Grafiky a hry (strana 164 z 215)

GeCube představí duální Radeon X1600 XT

GeCube představí duální Radeon X1600 XT

Společnost GeCube v blízké budoucnosti hodlá uvést na trh duální grafickou kartu s dvěma čipy Radeon X1600 XT na jednom PCB. Myšlenka dvou čipů na jednom PCB není nová, momentálně jí používá třeba Asus a Gigabyte. Samozřejmě dva čipy nejsou levnou záležitostí, takže prodeje nebudou nikterak vysoké. Na druhou stranu se tyto produkty honosí vysokým stavem vyjímečnosti a dělají svému výrobci reklamu. Například prodeje velmi drahé karty Asus EN7800GT Dual s dvěma čipy GeForce 7800GT činily asi jen 2000 kusů. Karta společnosti GeCube má podle všeho mít čtyři DVI porty, což umožní obraz roztáhnout na velmi slušný počet monitorů. Dva čipy Radeon X1600 XT (590MHz jádro s 12 pixel pipeline, 4 RBE, 128-bitové paměti na 1380MHz) by pak měly mít výkon podobný Radeonu X1800 XT. Již byla oznámena cena tohoto řešení, $399, což je asi 12000Kč s DPH. Nyní jen zbývá rozhodnout, zda risknout takovouto "šílenost" nebo jít do osvědčené high-end karty. Zdroj: www.xbitlabs.com

1. 3. 2006 21:05
1
PowerColor bude prodávat dvojice karet (pro CrossFire) s vodním chlazením

PowerColor bude prodávat dvojice karet (pro CrossFire) s vodním chlazením

Aby se dual-GPU technologie CrossFire co nejvíce rozšířila, hodlá PowerColor prodávat set dvou karet ATi s vodním chlazením. To se ale nebude týkat naprostého high-endu, ale spíše vyššího mainstreamu, kdy chce prosadit tuto technologii i do ne až tak drahých sestav. Balíček tak může obsahovat dva Radeony X1600 XT se speciálním vodním chlazení EVO2. Dvě takové karty s 12 pixel pipelines, taktem jádra 590MHz a 128-bitovými pamětmi o velikosti 256MB pracujícími na frekvenci 1380MHz by měly být v reálu výkonné asi jako Radeon X1800XT. Vodní chlazení by pak mělo být velmi tiché. Bohužel ceny uveřejněny nebyly a neočekávám, že bude nižší než u Samotného Radeonu X1800XT. Ony dvě karty už stojí docela dost a vodní chlazení rovněž nebude nejlevnější. Zdroj: www.techreport.com

1. 3. 2006 20:55
Reklama
3Dlabs končí v segmentu PC

3Dlabs končí v segmentu PC

Společnost 3Dlabs, která od roku 2002 spadá pod Creative Technology, končí s 3D profesionálním grafickým PC segmentem, místo toho se hodlá soustředit na grafické čipy pro handheldy a podobná mobilní zařízení. Nastupující generace těchto zařízení potřebují processing videa, zvuk i 3D grafiku. Končí tak jedna z legend a přenechává místo například profesionálním grafikám ATi a nVidia. Celý přechod si vyžádá asi 34 milionů dolarů, pravděpodobně přijde o místo kolem 100 zaměstnanců. Zdroj: www.xbitlabs.com

27. 2. 2006 19:55
1
Nové karty nVidia GeForce 7900 budou docela levné

Nové karty nVidia GeForce 7900 budou docela levné

Čipy G71 sice nebudou mít 32 pixel pipeline jak se původně předpokládalo, ale na druhou stranu potěší velmi nízkou cenou. Půjde v podstatě o 90nm GeForce 7800. Lepší technologie výroby však umožňuje dosáhnout vyšších taktů, tím i výkonu a vzhledem k tomu, že výsledné jádro je o něco menší, snižují se i náklady na výrobu. GeForce 7900GTX tak bude mít místo 550MHz u GeForce 7800GTX 512MB rovnou 650MHz jádro, levnější 7900GT pak bude tikat na 450MHz. To dává ve výsledku při 24 pixel pipelines a osmi vertex jednotkách texel fillrate 15,6GPixel/s (resp. 10,8GPixel/s). Paměti typu GDDR3 poběží v prvním případě na 1600MHz, ve druhém na stále vynikajících 1300MHz. Jak už bylo řečeno, menší plocha čipu snižuje náklady na výrobu a tedy i výslednou cenu čipu. Karty s čipem GeForce 7900GTX a 512MB paměti mají stát $499 (cca 15000Kč s DPH), GeForce 7900GT bude za velmi slušných $299 (cca 9000Kč s DPH). Cena nedostatkové GeForce 7800GTX 512 klesne na $399 (asi 12000Kč s DPH). Sami u

