Intel

Články s výrobcem Intel (strana 141 z 192)

První hra na V8 Skulltrail předvedena

První hra na V8 Skulltrail předvedena

Intel na svém podzimním Developer fóru v San Francisku poprvé předvedl platformu V8 Skulltrail se dvěma Xeony 3,4 GHz a čtyřmi grafickými kartami GeForce 8800 Ultra v praxi. Výkon však nijak oslnivý nebyl, za což může zapnutá vertikální synchronizace. Tato sestava se tak předvedla pouze při rozlišení 1280 x 1024 a 60 FPS, na druhou stranu hra Lost Planet využívá všech osm jader, přičemž jejich vytíženost se při hraní pohybovala mezi 20 a 30 procenty. Zajímavé by také byly údaje o spotřebě takové sestavy a osobně se těším na srovnání výkonu na watt s „obyčejnými“ jednoprocesorovými sestavami, neboť si nejsem jist, zda něco takového vůbec má smysl. Zdroj: The Inquirer

Pavel Boček
26. 9. 2007 09:45
3
Intel propustí 10% zaměstnanců

Intel propustí 10% zaměstnanců

Třetí rok v řadě pokračuje propouštění části zaměstnanců společnosti Intel. Společnost za poslední tři roky představila mnoho nových technologií (úspěch Core architektury, představení DDR3 platformy, 45nm procesory), přesto byla nucena propouštět část svých zaměstnanců. To se bude dít i nyní a společnost tak hodlá naplnit plány na postupné propouštění zaměstnanců. Společnost totiž údajně musí hledat nové a nové způsoby, aby zůstala konkurence schopná. Plán na postupnou restrukturalizaci je údajně jedna z možných cest. Oznámeno bylo totiž propuštění až 10% IT personálu po celém světě. „Pohybujeme se ve velmi konkurence schopném prostředí a potřebujeme zůstat agilní a pracovat efektivně“, oznámil Chuck Mulloy, tiskový mluvčí společnosti Intel. Za uplynulé tři roky společnost propustila mnoho svých zaměstnanců, například v září roku 2006 bylo propuštěno 10 000 pracovníků, měsíc předtím to byla další tisícovka. Zdroj: Dailytech

Marek Štelčík
25. 9. 2007 15:00
4
Reklama
Schyluje se k válce grafických rozhraní ?

Schyluje se k válce grafických rozhraní ?

Většina odborníků i laické veřejnosti by řekla, že náhradou za dnes již takřka nepoužívaný D-Sub a pomalu umírající DVI rozhraní bude HDMI a DisplayPort. Ne však Intel ve spolupráci s dalšími společnostmi. Zřejmě mu vše, co pochází od AMD, nevoní, a tak hodlá používat své USB 3.0, kteréžto bylo ve formě DisplayLink představeno již dříve u několika monitorů. První vlaštovkou, pracující ještě přes USB 2.0, byl Samsung SyncMaster 940ux, své vlastní zástupce však má již i LG (které používá obrazovky Samsung). Všechny fungují pouze ve spolupráci s malým DVI-USB adaptérem. Předvedeny byly na IDF Fall 2007 tři naráz fungující monitory, všechny připojené přes USB. Ačkoliv zasvěcení říkají, že se konečně přesunujeme z „Plug and Pray“ k „Plug and Play,“ otázkou zůstává, zda je to pravda a zda to přinese sjednocení, či naopak ještě větší zmatek. Osobně si myslím, že spíše to druhé. Ze zkušenosti mohu prohlásit, že například projektory mají často mnoho vstupů a ty mají problém se vůbec všechny na něj ve

Pavel Boček
25. 9. 2007 09:30
8
Itanium i s podporou Xenu v Red Hatu

Itanium i s podporou Xenu v Red Hatu

Procesor Intel Itanium 2 se dočkal i optimalizované podpory virtualizačního nástroje Xen v distribuci Red Hat. V druhém čtvrtletí povyrostl počet prodaných kusů o 40 % oproti minulému roku a s podporou dalších systémů nadále poroste. Již nyní má podporu více než 12 000 aplikací v Unixu, Linuxu i Windows. Michael Demshki, manažer podnikového prodeje a člen Itanium Solutions Alliance, k tomu mimo jiné řekl: „Jakmile překročíte hranici 10 000 aplikací, řekli nám zákazníci, je to již zajímavá varianta a úspěch pak plodí úspěch.“ Itania jsou nasazována zejména v klíčových systémech, jako je podnikové plánování (ERP, Enterprise Resource Planning) nebo superpočítačích (HPC, High Performance Computing). Zdroj: The Inquirer

