Storage a RAM (strana 173 z 218)

Hitachi a Sony uvádějí nové DVD vypalovačky

Hitachi a Sony uvádějí nové DVD vypalovačky

Trh DVD vypalovaček se i přes blízké uvedení BluRay a HD-DVD mechanik dále rozšiřuje. Novými mechanikami nás obohatí Hitachi (LG) a Sony. Nyní se pojďme na nové modely podívat. Hitachi GSA-4166B Tato mechanika se vymyká z ostatní produkce především podporou DVD-RAM formátu. Mechanika dokáže zapisovat média až následujícími rychlostmi: DVD-R 16x CAV, DVD+R 16x CAV, DVD-RW 6x Z-CLV, DVD+RW 8x Z-CLV, DVD-R DL 4x CLV, DVD+R DL 6x Z-CLV, DVD-RAM 5x CLV, CD-R 48x CAV a CD-RW 32x Z-CLV. Čtení DVD-ROM, DVD-R a DVD-RW pak může probíhat až 16-ti násobnou rychlostí, DVD+R a DVD+RW 10x, DVD+R DL pak 8x, DVD-RAM 5x CLV, CD-R a CD-ROM 48x a CD-RW 32x. Mechanika disponuje technologií LightScribe (potisk speciálních médií přímo laserem vypalovačky), přístupovými dobami 145ms pro DVD a 120ms pro CD. Vyrovnávací paměť (buffer) má typickou velikost 2MB. Mechanika je určena pro rozhraní IDE. Sony DRU-810A a DRX-810UL DVD vypalovačka Sony DRU-810A je interním modelem (IDE ATA 66), DRX-810UL pak externím (USB,

17. 8. 2005 20:50
5
Přenosné pevné disky Transcend StoreJet 2.5 s kapacitou 80 GB

Přenosné pevné disky Transcend StoreJet 2.5 s kapacitou 80 GB

Transcend uvedl na trh inovovanou řadu moderních přenosných pevných disků StoreJet 2.5 z řady Slimline. Pevné disky mají plotny o velikosti 2.5“, uloženy jsou v hliníkovém obalu o rozměrech 129 x 79.9 x 13 mm a na trhu budou celkem tři berevné modely. Samozřejmostí u těchto disků je rozhraní USB 2.0. Na discích zákazníci naleznou doprovodný software v podobě PC Lock, Security HDD, My Documents, Mobile Internet Explorer Favorites, Mobile Outlook Express a Adress Book Editor. Tedy především software pro ochranu dat na disku a mobilní kancelář. Zákazník může také vybírat ze dvou kapacitních variant 40 GB nebo 80 GB. StoreJet je ale možné zakoupit i bez pevného disku a zákazník tak může instalovat svůj, například 160 GB disk. Standardní je již dnes záruka 2 roky na obal, trochu zamrzí pouze 1 letá záruka na pevný disk. u přenosných zařízení se to ale dá chápat. Podporovány jsou všechny běžné operační systémy Windows 98/98SE/2000/Me/XP, Mac OS 9.x a X a Linux s jádrem 2.4 a novějším

Jaroslav Ekl
17. 8. 2005 19:35
Reklama
Seagate nejúspěšnějším výrobcem pevných disků

Seagate nejúspěšnějším výrobcem pevných disků

Firma Seagate si může mnout ruce, její disky jsou zdaleka nejprodávanější. Oproti minulému čtvrtletí došlo k nárůstu podílu na trhu z 28,6% na 30,5%. Naproti tomu velmi výrazně ztrácí společnost Maxtor, které se podíl snížil z 16,3% na pouhých 13,5%. Celkově pak bylo prodáno 89,7 milionů pevných disků všech výrobců, což znamená nárůst 2,8% oproti prvnímu kvartálu. Přehled výrobců a jejich podílu na trhu najdete v tabulce. Zdroj: www.theinquirer.net