25. 2. 2006 18:40
2
Matrox uvádí externí grafickou jednotku

Matrox uvádí externí grafickou jednotku

Společnost Matrox se v posledních letech trochu ztrácela na trhu grafických karet, protože se zaměřila na užší segment produktů určených pro profesionály, hráči se musí spokojit s čipy jiných výrobců. Nyní přichází na trh s velmi zajímavou novinkou, externí grafickou jednotkou Extio F1400. Toto zařízení dává pojmu ovládání počítače docela jiný rozměr. Obsahuje totiž grafický čip Matrox se 128MB paměti, zvukový čip a to vše v jedné krabičce, která je vybavena dual-LC konektorem pro optické vlákno, čtyřmi DVI-I konektory, šesti USB 2.0 porty, optickým konektorem pro audio výstup stejně jako analogovými konektory pro mikrofon, line in a line out. K zařízení se tedy připojí reprosoustava, až čtyři monitory, klávesnice a myš, zatímco počítač může být vzdálen až 250 metrů. Nemusíte tak být v dosahu hlučného počítače, rovněž tak může být zabráněno přímému přístupu k počítači. Maximální rozlišení na jednom displeji je 1600×1200 pixelů. Záruka má být dva roky, do pr

23. 2. 2006 22:35
4
Novinka od Asusu - karta AX1900CROSSFIRE

Novinka od Asusu - karta AX1900CROSSFIRE

Asus momentálně přichází s nabídkou grafické karty EAX1900CROSSFIRE /2DH/512M založené na nejmodernějším čipu firmy ATi - Radeon X1900CF taktovaném na 625MHz. A jak již z názvu vyplývá, zahrnuta je i podpora technologie Crossfire přes VHDCI konektor, obdoba SLi společnosti nVidia. Karta obsahuje rovněž 512MB paměti DDR3 na 725MHz (1450MHz DDR), maximální možné rozlišení je 2560*1600 a přítomen je vedle dvou DVI konektorů i výstup HDTV. Mezi další atributy karty patří Asus GameReplay nahrávající MPEG4 video z průběhu her, GameLiveShow usnadňující online hraní, GameFace messenger k pořádání online herních konferencí a nakonec Splendid Video Enhancing k optimalizace obrazu přehrávaného videa. Karta by měla být momentálně již celosvětově dostupná. Zdroj: Asus

23. 2. 2006 15:40
3
PowerColor Radeon X1300 HyperMemory s podporou celkové velikosti grafické paměti až 512MB

PowerColor Radeon X1300 HyperMemory s podporou celkové velikosti grafické paměti až 512MB

Společnost PowerColor uvádí na trh Radeon X1300 s podporou HyperMemory, karta si tedy může doplnit svůj buffer o další paměť ze systémové paměti RAM. Takt 90nm čipu Radeon X1300 u této karty ale nezůstal na původních 450MHz, ale byl zvýšen až na 600MHz, což je hodnota obvyklá u Radeonu X1300Pro. Paměti jsou typu DDR2 o velikosti 128MB na frekvenci 400MHz, karta si může naalokovat až 512MB buffer použitím dalších 384MB paměti z RAMky. U karty tohoto výkonu je tak velká paměť naprosto zbytečná nehledě na to, že stále docela velké množství počítačů s touto kartou bude mít pouze 512MB (přeci jen se jedná o low-end kartu pro low-end počítače) a tam se asi oněch 384MB bude shánět dost těžko. Zdroj: www.powercolor.com