Pavel Boček
24. 9. 2007 19:50
Intel kombinuje WiMAX s mobilními zařízeními

Intel kombinuje WiMAX s mobilními zařízeními

Společnost Intel příští rok představí novou generaci bezdrátové technologie WiMAX, kterou pak doplní nabídka nové kategorie zařízení připojovaných k Internetu. Stojí za tím snaha zákazníkům nabídnout malá, výkonná a energeticky efektivní zařízení pro práci i zábavu, která poskytnou také rychlý přístup na celosvětovou síť. „Mobilní uživatelé mají nenasytnou touhu získat větší mobilitu, konektivitu a přístup k internetu bez omezení i na kapesních zařízeních. Společnost Intel jim naslouchá a v roce 2008 jejich přání vyplní dodávkou 45nm procesorů a technologie WiMAX do přenosných počítačů i mobilních internetových zařízeních (MID). Díky zmíněným technologiím budeme rovněž moci nabídnout cenově dostupné počítače a připojení k internetu rozvojovým státům a komunitám po celém světě, “ říká David Perlmutter ze společnosti Intel. Poté Perlmutter na IDF hovořil o 45nm mobilních procesorech Penryn a technologiích Montevina, o čemž jste se mohli dočíst již zde. A Anand Chandr

21. 9. 2007 09:30
IDF Fall 2007: mobilita v podání Intelu, platformy Montevina a Menlow

IDF Fall 2007: mobilita v podání Intelu, platformy Montevina a Menlow

Na IDF Fall 2007 se samozřejmě hovořilo také o dalším vývoji mobilních platforem a nutno přiznat, že Intel na tomto poli bojuje velmi výrazně a úspěšně. Řeč přišla na novou platformu Montevina (nástupce Santa Rosy), dále se mluvilo o novém připojení WiMAX i platformě Menlow pro MID a UMPC počítače. V lednu 2008 se objeví platforma Montevina, která je další generací oblíbeného Centrina, konkrétně poslední verze Santa Rosa. Novinkou budou mobilní high-k 45nm procesory založené na procesorech Penryn (ty se objeví už v polovině letošního listopadu). Nová mobilní čipová sada přinese také podporu úsporných DDR3 pamětí. Díky spolupráci se společností Cisco může nabídnout Wi-Fi 802.11n a nově se objeví také technologie WiMAX. Součástí je rovněž podpora přehrávání BluRay a HD DVD. Celá platforma bude mít asi o 40 % menší rozměry než Santa Rosa, opět tak bude možno stavět menší a lehčí mobilní počítače. Platforma Menlow bude určena pro malé UMPC a MID, její představení se

20. 9. 2007 14:40
Další detaily o Intel D201GLY

Další detaily o Intel D201GLY

Intel na IDF 2007 v San Francisku znovu představil své dvě Mini-ITX desky založené na čipových sadách SiS, D201GLY a D201GLY2 a prozradil o nic pár dalších informací. Použitý je zde procesor Celeron s taktem 1,2 GHz. Jeho TDP má mít hodnotu 19 W, celková spotřeba systému činí 31 W. Použitá čipová sada SiS nese označení 662 + 964L, napojen je na ni jeden slot paměti DDR2 (frekvence neznámá), jeden slot PCI, jeden IDE a dva SATA konektory, integrovaná zvuková a síťová karta. V případě modelu s dvojkou na konci ještě dva USB porty. Zdroj: TheInquirer

