Galerie 2
Sony stahuje nabídku svých monitorů z evropského trhu
Aktualita Monitory Sony

Sony stahuje nabídku svých monitorů z evropského trhu

Jan Vítek

Jan Vítek

Za několik měsíců dle zpráv serveru X-Bit Laboratories již nebudou v Evropě k dostání nové LCD monitory od firmy Sony. Firma tak činí podobný krok i v našich končinách poté, co její monitory začaly mizet z Japonska a Severní Ameriky. Důvodem pro tyto akce je dle Sony příliš malý zisk a vůbec slabá pozice na trhu. Měli bychom se ale dočkat několika nových monitorů série G ještě v tomto roce, ale dodávky veškerých monitorů mají ustat s nástupem roku 2007. Tyto akce jsou součásti firemní strategie ustoupit z oblastí, kde je silná konkurence a firma v nich nemá viditelné úspěchy. Takovouto strategii firmě v rámci restrukturalizace evidentně naordinoval Howard Stringer - první vrchní výkonný pracovník, jenž nepochází z Japonska. Ještě v roce 2005 si Sony dle agentury DisplaySearch drželo 10. pozici na globálním trhu s LCD monitory, kdy dodalo asi 3,07 miliónů kusů. Zdroj: X-Bit labs

Reklama

Za několik měsíců dle zpráv serveru X-Bit Laboratories již nebudou v Evropě k dostání nové LCD monitory od firmy Sony. Firma tak činí podobný krok i v našich končinách poté, co její monitory začaly mizet z Japonska a Severní Ameriky. Důvodem pro tyto akce je dle Sony příliš malý zisk a vůbec slabá pozice na trhu.

Sony stahuje nabídku svých monitorů z evropského trhu

Měli bychom se ale dočkat několika nových monitorů série G ještě v tomto roce, ale dodávky veškerých monitorů mají ustat s nástupem roku 2007. Tyto akce jsou součásti firemní strategie ustoupit z oblastí, kde je silná konkurence a firma v nich nemá viditelné úspěchy. Takovouto strategii firmě v rámci restrukturalizace evidentně naordinoval Howard Stringer - první vrchní výkonný pracovník, jenž nepochází z Japonska.

Ještě v roce 2005 si Sony dle agentury DisplaySearch drželo 10. pozici na globálním trhu s LCD monitory, kdy dodalo asi 3,07 miliónů kusů.

Zdroj:

X-Bit labs


Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Reklama
Reklama