
ICQ k dispozici i pro mobily s platformou Java
ICQ oznámilo, že svůj IM klient vydalo také ve verzi pro mobilní telefony s platformou Java (J2ME). Využít jej budou moci tedy také majitelé příslušných telefonů Nokia, Sony Ericcson a další, takže firma si rozšiřuje mobilní základnu z původní podpory telefonů iPhone, iPod Touch, BlackBerry a Windows Mobile. Do budoucna se také máme dočkat verzí pro platformy Android a Symbian ICQ poskytuje uživatelům s mobilními zařízeními na platformě Java neomezený přístup k ICQ funkcím, čili aktualizace jejich stavového okna na cestách a správu seznamu kontaktů. Příslušné aplikace jsou přitom k dispozici zdarma pro stažení v anglickém, německém, ruském, českém a hebrejském jazyce. Co se týče podpory telefonů, výrobce zmiňuje model dvou výrobců: Nokia (včetně E51, E66, N73, N85, N95, N95 (8G), N96, 5800, Navigator 6210), Sony Ericsson ( C510, C510a, C905, K530i, K550i, K800i, K850i, W850i, W890i, W910i, W995, Yari). Zdroj: TZ ICQ

Hospodářské výsledky Acer za rok 2009
Společnost Acer zveřejnila své předběžné hospodářské výsledky za předchozí rok. Její konsolidované tržby dle nich činily rekordních 17,9 mld. USD, díky nimž bylo dosaženo provozního zisku 478 mil. USD. Po zdanění činil zisk 354 milionů. Za poslední čtvrtletí přitom Acer utržil 5,2 miliardy, a to znamená 25procentní meziroční růst a stejně tak rostl provozní zisk. Firma si tak může svou práci pochválit, neboť i přes těžkou dobu byly její finanční výsledky, co se týče tržeb a zisku, zatím nejlepší v historii. Jedná se o předběžné výsledky, i když reálné cifry se nebudou příliš lišit. 2009 2008 4. čtvrtletí 2009 4. čtvrtletí 2008 Konsolidované tržby 573.85 mld. NT$ 17,9 mld. US$ 546,27 mld. NT$ 17,1 mld. US$ 168,06 mld. NT$ 5,2 mld. US$ 134,94 mld. NT$ 4,2 mld. US$ Provozní zisk 15,33 mld. NT$ 478 mil. US$ 14,07 mld. NT$ 439 mil. US$ 4,96 mld. NT$ 155 mil. US$ 3,98 mld. NT$ 124 mil. US$ Zisk po zdanění 11,35 mld. NT$ 354 mil. US$ 11,74 mld. NT$ 367

D-Link uvádí na trh nové produkty pro 3G
Společnost D-Link se začala více orientovat na produkty pro sítě 3G a nyní uvádí hned čtyři nové přírůstky. Jedná se o DIR-457 myPocket – 3G HSDPA směrovač, DWM-152 – 3G HSDPA USB adaptér, DIR-412 – 3G bezdrátový směrovač a DIR-455 3G – HSDPA mobilní komunikační směrovač. DIR-457 myPocket je tenký mobilní směrovač na cesty s rychlostí downloadu až 3,6 Mb/s. Na baterii vydrží fungovat dvě hodiny a dokáže zajistit 3G konektivitu pro herní a mediální zařízení, která mají vestavěné připojení Wi-Fi. Dočkáme se také čtečky pro karty microSD a to vše za cenu 3790 bez DPH. DWM-152 jako adaptér s HSDPA a USB dovoluje po připojení k síti přenášet data, streamovat média nebo posílat SMS zprávy. Můžeme jej také použít také spolu s některým kompatibilním směrovačem D-Link jako modem pro sdílení 3G připojení. Jeho cena činí 1549 bez DPH. DIR-412 je tu také pro mobilní přístup k internetu, ale i doposud využívanou širokopásmovou službu. Zařízení podporuje také funkci překoná

Arctic Cooling uvádí novou herní konzoli do ruky
Společnost Arctic Cooling pokračuje v odklonu od svého hlavního zaměření - počítačových skříní a chladičů - a po stolní konzoli představila další podobný produkt. Jde o herní konzoli do ruky s označením ARCTIC GCM, jež již sama o sobě obsahuje 80 různých her řazených do sportovního, puzzle a strategického žánru. V nich máme celkem 7, 27, respektive 34 her. O hardwaru se toliko dozvíme, že tu je 16bitový procesor a 2,5" barevný LCD displej. Každá konzole GCM má také přibaleny tři kusy dobíjecích baterií Arctic Power typu AAA s kapacitou 1050 mAh. Vybrat si můžeme mezi červeným, modrým a bílým zpracováním. Konzole přichází za cenu 40 euro společně s dvouletou zárukou. Zdroj: TZ AC