22. 2. 2006 22:10
2
Reklama
Obrázky nVidia GeForce 7600GT a 7600GS, masivní prosazování H.264

Obrázky nVidia GeForce 7600GT a 7600GS, masivní prosazování H.264

GeForce 6600GT se postupem času přesouvá spíše k nižšímu mainstreamu (či vyššímu low-endu) a proto nVidie potřebuje něco nového. Touto novinkou má být 90nm čip GeForce 7600. Ten se představí zanedlouho, jak budou karty vypadat (referenční design), si můžete prohlédnout na obrázcích. Samozřejmě půjde o nativní PCIe čip. Bude se vyrábět ve dvou verzích, alespoň zpočátku. Levnějším bude GeForce 7600 GS, výkonnějším pak GeForce 7600 GT. 7600GS bude mít 500MHz jádro s 8 pixel pipeline a třemi vertex jednotkami, tyto údaje jsou naprosto totožné se stávajícími čipy GeForce 6600GT. Tedy i fillrate zůstal na 4GPixel/s. Výkonnější GeForce 7600 GT už bude mít 560MHz jádro s 12 pixel pipeline a pěti vertex jednotkami. To má za následek mnohem vyšší teoretický fillrate, 6,72GPixel/s. Paměťová sběrnice bude u obou typů 128-bitová. 7600GS má mít podle prvních údajů frekvenci 1GHz (propustnost 16GB/s), 7600GT má frekvence rovněž nejasné, hovoří se ale o propustnosti 20,2GB/s, což

22. 2. 2006 21:55
1
ATi CrossFire již nebude vyžadovat Master karty

ATi CrossFire již nebude vyžadovat Master karty

Nové připravované 80nm grafické čipy ATi RV560 a RV570 podle zdrojů již nebudou k dual-GPU technologii CrossFire potřebovat Master karty. Oba čipy budou CrossFire podporovat přímo, tedy obě karty v zapojení budou typu Master. ATi si tak může dovolit upustit od přijímačů a vysílačů signálu, který na řadě X800/X850 způsoboval onu nepříjemnost s maximálním rozlišením 1600×1200/60Hz. Ke CrossFire ale budou tyto karty vyžadovat můstek, obdobu SLI můstku nVidie používaného už od počátku nVidia SLI. Čip RV560 by měl být základem karet Radeon X1700, od X1600 by se měl lišit 256-bitovou paměťovou sběrnicí. Zdroj: www.dailytech.com

22. 2. 2006 20:45
Grafické karty nVidia GeForce 7800GTX a 7800GT opouštějí trh

Grafické karty nVidia GeForce 7800GTX a 7800GT opouštějí trh

Společnost nVidia a její partneři začínají vyřizovat poslední objednávky na grafické karty GeForce 7800GTX a GT. Současné objednávky samozřejmě budou ještě vyřízeny, ale další nabídka těchto karet bude potom pouze v retail balení do vyprodání zásob. Snaha je tak zcela jasná a to vyprázdnit sklady a uvolnit kapacity pro novější čip G71. Nově nabízené karty budou GeForce 7900 GTX, tedy nová vlajková loď společnosti a levnější varianta GeForce 7900 GT. Zajímavé je také to, že nové karty mají být obecně levnější než současné 7800GTX a GT. Samozřejmostí je i vyšší výkon a dle serveru mají být i lépe dostupné. Musíme si počkat, zda se novým kartám dostane stejně vysoké obliby, jako tomu bylo u těchto předchůdců, které pomalu opouštějí trh. Zdroj: www.theinquirer.net

Marek Štelčík
20. 2. 2006 21:00
2
Nové ovladače ForceWare 83.90 podporují pětici nových karet "sedmičkové řady"

Nové ovladače ForceWare 83.90 podporují pětici nových karet "sedmičkové řady"

