Grafiky a hry (strana 166 z 215)

Albatron představuje 512MB GeForce 6600LE/6600

Albatron představuje 512MB GeForce 6600LE/6600

Mezi kupu produktů, kterých existence na tomto světě je naprosto zbytečná, se řadí i dvě nové grafické karty společnosti Albatron. Obě karty jsou taktovány na 350MHz, verze 6600LE má čtyři pixel pipelines, 6600 pak osm, což výkon prakticky zdvojnásobí. Paměť je typu DDR2 a je taktována na 533MHz. O 50MHz rychlejší jádro a o 33MHz rychlejší paměti zajistí o trochu vyšší výkon. Ovšem to rozhodně neplatí o množství 512MB, které se na nárůstu výkonu rozhodně podílet nebude. GeForce 6600 a 6600LE jsou výkonem na takové úrovni, že jim 128MB bohatě stačí, už 256MB je docela nadstandard. Výhodou snad bude cena, která bude podle výrobce velmi podobná 256MB verzím. Je však samozřejmé, že 128MB GeForce 6600GT bude mnohem rychlejší. Zdroj: www.cdrinfo.com

3. 12. 2005 16:00
1
GeForce 7800GS PCIe nebude

GeForce 7800GS PCIe nebude

Těšili jste se na novou GeForce 7800GS? Tak už se netěšte, protože nebude. Všechny vyrobené vzorky nebyly nikdy určeny k prodeji, ale jen herním vývojářům. Některé karty se však dostaly i tam kam neměly. A tak se na internetu objevilo pár recenzí, či spíše předsériových testů těchto karet. nVidia si možná nechává zadní vrátka, kdy zopakuje situaci s GeForce 6800GS a představí při ukončování výroby GeForce řady 7 tento model, který by měl být za velmi příznivé ceny. Ale možná taky ne. Brian Burke z nVidie tak pohřbil naše naděje, ovšem zmínil se pouze o zrušení PCIe verze. Že by se rýsovala verze AGP? No, moc bych na to nespoléhal. Zdroj: www.cdrinfo.com

2. 12. 2005 23:55
Reklama
Přetaktovaný ATi Radeon X1800XT od Asusu

Přetaktovaný ATi Radeon X1800XT od Asusu

Na polovinu prosince si pro nás chystá firma Asus grafickou kartu EAX1800XT TOP s nejmodernějším VPU z dílny ATi - X1800XT. Ale ani to samo o sobě nestačilo Asus se rozhodl ještě upravit takt z typických 625MHz na slušných 700MHz. Paměti jsou rovněž zrychleny na 800MHz (1600MHz DDR). Součástí balení bude i XitePad gamepad a hra k filmu King Kong. Cena ovšem ještě není známa, ale je jisté, že za nadstandard si patřičně připlatíme, i když se firma ohání tím, že bundle má cenu blízkou 100 USD. ATi Radeon X1800XT na 700MHz 512MB DDR3 paměti na 800MHz 256 bitová paměťová sběrnice Maximální rozlišení 2048*1536 Sběrnice PCI Express x16 2x DVI konektor HDTV a S-video Zdroj: Asus

1. 12. 2005 23:40
3
Gainward dosáhl rekordu ve 3DMarku 05

Gainward dosáhl rekordu ve 3DMarku 05

Gainward se ve spolupráci s chlapíkem ze skupiny Kinc (který nedávno překonal všechny tři rekordy ve 3DMarcích) pokusil překonat nejvyšší dosažené skóre v tomto oblíbeném benchmarku, který má většina z nás pouze ve formě takové rychlejší slideshow. K rekordu byl použit AMD Athlon 64 FX-57 přetaktovaný na 3928MHz na desce DFI LAN Party nForce 4 SLI. Byly použity dvě grafické karty Gainward PowerPack Ultra/3550PCX (GeForce 7800GTX 512MB) v SLI přetaktované na 779/2052MHz. To k dosažení rekordu stačilo. Systém rozhodně není schopen nějak závratné výdrže při provozu na těchto frekvencích, ale dosažený výsledek je impozantní. 18614 bodů (68,4fps/53,3fps/113,2fps). Bylo však testováno na ovladačích ForceWare 81.95, které ještě nemají certifikaci WHQL. Nejlepší výsledek s certifikovanými ovladači je stále 17560 chlapíků z Kinc. Zdroj: www.theinquirer.net, www.futuremark.com