Nexus nabídne nový 630W zdroj
Společnost Nexus ohlásila příchod nového počítačového zdroje NX-6000 R3 s výkonem 630 W. Je ze série Real Silent a již byl oficiálně vypuštěn do světa a poslán do obchodů. Jde o zdroj s klasickou, tedy ne modulární kabeláží, dosahuje efektivity až 82 procent, takže získal certifikaci 80 Plus Bronze, kompatibilní je se standardem ATX v2.2 a má aktivní PFC. Nexus se chlubí svými kabely X-mesh obehnanými flexem, jednou +12V větví dodávající až 50 A a 120mm ventilátorem s hlučností kolem 15,5 dBA. NX-6000 R3 přichází s tříletou zárukou za cenu kolem 72 euro. Zdroj: TCM

Logitech představuje sestavu Wireless Desktop MK710
Společnost Logitech přispěchala s novou soupravou klávesnice a myši Wireless Desktop MK710, na níž je zajímavá výdrž baterií až tři roky. Skládá se z přijímače Logitech Unifying pro obě zařízení (128bitové AES šifrování), klávesnice Incurve Keys a laserové myši s kolečkem pro rychlé rolování Klávesnice nabídne uživatelům kromě kláves s promáčklým tvarem (od toho její název) také vypolstrovanou opěrku dlaní a horní displej informující o zapnutých přepínačích Num Lock apod. i stavu baterie. Sestava Logitech Wireless Desktop MK710 má být v Evropě k dispozici začátkem února 2010 za doporučenou maloobchodní cenu 3 290,-Kč s DPH. Zdroj: TZ Logitech

Acronis nabízí domácím uživatelům nová bezpečnostní řešení
Společnost Acronis ohlásila uvedení rozsáhlé řady produktů a služeb pro zabezpečení kritických dat a systémů jak před interními i externími hrozbami. Dočkáme se třech prvků ochrany počítačů, kam patří lokální zálohování a obnovu po havárii, online zálohování a řešení internetové bezpečnosti. K tomu slouží software Acronis Backup and Security 2010 dovolující lokální zálohování dat i celého systému, nebo také online zálohování. Jedna licence poskytne ochranu pro až tři počítače a vedle zálohování chrání také proti spamu, phishingu, pokusům o krádež identity, apod. Do Acronis Backup and Security patří tyto balíčky: Acronis Backup and Security 2010 - lokální zálohování a obnova po haváriích, zálohování dat online (k dispozici je 5 GB), zabezpečení internetové bezpečnosti se všemi funkcemi Acronis Backup and Security 2010 Premium - online zálohování dat na 250 GB, všechny výkonné bezpečnostní a zálohovací funkce předchozího produktu (k dispozici od března) Acronis Internet Securit

Soutěž o nejlepší skin pro OXID má své vítěze
Soutěž o nejlepší skin pro OXID eShop, kterou jsme vyhlásili v prosinci loňského roku, má své vítěze. Do finále se dostalo 12 nejlepších návrhů, které pak hodnotili čtenáři Světa hardware (zúčastnilo se 211 hlasujících).

EA a BioWare nabízí nový způsob k nakupování rozšiřujícího obsahu
Společnost Electronic Arts a studio BioWare představují nový způsob pro nákup rozšiřujících obsahů her, jenž nevyžaduje použití platební karty online. Již nyní si mohou zájemci zakoupit speciální předplacenou kartu s body BioWare, kterých bude na jedné celkem 1600. Díky nim si budeme moci stáhnout další obsah do her jako Dragon Age: Origins či Mass Effect 2. Pro první je to například doplněk Návrat do Ostragaru a pro druhou zase Síť Cerberus. Nové doplňky budou dle ujištění výrobce následovat. Zatím ale tento systém není funkční u verzí vydaných pro platformu Mac. Zdroj: TZ BioWare

Expertiáda s eD' system: vyhodnocení
Nastal čas pro vyhodnocení Expertiády (vědomostní soutěže o ceny) se společností eD' system o procesor Intel Core i5-750 a základní desku Intel DH55TC. Zúčastnit se mohli čtenáři serverů Digimanie.cz, Svethardware.cz a TVFreak.cz.