Pavel Boček
20. 9. 2007 12:45
15
Reklama
Skulltrail s podporou SLI

Skulltrail s podporou SLI

Ačkoliv NVIDIA podporu SLI u Intelu popírala, Steve Smith na IDF 2007 v San Franciscu prohlásil, že platforma V8 Skulltrail se dočká podpory duálních, či dokonce kvartérních grafických karet, pokud NVIDIA zajistí podporu pro čtyři spojené karty. Základní deska se čtyřmi PCIe x16 sloty verze 2.0 má přijít ještě letos, maximálně na začátku příštího roku. Bude to první skutečně herní V8 deska, prozatím byly všechny zejména právě kvůli pouze jedinému slotu určeny pro servery či pracovní stanice. Bohužel ale stále používá paměti FB-DIMM, které nejsou tak rychlé a mají vysokou spotřebu. Zdroj: The Inquirer

Pavel Boček
20. 9. 2007 12:15
1
IDF Fall 2007: útok Intelu na grafický trh, nové integrované chipsety, čipy Larrabee, Westmere

IDF Fall 2007: útok Intelu na grafický trh, nové integrované chipsety, čipy Larrabee, Westmere

Společnost Intel se chce vrátit na trh grafických karet. V minulosti se snažila bodovat například akcelerátorem Intel 740, ten však příliš drtivý úspěch nezaznamenal a základ čipu jako takového byl spíš používán jako integrovaná grafika v chipsetech Intel 810 a 815. Od té doby se Intel soustředil jen na trh integrovaných čipů, kde je však velmi úspěšný a je stále předním výrobcem grafických čipů. Zatímco dnes jsou tyto čipy stále vyráběny 90nm technologií, na příští rok se plánuje přechod na 65 nm a více než zdvojnásobení výkonu. V roce 2009 se přejde na 45nm výrobní technologii a stane se přímo součástí procesoru. Zde je odpověď na AMD Fusion. Očekává se šestinásobný výkon. V roce 2010 se objeví čip Westmere (nástupce architektury Nehalem), který přinese 10× vyšší výkon než dnes a také 32nm technologii výroby. To však není všechno. Je připravován také nový procesor Larrabee. Je to vysoce paralelní čip, jehož první demonstrace se snad dočkáme již příští rok. Larr

20. 9. 2007 12:05
IDF 2007: SATA 3.0 SSD, PCIe 3.0 a další

IDF 2007: SATA 3.0 SSD, PCIe 3.0 a další

Intel na svém druhém letošním developer fóru v San Francisku jak jinak než chrlí nejrůznější novinky, na kterých pracuje. Kromě již zmiňovaného USB 3.0 byl například předveden funkční prototyp SSD připojeného přes SATA 3.0. Rychlost náhodného přístupu je až 50 x větší, přitom spotřeba klesla 4,5 x. Další trojkou byl PCI Express 3.0, který opět přináší dvojnásobnou rychlost, tedy 10 Gb/s na linku, podporu akcelerátorů a dynamické řízení výkonu (což se má obchodně nazývat Quickassist). Intel ještě zmínil FcoE (Fibre Channel over Ethernet) linku T11 (rychlost 10 Gb). Z věcí spíše pro servery mohu ještě jmenovat virtualizaci, předvedenou na platformě Tigerton/Caneland či novou verzi VPro 2007. Zdroj: The Inquirer

Pavel Boček
20. 9. 2007 10:00
1
IDF Fall 2007: 32nm čip Intelu a nová architektura Nehalem

IDF Fall 2007: 32nm čip Intelu a nová architektura Nehalem

Na akci Intel Developer Forum (IDF) představil Paul Otellini, prezident a CEO Intelu, první funkční čipy vyrobené 32nm technologií a rozpovídal se také o nově příchozích 45nm procesorech Penryn, které jsou výraznou evolucí stávajících procesorů na architektuře Intel Core včetně architektury Nehalem plánované na rok 2008. První 45nm procesory Penryn začne Intel dodávat na trh v průběhu listopadu. Do konce roku to bude už patnáct 45nm procesorů a v prvním čtvrtletí roku 2008 dalších dvacet. Očekává se zvýšení výkonu až o 20 % a také vyšší úspornost procesorů. Tyto procesory a 65nm čipové sady budou od roku 2008 umístěny do pouzder bez obsahu halogenů, takže i výroba tohoto hardware bude ekologičtější. V roce 2008 se objeví nová architektura Nehalem, mělo by tak nastat v jeho druhé polovině. Architektura vychází z úspěšné architektury Intel Core, přidává však vyšší výkon i lepší poměr výkonu na watt. Důležitou novinkou bude QuickPath, integrovaný řadič pamětí a vylepšené komunikační sběrnice, toto však