29. 11. 2005 22:10
První benchmarky mobilní GeForce Go 7300

První benchmarky mobilní GeForce Go 7300

nVidia nedávno uvedla nový mobilní grafický čip GeForce Go 7300. Možná jste jej znali pod kódovým označením G72M. Je vyráběn 90nm procesem, který by měl zaručit nízkou spotřebu tolik očekávanou od mobilních verzí. Předchůdkyně GeForce Go 6200 tikala na 300MHz (jádro) a 600MHz (paměti). GeForce Go 7300 má jen o trochu vyšší takty, jmenovitě 350MHz jádro a 700MHz paměti. Grafické čipy byly otestovány na notebooku Asus A6VM (Go7300) a A6VC (Go7200). Oba byly vybaveny 2,1GHz Pentiem M, 2×512MB DDR2-533 pamětmi. Podle testu serveru Hkepc.com je tedy nová GeForce Go 7300 asi o 23% výkonnější, což není zanedbatelné číslo. Otázkou tak zůstává jen spotřeba čipu. Zdroj: www.hkepc.com

28. 11. 2005 21:50
Asus uvádí nejrychlejší Radeon X1800 XT

Asus uvádí nejrychlejší Radeon X1800 XT

Proti velmi rychlým kartám GeForce 7800GTX 512MB staví Asus svou novinku Radeon X1800XT TOP. Ten nebude mít podle původních předpokladů 650/1550MHz, ale 700MHz jádro a 1600MHz, což by už mělo zaručit překonání standardní GeForce 7800GTX 512MB a odpovídat taktům Radeonů X1800 XT řady OC. Karta dostane vylepšené chlazení a bude vybavena přídavným napájecím konektorem. Ke kartě bude přibalena hra King Kong, XitePad gamepad. Bohužel cena ještě není známá, ale bude vše, jen ne nízká. Zdroj: www.asus.com.tw, www.xbitlabs.com

28. 11. 2005 21:20
ATi zvýší takty Radeonu X1800 XT, model OC

ATi zvýší takty Radeonu X1800 XT, model OC

Situace v grafickém high-endu je poslední týdny velmi zajímavá. GeForce 7800GTX se dlouho držela v čele, jenže pak přišel Radeon X1800 XT na nějž nVidia záhy odpověděla vysoce taktovanou GeForce 7800GTX 512MB, které Radeon rozhodně nestačil. Asus představil mírně přetaktovaný Radeon, EVGA zase přetaktovanou GeForce, takže jsme zase tam, kde jsme byli. Nyní se však ATi nechala slyšet, že bude nová verze X1800 XT OC se zvýšenými takty ze základních 625/1500MHz na 700/1600MHz. To už je řádné zvýšení na to, aby 512MB GeForce 7800GTX dorovnala. Zda ji překoná, a když tak o kolik, se můžeme zatím jen dohadovat. Karty se speciálním BIOSem mají být dodávány od začátku prosince. Cena nebyla zveřejněna, ale nebude nikterak nízká. Dnešní 512MB X1800 XT stojí lehce přes 20000Kč s DPH, takže nejméně těch 25000Kč by asi neměl být problém. Zdroj: www.theinquirer.net

24. 11. 2005 23:45
1
Reklama
ATi má téměř hotov Mobility Radeon X1600

ATi má téměř hotov Mobility Radeon X1600

DTR notebooky se vyznačují opravdu skvělým výkonem, ale zpravidla i vysokou cenou a poměrně velmi krátkým životem nabité baterie. Přítrž tomu má udělat nový mobilní čip ATi, Mobility Radeon X1600 (ATi M56). Ten bude založen na jádře RV530, ale s několika úpravami zajišťujícími menší spotřebu a tím i vyzařované teplo. Má se tak lišit od nVidie, která tolik čipy pro notebooky neoptimalizuje. Mobility Radeon X1600 bude mít nejspíš stejně jako jeho desktopové dvojče 12 pixel pipelines, ale pouze 4 texturovací jednotky. Paměťová sběrnice bude 128-bitová. Výhodou bude oproti starším Mobility Radeonům podpora Shader Model 3.0, 90nm výrobní proces spolu s optimalizacemi jistě zajistí přítomnost těchto karet i v normálních noteboocích, kde nahradí Mobility Radeony X700. Zdroj: www.theinquirer.net

