Společnost Samsung Electronics oznámila, že vyrobila 2,1" LCD displej pro mobilní zařízení, který dokáže automaticky upravovat jas podle okolních světelných podmínek, aby byl zobrazovaný obsah . Alespoň prozatím bude ale určen pro hi-end segment, kde poskytne kromě zmíněné funkce i rozlišení QVGA, tedy 320 x 240. Displej bychom již brzy měli vidět u mobilních telefonů, PDA nebo přenosných přehrávačů. Dle tiskového prohlášení dokáže nová funkce ušetřit 20 - 30% energie v porovnání s jinými LCD stejných rozměrů a rozlišení. Technologii Samsung označuje jako ABC, tedy Adaptive Brightness Control. Ta využívá miniaturních a vysoce citlivých senzorů, které jsou zabudované přímo v panelu, takže jde o integrovaný systém. Signál ze senzorů dále zpracovává elektronika displeje a dále ho konvertuje do PWM pulzů a ty již mění nastavení pro intenzitu podsvícení displeje. Do prodeje nová LCD s ABC půjdou v druhé polovině tohoto roku. Zdroj: Samsung
Společnost Samsung Electronics oznámila, že vyrobila 2,1" LCD displej pro mobilní zařízení, který dokáže automaticky upravovat jas podle okolních světelných podmínek, aby byl zobrazovaný obsah . Alespoň prozatím bude ale určen pro hi-end segment, kde poskytne kromě zmíněné funkce i rozlišení QVGA, tedy 320 x 240.
Displej bychom již brzy měli vidět u mobilních telefonů, PDA nebo přenosných přehrávačů. Dle tiskového prohlášení dokáže nová funkce ušetřit 20 - 30% energie v porovnání s jinými LCD stejných rozměrů a rozlišení. Technologii Samsung označuje jako ABC, tedy Adaptive Brightness Control. Ta využívá miniaturních a vysoce citlivých senzorů, které jsou zabudované přímo v panelu, takže jde o integrovaný systém. Signál ze senzorů dále zpracovává elektronika displeje a dále ho konvertuje do PWM pulzů a ty již mění nastavení pro intenzitu podsvícení displeje. Do prodeje nová LCD s ABC půjdou v druhé polovině tohoto roku.
Zdroj: