Grafiky a hry (strana 155 z 215)

Novinky ze stáje AMD i NVIDIE

Novinky ze stáje AMD i NVIDIE

Server Fudzilla nashromáždil několik zajímavých střípků-novinek ze stáje AMD a NVIDIE. Například nedávno vydané Radeony HD 3870 X2 má v nabídce čím dál tím více výrobců, pomalu se jimi plní i internetové obchody, ale málokde jsou k dodání. Nedočkavce však lze odkázat na vyhledávač Geizhals, kde se dají sporadicky nalézt obchody, které mají karty brzy k dodání. Samotné modely jsou prozatím všechny pouze s paměťmi GDDR3, avšak výrobci plánují karty s GDDR4 paměťmi dodat v horizontu příštích týdnů. Otázkou je, jaký bude nárůst výkonu u samotné jediné karty - v režimu CrossFireX s dalším HD 3870 X2 může být něco poznat, ale tady spíše ne. Další novinka řeší otázku, proč partneři AMD i NVIDIE houfně směřují k výrobě základních desek. Odpověď je prostá. Kromě toho, že spousta jejich desek jsou low-endové modely s integrovanými grafickými jádry (což je obor těchto společností), chystají se také na příliv čipů AMD Fusion a Intel Larabee, které přijdou v roce 2009 či poz

Pavel Boček
31. 1. 2008 00:00
Čip AMD Fusion bude založen na procesorech Phenom

Čip AMD Fusion bude založen na procesorech Phenom

Společnost AMD podala prostřednictvím intervia s viceprezidentem marketingu, Patrickem Moorheadem, nové informace o čipech Fusion. Mají být založeny na současných high-endových procesorech Phenom, vyráběných 45nm technologií. Jádro čipu Fusion (kódově označené Swift) bude vlastně zmenšenina jádra Phenomu, optimalizovaného pro použití v laptopech, nicméně jádro z Phenomu bude značně předěláno za účelem zvýšení efektivity na Watt a přizpůsobení ke grafickým výpočtům. Grafická jednotka ve Fusionu má obsahovat více „malých jader“, které kód z příslušných programů (hry, grafické aplikace) rozdrobí tak, aby byl výpočet rychlejší. To zase řekl tiskový mluvčí AMD, John Taylor. Dodal, že GPU část bude založena na grafických kartách, které AMD plánuje vydat v blízké budoucnosti, avšak odmítl dát další detaily. Patrick Moorhead První kusy budou vydány jako dvoujádrové procesory pro laptopy, následovány čtyřjádrovými. Dvoujádrové kusy budou podle Tylora dostupné v druhé polovině r

Pavel Boček
27. 1. 2008 11:30
Reklama
NVIDIA uvádí profesionální grafickou kartu Quadro FX 3700

NVIDIA uvádí profesionální grafickou kartu Quadro FX 3700

Společnost NVIDIA obohacuje svou nabídku profesionálních grafických karet o nový model, který budou moci zákazníci využit pro své CAD a DCC aplikace apod. Quadro FX 3700 mají dle slov firmy poskytnout někde až 2x vyšší výkon než předchozí generace. Nová generace FX 3700 nabízí 112 procesorů, 512 MB paměti a 256bitovou paměťovou sběrnici (propustnost 51,2 GB/s). K vyššímu výkonu má rovněž napomoci NVIDIA Application Configuration Engine, jehož název v podstatě mluví sám za sebe. Jeho úkolem je automaticky konfigurovat dostupný HW a SW pro dosažení maximálního aplikačního výkonu. Pro ještě větší nárůst výkonu můžete využít také firemní SLI technologii. Vedle FX 3700 je zde však také ještě o něco slabší FX 3500 s 256 MB paměti a propustností 42,2 GB/s. Quadro FX 3700 samozřejmě také podporuje sběrnici PCI Express 2.0, dále splňuje specifikace Energy Star 4.0 a má spotřebovat pod 80 W energie. Podporována je firemní NVIDIA CUDA technologie a prostředí jazyku C pro paralel

10. 1. 2008 10:45
1
NVIDIA jmenována společností roku magazínem Forbes a upozorňuje na nový Crysis patch