24. 11. 2005 15:15
ATi Crossfire s kartami Radeon X1300 Pro

ATi Crossfire s kartami Radeon X1300 Pro

Redakci serveru TheInquirer.net byla poskytnuta základní deska Asus Crossfire A8R-MPV, která kombinuje nový northbridge ATi RD480 s podporou technologie CrossFire (a tedy i dvěma PCIe x16 sloty) a southbridge ULi M1575. K zprovoznění stačilo strčit obě grafické karty ATi Radeon X1300 Pro taktované na 600/800MHz do dvou PCIe x16 slotů, nainstalovat ovladače ATi Catalyst 5.11 a to vše fungovalo bez Master grafické karty. Výkon okamžitě letěl směrem nahoru. Zatímco jedna grafika zvládla 3DMark 05 na 2778 bodů, dvě už dokázaly vymáčknout 4502 bodů, což je 62% nárůst. Rovněž Doom 3 z dual-GPU konfigurace profitoval, při rozlišení 1024×768 bylo nejprve dosaženo 36fps, s dvojicí karet podstatně lepších 56,2fps. To je nárůst 56%. O výhodnosti dual-GPU řešení budou asi nadále probíhat mnohé diskuze, jisté ovšem je, že to není právě levná záležitost. Dvě grafické karty X1300 Pro vás vyjdou na cca 7000Kč a za ty peníze už seženete rozhodně více než jen o 60% rychlejší karty. Emit

24. 11. 2005 13:50
Nový grafický čip od ATi je téměř hotov

Nový grafický čip od ATi je téměř hotov

Společnost ATi Technologies se momentálně nachází ve finální fázi testování nového R580 GPU. Proslýchá se, že nový čip úspěšně prošel všemi testy a tak se očekává jeho vypuštění do světa někdy na samém začátku příštího roku. Společně s uvedením nového high-endu bude ATi rovněž obměňovat i spodní úroveň segmentu. Čipy budou mít kódové názvy RV560, RV535 a RV505 a o výrobu 80nm procesem se postará TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company), což má za cíl zlevnit výrobu. Méně výkonní bratříčci se objeví těsně po uvedení R580, někdy v prvním kvartálu příštího roku. Zdroj: DigiTimes

24. 11. 2005 13:30
EVGA opět boduje: nejrychlejší GeForce 7800GTX 512MB

EVGA opět boduje: nejrychlejší GeForce 7800GTX 512MB

Společnost EVGA není v ČR příliš známá, což je docela škoda. Firma vyrábí slušné grafické karty, ke kterým nezřídka přidává přetaktované modely, čímž dosti se jí občas podaří dosáhnout na primát výrobce nejrychlejší grafické karty na trhu. Po představení Asus Radeonu X1800 XT TOP dostala GeForce 7800GTX 512MB nemilého soupeře, na kterého má ale stále mírný náskok. S novou grafickou kartou EVGA GeForce 7800GTX BlackPearl 512MB byl však i přetaktovaný Radeon znovu odsunut výrazněji do pozadí. Tato GeForce disponuje totiž neuvěřitelnými takty 600MHz pro jádro s 24 pixel pipelines (Radeon jich má pouze 16 a jen o chloupek vyšší takt), paměti tikají na efektivních 1800MHz! To je podstatně vyšší údaj než v případě Radeonu a oproti standardním taktům 512MB GeForce 7800GTX (550/1700MHz) je to rovněž slušný nárůst +9%/+6%. To je rovněž více než dvojnásobný procentuální nárůst frekvencí oproti přetaktovanému Radeonu společnosti Asus (tam to bylo +4%/+3%), což způsobuje, že

