Zpět na článek

Diskuze: Škoda uvedla Peaq. Elektrické SUV začíná na 1,15 mil. Kč

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Snajprik Snajprik
Snajprik Snajprik
Level Level
včera 07:41

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

4/5 aut sedi v nom len jeden človek na kiho ... robia take velke auta, a že terenak? ved to auto ma problem prejsť retarder na ceste a nie to do lesa :D

Milan Šurkala
Milan Šurkala
SHW SHW
Operační systém: PC
Procesor: AMD
Grafická karta: NVIDIA
včera 08:04

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Snajprik Snajprik Podle mě i škodovky je to SUV, a to není teréňák. SUV není terénní auto. To je trochu jiná kategorie. Nezaměňujte je, není to totéž.

Derryk
Derryk
Level Level
dnes 09:02

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Milan Šurkala SUV je terénní vůz. Ale protože lidé chtěli mít pocit, že mají terénní vůz, bylo "SUV" maketingově uneseno i pro zvýšené hatchbacky a městské crossovery respektive vozy na samonosné karoserii.
"Nezaměňujte je, není to totéž."
Přesně řečeno. Nezaměňujte je, není to totéž i když Vás o tom marketing usilovně přesvědčuje.

Milan Šurkala
Milan Šurkala
SHW SHW
Operační systém: PC
Procesor: AMD
Grafická karta: NVIDIA
dnes 09:25

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Derryk Terénní vůz je Lada Niva, Toyota Hilux, Land Rover Defender, Toyota Land Cruiser. Dnes už dost opomíjená kategorie, protože se mnoho původně terénních vozů stalo SUV, případně jsou nyní na pomezí těchto kategorií. Většinou rámová konstrukce, 4x4, redukce, závěrky diferenciálů a podobně.

SUV jsou vozy s větší světlou výškou a vyšší stavbou karoserie, ta je ale obvykle samonosná, ale nejsou to terénní vozidla. Nemusí mít 4x4, závěrky diferenciálů a další prvky pro náročný terén... Není to auto do terénu, maximálně lehkého - má to vyjet k chatě, ne se brodit půlmetrovým potokem přes šutry a hlubokým bahnem v lese. Škoda Kodiaq, Hyundai Tucson, BMW X5, Toyota RAV4, Nissan X-Trail.

Crossover je v podstatě zvýšené kombi/hatchback. Tady se s terénem nepočítá vůbec. Má to trochu vyšší karoserii, pokud vůbec, obvykle plasty navíc, 4x4 je spíše výjimkou než pravidlem. Cílem je mít lehčí nastupování, stylově vypadat, nerozflákat si nárazník o obrubník, ne jezdit do terénu. Škoda Kamiq, Peugeot 2008, Toyota Yaris Cross, NIssan Qashqai.

A ano, souhlasím, mnoho crossoverů se označuje jako SUV. SUV ale není terénní vůz. Problém je i v tom, že hranice mezi těmi kategoriemi je hodně nejasná a mnoho vozů je na pomezí.

Derryk
Derryk
Level Level
dnes 13:44

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Milan Šurkala SUV = "Sport Utility Vehicle" a krásně nám to sedí s českým "Sportovní Užitkové Vozidlo"
"SUV jsou vozy s větší světlou výškou a vyšší stavbou karoserie," To je přesně ten náhled, kterou nám chce marketing implantovat(implantoval). Je to popis fyzického tvaru a ne funkce a kategorie.

V čem je např. SUV Škoda Peaq sportovní a užitkové?
Sport mám asi až příliš spojený s terénní propustností a rámovými konstrukcemi s možným akceptováním samonosných. "Sport" v SUV nebývá spojován s rychlou jízdou nebo akcelerací.

Škoda Peaq. SUV ??? není v tom nic "sportovního" ani "užitkového" — je v tom jen "vyšší auto" a POCIT že vlastníš něco divokého a odolného (běžně vydrží jízdu terénem!) jak zkratka SUV naznačuje, zatímco vlastně máš rodinný hatchback s plastovými lištami.

Cemada
Cemada
Level Level
Operační systém: PC
Procesor: AMD
Grafická karta: AMD
včera 07:15

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

"V 5místném uspořádání je k dispozici 935 litrů, což je skoro metrák prostoru."
Hezký překlep 😁

Jan Belka
Jan Belka
Level Level
Operační systém: PC
Procesor: AMD
Grafická karta: AMD
včera 20:58

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Cemada ja kdyz v superbu 2 kombi zklopim sedacky mam 1865 litrů

jivy
jivy
Level Level
Procesor: Intel
Operační systém: PC
Grafická karta: NVIDIA
dnes 14:08

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Cemada JJ taky mne to praštilo do očí. Kdyby to byla voda, byla by to skoro tuna. Takže to nejspíš měl být metr kubický.

Reklama
Reklama
Reklama