17. 8. 2005 17:40
4
Micron Technology představuje VLP Mini DIMM paměťové moduly

Micron Technology představuje VLP Mini DIMM paměťové moduly

Společnost Micron Technology, celosvětový dodavatel pamětí, polovodičových součástek, obrazových snímačů, Flash pamětí a mnoho dalšího, představuje své nízkoprofilové (Very Low Profile) Mini DIMM DDR2 paměti PC2-5300 a PC2-6400. Tyto unbuffered Mini DIMM DDR2 paměťové moduly budou k dostání ve velikostech 256MB, 512MB a 1GB a umožní návrhářům integrovat více modulů zabírajících stejně či méně prostoru. Menší velikost prospívá i lepšímu proudění vzduchu. Využití najdou hlavně v síťových serverech, routerech, hubech, switchích či sítových mostech. Hromadná výroba je plánovaná na čtvrté čtvrtletí tohoto roku a detailní technické informace jsou k dostání v manuálech na stránkách firmy Micron. Zdroje: www.micron.com, www.digit-life.com

Marek Štelčík
17. 8. 2005 15:30
Ceny DVD vypalovaček půjdou ještě níž

Ceny DVD vypalovaček půjdou ještě níž

DVD vypalovačky jsou už dnes velmi levné. Ale po letních prázdninách se dočkáme dalšího zlevnění. Poněvadž se trh pomalu připravuje na příchod nástupců DVD disků a mechanik, formátů BluRay a HD-DVD, snaží se výrobci prodat co nejvíce DVD vypalovacích mechanik. Jejich cena by tak měla klesnout pod $30. To by se mělo projevit v ČR cenami lehce pod hranicí 1000Kč včetně DPH. Společnosti Pioneer, NEC, Hitachi, LG, Toshiba, Samsung, BenQ, Asus, Liteon a další se tak budou snažit prodat co nejvíce 16-rychlostních vypalovaček dokud je čas (zájem). Co se týče rivality BluRay a HD-DVD, vypadá to, že má dnes BluRay navrch. Podle všeho by se měly BluRay mechaniky objevit mnohem dřív než HD-DVD. Zdroj: www.guru3d.com

16. 8. 2005 22:35
A-Data uvádí MicroDIMM DDR2-533 paměti

A-Data uvádí MicroDIMM DDR2-533 paměti

Třetí výrobce DRAM pamětí na světě a první v Asii, firma A-Data, uvádí na trh novou řadu produktů, MicroDIMM DDR2-533 paměti. Ty jsou určeny pro mini notebooky a subnotebooky na platformě Intel Sonoma. Jsou založeny na referenčnímu designu PC2-4300 DDR2 MicroDIMM pamětí schváleným organizací JEDEC (Joint Electron Device Engineering Council ). Jedná se tedy 214 pinové moduly 54×30mm, které jsou asi o 20% menší než 200 pinové paměti SO-DIMM používané v klasických noteboocích. Ty disponují rozměry 67,6×30mm. Oboje však pracují s napětím 1,8V. To je velké pozitivum proti pamětem DDR. Ty obyčejně nemají takovou propustnost (DDR2-533 má 4,3GB/s) a běží při vyšším napětí, což znamená i vyšší spotřebu, která je u notebooků nežádoucí. Paměti se nabízí v provedeních 256MB a 512MB. Mimo to A-Data vyrábí MicroDIMM DDR333 paměti. Podle vyjádření firmy A-Data se MicroDIMM moduly podílejí na trhu pamětí do notebooků asi 10%. Navíc se očekává, že MicroDIMM moduly budou o 15-25% draž

16. 8. 2005 22:30
Toshiba jako první prodává pevné disky s kolmým zápisem

Toshiba jako první prodává pevné disky s kolmým zápisem

Ačkoli Seagate i Hitachi již delší dobu mluví o blízkém uvedení pevných disků s kolmým zápisem (PRM), firma Toshiba byla tou první. Pevný disk Toshiba MK4007GAL je 1,8 palcový pevný disk s kapacitou 40GB. A to při jedné jediné plotně, čímž vznikl nový rekord. Hustota záznamu tak činí 206Mbit na čtvereční milimetr, jinak řečeno 133Gbit na čtvereční palec. Tento disk můžete nalézt například v hudebním přehrávači Toshiba Gigabeat F41. Při 40GB kapacitě to je asi 10000 MP3 písniček. Toshiba zatím nabízí dvě verze těchto disků. Již zmíněnou 40GB verzi a dále verzi s kapacitou 80GB, tedy se dvěmi plotnami. Toshiba plánuje v blízké době uvést kolmý zápis i pro 0,85 palcové disky. Dodnes Toshiba prodala 14 milionů 1,8 palcových disků (od poloviny roku 2000). Kolmý zápis přináší mnohem vyšší kapacitu při stejné velikost disku, vyžadoval však vývoj nové elektroniky i hlav disků. Což ve finále znamená, že disky nebudou právě nejlevnější. PRM disky od Seagate by se měly obje

16. 8. 2005 22:25
Reklama
Rychlost vypalování vs. kvalita

Rychlost vypalování vs. kvalita

Eagle
16. 8. 2005 00:00
19

Pokud si svých dat vážíte, jistě už jste přemýšleli nad tím, jaká je optimální rychlost vypalování CD-R a DVD±R médií. Někteří zastávají názor, že čím pomalejší vypalování, tím kvalitnější výsledek. Něco na tom určitě bude, ale ne vždy je nutně nejnižší rychlost zároveň tou nejlepší. Provedl jsem test a výsledky byly poměrně překvapující...

Samsung úspěšně tlačí DDR2 paměti do mainstreamu

Samsung úspěšně tlačí DDR2 paměti do mainstreamu

Samsung Electronics, jeden z největších světových výrobců pamětí, ve čtvrtek oznámil, že poptávka po DDR2 čipech přerostla prodejnost klasických DDR1 čipů. Samsung v současné době vyrábí 256MB, 512MB a 1GB DDR2 paměti na frekvenci 533Mhz a zároveň 256MB a 512MB verze 667Mhz DDR2 pamětí. Ačkoli počáteční verze DDR2 pamětí nebyly o mnoho výkonnější než původní DDR paměti běžící na 400Mhz, u nových čipů je už rozdíl více než znatelný. Nespornou výhodou je také nižší spotřeba. Také proto tvořily čipy DDR2 40% veškerého prodeje pamětí za tento měsíc, kdežto DDR1 pouze 30%. Procenta prodejnosti by se měly ještě zvýšit ve prospěch DDR2. Dle odhadů a propočtů se letošní výdělek za DDR2 zvýší na 6,5 miliardy dolarů, zatímco loňský rok to bylo „pouze“ 1,5 miliardy. Příznivé prognózy má firma i do budoucna, neboť za rok 2006 by měli DDR2 paměti vytvořit zisk až 18 miliard amerických dolarů. Zdroj: www.computerworld.com, www.techzonez.com, www.anandtech.com

Marek Štelčík
12. 8. 2005 16:15
Organická baterie umožní zálohovat data během výpadku proudu

Organická baterie umožní zálohovat data během výpadku proudu

NEC dnes oznámil, že pracuje na malé organické baterii pro desktopové PC, která poslouží jako náhradní zdroj při výpadku proudu. Baterie bude schopna poskytnout dost proudu a umožní uživatelům zálohovat své data a minimalizovat riziko ztracení cenné práce. Mnohé kanceláře sice vlastní UPS, ale baterie bude mnohem pohodlnější řešení především proto, že zabírá mnohem méně místa. Tato baterie s označením ORB (organic radical battery) se bude velikostí a váhou podobat typické baterii do telefonu (55 x 43 x 4 mm a 88 gramů) a dodá až 35W. Podle zprávy NEC má průměrný kancelářský počítač spotřebu mezi 98W až 228W a spojením čtyř ORB článků tedy dostaneme 140W, což je podle společnosti NEC dostatek na zálohování dat a vypnutí počítače. Technologie ORB je založená na organickém polymeru: využívá elektrochemickou reakci organického 2,2,6,6-tetramethylpiperidinoxy-4-yl metakrylátu. Podrobnosti o technologii jsou k nalezení na stránkách firmy NEC. Tyto baterie mají zajisté velký pote

Marek Štelčík
5. 8. 2005 23:30
Hynix také začal s dodávkami FB-DIMM modulů

Hynix také začal s dodávkami FB-DIMM modulů

Zcela neohlášeně začala firma Hynix s dodávkami FB-DIMM modulů. První vzorky tak sice začala dodávat o půl roku později než konkurence, nicméně produkce by se měla začít v první polovině příštího roku. Hynix bohužel neuvedl žádné bližší podrobnosti o modulech. Je známo pouze to, že budou vyhovovat standardům JEDEC DDR2 SDRAM a že budou dodávány v kapacitách 512MB, 1GB a 2GB. FB-DIMM paměti používají DDR2 čipy, ale jinak jsou dost odlišné. Všechny signály (clockovací, datový, příkazový i adresní) do i z čipu DRAM jsou ukládány do vyrovnávací paměti Advanced Memory Buffer (AMB) na modulu. FB-DIMM také využívají sériové zapojení Point-to-Point mezi paměťovým řadičem a modulem stejně jako mezi moduly navzájem. To zvyšuje rychlost sběrnice a zkracuje dráhy zapojení. Dále zvyšuje počet modulů, které lze na jednu sběrnici zapojit, až na osm oboustranných DIMMů a to stále s nižší degradací signálu. Moduly FB-DIMM jsou primárně určeny pro servery na bázi procesorů Intel

5. 8. 2005 17:40
A-Data představuje 4GB 200x paměťovou kartu MMCplus

A-Data představuje 4GB 200x paměťovou kartu MMCplus

Pokud vám 150x rychlost ze včerejší novinky byla málo, určitě vás potěší zpráva, že dalším ohlášeným produktem společnosti A-Data Technology je karta MMCplus s rychlostí 200x (30 MB/s) s kapacitou 4 GB, určená především pro „extrémně profesionální uživatele digitální techniky“. Karta odpovídá standardu MMC 4.0. Produktová řada Turbo MMC Plus 200X se nyní dodává v kapacitách 256 MB, 512 MB, 1 GB, 2 GB a 4 GB. Karty podporují technologii ECC (Error Correction Code) a funkci ISP (In System Programming) pro načítání firmwaru. Umožňují práci při teplotách od -25 °C do 85 °C a mají vydržet 10 000 cyklů vložení/vyjmutí. Karty MMCplus, založené na specifikaci MMC 4.0 (představené sdružením MultiMediaCard Association v únoru 2004), mají standardní rozměry 32 mm × 24 mm × 1,4 mm, 13 kontaktů, podporují práci při dvou napětích (1,8 V a 3/3,3 V) a umožňují použití v několika šířkách sběrnice (1, 4 nebo 8 bitů). Zdroj: www.digitimes.com

Zdeněk Eisenhammer
5. 8. 2005 11:30
Reklama
A-Data představuje 4GB 150x SD kartu

A-Data představuje 4GB 150x SD kartu

A-Data Technology představuje vysokokapacitní Secure Digital 150x kartu. Ta nabízí přenosovou rychlost 22,5MB/s, když základní rychlost činí 150kB/s. Dodnes byla rekordmanem firma Pretec se svou 4GB kartou, ta ale byla "pouze" 133 rychlostní. 150 rychlostní SD karta také existuje, nabízí ji Transcend, ale má zase kapacitu "jen" 2GB. Všechny zmíněné karty používají 16Gbit NAND Flash paměťový čip typu SLC (Single-Level Cell). MLC (Multi-Level Cell) je podstatně pomalejší. Číselně řečeno, SLC čipy jsou o 200-500% rychlejší. Nové karty firmy Pretec jsou vybaveny 16Gbit čipy od Samsungu, vyráběné 73nm procesem. Předpokládá se produkce 5000 4GB karet měsíčně. Dopomoci k tomu má i snižující se cena Flash pamětí Samsungu díky jejich určení i pro mini HDD, kde je nízká cena více než žádoucí. Zdroj: www.a-data.com.tw