23. 11. 2005 20:25
2
ATi Radeon X1800 XL All-in-Wonder je tady

ATi Radeon X1800 XL All-in-Wonder je tady

Kanadská ATi v těchto dnech rozšiřuje svou nabídku multimediálních karet All-in-Wonder o nový kousek založený na čipu Radeon X1800 XL. Je tedy jasné, že k opravdu obsáhlým multimediálním schopnostem dostanou zákazníci i špičkový grafický výkon. Oproti klasickému Radeonu X1800 XL nedošlo k žádným změnám na jádře ani pamětech. Čip tedy běží na 500MHz, GDDR3 paměti na efektivních 1000MHz. Výkonem tak patří ke špičce v dnešních grafických kartách asi na úrovni GeForce 7800GT. Nová karta dostala rovněž nový tuner. Naprostá většina AIW karet byla vybavena tunerem společnosti Philips, který byl obrovský, nicméně výkonný a přepínání programů bylo záležitostí okamžiku. AIW Radeon X800 XT už využíval tuner Microtune MT2050. Ten byl podstatně menší a energeticky úspornější, ale přepínání programů mu už zabralo 1-2 vteřiny, což rozhodně nebylo ideální. AIW X1800 XL využívá služeb novějšího MT2121, je rovněž malý a úsporný, ale disponuje sníženou odezvou na přepnutí kaná

22. 11. 2005 22:25
Reklama
Přetaktované Radeony jsou tady: Asus Radeon X1800 XT TOP

Přetaktované Radeony jsou tady: Asus Radeon X1800 XT TOP

O tom, že 512MB GeForce 7800GTX je dnešním králem high-endu jistě není pochyb. ATi se se svými novými Radeony X1800 XT i přes o něco vyšší takty příliš "nechytá", především kvůli pouhým 16 pixel pipelines. Výrobci grafických karet chtějí situaci trochu vyrovnat a tak nabízí i výše taktované Radeony X1800 XT než jsou standardní takty dané společností ATi. Nová karta Asusu disponuje takty 650MHz pro jádro a 1550MHz pro paměti. Standardní verze má takty 625/1500MHz, což jsou nárůsty o 4%/3%, výkon tedy nahoru půjde odhadem maximálně o 3%, víc ne. To ale na GeForce 7800GTX 512MB v průměru stačit určitě nebude, ale bude ji už docela silně dýchat na záda. Karta je vybavena novým dvouslotovým chladičem, protože spotřeba (tedy i vyzářené teplo) grafického čipu má i přes 90nm proces velmi vysokou hodnotu (přes 100W) a k dodání šťávy je zde i externí napájecí konektor. Zdroj: www.xbitlabs.com

21. 11. 2005 21:05
Nejvýkonnější karty nVidie dokáží adresovat až 2GB paměti

Nejvýkonnější karty nVidie dokáží adresovat až 2GB paměti

Není to tak dávno, co se ATi chlubila tím, že narozdíl od nVidie dokáží její karty adresovat až 1GB grafické paměti. nVidia se však nedala a prohlašuje, že její čipy nejsou omezeny na 512MB, ale na 2GB. To už je docela dosti slušná kapacita překračující v drtivé většině případů i množství paměti RAM v našich počítačích. Tato zpráva se týká čipů NV40/NV45 a nových G70. Takové množství paměti je pro běžné smrtelníky naprosto zbytečné. Vždyť naprostá většina her si vystačí s 256MB paměti, některé začínají pomalu vyžadovat 512MB, takže i k "pouhému" 1GB máme ještě daleko. Proslýchá se ale informace, že nějaké karty řady Quadro s 2GB paměti již byly vyrobeny, ale zatím není známo na čí zakázku. Nyní to vypadá, že ATi je opět ve stínu nVidie. Ale jako vždy, začínají prosakovat informace, že ani 1GB u karet ATi není konečná a mohou adresovat ještě více grafické paměti. Že by 4GB? Zdroj: www.theinquirer.net

18. 11. 2005 23:50
1
MSI uvádí: GeForce 6800GS grafická karta

MSI uvádí: GeForce 6800GS grafická karta

Microstar se honosí prvenstvím v uvedení grafické karty s GPU 6800GS. Její specifikace jsou: NVIDIA® GeForce™ 6800GS PCI-Express GPU 12 Pixel-Pipeline MSI D.O.T. Express™ 1000MHZ DDR3 paměti podpora HDTV a SLI NVIDIA® INTELLISAMPLE™ 3.0, CineFX 3.0 a UltrashadowTM II Součástí balení “Colin McRae Rally 2005” MSI D.O.T. technologie dovoluje synchronizované přetaktování GPU a pamětí až o 10%, což má šest úrovní, nazvaných netradičním vojenským způsobem (komandér, generál, plukovník, kapitán, seržant a vojín). Zpráva už ovšem nesděluje, jestli po patřičné úpravě chlazení bude možné přejít i na maršála, nebo rovnou na velitele vesmíru. A jako u posledních MSI karet se i v tomto případě setkáme s přibalenou závodní hrou Colin McRae Rally 2005. Zdroj: MSI