NVIDIA jmenována společností roku magazínem Forbes a upozorňuje na nový Crysis patch

Společnost NVIDIA byla jmenována magazínem Forbes společností roku (Company of the Year). Příslušný článek se objevil 7. ledna 2008. Forbes NVIDII zvolil mezi žebříčkem Platinum 400, což jsou nejlépe vedené firmy ve Spojených státech dle faktorů jako finančnictví, schopnosti managementu a inovace. Forbes se zmiňuje o stále rostoucím hladu po 3D výkonu a také vstupu NVIDIE do světa výkonných počítačů (Tesla). Dnes také NVIDIA přišla se zprávou, že nový patch 1.1 pro hru Crysis má vylepšit výkon karet GeForce v konfiguraci s jednou kartou, ale i v SLI režimu. Pro rychlejší SLI si však musíte stáhnout nové ovladače v169.28 (zatím pouze betaverze). NVIDIA zatím tyto ovladače testuje a až budou opravdu dokončeny, vydá je řádně na svých stránkách. Zdroj: TZ Forbes, NVIDIA

9. 1. 2008 15:00
2
AMD Mobility Radeon HD 3000: DirectX 10.1 i pro notebooky

AMD Mobility Radeon HD 3000: DirectX 10.1 i pro notebooky

Na trhu mobilních grafických čipů se objevily dvě nové grafické karty, které jistě potěší nejednoho mobilního hráče. Mobility Radeon HD 3600 a HD 3400 by měly nabídnout vcelku solidní výkon pro hraní her, které je u notebooků limitováno požadavky na co nejnižší spotřebu. Obě karty podporují grafické rozhraní DirectX 10.1, sběrnici PCI-Express 2.0 na 2x rychlosti a také Avivo HD technologii pro přehrávání HD obsahu. Karty nabízí podporu výstupů DVI, HDMI i nejnovějšího DisplayPort. Poněvadž se jedná o 55nm čipy, AMD hlásá také velmi příznivou spotřebu elektrické energie. Mobility Radeon HD 3600 je založen na jádru RV635. Nabízí tedy 120 shaderů a 128-bitovou sběrnici GDDR4 pamětí. Mobility Radeon HD 3400 se bude muset spokojit s pouhými 40 shadery a 64-bitovou sběrnicí, která je určena pro paměti GDDR2 nebo GDDR3. Nové grafické karty již uvedla společnost ASUS ve svých noteboocích M50 a F8. Zdroj: www.tomshardware.com, www.techreport.com

8. 1. 2008 00:30
Gigabyte se zavazuje snížit spotřebu PC komponent o 20 %

Gigabyte se zavazuje snížit spotřebu PC komponent o 20 %

Novoroční předsevzetí společnosti Gigabyte má zelený nádech a týká se snižování spotřeby, jak je dnes ostatně populární. Tato firma totiž hodlá uvést 'zelené' základní desky a grafické karty, jež se mají vyznačovat o 20 % nižší spotřebou. Již dříve představil Gigabyte základní desky s označení Ultra Durable a poté Ultra Durable 2, které využívají Low RDS (On) MOSFETy, jež nemají tolik zatěžovat životní prostředí a produkují méně ztrátového tepla. Feritové indukční cívky se zase mají zasadit o snížení plýtvání energií určené pro CPU. Firma dále hodlá uvolnit více zdrojů na opravování poškozených komponent namísto toho, aby je prostě vyměnila. Zvýšila proto úroveň tolerance pro recyklování komponent použitých na výrobcích s označením RMA (Return Material Authorization). Tisková zpráva se však nijak nezmiňuje o způsobu, jakým hodlá Gigabyte dosáhnout onoho 20procentního snížení. Pouze se zmiňuje, že nové základní desky se zabudovanou technologií pro šetření energií máme

7. 1. 2008 00:05
1
NVIDIA připravuje výkonné jedno i dvoučipové grafické karty

NVIDIA připravuje výkonné jedno i dvoučipové grafické karty

Server [H]ard|OCP přinesl zprávu nastiňující situaci s grafickými kartami NVIDIA pro nejbližší období. Představit se mají karty s jedním i dvěma čipy, kde se novým výkonnostním králem společnosti má stát GeForce 9800 GX2 se zatím neznámými 65nm GPU s 128 unifikovanými shadery. Tato grafická karta má být o 30 % rychlejší než GeForce 8800 Ultra a má podporovat až čtyřcestné SLI (4-way SLI). Celkový výkon zde tedy bude dost ovlivněn kvalitou ovladačů, jak ostatně u každého jiného řešení s více GPU. Dalším modelem má být GeForce 9800 GTX, jako náhrada za 8800 GTX a má se objevit stejně jako GX2 na přelomu února a března. Jedno jeho GPU má nabídnout výkon srovnatelný s GeForce 8800 Ultra a podporu DirectX 10.1. Proti těmto řešením se postaví konkurenční dvoučipové Radeony HD 3870 X2 a nastane tedy opět honba za FPS v oblasti hi-endu. Od těchto nejvýkonnějších Radeonů se očekává výkon zhruba na úrovni nové GeForce 9800 GTX, takže by tyto dvě karty měly být proti sobě postave

4. 1. 2008 13:00
4
Reklama
ATI R700 stále na cestě jako vícejádrový čip

ATI R700 stále na cestě jako vícejádrový čip

Předchozí zprávy, které vznikly nejspíše mylným interpretováním vyjádření zástupců firmy AMD, se ukazují jako liché, jak se stále vynořují zprávy o chystaném čipu R700, jenž je velkou nadějí ATI. Později v tomto měsíci však má vyjít ještě R680, tedy dva čipy RV670 na jednom PCB a R700 se očekává v druhé polovině tohoto roku. Tento čip má využívat více jader na jednom kusu křemíku, avšak dle serveru Fudzilla a jeho zdrojů to nebudou čtyři ani šest, ale nejspíše dvě. Více by i pro nastupující 45nm generaci prý bylo příliš. Je tedy zřejmé, že R700 bude jako vícejádrový čip využívat CrossFireX, takže bude ještě více záležet na této technologii a její implementaci. Zdroj: Fudzilla - 1, 2

2. 1. 2008 11:40
2
NVIDIA a zvěsti o nových kartách připravovaných na únor

NVIDIA a zvěsti o nových kartách připravovaných na únor

Společnost NVIDIA má dle několika různých zdrojů připravovat celou řadu nových produktů, jež by se oficiálně představily na začátku roku, především tedy v únoru. Především to má být již zmiňovaná GeForce 9600 ve verzi GT, která nese také označení D9P. Specifikace jsou následující: takt jádra 500 MHz, paměti 2000 MHz a 64 shader procesorů. Jiné zdroje mluví také o kartách NVIDIA GeForce 8800 GS, jako novém soupeři pro konkurenční mainstream. Tyto karty mají vycházet z dnešních 8800 GT, takže využijí čipy G92 s 96 shader procesory, 192bitové paměťové rozhraní a maximálně 384 MB RAM. A aby toho nebylo málo, tak zde se také zmiňují o dvojčipových kartách GeForce 9800 GX2 s kódovým označením D9E, jež mají být také představeny zhruba v polovině února a mluví se i o vzkřísení čtyřcestného, 4-way SLI (nebo také quad SLI). Zkratky D9M, D9P a D9E tedy mají označovat 9. generaci řešení pro mainstream (M), performance (P) a enthusiast (E) trhy s desktopovými počítači (D). Avša

28. 12. 2007 09:30
1
Nové ovladače Catalyst 7.12 vydány

Nové ovladače Catalyst 7.12 vydány

AMD vydalo poslední ovladače pro rok 2007, konkrétně Catalyst verze 7.12. Ke stažení jsou v příslušné sekci na adrese game.amd.com, prozatím se jedná pouze o verze pro operační systémy Windows; pro Linux přijdou později. Balík sestává z ovladačů a programů: ovladač pro Radeony verze 8.442, ovladač pro jižní můstky/IGP, Catalyst Control Center 7.12, Remote Wonder 3.04, Multimedia Center 9.16, HydraVision, HydraVision Basic Edition a instalátoru. Veškeré změny jsou shrnuty v poznámkách k vydání (pdf), nicméně z těch zajímavých jsou to např. podpora přetaktování jádra i pamětí karet Radeon HD řady 2900 zapojených v režimu CrossFire pomocí AMD OverDrive; opraveno je také mnoho chyb a opětovně byl zvýšen výkon, v testech 3DMark údajně až o pět procent (Radeony HD 2400 a 2600) a ve hře Company of Heroes také až o pět procent (Radeony HD 38x7). Zdroj: Fudzilla