Zatím se jedná pouze o neoficiální ovladače (betaverzi). Ta ale přináší podporu mnoha nových grafických karet společnosti nVidia. Konkrétně se jedná o těchto pět čipů: GeForce 7300LE GeForce 7300GS GeForce 7600GT GeForce 7900GT GeForce 7900GTX Kromě GeForce 7300GS jsme se ani s jednou kartou zatím nesetkali. GeForce 7900 (G71) se bude zatím nabízet ve dvou verzích, GT a GTX. Jako všechny nové sedmičkové karty, i tyto budou vyráběny 90nm procesem. GeForce 7900GTX bude disponovat 32 pixel pipeline, jádro bude tikat na 650MHz (texel fillrate 20,8GPixel/s!), 512MB paměť typu GDDR3 1,1ns bude tikat na 1,6GHz. GeForce 7900GT bude podstatně pomalejší, k dispozici bude 24 pixel pipelines, ale jádro bude jen na 450MHz, což ale stále dává na dnešní dobu velmi dobrý texel fillrate 10,8GPixel/s. 256MB Paměť bude taktována na 1,32GHz, přičemž půjde o 1,4ns GDDR3 čipy. Obě karty budou představeny na CeBITu 9. března tohoto roku. Na konci téhož měsíce se má představit i GeForce 7600 (G73), s

18. 2. 2006 22:25
1
ATi R590 (Radeon X1800 GTO) už příští měsíc

ATi R590 (Radeon X1800 GTO) už příští měsíc

ATi chce zaútočit na vyšší mainstream novou kartou ATi Radeon X1800 GTO. Ta bude obsahovat jádro R590 vycházející z R580 použitého u Radeonů X1900. Bude mít nižší takty a bude ochuzena o pár drobností, ale zatím nebylo řečeno o co přesně půjde. Karty mají být nabízeny za $279, což bude v přepočtu kolem 8000Kč i s daní. Protože zatím neznáme žádné podrobnosti, nelze ani příliš spekulovat o výkonu, ale má jít prý o podobnou "bombu" jako Radeon X800 GTO. Tedy poměrně levnou a výkonnou kartou se slušnou možnosti taktování. Jen mi není jasné, proč se nebude jmenovat X1900 GTO, když vychází z Radeonu X1900 a ne X1800. Rovněž bylo uveřejněno datum uvedení nového 80nm čipu ATi R600. Tento čip bude představen v říjnu tohoto roku. Zdroj: www.channelregister.co.uk

15. 2. 2006 18:30
2
Reklama
Paměti Samsung GDDR4 už tikají na 3,2GHz

Paměti Samsung GDDR4 už tikají na 3,2GHz

Dosud se u high-endových grafických karet používají GDDR3 paměťové čipy, ale některé grafiky jsou již připraveny i na novější paměti GDDR4, mají je podporovat například nové Radeony X1900. Samsung už koncem roku 2005 představil 2,5GHz GDDR4 čipy o kapacitě 256Mbit. Nyní 80nm procesem vyrobil 512Mbit GDDR4 čipy pracující na efektivní frekvenci 3,2GHz. To znamená propustnost 12,8 GB/s z jednoho jediného čipu (32-bit zapojení)! Při 256-bitovém zapojení tak činí maximální propustnost 102,4GB/s! Bližší charakteristiky, jako například voltáž, nebyly zveřejněny. Zdroj: www.xbitlabs.com

14. 2. 2006 19:45
nVidia uvádí GoForce 5500

nVidia uvádí GoForce 5500

Grafické čipy nVidia pro mobilní zařízení typu handheldů či mobilních telefonů mají další přírůstek do rodiny. Jedná se o nový čip GoForce 5500, který má přinést nevídaný výkon, ale i jiné možnosti. Podle nVidie umožní tento čip hrát na mobilu Quake 3 s rozlišením 1024×768. Když uvážíme, že typické rozlišení je 320×240, pak je jasné, že čip bude hodně výkonný. To ostatně dokládá frekvence čipu 200MHz, fillrate 200Mpixel/s také není k zahození. Vnitřní 128-bitová paměť má velikost 640kB, zásobníková paměť může mít 2MB nebo 8MB, externí pak až 32MB. GoForce 5500 je vyráběna 90nm CMOS procesem, pracuje s napětím 0,95V-1,32V. Je to rovněž první mobilní čip, který podporuje H.264, WMV9 a MPEG4 (DivX/Xvid) v nativním DVD rozlišení. Čip rovněž podporuje práci až s 10-megapixelovými obrázky, což je opravdu více než dost. Zařízení s GoForce 5500 by měla být na trhu v průběhu letních prázdnin tohoto roku. Zdroj: www.nvidia.com