4. 8. 2005 17:50
Nový paměťový modul TwinMOS DDRII - 533 Micro - DIMM

Nový paměťový modul TwinMOS DDRII - 533 Micro - DIMM

Společnost TwinMos vypustila nové PC2 - 4300/DDR2-422 Micro-DIMM paměťové moduly určené především pro mini-notebooky, které získávají stále větší oblibu mezi spotřebiteli. Podle zprávy založené na průzkumu trhu vzrostl podíl mini-notebooků zhruba na 17%. Oblíbenost mini-notebooků je největší v Japonsku. Minulý rok firma TwinMOS představila 172pinový PC2700/DDR333 Micro - DIMM modul, který byl kompatibilní nejen s většinou japonských mini notebooků, ale také s AsusTeK S52N mini-notebookem. Nyní však nastává čas DDR2 generace pamětí také pro Micro-DIMM moduly. Mini notebooky užší než jeden palec a lehčí než dva kilogramy s vestavěným pevným diskem vyžadovaly odlišné a hlavně menší paměťové jednotky než ty, které jsou v klasických noteboocích. Nový 214 pinový modul TwinMOS PC2-4300/DDR2-533 Micro-DIMM to vše splňuje. Příkon modulu je 1,8V což snižuje celkový příkon notebooku a tím zvyšuje délku provozu a výdrže baterií. Společně s TwinMOS ISO9001/ISO14001 je zajiš

Marek Štelčík
4. 8. 2005 15:30
Taiwan podporuje spíše HD DVD než Blu-ray

Taiwan podporuje spíše HD DVD než Blu-ray

Před necelým měsícem byl proveden průzkum mezi oblíbeností a známostí dvou konkurenčních formátů Blu-Ray a HD DVD. Dotazováno bylo 1200 spotřebitelů a výsledky byly zajímavé. Zhruba 60% preferovalo Blu-ray, 25% dotazovaných nevědělo nebo nebylo ještě rozhodnuto a 15% bylo rozhodnuto pro HD DVD. Na to však nehodlají brát ani minimální ohled Tchajwanští výrobci optických disků. Ti se naopak přiklánějí spíše k HD DVD formátu, neboť oproti konkurenčnímu Blu-ray pro ně představuje menší výrobní náklady. Zároveň však dodávají, že pokud bude přijat jako standard Blu-ray, rozhodně ho nebudou z principu odmítat a přikloní se výrobou k němu. Zdroj: www.anandtech.com, www.theinquirer.net

Marek Štelčík
4. 8. 2005 14:00
2
Společnost Crucial ohlásila 1GHz paměťové moduly

Společnost Crucial ohlásila 1GHz paměťové moduly

Výrobce paměťových modulů, společnost Crucial Technology, v úterý ohlásil dostupnost paměťových modulů schopných běžet na frekvenci 1000 MHz, což ze společnosti činí čtvrtého výrobce, který takto rychlé moduly představil. Dále společnost doplnila několika produkty svou řadu Ballistix. V prohlášení společnosti je uvedeno: „Právě včas pro herní sezónu se řadě výkonných paměťových modulů Crucial Ballistix dostává upgradu – představujeme vysoce výkonné paměti Crucial Ballistix PC2-8000 (DDR2-1000), dosud nejrychlejší moduly z řady Ballistix. Vedle jiných produktů tak nyní řada Crucial's Ballistix zahrnuje paměťové moduly PC2-8000 (1000 MHz) s časováním CL5 5-5-15 při napětí 2,2 V, PC2-6400 (800 MHz) s časováním CL4 4-4-12 při napětí 2,1 V a moduly PC2-5300 (667 MHz) s časováním CL3-3-3-12 při napětí 2,1 V. V prodeji budou kapacity 1 GB a 512 MB. Přestože vysokorychlostní paměťové moduly na frekvencích 800 MHz – 1000 MHz v benchmarcích excelují, je třeba se kvů

Zdeněk Eisenhammer
3. 8. 2005 13:50
Osmirychlostní média DVD+RW: Nejrychlejší přepisovatelné disky DVD