Pavel Boček
25. 12. 2007 16:30
7
ATI CrossFire zůstává otevřenou technologií

ATI CrossFire zůstává otevřenou technologií

ATI, společnost vlastněná firmou AMD, oznámila, že zůstává věrná své otevřené strategii a nabízí tak ostatním společnostem možnost využití technologie CrossFire na jejich systémech. Takže i Intel může využívat po validaci logo ATI CrossFire na svých platformách bez licenčních poplatků. Všechny momentální čipové sady společnosti Intel, stejně jako přicházející sady Intel X48 a P45, by mohly tedy logo ATI CrossFire a ATI CrossFireX využívat. A jak se vyjádřil Godfrey Cheng, jenž má v AMD na starost vývoj technologie CrossFire, jeho firma neustále spolupracuje s dalšími společnostmi, Intel nevyjímaje, na dalším vývoji. Zdroj: X-bit labs

21. 12. 2007 11:00
1
AMD pracuje na vlastním PCIe můstku

AMD pracuje na vlastním PCIe můstku

Společnost AMD se v nejbližší době zaměří na grafické karty se dvěma jádry, jak už bylo několikrát řečeno. Hned v lednu příštího roku se má představit grafická karta ATI Radeon HD 3870 X2, která využije dva čipy RV670XT a bude cenově postavena mezi 299 a 349 USD (což je poměrně velký rozsah, ale brzy uvidíme). Radeony HD 3870 X2 využijí můstkové čipy sběrnice PCI Express PEX6347, a i když se takové řešení jistě pro zákazníky prodraží, společnost zatím ušetří náklady na vývoj svého čipu. AMD ale plánuje vlastní implementaci, již bude moci využít v budoucích hi-end kartách, které přijdou po sérii HD 3000. Ty by již měly mít PCI Express můstek již integrovaný v sobě, takže návrh PCB karty bude jednodušší, a tím i náklady na výrobu nižší. Vše se tedy má odhalit s příchodem nové generace R700. Zdroj: Digitimes

19. 12. 2007 14:00
1
Reklama
ZOTAC využije DisplayPort na svých příštích grafických kartách

ZOTAC využije DisplayPort na svých příštích grafických kartách

Společnost ZOTAC oznámila, že její budoucí grafické karty nové generace budou využívat technologii DisplayPort. Ta má být přítomna na modelech s grafickými procesory NVIDIA a vše je dle Carstena Bergera, ředitele marketingu firmy, již připraveno. "Vypustíme grafické karty s DisplayPortem příští rok, až budou k dispozici i nové monitory pro toto rozhraní, a zákazníci tak budou moci nový standard využit," řekl Berger. Nové grafické karty si samozřejmě ponechají kompatibilitu s DVI a D-Sub a připraveny budou i adaptéry DisplayPort-to-DVI a DisplayPort-to-HDMI. ZOTAC tedy dle svých slov již jen čeká na to, až dostane od svých zákazníků impulz, aby mohl začít s dodávkami. Zdroj: TZ ZOTAC

18. 12. 2007 10:30
10
Na AMD Analyst Day byl představen hybridní CrossFire

Na AMD Analyst Day byl představen hybridní CrossFire

Společnost AMD na svém Analyst Day kromě nepříliš dobrých zpráv o odsunu čipů R700 také vybraným zástupcům tisku předvedla novou odnož technologie CrossFire, neoficiálně nazývanou hybridní CrossFire. Souvisí s novými grafickými jádry RV620, náhradami za RV610. Kromě karet Radeon HD 2400 také nahradí notně zastaralá integrovaná grafická jádra, která nejsou schopna akcelerovat již ani HD video, natožpak hry. Oproti oběma také jádra RV620 přinesou podporu DirectX 10.1. Kromě toho, že tedy ve srovnání se staršími jádry nabídnou výrazně vyšší výkon, tak i díky tomu, že integrované jádro lze považovat za kompletní grafickou kartu (nově budou mít i 16 – 128 MB paměti přímo na desce), lze využít technologii CrossFire. Předvedena byla základní deska s jednou z čipových sad rodiny AMD 7xx, RS780. Samotná integrovaná grafická karta byla schopná provozovat hry Call of Duty 4 a Unreal Tournament 3 s 30, resp. 27 snímky za sekundu, po přidání samostatné karty Radeon HD 3450 a zapojením obou