19. 9. 2007 17:50
3
Sun a nová konstrukce 2U serveru pro čtyřjádrové procesory

Sun a nová konstrukce 2U serveru pro čtyřjádrové procesory

Společnost Sun Microsystems přišla s tím, co nazývá jako průlomovou konstrukci prvního 2U serveru se čtyřmi sockety pro čtyřjádrové procesory. Tento 2U systém má tak být prozatím jediný svého druhu od globálního výrobce počítačů. Za procesory byly tentokrát vybrány nové modely Intel Xeon 7300, jež budou pohánět systém Solaris. Nový server má být k dispozici za 60 dní a byl předurčen pro konsolidaci síťových služeb, výpočetní služby a databázové aplikace. Jeho konstrukce má zákazníkům nabídnout podstatnou úsporu místa a nákladů na napájení. Pro různé tržní segmenty bude Sun v budoucnu nabízet více systémů založených na čtyřjádrových procesorech Intel Xeon řady 7300. „Posláním Sunu je konstruovat a dodávat na trh nejnápaditější, vysoce výkonné a energeticky úsporné systémy,“ řekl John Fowler, výkonný viceprezident skupiny Systems společnosti Sun Microsystems. „Platforma čtyřjádrových procesorů Intel Xeon 7300 nám umožňuje vytvořit zcela novou řadu serverů, jež integr

19. 9. 2007 00:05
Reklama
Intel koupil Havok, specialistu na softwarovou fyziku

Intel koupil Havok, specialistu na softwarovou fyziku

Společnost Havok je známým specialistou na vývoj softwarových nástrojů, které umožňují co nejvěrnější zpracování fyziky ve hrách, případně animovaných filmech a podobných produktech. Nyní byla tato společnost koupena Intelem, který zřejmě chce akceleraci fyziky co nejlépe optimalizovat pro své procesory a připravované grafické karty. Software společnosti Havok byl využit při vývoji více než 150 herních titulů, např. BioShock, Stranglehold, Halo 2, Half Life 2, The Elder Scrolls IV: Oblivion, Crackdown, Lost Planet: Extreme Condition, MotorStorm a Harry Potter a Fénixův řád. Rovněž byl využit při tvorbě filmů Poseidon, The Matrix, Trója, Království nebeské a Karlík a továrna na čokoládu. Havok zůstane samostatným oddělením, bude však čerpat finance Intelu, což mu umožní vyvíjet ještě lepší a progresivnější software. Společnost byla založena v roce 1998 v Dublinu v Irsku. Nyní má pobočky v San Franciscu, San Antoniu, Stockholmu, Kalkatě, Mnichově a Tokiu. Bližší po

16. 9. 2007 00:20
1
Intel X38 v polovině září, X48 do konce roku

Intel X38 v polovině září, X48 do konce roku

V těchto dnech by se měly objevovat na trhu základní desky s novým výkonným chipsetem Intel X38. Ten nabízí podporu 1333MHz FSB, pamětí DDR3-1333, sběrnici PCI-Express 2.0, kde budou k dispozici dva PCIe 2.0 x16 sloty, poprvé se bude jednat o chipset s integrovaným heatspreaderem. Jeho nástupce Intel X48 se objeví už ke konci letošního roku, X38 tak bude mít vskutku krátký životní cyklus. Novinkou bude jen podpora sběrnice s taktem 1600 MHz a pamětí DDR3-1600. Jinak půjde o totožné chipsety, výrobci základních desek tudíž nebudou mít nejmenší problémy s přechodem na novější chipset z verze X38. Zdroj: www.digitimes.com, www.reghardware.co.uk