Osmirychlostní média DVD+RW: Nejrychlejší přepisovatelné disky DVD

Americká společnost Memorex ohlásila nejrychlejší přepisovatelná média DVD, nabízející osminásobnou rychlost přepisu. Díky tomu je možné přepsat 4,7GB DVD za necelých 8 minut. Média se na (americkém) trhu objeví v průběhu srpna a jejich cena bude $9,99 (cca 250 Kč) za balení 5 ks. Podíl společnosti Memorex na trhu přepisovatelných médií DVD+RW přesahuje hranici 45 %, což je téměř čtyřnásobek oproti druhé společnosti v pořadí. Vedení si společnost udržuje již třetím rokem. Mimo jiné drží prvenství i v oblasti médií DVD+R, kde kraluje s 23 procenty tržního podílu. Zdroj: www.memorex.com

Zdeněk Eisenhammer
2. 8. 2005 14:40
Reklama
Serverové disky Western Digital Caviar RE2 s kapacitou 400GB

Serverové disky Western Digital Caviar RE2 s kapacitou 400GB

Po nedávném uvedení 400GB disku série Caviar SE16 přináší Western Digital tuto kapacitu i pro serverový segment trhu. Do prodeje se za cenu $289 dostává model WD Caviar RE2 400GB. Disky série Caviar RE2 jsou určeny především do RAID polí (RAID Edition), disponují rozhraním SAS (Serial Attached SCSI) a spolu s tím i Serial-ATA. Díky tomu mohou zákazníci volit mezi dvěma různými variantami v závislosti na finančních možnostech a výkonu. Disk je vybaven plotnami s rychlostí otáčení 7200 otáček za minutu, integrovánu má 16MB vyrovnávací paměť a průměrná přístupová doba činí 8.7 ms. Samozřejmostí je podpora technologie NCQ (Native Command Queuing). Disky disponují technologií proti otřesům a MTBF činí 1.2 milionů hodin (Mean Time Between Failure). Záruka je podle nového principu záruk 5 let. Model WD4000YR bude dostupný na trhu v průběhu tohoto měsíce. Zdroj: www.wdc.com

Jaroslav Ekl
28. 7. 2005 00:50
USB klíčenka s vlastním operačním systémem

USB klíčenka s vlastním operačním systémem

Computer-On-a-Stick je jméno USB klíčenky firmy FingerGear, na které je vlastní operační systém. Obsahuje systém na základě Linuxu od Debianu, dále disponuje kancelářským balíkem OpenOffice, internetovým prohlížečem Mozilla Firefox, emailovým klientem a Instant Messengerem (kompatibilní s Yahoo & MSN). Tyto programy zaberou 192MB, takže pro data vám na 256MB verzi klíčenky zbude kolem 60MB. Klíčenka se ale nabízí i ve větších kapacitách 512MB, 1GB, 2GB, 4GB a dokonce i 8GB. Můžete tak pracovat na počítači bez toho, aniž byste měli pevný disk. Tato "věcička" je k dispozici od $150. Zdroj: www.fingergear.com

24. 7. 2005 21:42
Western uvedl na trh 400GB disk série Caviar SE16

Western uvedl na trh 400GB disk série Caviar SE16

Western Digital, světový výrobce pevných disků, uvádí na trh další disk ze série WD Caviar SE16 s kapacitou 400GB. Disky série Caviar SE16 patří do střední kategorie disků, plotny disků se otáčejí rychlostí 7200 otáček za minutu a komunikačním rozhraním disků je Serial ATA. Disky jsou oproti svým bratříčkům Caviar SE vybaveny 16MB vyrovnávací pamětí, hodí se tak především náročnějším domácím uživatelům či firemní klientele. Ideální jsou pro zpracování videa, databázové systémy, či do zatížených herních sestav. Cena disku je stanovena na $279 a do konce srpna získá každý zákazník, který si disk koupí přímo přes WD online-shop dopravu zdarma. Samozřejmostí je u těchto disků 3-letá záruka. Zdroj: http://www.westerndigital.com/

Jaroslav Ekl
22. 7. 2005 00:30
Western Digital prodlužuje záruku některých svých disků na 5 let