13. 2. 2006 15:15
Prodej karet S3 Chrome S27 začal (alespoň v USA)

Prodej karet S3 Chrome S27 začal (alespoň v USA)

S3 před několika měsíci uvedla na trh nové grafické čipy S3 Chrome S25 a S27, výrobci však bohužel přítomnost těchto čipů ignorují. Proto společnosti nezbývalo nic jiného než grafické karty s těmito čipy vyrábět sama. Dostupné jsou zatím jen v USA, třeba přes Newegg.com. Nabízí se zde 128MB a 256MB varianty S3 Chrome S27. Čip tiká na 700MHz, 128-bitové paměti GDDR3 rovněž na téže frekvenci (efektivně 1,4GHz). Karty podporují DirectX 9.0, ale pouze Shader Model 2.0. To sice v low-endu vůbec nehraje roli, ale konkurence už nabízí SM3.0. Nebavme se o (ne)využitelnosti SM3.0 v takových kartách, ale pravdou je, že pro méně znalého kupujícího to může hrát roli. Díky osmi pixel a čtyřem vertex pipeline nabízí karta velmi dobrý fillrate, nicméně výkon je jen někde na úrovni Radeonů X1300 Pro či GeForce 6600 DDR2. Cena je plně konkurenceschopná, 128MB verze je k mání za $99, 256MB verze pak už za ne tak příjemných $128. Obávám se však, že dokud tyto karty nezačnou vyrábět i

7. 2. 2006 21:30
1
ATi uvádí Mobility FireGL V5200

ATi uvádí Mobility FireGL V5200

ATi uvedla nový grafický čip pro mobilní pracovní stanice nazvaný Mobility FireGL V5200. Jinak také řečeno, Mobility Radeon X1600 certifikovaný pro použití v aplikacích typu AutoCAD, Catia, ICEM Surf, SolidWorks, 3dsmax, Maya nebo SoftImage/XSI. Jinak se jedná o naprosto totožné čipy, má tedy pět vertex jednotek a 12 pixel shaderů. Oproti předchůdci V5000 tak počet pixel shaderů vzrostl z osmi na dvanáct, ale počet vertex jednotek klesl z šesti na pět. Čip disponuje 157 miliony tranzistorů, je vyráběn 90nm technologií. Bude vybaven 128-bitovými paměti GDDR3 o kapacitě 256MB. Půjde o nativní PCIe x16 čip. První notebook osazen tímto čipem je Lenovo Thinkpad T60p. Ten je vybaven procesorem Intel Core Duo T2600 na frekvenci 2,16GHz, dále je k dispozici 1GB RAM, 100GB 7200rpm disk, 8x DVD±RW mechanika. Ze síťové výbavy to jsou pak gigabitová síťovka, Intel PRO/Wireless 3945ABG WiFi a Bluetooth. Displej může mít buď úhlopříčku 14,1" s rozlišením 1400×1050 pixelů nebo 15" s rozliše

7. 2. 2006 16:35
1
ATi snižuje spotřebu technologiemi použitými u mobilních čipů

ATi snižuje spotřebu technologiemi použitými u mobilních čipů

Nové 90nm desktopové grafické čipy ATi mají docela problém s neskutečně vysokou spotřebou elektrické energie. Radeon X1800 XT při testu serveru Xbitlabs.com vykazoval spotřebu až 112W. S novými ovladači klesla spotřeba na 103W, což ukazuje na některé softwarové optimalizace. Nové BIOSy grafických karet by měly umožňovat snižování taktu, když není potřeba vysokého výkonu v 3D aplikacích. Z Mobility Radeonů by měla být rovněž převzata technologie vypínání částí grafického čipu, které se nevyužívají. Jak se to v praxi skutečně projeví, ukáže až čas. nVidia již dlouhou dobu používá technologie ke snížení spotřeby, například jednoduché přepínání frekvence mezi 2D a 3D módem je tu už od řady FX. Podobnou věc si ale můžete vyrobit i sami doma na svém Radeonu třeba pomocí utility ATi Tray Tools. Svůj Radeon 9800Pro jsem takto podtaktoval z 380MHz na 200MHz bez nejmenších protestů. Jen škoda, že nemá teplotní čidlo, abych ověřil praktický dopad. GeForce 7800 pak využ