18. 11. 2005 15:35
Diamond AGP X1800 se nekoná

Diamond AGP X1800 se nekoná

Před několika dny se na množství zpravodajských stránek z oblasti IT objevily zaručené zprávy o skoro zapomenutém klenotu - firmy Diamond, že se chystá s uvedením ATi X1800 grafické karty, jak pro rozhraní PCI Express, tak pro AGP a to dávalo uživatelům jisté naděje na upgrade i bez kupování nové desky. Ovšem teď už je vše jinak. Diamond ze svých stránek informaci o AGP verzi X1800 stáhnul, což se mu ovšem na první pokus úplně nezdařilo a jisté podrobnosti o AGP verzi tam 'visely' dál. A tak až po urgování se strany Inquireru si u Diamondu udělali pořádek a vyčistili jakoukoliv zmínku o AGP. Takže PCI Express nebo nic. Zdroj: TheInquirer

18. 11. 2005 12:00
1
Jak výkonné jsou nové karty S3 Chrome S20?

Jak výkonné jsou nové karty S3 Chrome S20?

Firma S3 obohatila svými novými čipy Chrome S20 trh grafických karet, ale jak se jí povede, to ukáže až čas a výkony karet. Tyto čipy se můžou pochlubit nízkou spotřebou kolem 9-11W (pouze čip, celá karta má asi 15-30W). Úspora energie jde dokonce tak daleko, že lze využívat méně PCIe linek (přenosová kapacita PCIe x16 sběrnice je více než dostatečná) a tím snížit spotřebu z 1,4W na 0,7W (PCIe x8) nebo dokonce 0,35W (PCIe x1). Čip S3 Chrome S27 má osm pixel pipelines, jádro běží na 700MHz, paměti taktéž (700MHz DDR, efektivně 1,4GHz). To je podstatně více než je tomu u konkurenční GeForce 6600 nebo u Radeonu X1300 Pro, kteří zaujímají segment nižšího mainstreamu (resp. vyššího low-endu). Ke srovnání (na serveru www.hkepc.com) byly použity karty Radeon X1300 Pro a GeForce 6600, ta ale na vyšších taktech 400/800MHz, přičemž standardem je 300/550MHz. Výkonem je tedy skoro přesně mezi klasickou GeForce 6600 a 6600GT. Přesto na ni S3 Chrome S27 ztrácí jen 20%. Přitom test

12. 11. 2005 18:15
Reklama
nVidia GeForce 7800GTX 512MB otestována

nVidia GeForce 7800GTX 512MB otestována

Mnoho lidí netrpělivě čeká na pondělí 14. listopadu, kdy se představí 512MB verze GeForce 7800GTX. Kdo si myslí, že se jedná jen o připlácnutí dalších 256MB grafické paměti, ten se hluboce mýlí. Jádro neběží na 430MHz, ale rovnou na 550MHz, u karty XFX dokonce na 580MHz. Paměti poběží na 1700MHz nebo 1800MHz místo původních 1300MHz, u karty XFX na 1730MHz. Proč mluvím o kartě XFX? Protože právě ta byla otestována. Bohužel byl k dispozici pouze dvoujádrový Athlon 64 X2 3800+ na frekvenci 2×2,0GHz. I tak karta dosáhla skóre 9871 bodů! V přetaktovaném stavu 600/1800MHz to už bylo 10110 bodů a to prosím s jedinou kartou, žádné SLI. Kdyby byl použit Athlon 64 X2 4800+, bylo by 10000 bodů pokořeno i s nepřetaktovanou kartou. Pro srovnání, Athlon 64 X2 přetaktovaný na 2×2,6GHz (tedy podstatně silnější než 3800+ použitý u GeForce) s ATi Radeonem X1800 XT 512MB dosahuje v přetaktovaném stavu 698/1584MHz (standard 625/1500MHz) "jen" 9428 bodů. Zdroj: www.xtremesystems.org