Pavel Boček
17. 12. 2007 09:15
8
NVIDIA odhalila svou 3-Way SLI technologii

NVIDIA odhalila svou 3-Way SLI technologii

Společnost NVIDIA se rozpovídala o své technologii s názvem 3-Way SLI, nazývané také jako triple-SLI. Ta má nahradit nepříliš úspěšnou quad-SLI, která u karet GeForce 7 nepřinesla přesvědčivé výsledky. Triple-SLI slibuje, že výkonnostní nárůst bude téměř třínásobný (asi 2,8x) oproti použití jedné grafické karty. Mluví se o podpoře karet NVIDIA GeForce 8800 Ultra a GeForce 8800 GTX a uživatel také musí vlastnit základní desku založenou na čipové sadě NVIDIA 680i SLI, samozřejmě se třemi PCIe x16 sloty. NVIDIA udává, že hráči budou moci "hrát v 60 FPS v rozlišení 2560 x 1600 a 8x AA", ale již neudává, o jakou hru v tomto případě jde, což je celkem podstatné. Uvidíme tedy, jak se tato technologie ujme a zda nebude od ní upuštěno, jako se stalo v případě quad-SLI, která zanikla s nástupem osmé řady karet GeForce. Zdroj: X-bit labs

14. 12. 2007 13:30
2
AMD představilo Mobility Radeon HD 2700

AMD představilo Mobility Radeon HD 2700

AMD bez větší propagace na stránkách představilo novou mobilní grafickou kartu Mobility Radeon HD 2700. Bohužel karta není ničím převratná, oproti Mobility Radeonům HD 2600 Pro doznala jen nevýrazných změn. Stejně jako předchozí modely totiž obsahuje 128bitovou paměťovou sběrnici, počet stream procesorů byl navýšen na 128, nicméně tolik má i HD 2600 XT. Dle serveru Fudzilla je stejné i jejich PCB (Printed Circuit Board, deska tištěných spojů) a 65nm jádro, jediným zbývajícím rozdílem jsou tedy vyšší pracovní frekvence. Bližší informace na stránkách AMD. Zdroj: Fudzilla

Pavel Boček
13. 12. 2007 09:00
Vývoj počítání fyziky pomocí GPU je momentálně mrtev, říká AMD

Vývoj počítání fyziky pomocí GPU je momentálně mrtev, říká AMD

Společnost Intel toto září koupila firmu Havok, která vyvíjela technologie pro implementaci propočtů 'fyziky' v počítačových hrách, a to dle Richarda Huddyho z AMD (stará se o spolupráci a vztahy s vývojáři) ohrožuje implementaci enginu Havok FX, jenž měl využívat výpočetní sílu dnešních GPU. Tím by se mohlo počítání fyzických kolizí a dalších jevů pomocí GPU posunout až na příchod DirectX 11. Intel se však již dříve vyjádřil, že Havok jako firma bude pokračovat ve své práci jako předtím, i když je jím celkově vlastněna. Nyní to však dle zástupců AMD i NVIDIE vypadá, že práce na enginu Havok FX budou zrušeny, nebo se vydá bez jakékoliv podpory. Richard Huddy totiž říká, že Havok FX, pokud bude vypuštěn, přijde s podporou jen několika málo titulů. AMD by se tedy mohlo zaměřit spíše na počítání fyziky pomocí vícejádrových procesorů. NVIDIA se slovy jejího CEO, Jen-Hsun Huanga, vyjádřila, že koupě Havoku Intelem naruší spolupráci mezi výrobci zainteresovanými ve

20. 11. 2007 00:05
Reklama
Prošvihne NVIDIA vánoční sezónu?

Prošvihne NVIDIA vánoční sezónu?