14. 9. 2007 13:10
1
Intel oznamuje 45nm nativní čtyřjádrové procesory

Intel oznamuje 45nm nativní čtyřjádrové procesory

Intel si velmi pěkně načasoval oznámení vlastních nativních čtyřjádrových procesorů. Zatímco první čtyřjádrové procesory, ale v konfiguraci 2 + 2 jádra, byly Intelem představeny již zhruba před rokem, právě včera vypustila společnost AMD první nativní čtyřjádrové čipy, tedy na jednom kusu křemíku. Intel však říká, že v roce 2006 nemělo smysl dělat takové procesory a že je sám připravuje na rok 2008. "Procesory vyrobené 65nm procesem by byly příliš velké na to, aby v sobě integrovaly čtyři jádra [Intel] a celé by to bylo drahé a nesmyslné. Náš 45nm proces však postavení takového procesoru dovolí," řekla Diane M. Bryant, viceprezidentka digital enterprise group a generální manažerka server platforms group pro EETimes. V roce 2008 chce Intel přijít s procesory založenými na architektuře Nehalem, které již mají mít vestavěny paměťové řadiče a budou tak vyžadovat novou platformu. To také napovídá, že čtyřjádrové procesory již budou nativní. Více se zástupkyně Intelu o nových procesorech nerozpovídala, pouze

11. 9. 2007 10:00
12
Intel začíná se stavbou Fab 68 v Číně

Intel začíná se stavbou Fab 68 v Číně

V březnu jsme vás informovali o tom, že Intel hodlá postavit novou továrnu v Číně. Jak již bylo řečeno, nová továrna bude vyrábět pomocí 300mm waferů a objektem výroby budou především čipové sady, nikoli procesory. Výroba v Číně má usnadnit spolupráci s partnery sídlícími v této části světa. Stavba továrny se právě začíná ve městě Dalian, kam se pravděpodobně uchýlí i mnoho partnerů společnosti. Projekt si vyžádá asi 2,5 miliardy dolarů a továrna by měla začít chrlit čipy od roku 2010. Rozloha má činit 163000 čtverečních metrů, z toho 15000 čtverečních metrů bude tvořit tzv. clean room. Celkové investice Intel v Číně nyní přesáhnou 4 miliardy dolarů. Vedle Fab 68 už Intel založil dvě testovací centra v Šanghaji a Chengdu, dále také R&D centra rovněž v Šanghaji a Pekingu. Zdroj: www.vr-zone.com

10. 9. 2007 17:05
Intel připravuje platformu Montevina SFF pro subnotebooky a UMPC

Intel připravuje platformu Montevina SFF pro subnotebooky a UMPC

Server X-bit labs přišel s informacemi o nové platformě Montevina SFF, kterou má společnost Intel připravovat pro nastávající subnotebooky a UMPC (Ultra Mobile PC). SFF zde znamená Small Form Factor a to by mělo znamenat využití menších čipů v menších obalech, protože to jsou dnes v podstatě jediné komponenty, které mohou účinně snížit nároky na místo, protože ostatní komponenty mají víceméně standardní rozměry. Momentálně Intel nabízí dvě platformy pro notebooky - Santa Rosa s nejnovějšími mobilními Core 2 Duo a Napa SFF pro malé notebooky. Momentálně je třeba pro x86 počítač u Intelu využít sadu tří čipů - procesor, northbridge a southbridge. Samotné čipy mohou být velmi malé, ale jejich balení s piny jejich velikost obvykle několikanásobně přesahují. U platformy Santa Rosa to je například pro zmíněné tři čipy celkově 3411 mm² a Napa SFF má 2915 mm². U platformy Montevina SFF to má být procesor Penryn SFF, Cantiga GS GMCH a ICH9M SFF s celkovou plochou 1415 mm². To b

10. 9. 2007 11:45
Reklama
Intel zlevní mobilní čipy

Intel zlevní mobilní čipy

Intel se rozhodl po zlevnění desktopových procesorů (jejichž ceny se teď mají znovu držet dlouhou dobu na stejné úrovni) snížit i ceny čipů pro notebooky. Sníží se cena Core 2 Duo T7700 (2,4 GHz, 4 MB L2) z 515 na 307 amerických dolarů, čímž zaujme místo T7500 (2,2 GHz), které zlevní z oněch 307 na 234 dolarů. Cena T7300 (2 GHz) se sníží pouze u varianty s 2 MB L2 a to z 234 na 195 dolarů. Intel také ještě zveřejnil ceny nových procesorů Core 2 Duo Extreme X7900 (2,8 GHz, 4 MB L2), X7800 (2,6 GHz) a Core 2 Duo X7800 (také 2,6 GHz). Stát budou (v uvedeném pořadí) 827, neznámo a 505 dolarů. Zdroj: Fudzilla

