označení asi nebude konečné.

Zdroj

TheRegister


Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Reklama
Reklama
Reklama