Před několika málo týdny společnost NVIDIA představila svůj momentální hit, grafickou kartu s čipem GeForce 8800GT, která se zaměřuje na výkonný mainstream, kde poskytuje opravdu velmi dobré výsledky. Avšak, jak již víme, také poptávka po nich je velmi vysoká, a karty tak k dispozici prostě nejsou ani nyní. Dle serveru TG Daily se zatím celosvětově prodalo na 40.000 kusů těchto karet. Toho by mohla využít společnost AMD a její ATI, jež podle jistých zdrojů bude mít pro začátek připraveno asi čtvrt miliónu karet Radeon HD 3850 a 3870 a do konce roku je má následovat dalších 150.000 kusů s cenami mezi 180 - 220 USD. Přitom si má jejich výkon držet od GeForce 8800GT odstup do 10 %, což za zmíněnou cenu jistě stojí. NVIDIA by na toto mohla doplatit, ať jsou její GeForce 8800GT sebelepší - jestli nebudou, pak firma přijde o tržby z jejich prodeje. Avšak dle posledního vývoje by to příliš citelná rána nebyla. Zdroj: TG Daily

13. 11. 2007 10:15
9
Nové grafické karty v podání Asusu

Nové grafické karty v podání Asusu

Společnost Asus oficiálně v České republice představila nové grafické karty založené na řešeních od NVIDIE. Jednak je to EN8800GT TOP/G/HTDP/512M, karta s GeForce 8800GT, která slibuje o 10 % vyšší výkon, než mají podobné karty s oficiálními specifikacemi. Tato karta se bude společně s EN8800GT/G/HTDP/512M prodávat se hrou Company of Heroes: Opposing Fronts. Verze TOP má stream procesory přetaktované z 1500 MHz na 1844 MHz, jádro tiká na 700 MHz a 512 MB pamětí GDDR3 na 2000 MHz, což mělo v 3DMarku06 zvýšit výkon o 10 procent (11119 bodů). Dále je zde novinka s názvem EN8500GT TOP/HTP/256M, která přichází s GPU GeForce 8500GT a přiloženou hrou World Touring Car Championship – RACE THE WTCC - závody cestovních automobilů. U této karty byla zvýšena frekvence jádra z 450 na 600 MHz, a to mělo v 3DMark06 dopomoci k 37% zvýšení výkonu (3043 bodů). Karta také využívá vlastní chlazení se zvětšenou aktivní plochou pro dosažení nižších teplot, samozřejmě je zde technologie Splendid

12. 11. 2007 14:00
AMD FireStream 9170: vysoce výkonná karta pro akceleraci výpočtů

AMD FireStream 9170: vysoce výkonná karta pro akceleraci výpočtů

AMD představilo FireStream 9170 Stream Processor, v podstatě upravenou grafickou kartu pro náročné vědecké, případně komerční výpočty. Poprvé přináší do tohoto segmentu také desetinná čísla float s dvojitou přesností (tedy 64-bitová desetinná čísla). Výkon této karty by měl dosahovat 500 GFLOPS. Čip je vyráběn 55nm procesem a obsahuje 320 výpočetních jednotek, dá se tedy předpokládat, že jde o kartu vycházející z ještě nepředstaveného Radeonu HD 3800 (RV670). Čip s 660 miliony tranzistorů je vyráběn u TSMC a celá karta by měla spotřebovat maximálně 150 W. K dispozici jsou neuvěřitelné 2 GB GDDR paměti. AMD plánuje zahrnout podporu AMD Core Math Library (ACML) pro zajištění matematických výpočtů na GPU, rovněž budou k dispozici COBRA video knihovny pro akceleraci převodů videa. Karta bude nabízena za cenu $1999 a má být k dispozici od prvního čtvrtletí příštího roku. Software Development Kit bude uvolněn rovněž někdy v této době. Zdroj: www.cdrinfo.com, www.extre