Thermaltake připravil novou sérii zdrojů Toughpower XT
Společnost Thermaltake si připravila nové počítačové zdroje s označením Toughpower XT. Ty nabízí aktivní PFC, efektivitu až 89 procent, japonské kondenzátory a konektory PCI-E 6pin & PCI-E 6+2pin pro výkonné grafické karty. <center> <object width="560" height="340"> <param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/gJNMbje0nrI&hl=cs_CZ&fs=1&"> </param> <param name="allowFullScreen" value="true"> </param> <param name="allowscriptaccess" value="always"> </param> <embed src="http://www.youtube.com/v/gJNMbje0nrI&hl=cs_CZ&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="560" height="340"> </embed> </object> </center> Všechny nové zdroje Toughpower XT mají certifikaci 80 PLUS Bronze a nabízejí výkon 575, 675, 775 nebo 875 W, takže jsou určeny spíše pro výkonnější sestavy. Setkáme se zde také s indikátorem S.P.T. signalizujícím pohotovostní režim, správně zapojení napájení a bezpečnou teplotu. Dvanáctivoltová větev je tu pouze jedna, což můžem

Oficiální uvedení platformy Intel Core vPro
Společnost Intel představila své nové procesory Intel Core vPro, které jednak využívají známou funkci Intel Turbo Boost, ale jsou také vybaveny pokročilým zabezpečením a funkcemi pro správu dat. U modelů Core i5 vPro slibuje Intel 80procentní zvýšení výkonu při provozu kancelářských aplikací a třikrát rychlejší zpracování šifrovaného materiálu v porovnání se "současnými běžně používanými počítači" díky HW instrukcím pro AES šifrování.. Platforma s procesory Core vPro zahrnuje základní desky se sadou Intel Q57 Express, síťovým zařízením Intel 82577LM Gigabit pro notebooky a 82578DM pro stolní počítače. Nové počítače již uvádějí známí výrobci jako Acer, ASUS, Dell, HP, Lenovo či Toshiba. A také poskytovatelé IT služeb včetně společností AT&T Tech Support 360 a PlumChoice plánují zabudovat funkce nové technologie Intel Core vPro do své nabídky pro malé a středně velké podniky. Dočkáme se také technologie Intel Anti-Theft 2.0, jež je schopna zablokovat přístup k počítači,

Gigabyte začíná dodávat kartu s porty USB 3.0
Společnost Gigabyte si pro nás připravila svou verzi karet s rozhraním USB 3.0, díky které můžete najít využití pro vaše volné porty PCIe x1. Nová karta dostala označení GA-USB3.0, což hovoří za vše a nabízí dva porty. PCB karty je vybaveno dvouuncovou měděnou vrstvou, díky čemuž má vyčnívat nad podobná řešení a o dodatečné napájení se stará konektor Peripheral Power. Díky tomu dokáží porty nabídnout energii nad rámec specifikací rozhraní USB 3.0, podobně jako to dělají i některé základní desky Gigabyte. Karta GA-USB3.0 byla oceněna na 31 euro. Zdroj: TCM

Asus představil technologii Protect 3.0 Design
Se stíněním proti elektromagnetickému záření se představila nová technologie Protect 3.0 Design od firmy Asus. Ta vychází z konceptu Xtreme Design a měla by snížit tvorbu a přenos tohoto záření až o 50 procent. K tomu slibuje také stabilnější provoz systému a aktivní přepěťovou ochranu. Protect 3.0 Design využívá čip Asus EPU (Energy Processing Unit) pro snížení spotřeby energie (dle údajů firmy až o 80 procent). Uplatní se u následujících desek: Model P5G41TD-M PRO P5G41C-M P5G41C-M LX P5P41C M4N68T PRO M4N68T-M Patice CPU Podpora procesorů Intel LGA775 Podpora procesorů AMD s paticí AM3 Čipová sada Intel G41 / ICH7 NVIDIA GeForce 7025 / nForce 630a Operační paměť 2 × DDR3 2 × DDR3 2 × DDR2 2 × DDR3 2 × DDR2 2 × DDR3 2 × DDR2 4 × DDR3 2 × DDR3 Fáze napájení 4 4 3 4 4 4 Sloty PCIe x16 1 1 1 1 1 1 LAN Gbit LAN Gbit LAN Gbit LAN Gbit LAN Gbit LAN Gbit LAN Audio 8kanálové HD 8kanálové HD 8kanálové HD 8kanálové HD 8kanálové HD 8kanálové HD Úložiště 1 × UltraDMA 100/66

Soutěž o nejlepší skin pro OXID eShop: vyhodnocení
Do 15. ledna bylo možné zúčastnit se naší soutěže o nejlepší skin pro OXID eShop, jejíž sponzorem byla společnost Gigabyte. Galerie všech zařazených skinů je k dispozici zde. Od 20.1. do 27.1. (včetně) byla na našem diskuzním fóru z hlavní...