Pavel Boček
10. 9. 2007 00:05
1
Intel ukončuje výrobu dalších procesorů, mezi nimi jsou i čtyřjádrové

Intel ukončuje výrobu dalších procesorů, mezi nimi jsou i čtyřjádrové

S pomalu blížícím se příchodem 45nm procesorů dělá Intel místo ve své nabídce a vypouští spoustu starších procesorů. Mezi tyto procesory patří mnoho modelů Core Duo, Core Solo, Celeron M a dokonce i některé čtyřjádrové procesory Core 2 Quad. Drtivá většina procesorů bude končit 31. prosince 2007. Z procesorů Core Solo se jedná o modely E1300 ULV (1,06 GHz) a boxované verze T1300 (1,66 GHz), T1400 (1,8 GHz). Co se týče procesorů Core Duo, pak se jedná o procesory L2500 LV (1,83 GHz), T2300 (1,66 GHz), T2300E (1,66 GHz), T2400 (1,83 GHz), T2600 (2,16 GHz), T2700 (2,33 GHz) a boxované verze T2300-T2700 včetně T2500 (2,0 GHz). Z procesorů Celeron M jde o procesory 430 (1,73 GHz), 440 (1,86 GHz), 450 ULV (1,06 GHz) a boxované verze 420 (1,6 GHz), 430 (1,73 GHz), 440 (1,86 GHz) a 450 (2,0 GHz). Konečně se dostáváme také k prvním čtyřjádrovým procesorům, které nás opustí o trochu později než předešlé procesory. 4. ledna 2008 Intel ukončí život procesorům Core 2 Quad QX6700 (2,7 GHz) a její boxované verze.

9. 9. 2007 00:10
Intel připravuje quad-core mobilní čipy

Intel připravuje quad-core mobilní čipy

Intel pro příští rok chystá první čtyřjádrový mobilní procesor. Bude postaven na 45nm jádře Penryn a odhaduje se, že jeho příchod nastane až ve druhé polovině roku 2008. Rovněž má být představena nová mobilní platforma Montevina, která bude čtyřjádrové procesory podporovat. Tato platforma se objeví ve druhém čtvrtletí roku 2008. Procesor bude obsahovat neskutečných 12 MB L2 cache, 6 MB pro každou dvojici jader. Sběrnice poběží na 1066 MHz. TDP spotřeba bude na mobilní procesor poměrně vysoká, 45 W. Každopádně na čtveřici jader to až tak mnoho není. Maximální teplota procesoru může dosáhnout 100°C. Potěší však spotřeba v klidu, neboť ta má činit pouhých 3-4W. Procesor bude využívat patici Socket P' (s apostrofem), což značí jiný pinový layout než u dvoujádrových procesorů. Mohou za to vyšší nároky na napájení. Zdroj: www.xbitlabs.com, www.reghardware.co.uk

6. 9. 2007 13:15
1
Intel hodlá snížit TDP mobilních procesorů na 25 W

Intel hodlá snížit TDP mobilních procesorů na 25 W

45nm procesory Intel Penryn se objeví 11. listopadu tohoto roku, v prvním čtvrtletí příštího roku se pak objeví i první mobilní procesory postavené na jejich základě. Od druhého čtvrtletí roku 2008 pak budou k dispozici i mobilní procesory, které budou mít 25W TDP. Té kdysi dosahovaly procesory Intel Pentium M, po přechodu na Intel Core 2 Duo se typická TDP zvýšila na 35 W. To sice není mnoho, ale u notebooků je kritický každý zbytečný watt. Nové mobilní procesory Core 2 Duo budou od Q2/08 k dispozici rovněž ve 25W verzích. Procesory budou mít 3MB L2 cache, 1066MHz sběrnici a takty 2,13 GHz, 2,4 GHz a 2,53 GHz. Zdroj: www.xbitlabs.com, www.dailytech.com

