Zpět na článek

Diskuze: AMD vrací bezpečnostní funkci TSME, kterou z Ryzenů potichu vzalo

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Lukáš Petříček
Lukáš Petříček
Level Level
dnes 09:16 (Upraveno)

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

"Jde tedy o klasickou segmentaci produktů SW zámkem."

Z hlediska trhu by to imho bylo tak tak ok, pokud by ta funkce byla deaktivovaná všude nebo tomu bránil třeba ne vždy funkční křemík již od uvedení. Jinak to považuji za zm+dovinu na úrovni předplatného klimatizace nebo vyhřívání sedaček v autech. Nas+at. Total redflag a každý kdo zavádí takový plán si zaslouží veřejný shaming a firma krach. 🖕

Edit: Ten parsing a kurziva je fakt otravná. Nemůžete prostě nechat plaintext? Tu snad nikdo žádný romány sepisovat nebude. 🤣

wendak
wendak
Level Level
Operační systém: PC
Procesor: AMD
Grafická karta: NVIDIA
dnes 12:12

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Lukáš Petříček Ty nebudeš "nejostřejší tužka v penálu", že? Takový výblitek a blbé srovnávání s předplatným klimatizace. Srovnáváš hrušky a jablka, protože AMD to vůbec nikde neslibovalo - o předplatném pro auta víš dopředu. Taky předplatné si musíš platit a obnovovat pořád dokola, tady ne. Ale klidně měj vlhké sny o krachu takovéto firmy a klidně si kup "spolehlivý" Intel.

Model SW zámků tady bude čím dál častěji, protože je to pro firmy výhodný - vyrobí víc stejných produktů a rozřadí je jen softwarem - geniální obchodní tah, taky to u nás takto děláme, náklady snížíš a bez dopadu na zisky...

Lukáš Petříček
Lukáš Petříček
Level Level
dnes 21:24

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@wendak Netykáme si, ty výb+itku. Psal jsem o autech, protože tam je to extrém a to mě poněkud nastartovalo. Tj. aby bylo jasno, AMD mám rád a přeju jim jen úspěch a světlé zítřky. Takovéto zásahy ale imo nemá AMD nemá zapotřebí. Kdo chce PRO, koupí si ho i tak, protože do firemní sféry tam mají v PRO mnohem více funkcí. Nejen šifrování paměti. A muselo jim být jasné, že tohle vyvolá značnej pushback. Většině lidí je to šumák, ale je z toho zbytečná a tak trochu negativní kauza. Byť teda s dobrým koncem. 😁

Reklama
Reklama