Zpět na článek

Diskuze: Oracle propustil 21.000 lidí, většinu kvůli nasazování AI

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

jivy
jivy
Level Level
Procesor: Intel
Operační systém: PC
Grafická karta: NVIDIA
dnes 14:03

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Kdysi jsem zažil člověka, který se živil radami, jak 'optimalizovat' zaměstnance ve firmě.
Jeho metoda byla jednoduchá: I ve firmě, která bez problémů funguje, se vyplatí donutit vedoucí týmů zbavit se 5-10 % nákladů na zaměstnance. Vedoucí automaticky vyberou ty, kteří mají nejhorší poměr výkon/plat. To automaticky zvýší píli zbylých. Po pár měsících se povolí pomalu nabírat talenty, mezi mezi kterými je šance najít lidi s potenciálem. Takoví mezi těmi propouštěnými nebyli, protože pokud by měli opravdu potenciál, byli by mezi vedoucími.
Tvrdil, že takové oživení prospěje každé firmě, ale já bych na to neměl žaludek. Každopádně to byl věčný externista, protože ho nikde neměli lidi rádi. 😎

Reklama
Reklama