Western Digital prodlužuje záruku některých svých disků na 5 let

Výrobci pevných disků hrají s uživateli podivnou hru na záruku. Jednou ji prodlužují, napodruhé zase zkracují a do třetice opět prodlužují. Před dvěma lety všichni výrobci zkrátili záruky na rok, před rokem ji prodloužili na dva respektive 3 roky a postupně se ustálil původní systém záruk. 3 roky na klasické disky, 5 let na serverové. Western Digital se k tomuto trendu přidal a oficiálně oznámil, že všechny disky určené pro servery a firemní klientelu vyrobené či prodané po 1. červnu 2005 nesou již 5 letou záruku. Ostatní disky určené pro stolní počítače a notebooky se honosí zárukou 3 roky. Upřesněme, že mezi stolní a notebooké disky patří série WD Scorpio, WD Caviar, WD Caviar SE a WD Caviar SE16. Bližší informace můžete nalézt na stránkách WD.

Jaroslav Ekl
22. 7. 2005 00:15
Cornice: 4GB disk o průměru 1 palce

Cornice: 4GB disk o průměru 1 palce

Kompaktní pevný disk společnosti Cornice bude mít průměr 1 palec a velmi slušnou kapacitu 4GB, které jej předurčují pro mobilní zařízení. 4GB pevný disk je prvním produktem představeným po bitvě s firmou Seagate v květnu 2005. Jejím důsledkem bylo to, že Cornice musel stáhnout z výroby své 1GB a 2GB modely, přičemž při představení měly nové disky velikost 1,5GB. Velikosti nad 2GB jsou povoleny, takže dodnes byly vyráběny pouze 3GB verze. Ode dneška to jsou i 4GB disky. Produkt je určen pro malá mobilní zařízení. Disponuje technologií CrashGuard II. Ta například přeruší čtení disku, pokud je zaznamenán náhlý pohyb, v jehož důsledku by mohlo dojít k poškození disku. Z technických údajů vás může zaujmout následující. Disk má rozměry 42,8 × 36,4 × 5mm. Váží jen 13,6-14 gramů. Spotřeba je jen 4,5mW při přehrávání hudby, 23mW při přehrávání videa a 85mW při jeho záznamu. Kapacita 4GB stačí kupříkladu na 2400 písniček (64kbits WMA), 5000 3Mpx fotek, 12 filmů v rozlišen

20. 7. 2005 00:05
Reklama
CDCheck - kontrola čitelnosti vašich dat

CDCheck - kontrola čitelnosti vašich dat

CDCheck je malý šikovný prográmek, který vám umožní kontrolovat čitelnost vašich CD (či DVD, HDD...), binárně porovnávat jejich obsah s jinými zálohami a konečně také vytvářet kontrolní součty na mnoho formátů včetně běžně používaných MD5 a CRC32. Nikomu, kdo se zajímá o spolehlivost záloh, by neměl uniknout.

Eagle
20. 7. 2005 00:00
2
BluRay je více preferováno než HD-DVD

BluRay je více preferováno než HD-DVD

BluRay Disc Asociation (BDA) zpracovalo studii mezi 1200 lidmi, který že formát nástupce disků DVD preferují. Zatímco 26% lidí se nevědělo rozhodnout, celých 58% považuje za lepší formát BluRay a pouze 15% preferuje formát HD-DVD. Lidé se mohli rozhodnout podle dat, charakterizující jednotlivé formáty, mezi nimi podpora Hollywoodských filmových studií, podpora ze strany ostatních společností, herních konzolí, kapacity disků, dostupnost filmových titulů a dny uvedení na trh. BluRay disky (tedy BDA) podporují společnosti Sony, Apple, Dell, HP, Hitachi, Panasonic, Philips a TDK. Pro HD-DVD pak hovoří nižší cena médií (v podstatě totožný výrobní proces s DVD disky) a také to, že za tento formát bojuje i Microsoft, což je dost silná opora. Zdroj: www.theinquirer.net

15. 7. 2005 00:10
Reklama
Reklama