6. 9. 2007 13:10
1
Intel uvádí quad-core serverové procesory Tigerton

Intel uvádí quad-core serverové procesory Tigerton

Nové čtyřjádrové procesory Intel Xeon 7300 "Tigerton" si razí cestu do čtyřprocesorových sestav. Je to první čtyřjádrový Xeon pro tento segment, neboť dosud mohly být víceprocesorové sestavy vybaveny pouze jedno nebo dvoujádrovými Xeony. AMD Barcelona tak dostává těsně před svým vstupem na scénu (10. září 2007) obtížného protivníka. Podle Intel zvládnou nové Xeony 7300 zpracovat o 92 % více databázových transakcí než původní Xeony 5300. Chipset Caneland má pak čtyři 1066MHz FSB, každou pro jeden procesor, čímž se snaží eliminovat úzká hrdla v systému (snížení latence mezi procesory a hlavní pamětí). Nejrychlejším modelem bude X7350 s taktem 2,93 GHz a 8MB L2 cache. Nepotěší TDP spotřeba, jenž má hodnotu 130 W. K dispozici budou i 80W verze. E7340 má takt 2,4 GHz a 8MB L2 cache, E7330 pak totožnou frekvenci, ale 6MB L2 cache. E7320 a E7310 budou mít pouze 4MB L2 cache a takty 2,13 GHz, resp. 1,6 GHz. Posledním čtyřjádrovým procesorem bude Xeon L7345 s taktem 1,86 GHz, 8MB L2 cache a TDP spotřebou

6. 9. 2007 00:10
1
Reklama
Intel Xeon 5160 (Woodcrest) proti AMD Opteron 2222: energetická účinnost

Intel Xeon 5160 (Woodcrest) proti AMD Opteron 2222: energetická účinnost

V posledních týdnech jsou čím dál tím více všichni napjatí ohledně vydání nových Opteronů – Barcelona, ale ty budou zpočátku cenově nedostupné a jelikož má trh jistou setrvačnost, dlouho se ještě budou kupovat staré Opterony (s architekturou K8), stejně jako na straně Intelu se kupují mnohem levnější Xeony s jádrem Woodcrest. Právě na servery s těmito procesory se podívala společnost Neal Nelson & Associates, když je ve svém testu srovnávala. Důvodem pro test bylo také prohlášení výkonného ředitele Intelu Paula Otelliniho, který 18. června řekl, že Intel při porovnání energetické účinnosti vede. NN & A se tedy zaměřila hlavně na výkon v porovnání se spotřebou, ale i na to, jak se křivka vyvíjí při osazení 2, 4, 6 a 8 GB pamětí. Velikost pamětí (GB) Transakcí za minutu Spotřeba (Wh)* Rozdíl spotřeby (Wh) Procentuální rozdíl spotřeby Xeon Opteron Xeon Opteron 2 12 069 12 050 141,3 126,8 29,0 10,3 2 9 652 9 653 137,1 124,5 25,2 9,2 2 7 242 7 241 132,6 120,3 24

Pavel Boček
3. 9. 2007 09:00
Intel začne vyrábět NOR Flash paměti 65nm technologií

Intel začne vyrábět NOR Flash paměti 65nm technologií

Společnost Intel se nechala prostřednictvím tiskové zprávy slyšet, že rozšiřuje výrobu NOR Flash produktů na 65nm technologii. Firma si od toho slibuje, že tato akce zajistí vyvážený poměr ceny a výkonu, včetně delší životnosti produktů. Ty budou využívány pro spotřební elektroniku, bezdrátová komunikační zařízení a průmyslové aplikace a na trh se dostanou někdy v první polovině příštího roku. „Většina integrovaných systémů se vyrábí déle než mobilní telefony nebo jiná spotřební elektronika,“ řekl Glen Hawk, generální manažer Flash Products Group společnosti Intel. „Bezdrátové produkty Intel NOR se již pomocí této špičkové technologie vyrábějí ve velkých objemech. Těchto poznatků a zkušeností využíváme k dalšímu urychlení vývoje a výroby našich produktů.“ Konkrétně se toto týká například paměti Intel StrataFlash Embedded Memory (P30/P33) pro kódování a ukládání dat, Intel Embedded Flash Memory (J3 v.D) nebo standardizované průmyslové paměti Intel Serial Fla

31. 8. 2007 00:05
Reklama
Reklama