Herní ovladače včera a dnes
Od neforemných "krychlí" k bezdrátovému a později i pohybovému ovládání. S čím jsme hráli v časech osmibitů a s čím hrajeme dnes? Komplety určené pro letecké a závodní simulátory se představují jako jedny z nejdražších doplňků současnosti. Je lepší gamepad, nebo moderní systémy typu Project Natal?

INTELEK uvádí na trh vysokokapacitní bezdrátové spoje FlexPort80 a FlexPortE
INTELEK využívá zrušení omezení daného Českým telekomunikačním úřadem a uvádí na trh spoje FlexPort80 a FlexPortE od společnosti BridgeWave. Ty jsou určeny především pro telekomunikační operátory, poskytovatele služeb, podnikům, státní správě, armádě, atp. FlexPortE je zde pouze pro Ethernet, zatímco FlexPort80 zvládne také telekomunikační rámce a vedle Ethernetu je tu možnost současného přenosu protokolů SDH/SONET. Jde o vysokokapacitní spoje nahrazující optická vedení tam, kde se nedají použít; zapotřebí je pouze 30 či 60cm anténa s plně venkovním provedením. Přenosová rychlost činí 1200 Mb/s (full duplex). Spolehlivost spojů BridgeWave FlexPort dosahuje dle TZ 99,999 %, což znamená výpadky do pouhých 4 minut za rok. Spoje pracující v bezlicenčním pásmu 80 GHz lze využít na vzdálenosti do 8 kilometrů, což bylo ještě vlivem ČTÚ roce 2009 omezeno na 2 kilometry (nyní je to bez omezení). Výhodná má být cena upgrade, protože při využití této možnosti je výsledná cena vyš

Enermax aktualizuje řady zdrojů MODU82+, PRO82+ a LibertyECO
Společnost Enermax se rozhodla pro tento rok obnovit tři řady svých počítačových zdrojů MODU82+, PRO82+ a LibertyECO. Ty tak dostanou do vínku 6+2pinové PCIe konektory a také funkci HeatGuard, jež ponechá po vypnutí počítače ventilátory po 30 - 60 sekund v běhu, aby se hardware lépe a rychleji zchladil. Dále tu je CordGuard, tedy speciální sponka pro připevnění napájecího kabelu a delší, 60cm 12V kabely pro dodatečné napájení procesoru. Enermax také tento rok slaví své dvacetiny, což uživatelé pocítí díky přibalenému 120mm ventilátoru Twister zdarma, ale to pouze po omezenou dobu. První zdroje, jež budou dle nových standardů upraveny, jsou následující: 625W MODU82+ II, dále 425W, 525W, 625W PRO82+ II a nakonec 500W, 600W LibertyECO II. Zdroj: TCM

Acronis poskytne deduplikaci zdarma jako časově limitovanou nabídku
Společnost Acronis se rozhodla v rámci své kampaně směřované ke snižování celkových nákladů na ukládání dat nabídnou svým zákazníkům zdarma doplněk Acronis Backup & Recovery 10 Deduplication. Zájemci mohou získat příslušné licence ke každé nově zakoupené licenci Advanced edice Acronis Backup & Recovery 10. Časově limitovaná nabídka je platná od 1.února do 31. března 2010. Acronis slibuje snížení nároků na ukládání dat až o 90 procent díky eliminaci záložních kopií a redundance dat. Díky tomu by firmám měly klesnou příslušné náklady, k čemuž Acronis přidal také Kalkulátor návratnosti deduplikace a nám připravil příslušný příklad. Dle něj má zákazník s 10 servery a 2 TB dat, u nichž dochází denně ke změně na úrovni pěti procent, může ročně ušetřit kolem 300 tisíc Kč (předpokládá se požadavek na uchování archivních dat po dobu čtyř týdnů). Zdroj: TZ Acronis

Intel vyhlášen největším dobrovolným spotřebitelem zelené energie
Společnost Intel se pochlubila, že byla asociací EPA vyhlášena největším dobrovolným spotřebitelem zelené energie. K tomu můžeme také dodat několik zajímavých informací, jako že si Intel objednal osm nových instalací fotovoltaických panelů, které budou vybudovány ve 4 státech USA a postarají se o dodávky kolem 2,5 MW energie. Dále společnost zvýší nákup kreditů obnovitelné energie o 10 procent na 1,43 mld kWh, což má pokrýt více než 51 procent její spotřeby v USA a to vše se děje v rámci dlouhodobé iniciativy o snížení uhlíkové stopy. Díky ní Intel od roku 2001 ušetřil na 650 milionů kilowatthodin. Zmíněné solární instalace budou dokončeny v průběhu následujících sedmi měsíců a všechny až na jednu si najdou místa na střechách továren Intelu. Ta bude umístěna v kalifornském Folsomu, kde zabere 2,5 hektaru a poskytne 1 MW energie. O investice do čistých technologií se stará Intel Capital, jenž již do desítek firem nalil na 125 milionů dolarů. Ty se ve velké míře zabývají