11. 11. 2005 16:25
14
Nové čipy ATi budou vyráběny 80nm procesem

Nové čipy ATi budou vyráběny 80nm procesem

ATi to má v poslední době těžké. Její R520 byl dost opožděn a ač je jeho výkon velmi dobrý, 512MB GeForce 7800GTX jej lehce strčí do kapsy. Napomoci by měl čip R580 na který se čeká snad ještě netrpělivěji než na R520. Ten bude R520 podobný, ale bude mít trojnásobnou propustnost shaderů, za jeden cyklus tedy provede trojnásobné množství shader operací. Co nás však více zajímá, je výrobní proces nových čipů. R580 bude postaven na 90nm jádře. Ovšem další čipy nikoli. Ty sice nebudou ani na dnes významně se rozvíjejícím 65nm procesu, ale na jakémsi mezistupni, 80nm. Neobvyklé výrobní procesy nejsou až tak vzácné, vždyť ATi i nVidia mají čipy vyráběné 110nm procesem. Problém je totiž v tom, že výrobu těmto "návrhářům" grafických čipů provádí firmy TSMC a UMC. Ty jsou sice schopny vyrábět 65nm čipy, ale není zaručena ani trochu slušná výtěžnost, ta se dá garantovat u procesorů, ale u grafických čipů je tomu o mnoho hůře. Vzpomeňte jaké problémy měla ATi s 90nm pro

9. 11. 2005 21:15
2
ATi v tichosti zvedla ceny Radeonů X1800 XT

ATi v tichosti zvedla ceny Radeonů X1800 XT

nVidia prodává svou GeForce 7800GTX s 256MB paměti za $499. Proto není oznámená cena Radeonu X1800 XT $549 považována za nejpříznivější. Na druhou stranu, karta je technologicky na vyšší úrovni a je vybavena 512MB paměti, což vyšší cenu ospravedlňuje. Pokud jste měli na nový Radeon X1800 XT zálusk, asi vás nemile překvapí informace o zdražení těchto karet. Ty se totiž budou prodávat od $599. Což je už oproti GeForce $100 rozdíl, v přepočtu tedy něco kolem 3000Kč včetně DPH. Sice se v této kategorii na cenu příliš nehraje, ale tři tisíce, to už není jen tak málo. A vysolit za grafickou kartu 18.000Kč včetně DPH nebo 15.000Kč s DPH za GeForce téměř totožného výkonu už může být někdy důvod k přechodu ke konkurenci. Jenže nVidia začne od 14. listopadu prodej 512MB grafických karet GeForce 7800GTX a to za cenu dokonce $649, tj. bez několika stokorun 20.000Kč s DPH. Ovšem srovnejte výkony GeForce 7800GTX 256MB a Radeonu X1800 XT. Ty se v průměru příliš neliší. A

8. 11. 2005 22:30
1
S3 Chrome S25 a S27: Konečně nový soupeř ATi a nVidie?

S3 Chrome S25 a S27: Konečně nový soupeř ATi a nVidie?

O blízkém uvedení nových grafických karet firmy S3 jsme vás již několikrát informovali. Nyní je konečně nová řada grafických karet S3 Chrome S20 představena. U nás zatím ještě na trhu nejsou, ale měly by být na evropský a americký trh uvedeny ještě tento měsíc. Pojďme se podívat, co nám S3 slibuje. Společnost S3 vyrábí grafické čipy již poměrně dlouhou dobu, ale nikdy se nejednalo o něco, co by každý chtěl stůj co stůj mít doma. Známá je spíše svými levnými, energeticky úspornými kartami. Po známé S3 Trio dob dávno minulých bylo o kartách S3 slyšet v souvislosti s řadou DeltaChrome a především UniChrome, které se občas objevily jako integrované grafické řešení některých desek. Řada Chrome S20 zahrnuje dva modely, low-end Chrome S25 a mainstreamový Chrome S27. Začněme obecně. Čipy jsou vyráběny 90nm technologickým procesem, na výrobě se bude podílet firma Fujitsu. 90nm proces by měl slibovat vysoké frekvence a nízkou spotřebu. Ta je rovněž dána pouhými 50-70 miliony