5. 2. 2006 20:15
2
Reklama
VIA/S3 zvětšuje svůj podíl na trhu grafických čipů na úkor Intelu

VIA/S3 zvětšuje svůj podíl na trhu grafických čipů na úkor Intelu

Na první pohled zuří válka na poli grafických čipů mezi ATi a nVidií. Proto se může zdát být překvapivé, že grafickému trhu vládne Intel, který získává body díky obrovskému množství integrovaných grafických čipů. Přesto se jeho podíl snižuje, naopak velmi získává společnost VIA. Je vidět, že zastoupení ostatních společností se takřka nezměnilo, jen Intel spadl z 37% na 32% a VIA/S3 naopak stoupla z 11% na 15%. Na trhu grafických karet (ne čipů!) zaujímá nVidia první místo s 52%, ATi je druhá se zbylými 48%. Naproti tomu, VIA/S3 má na trhu integrovaných čipů (ne karet!) 24% zastoupení. Zdroj: www.channelregister.co.uk

3. 2. 2006 20:00
AGP ještě nezemřelo: nVidia 7800GS

AGP ještě nezemřelo: nVidia 7800GS

Pokud stále využíváte základní desku s AGP slotem a plánujete kvůli PCI Express grafickým kartám upgrade na novou základní desku a grafickou kartu, máte možnost si to ještě rozmyslet. nVidia včera vypustila do světa AGP verzi grafické karty s čipem GeForce 7800GS. Sama nVidia věří, že se jim tento krok vyplatí a že je ve světě stále dost potenciálních zákazníků, kteří nástup modernější sběrnice nereflektovali. S přechodem na 7800GS tedy majitelé AGP 4x a 8x slotů získají všechny výhody řady 7XXX a oproti kartám 6800GT by měli zaznamenat 10-25% nárůst výkonu. Grafické karty mají být k dispozici ve vybraných obchodech počínaje 6. únorem s cenami v rozpětí 300-350 USD. Kdy dorazí k nám, zatím není jisté. Zdroj: TG Daily

3. 2. 2006 10:50
3
MSI Geminium-Go aneb SLI na jedné kartě

MSI Geminium-Go aneb SLI na jedné kartě

Nedávno jsme vás informovali o demonstraci karty, jež dovoluje provoz dvou grafických modulů určených původně pro notebooky. Tato novinka firmy Microstar již dostala jméno - Geminium-Go. Karta se bude prodávat již se dvěma MXM moduly s mobilními čipy nVidia GO6600. Je tak možné provozovat jeden, nebo oba moduly s výhodou SLI módu a výhoda je jasná - v budoucnu budete moci vyměnit pouze zmíněné moduly, aniž byste museli kupovat celou novou kartu. Otázkou ovšem je, jestli se to finančně vyplatí a jestli i holá karta do té doby nezastará. Menší výhodou také je menší spotřeba mobilních čipů a závisle na tom i méně odpadního tepla. Specifikace Geminium-Go: nVidia GO6600 mobilní GPU Optimalizováno pro nízkou spotřebu Dva MXM sloty pro grafické moduly SLI na jedné kartě 512MB RAM PCI Express x16

2. 2. 2006 19:00
1
Rodina ATi Radeon X1900 se rozšiřuje: mobilní a multimediální karty

Rodina ATi Radeon X1900 se rozšiřuje: mobilní a multimediální karty

Vypadá to, že ATi chce dostát svým slibům a uvedení karet značně urychlit a konečně ukončit papírová uvedení. Již příští týden by se měly na trhu objevit multimediální karty ATi Radeon X1900 All-in-Wonder. Společnosti již karty vyrábí, čekají jen na ATi, až oficiálně oznámí uvedení AIW karet X1900 na trh. Řada X1900 rovněž dostane mobilní verzi tohoto čipu. Ponese tedy jméno ATi Mobility Radeon X1900, doposud znám jako M59. Bohužel u tohoto čipu není znám datum uvedení, takže si na něj pravděpodobně ještě chvíli počkáme. Každopádně přinese opět o něco vyšší výkon a bohužel i spotřebu. V tomto případě asi najde místo pouze v DTR noteboocích, kde spotřeba nevadí, tam je zase problémem emitované teplo. Zdroj: www.theinquirer.net