9. 11. 2007 14:10
3
AMD zpřístupní DirectX 10.1 i pro AGP

AMD zpřístupní DirectX 10.1 i pro AGP

Podobně jako s DirectX10 společnost AMD zpřístupní pro starší počítače s AGP slotem i DirectX 10 skrz nové Radeony HD 3850. AGP trh je již poměrně malý, nicméně je zcela v rukou AMD, jelikož NVIDIA nové AGP karty nevydala od GeForce 7800. Konkurenční výrobce se zřejmě pokouší o nějaký můstek, ale jsou prý problémy s kompatibilitou, proto je zatím takřka ticho po pěšině. Jelikož AGP slot je kartám schopen poskytnout pouze 35 W a spotřeba nových Radeonů je někde kolem 100 W, bude tedy potřeba jeden šestipinový napájecí konektor. AMD dodalo některým výrobcům i pár vzorků Radeonů HD 2900 XT, ale nakonec by díky velkým nárokům na napájení bylo třeba dvou osmipinových konektorů, a proto byly nakonec vydány jen Radeony HD 2400 a 2600, které nyní vystřídá výkonnější Radeon HD 3850. Jaké ale budou jeho přesné specifikace, si musíme ještě počkat. Zdroj: The Inquirer

Pavel Boček
8. 11. 2007 09:00
5
MSI a tři cesty k přetaktování

MSI a tři cesty k přetaktování

Společnost MSI vypustila své poslední ovladače O.C. All-in-One pro grafické karty s GPU NVIDIA GeForce, které mohou upravovat i frekvenci shaderů. Po jejich nainstalování si tedy uživatelé budou moci ihned nastavit frekvenci GPU, pamětí i zmíněných shaderů a využívat automatickou funkci D.O.T. - Dynamic Over-Clocking Technology. Nyní tedy mají uživatelé možnost změnit všechny tři hlavní frekvence, pro jejichž úpravu by se jinak musela stáhnout a nainstalovat aplikace jako RivaTuner a podobné. Jde tu tedy hlavně o to, že možnosti přetaktování jsou nyní nedílnou součástí O.C. ovladačů MSI. Pokud máte možnost vyzkoušet je, napište prosím do diskuze své poznatky, stahovat můžete zde: Vista 32bit, XP 32bit. Zdroj: MSI

1. 11. 2007 11:00
1
Reklama
Foxconn s první GeForce 8800 GT

Foxconn s první GeForce 8800 GT

Foxconn bude pravděpodobně první společností, která vydá nové grafické karty GeForce 8800 GT. Ty budou založeny na úspornějším jádře G92 (výrobce měl nějakou dobu nesprávně uvedeno G96) s frekvencí 600 MHz. Přístup k GDDR3 pamětem o frekvenci 1,8 GHz zařídí 256bitová sběrnice. Karta již bude podporovat PCIe 2.0 a DirectX verze 10. Přinese však mírný převrat – přibude 16 shaderovacích jednotek na celkový počet 112 a to i pro verzi GTS. Naopak verze GTS 320 MB s největší pravděpodobností skončí, spekuluje se také dokonce i o úplném konci GTS, ale to je málo pravděpodobné. Jisté však je, že nové karty pořádně zamíchají s trhem. Budou totiž poměrně levné (v předobjednávkách je jejich cena kolem 5 a půl tisíce korun), totéž karty AMD, které navíc dostanou naprosto nové značení. Zdroj: The Inquirer

Pavel Boček
22. 10. 2007 10:45
4
AMD RV670 má nové jméno: Radeon HD 3800!

AMD RV670 má nové jméno: Radeon HD 3800!

O čipu AMD RV670 se mluví už hodně dlouho. Karty měly nést jméno Radeon HD 2950, nicméně se zdá, že se bude jednat o Radeony HD 3800. Na webových stránkách GeCube se dokonce na čas objevila informace o kartách řady HD 3000, ale byla velmi rychle stažena. RV670 Pro bude znám jako Radeon HD 3850 a RV670 XT jako Radeon HD 3870. Čip by měl nést 320 shader jednotek, podporovat sběrnici PCI-Express 2.0, DirectX 10.1 a Shader Model 4.1. Výroba bude probíhat 55nm technologií a sběrnice pamětí má být nyní jen 256-bitová. Při očekávaných vysokých frekvencích pamětí to snad ale nebude problém. Karty se mají objevit 15. listopadu 2007. Zdroj: www.vr-zone.com, www.techreport.com

22. 10. 2007 01:00
Reklama
Reklama