6. 11. 2005 17:10
4
MSI oznamuje novou hi-end grafickou kartu Radeon X1800XL

MSI oznamuje novou hi-end grafickou kartu Radeon X1800XL

Poháněna silou grafického procesoru ATi X1800XL s taktem 500MHz, řadí se MSI RX1800XL-VT2D256E mezi to nejlepší, co lze dnes koupit. GPU pro svoje potřeby využívá 256MB DDR3 pamětí tikajících na rovných 1000MHz. Nechybí zde rovněž ani nová Avivo technologie od ATi, která přidává hardwarovou podporu HDTV (High Definition TV) a další pokročilé metody zajišťující kvalitní obraz. A samozřejmě neschází ani podpora ATi Crossfire, dovolující použití dvouch karet najednou. Další informace uvedu v bodech. ATI X1800XL Extreme GPU Podpora ATI® CrossFireTM DDR3 grafická paměť podpora HDTV; D-Sub, Dual DVI Komunikační rozhraní PCI Express16X ATI® AvivoTM Video technologie Podpora Shader Modelu 3.0 Podpora všech verzí DirectX® 9.0 & OpenGL® 2.0 Součástí balení je Colin McRae Rally 2005

4. 11. 2005 19:45
Reklama
Club3D Radeon X850 XT CFE: První Master karta v prodeji

Club3D Radeon X850 XT CFE: První Master karta v prodeji

Dual-GPU řešení firmy ATi nazvané CrossFire je očekáváno už nějakou tu dobu a konečně se na trh začínají dostávat základní desky s podporou této technologie a dnes také začal prodej Master karet nutných k jejímu zprovoznění (přesněji řečeno k sloučení signálů obou karet). Ovšem to zatím jen ve Velké Británii. Prvním výrobcem, který uvedl své karty na trh je Club3D. Jeho Radeon X850 XT CFE je taktován stejně jako každý Radeon X850 XT. Jádro R480 se 16 pixel pipelines tiká na 520MHz, 256-bitové paměti GDDR3 o velikosti 256MB pak efektivně na 1080MHz. Otázkou je, kdy se tyto karty dostanou na náš trh. Bohužel CrossFire na těchto kartách je omezen na 1600×1200/60Hz. Dále také musíte počítat s tím, že pokud si koupíte lepší Master kartu než je vaše Slave karta, Master karta se přizpůsobí té slabší a vlastně se downgraduje. S tím je také dobré počítat. V Anglii je zatím k mání za £284 s daní, což je cca 12500Kč. Zdroj: www.club-3d.com

27. 10. 2005 15:15
1
512MB GeForce 7800GTX od 7. listopadu, 1GB GeForce Go 6800Ultra už teď?

512MB GeForce 7800GTX od 7. listopadu, 1GB GeForce Go 6800Ultra už teď?

Na vskutku zajímavou informaci narazíte na stránkách společnosti Dell. Jejich notebook Dell XPS M170 má totiž v popisu 1GB grafickou kartu GeForce Go 6800Ultra. Nehledě na to, že jsem ještě neviděl mobilní GeForce s 512MB paměti, je tato informace velmi podivuhodná. Uvidíme, jak dlouho tento nesmysl na stránkách vydrží. Je samozřejmé, že 1GB grafické paměti v tomto notebooku naleznete skutečně těžko. Druhá část této novinky se týká podobného problému, nicméně nyní jde o skutečnost. Jde o desktopovou grafickou kartu GeForce 7800GTX, která bude od 7. listopadu k mání, a to pozor, v 512MB verzi (kde se hrabe na pány v Dellu :-) Spolu s grafickými kartami ATi, které budou vybavovány 512MB paměti, nastupuje tento trend i nVidia. Karty od ATi však narozdíl od karet nVidia velmi pravděpodobně nebudou ihned po uvedení dostupné, takže nVidia bude mít asi dva týdny náskok. Navíc mají být 512MB nVidia karty o něco levnější. Zdroj: www.theinquirer.net, www.dell.com

26. 10. 2005 18:45
Reklama
Reklama