1. 2. 2006 22:35
ATi Radeon X1900 vykazuje špatnou kvalitu obrazu

ATi Radeon X1900 vykazuje špatnou kvalitu obrazu

Radeony X1900 bohužel s nynějšími ovladači nevykazují vůbec přijatelnou kvalitu obrazu. V 3DMarku 06 v testu Firefly Forest jde na kartách Radeon X1900 krásně vidět chvění a zrnění (výsledný efekt lze vidět i na statických obrázcích). Nejlépe je to viditelné na zemi, kterou obě světlušky svým světlem ozařují. Jak by měl obrázek asi vypadat, můžete vidět na zvětšeném detailu nahoře pořízeném s grafickou kartou GeForce 7800GTX 512MB. Celý obrázek je pak zde. Když se podíváte na obrázek pořízený s Radeonem X1900XTX (dole), tak ten se docela liší. Opět, celý screenshot lze nalézt tady. Obrázky jsou ve formátu JPG na 100% kvalitu, takže se od skutečného obrazu příliš neliší a rozdíl je stále velmi patrný (PNG není naším systémem bohužel podporován). Podle ATi je problém v shadow shaderu, který je odlišný oproti původnímu v Radeonech X1800, protože tento zahrnuje Fetch4 i 24-bit DST. Vzhledem k tomu, že podobný problém Radeon X1800 se stejnými ovladači nevykazuje, bude probl

29. 1. 2006 20:40
5
Reklama
První výsledky v 3DMark06

První výsledky v 3DMark06

Asi většina z vás, stejně jako já, je zvědavá na výsledky testů grafických karet v novém benchmarku společnosti Futuremark, 3DMark06. Skóre 3DMarků je většinou nastaveno tak, že v době vydání by nejvýkonnější karta dané doby měla dosáhnout lehce přes 5000 bodů. 3DMark06 sice využívá staré známé testy s 3DMark05, ale přidává k nim několik nových testů a nové technologie, takže se nám budou "rubat" zase o něco více. Nyní následuje tabulka s dosaženými výkony některých dnešních karet s procesorem AMD Athlon 64 FX-55 (podle serveru www.pcper.com). Single karty skutečně dosahují hranice kolem 5000 bodů. Zajímavé je ale použití rozlišení 1280×1024. Nyní jen čekám až si 3DMark06 stáhnu a uvidím, jak si s ním moje grafika poradí. Zdroj: www.pcper.com

19. 1. 2006 19:50
7
Nový 3DMark06 je tu!

Nový 3DMark06 je tu!

Je tomu jen pár okamžiků, co byl vydán nový benchmarkovací program pro grafické karty - 3DMark06. O skutečnosti, že tu bude co nevidět, jsme vás informovali již včera kolem půnoci. Nová verze opět využívá nejnovější technologie jako jsou Pixel Shader 3.0, "depth of field" nebo samothého grafického čipu pro výpočet fyziky - PhysX ageia. Minimální požadavky na systém jsou celkem přijatelné: Intel® nebo AMD® kompatibilní procesor - 2.5GHz nebo lepší DirectX® 9 kompatibilní grafická karta s Pixel Shader 2.0 a minimálně 256 MB video paměti (256 pouze pro 16-bit přesnost a HDR) 1GB systémové RAM, 1.5GB voného místa na disku Windows® XP SP2 DirectX® 9.0c vydaný v prosinci 2005 nebo novější Velikost instalačního balíku je 580MB! Stahování je možné prozatím jen z oficiálních stránek a nutno podotknout, že jsou dost přetížené. Pro nedočkavce alespoň nějaké ty screenshoty. Zdroj: www.futuremark.com

18. 1. 2006 15:50
9
Reklama
Reklama