Iomega a bezdrátová stanice iConnect Wireless Data Station
Společnost Iomega si pro sdílení dat a přistupování k nim z jakéhokoliv místa připravila novou bezdrátovou datovou stanici iConnect Wireless Data Station. To je schopné snadno zpřístupnit obsah veškerých úložných zařízení s rozhraním USB na lokální síti a přistupovat k nim pomocí Internetu, takže prakticky odkudkoliv. iConnect má k dispozici čtyři porty USB 2.0 pro připojení datových zařízení a samo pak dokáže zajistit funkci AV Media Serveru s certifikací DLNA a podporou UPnP, podporuje stahování torrentů, zálohování Time Machine pro uživatele počítačů Apple, replikaci dat mezi připojenými zařízeními pro zálohování dat nebo také možnost sdílení tiskáren v síti (Print Server). Jako obslužný software se zde využívá EMC LifeLine založený na Linuxu, připojení zajišťuje Wi-Fi 802.11n či Gb Ethernet a k dispozici je rovněž tlačítko QuikTransfer a software QuikProject pro jednoduché plánované zálohování dat. Cena byla stanovena na 79 euro, tedy asi 2100 Kč a po registraci získáme t

Cisco vyhlásilo soutěž o čtvrt milionu dolarů
Společnost Cisco vyhlásila již druhý ročník celosvětové soutěže inovativních nápadů I-Prize. Určena je pro podnikatele, studenty a vědce (i celé týmy), kteří mají přijít s nejlepším nápadem o využití síťových technologií pro zkvalitnění práce, vzdělávání, života nebo zábavy. Pro vítěze je připraveno 250000 USD. V prvním ročníku soutěže vyhrál tým dvou německých studentů a ruského inženýra s nápadem na zvyšování energetické účinnosti. Cisco I-Prize má celkem tři fáze. První se uskuteční na internetu a týká se uveřejnění nápadu, jenž je podroben kritickému hodnocení ostatních registrovaných uživatelů. Poté mohou předkladatelé návrhu ještě provést úpravy a svou práci zdokonalit, nebo vytvořit týmy s těmi, kdo mají podobné nápady. Do druhého kola firma Cisco vybere 32 týmů s nejlepším hodnocením a ty budou muset následně upřesnit své obchodní a technologické záměry. Třetí kolo se bude týkat již jen osmi týmů, které vytvoří finální verze obchodních plánů a ty budou

LUXA2 H4 - držák pro iPad
Společnost Thermaltake se rozhodla pod označením LUXA2 H4 přinést na trh držák pro zbrusu nové tablety Apple iPad. Zařízení přichází s výškou 200 mm a šířkou 220 mm se šesti podpůrnými packami opatřenými gumovými chrániči. Jako hlavní stavební materiál byl využit hliník. LUXA2 H4 však můžeme využít i s jiným zařízením, třeba s čtečkou Kindle a jinými eReadery. A abychom měli z držáku patřičný luxusní pocit, dočkáme se černých křišťálů od Swarovského, což ale popravdě řečeno začiná být spíše již klišé než známka výjimečnosti. Thermaltake přijde s LUXA2 H4 někdy v měsíci březnu za blíže neupřesněnou cenu. Zdroj: TZ Thermaltake

Mushkin představil počítačové zdroje série Volta a Joule
Společnost Mushkin oznámila dvě nové řady zdrojů, první se nazývá Volta a přichází v 500W a 600W variantě. Druhá se jménem Joule je určena především pro nadšence se svými 1000W a 1200W modely. Obě verze mají vysokou účinnost (až 85 %), aktivní PFC a zvlnění by se mělo pohybovat okolo 1 % . Chlazení zajišťuje 120mm ventilátor se zelenými, červenými nebo modrými LED diodami. Zdroje Volta jsou vybaveny jednou 12V větví a jejich cena byla stanovena na $80 (500W model) a $90 (100W). Zatímco 1000W a 1200W verze Joule má šest 12V větví a prodávají se za $225 a $250. Zdroj: TCM











